ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsednik Tunisa smanjio sam sebi plaću za dvije trećine

Go down

Predsednik Tunisa smanjio sam sebi plaću za dvije trećine Empty Predsednik Tunisa smanjio sam sebi plaću za dvije trećine

Post by RayMabus 19/4/2014, 15:44

TUNIS - Predsednik Tunisa Monsef Marzuki objavio je odluku o dobrovoljnom smanjenju sopstvene plate za dve trećine, u vreme dok se vlada te zemlje bori sa teškom finansijskom situacijom, koju čak naziva "kritičnom".

"Suočavamo se sa finansijskom i ekonomskom krizom. Država mora da posluži kao primer. Zato sam odlučio da smanjim platu predsednika republike na jednu trećinu u odnosu na njen sadašnji nivo", navodi se u saopštenju Marzukijevog kabineta, a prenela je agencija AFP.


Tuniska privreda je u krizi sve od revolucije iz 2011. godine, tokom koje je sa vlasti svrgnut autokrata Zin El Abidin Ben Ali.
Portparol tuniske vlade je ranije izjavio da predsednik države mesečno prima bruto iznos od 30.000 tuniskih dinara (oko 13.600 evra), odnosno neto iznos od 20.000 dinara (9.100 evra).


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:487995-Predsednik-Tunisa-smanjio-sam-sebi-platu-za-dve-trecine

Ovo naši đubradovici nece nikad sebi napravit ( smanjit si place )


RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Predsednik Tunisa smanjio sam sebi plaću za dvije trećine Empty Re: Predsednik Tunisa smanjio sam sebi plaću za dvije trećine

Post by genitalni_herpes 19/4/2014, 15:48

ajme koja je to stranka?!?  confused
genitalni_herpes
genitalni_herpes

Male
Posts : 539
2014-04-11


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum