ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 15:23

IZVJEŠĆE a UN-ove Konferencije o trgovini i razvoju pokazalo je da automatizacija još više utječe na zemlje u razvoju nego na razvijene države, prenosi portal Futurism.

U izvješću stoji da "povećana upotreba robota u razvijenim državama prijeti narušavanju tradicionalnog rada ekonomičnog u državama u razvoju."

Na meti niskokvalificirani poslovi u državama u razvoju

Citiran je i izvještaj Svjetske banke: "Broj zanimanja koja bi mogla biti znatno automatizirana zapravo je veći u državama u razvoju od onog u naprednijim država, gdje su mnogi takvi poslovi već nestali".

Ovo znači da su niskokvalificirani poslovi podložniji automatizaciji jer ih lakše obavljaju roboti. Dvije trećine svih poslova u zemljama u razvoju mogle bi biti automatizirane.

Vraćanje proizvodnje iz zemalja u razvoju u razvijene zemlje

Automatizacija bi mogla dovesti do vraćanja domaće proizvodnje u razvijene države iz država u razvoju. Prema izvješću to se već događa vrlo sporo, ali proces bi mogao biti znatno ubrzan u budućnosti.

Ovaj zaključak navodi na pitanja kako zaštititi ljudski rad i ekonomiju od automatizacije te kako ublažiti utjecaj korištenja robota na države u razvoju.

Potrebno je uvesti automatizaciju u obrazovne sustave i iz temelja mijenjati način na koji funkcionira društvo

Prema izvješću, "rezultate će oblikovati političke strategije". Države se moraju početi pripremati za neizbježnu automatizaciju i nestanak poslova.

Zbog toga treba prihvatiti "digitalnu revoluciju" i mijenjati strategije obrazovanja uz potporu "makroekonomskih, industrijskih i društvenih strategija".

To znači da moramo u potpunosti uključiti računala u sustave obrazovanja i iz temelja promijeniti način na koji funkcioniraju društva.

Jedno od rješenja je uvođenje "univerzalnog" osnovnog dohotka


Jedno od rješenja moglo bi biti uvođenje "Univerzalnog osnovnog dohotka", garantiranog prihoda za sve članove društva bez obzira na to jesu li zaposleni i kakva im je ekonomska situacija.

O ovom prijedlogu već se raspravlja i testira se u Finskoj i drugim državama, tako da ćemo u bliskoj budućnosti moći analizirati rezultate i ako su pozitivni - uvesti ovakav sustav dohotka.

"Disruptivne tehnologije uvijek sa sobom nose mješavinu koristi i rizika", stoji u izvješću. Uvijek moramo odvagnuti rizike te u isto vrijeme tražiti nove načine da njima unaprijedimo društvo.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/izvjestaj-una-roboti-ce-zamijeniti-dvije-trecine-svih-radnika-u-zemljama-u-razvoju/953959.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 19:35

Eto ti. 'Ko muškarcima uzima radna mjesta.
(Eman)čipirani roboti.  :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 19:41

Odo ja u pemziju za dvi tri godine ...imam nekretnina a nemam ni kuceta nit maceta ...lijepo sve četri u zrak i drkica rulls.

A vi se prcite i s robotima i ženama za radna mjesta kojih nema dovoljno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 19:45

I žene i roboti uzimaju muškima radna mjesta tj izguravaju ih s pozicije ...previše je to konkurenkcije ...najbolje ležat i neradit ništa a kad ti tko šta kaže bejzbol palicom mu odvališ glavu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 19:48

Ja osobno uopce se nebojim robotizacije jer sam tehnicke struke pa mi je to ono leže mi te stvari i tako to ...u biti sam temu otvorio jer kažu da ce to više bit izraženo u zemljama u razvoju i nece trebat tolika nkv radna snaga ....a onda nece bit 20 miljona nego 40 miljona imigranata.


To je u suštini vezano uz ovu temu :

http://ex-iskon.forumcroatian.com/t16857-20-milijuna-afrikanaca-hrli-prema-europi-i-mami-merkl
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 19:50

nkv radna snaga ...robotizacija cini da su višak ...afrika , azija a vec sad 20 miljona ceka ...zato sam otovrio temu.

NKV radna snaga ....robotizacija ih uništava u zemljama u razvoju.

Robotizacija nesmeta nekome tehnicke struke a sss je radna snaga.

Ja volim robote.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 19:54

Triny wrote:Eto ti. 'Ko muškarcima uzima radna mjesta.
(Eman)čipirani roboti.  :)

Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.

Đavo leži u detaljima ....da imaš vecu sliku kao ja i bereš detalje ovo ti znaci da ceš uskoro imat miljardu nkv ovih iz Afrike i Azije prema Evropi.

Citaj bolje tekst i poveži ga s drugim činjenicama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 20:01

RayMabus wrote:
Triny wrote:Eto ti. 'Ko muškarcima uzima radna mjesta.
(Eman)čipirani roboti.  :)

Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.

Đavo leži u detaljima ....da imaš vecu sliku kao ja i bereš detalje ovo ti znaci da ceš uskoro imat miljardu nkv ovih iz Afrike i Azije prema Evropi.

Citaj bolje tekst i poveži ga s drugim činjenicama.
E, znaš prije nekih 15-tak godina isto se tako pisalo koja će se zanimanja tražiti i tako.
Sve su fulali. Ništa se ne traži. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 20:02

RayMabus wrote:nkv radna snaga ...robotizacija cini da su višak ...afrika , azija a vec sad 20 miljona ceka ...zato sam otovrio temu.

NKV radna snaga ....robotizacija ih uništava u zemljama u razvoju.

Robotizacija nesmeta nekome tehnicke struke a sss je radna snaga.

Ja volim robote.
I ja sam tehničke struke.  ;)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 20:04

Kad se ovaj podatak poveže da Afrika ima miljardu i 200 miljona koji rapidno raste a vecina je NKV plus Azija isti kuraz a Evropa liberalna pa uz to robotizacija shebaje i vec postojecu NKV radnu snagu u Evropi šta možemo zaključiti ?

Šta si zakljucila Trinty ?

Da je psihologkinja bila u pravu kao i svi ostali psiholzi kad su mi rekli da imam jako visoku inteligenciju.

Jbga al sam u kurzu to znaci da moja inteligencija ima negativnu vrijednost.

Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Maxresdefault




Al ...radije sad zapjevajmo :








 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Hqdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 20:06

Triny wrote:
E, znaš prije nekih 15-tak godina isto se tako pisalo koja će se zanimanja tražiti i tako.
Sve su fulali. Ništa se ne traži. :)
Ovdje samo piše koja se nece tražiti i gdje ce to pomesti ekipu ...nkv u zemljama u razvoju ...to ti je Afrika , Azija......a Evropa je blizu ...plus domaca nkv radna snaga na aparatima ....

Kako ih zaposliti ?

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju 2Q==
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by catabbath 2/3/2017, 20:06

Glupost. Ove priče su u điru već zadnjih 50 godina, otprilike kao i nestašica nafte.

_________________
 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12407
2015-08-22


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 20:06

Evo, jako si inteligentan. :popcorn
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 20:07

catabbath wrote:Glupost. Ove priče su u điru već zadnjih 50 godina, otprilike kao i nestašica nafte.
To i ja kažem.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 20:08

Triny wrote:Evo, jako si inteligentan. :popcorn
Ovo je za longija, naravno.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 20:09

Triny wrote:Evo, jako si inteligentan. :popcorn
Nisam baš. Glup sam.

PS : Nisam ja rekao da sam jako visoko inteligentan , oni su ( psiholozi su to rekli , psiholozi  ).

Inace pacijentima se nikad negovore podaci otkriveni analizom ....cisto da znaš zašto nemam vjere u njihovu strucnost izlijecenja mentalnih bolesti šta neznaci da nisu strucni procjeniti kakav je tko , o da jesu , jedino to i uce u školi .....psihologije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 20:14

catabbath wrote:Glupost. Ove priče su u điru već zadnjih 50 godina, otprilike kao i nestašica nafte.
Misliš da su ljudi nafta ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 20:15

RayMabus wrote:
Triny wrote:Evo, jako si inteligentan. :popcorn
Nisam baš. Glup sam.

PS : Nisam ja rekao da sam jako visoko inteligentan , oni su ( psiholozi su to rekli , psiholozi  ).

Inace pacijentima se nikad negovore podaci otkriveni analizom ....cisto da znaš zašto nemam vjere u njihovu strucnost izlijecenja mentalnih bolesti šta neznaci da nisu strucni procjeniti kakav je tko , o da jesu , jedino to i uce u školi .....psihologije.
Pusti njih. Ja ti kažem da si inteligentan.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by RayMabus 2/3/2017, 20:19

Triny wrote:
Pusti njih. Ja ti kažem da si inteligentan.
To je tvoje mišljenje , tvoj svemir. Ja ipak mislim da sam glup.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Trinity 2/3/2017, 20:31

RayMabus wrote:
Triny wrote:
Pusti njih. Ja ti kažem da si inteligentan.
To je tvoje mišljenje , tvoj svemir. Ja ipak mislim da sam glup.
Da...ne možemo se složiti ni oko toga... :dzoja
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

 IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju Empty Re: IZVJEŠTAJ UN-A Roboti će zamijeniti dvije trećine svih radnika u zemljama u razvoju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum