ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 21:01

michaellcmacha wrote:ali to je nebitno za temu o rokovima.... ne odričem pravo na obvezu obrane između ostalog i kroz vojnu obuku.... ali izričem svoj stav da je vrijeme da u utakmicu sad uđu igrači s klupe, a moji koji bi trebali nastaviti gdje sam ja stao, nek malo odmore

oni su ratovali s tobom bivajući bez tebe.. moj sin zbog rata od treće godine ima PTSP.. .. ne sumnjam da su i tvoja djeca duboko proživjela rat...

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by michaellcmacha 7/2/2017, 21:03

o njemu u svakom pogledu mislim sve najbolje, ali to nije bitno... bitnije je pokušati prispodobiti si da su tamo u toj Crkvi i općenito u tim događanjima bili "krivi" ljudi.... ajmo pojednostaviti pa reći mi smo prebrzo ostarjeli a da toga nismo ni svjesni.... u zadnja 4 mjeseca umrlo je 1100 branitelja, a smrtnost se uglavnom pripisuje "staračkim" bolestima i iznenadnim ekscesima sa smrtnim ishodom... nadam se da razumiješ o čemu pričam...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 21:05

Noor wrote:ajme, ovo copy/pas...ovaj, metildina intelektualnost je divljenja vrijedna

Dobro, čemu ove neprekidne osobne diskvalifikacije? Što time postižeš?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 21:59

speare_shaker wrote:
Noor wrote:ajme, ovo copy/pas...ovaj, metildina intelektualnost je divljenja vrijedna

Dobro, čemu ove neprekidne osobne diskvalifikacije? Što time postižeš?

cijenim tvoje đentlmenstvo, ali kad se žene međusobno razgovaraju, svako miješanje muškaraca je više nego nepotrebno. stoga, bilo bi lijepo od tebe da se povučeš u neku raspravu tebi zanimljivu, a metildu i mene da pustiš same u našem ženskom svijetu. osim ako ne smatraš da u isti i ti pripadaš :))) hvala :)

no, kad si već pokušao, ne mogu ne primjetiti tvoju pristranost uvijenu u forumsko čudoređe... nisi skočio i kad je metilda na isti način, par postova prije, probala diskvalificirati mene.
ne smatraj da očekujem tvoj odgovor.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 22:41

Noor wrote:cijenim tvoje đentlmenstvo, ali kad se žene međusobno razgovaraju, svako miješanje muškaraca je više nego nepotrebno. stoga, bilo bi lijepo od tebe da se povučeš u neku raspravu tebi zanimljivu, a metildu i mene da pustiš same u našem ženskom svijetu. osim ako ne smatraš da u isti i ti pripadaš :))) hvala :)

no, kad si već pokušao, ne mogu ne primjetiti tvoju pristranost uvijenu u forumsko čudoređe...  nisi skočio i kad je metilda na isti način, par postova prije, probala diskvalificirati mene.
ne smatraj da očekujem tvoj odgovor.

Ja ću pisati gdje hoću i na kojim temama hoću i žao mi je što ne dijelimo iste estetske kriterije u smislu očekivanog ponašanja, ali to ne smatram nikakvim realnim problemom.
No, na ovom forumu nikada neću pisati na ad hominem način, a posebno ne na način bjesomučnih proganjanja radi osobnih diskvalifikacija, jer to u konačnici oduzima onima koji se služe takvom vrstom kulture dijaloga ne samo svaki kredibilitet nego ih i osobno diskvalificira za svaki iole civilizirani dijalog, dakle, postiže se upravo suprotan efekt u odnosu na namjeru.
Hvala na profinjenim i u celofan umotanim optužbama za licemjerje, ali bojim se da se u tom smislu nikako ne mogu mjeriti s tobom, ti si tu na vrhunskoj, nekoj puno višoj razini od one moje.
Od mene očekuj i neočekivano, ali sve u nekim granicama uobičajenog bontona.
Nema na čemu i drugi put.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by michaellcmacha 7/2/2017, 22:46

ja sam i dalje protiv svih rokova... uzeo malo duži timeout s ciljem da traje bar slijedeće dvije generacije... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 22:51

michaellcmacha wrote:ja sam i dalje protiv svih rokova...

Misliš rokova za donošenje zakona o obaveznom vojnom roku?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 22:55

speare_shaker wrote:
Noor wrote:cijenim tvoje đentlmenstvo, ali kad se žene međusobno razgovaraju, svako miješanje muškaraca je više nego nepotrebno. stoga, bilo bi lijepo od tebe da se povučeš u neku raspravu tebi zanimljivu, a metildu i mene da pustiš same u našem ženskom svijetu. osim ako ne smatraš da u isti i ti pripadaš :))) hvala :)

no, kad si već pokušao, ne mogu ne primjetiti tvoju pristranost uvijenu u forumsko čudoređe...  nisi skočio i kad je metilda na isti način, par postova prije, probala diskvalificirati mene.
ne smatraj da očekujem tvoj odgovor.

Ja ću pisati gdje hoću i na kojim temama hoću i žao mi je što ne dijelimo iste estetske kriterije u smislu očekivanog ponašanja, ali to ne smatram nikakvim realnim problemom.
No, na ovom forumu nikada neću pisati na ad hominem način, a posebno ne na način bjesomučnih proganjanja radi osobnih diskvalifikacija, jer to u konačnici oduzima onima koji se služe takvom vrstom kulture dijaloga ne samo svaki kredibilitet nego ih i osobno diskvalificira za svaki iole civilizirani dijalog, dakle, postiže se upravo suprotan efekt u odnosu na namjeru.
Hvala na profinjenim i u celofan umotanim optužbama za licemjerje, ali bojim se da se u tom smislu nikako ne mogu mjeriti s tobom, ti si tu na vrhunskoj, nekoj puno višoj razini od one moje.
Od mene očekuj i neočekivano, ali sve u nekim granicama uobičajenog bontona.
Nema na čemu i drugi put.

dogovoreno :)
imam samo jedno pitanje, a odakle ti mene tako dobro poznaješ? :))
naime, osim na glazbenoj kutijici, ovdje pišeš (opet) tek par dana :)
i NHF :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 22:58

Noor wrote:imam samo jedno pitanje, a odakle ti mene tako dobro poznaješ? :))

Ne utvaram si da te dobro poznajem.
No, na kultnixu si pisala (možda još pišeš, nisam odavno otvorio taj forum) kao Alhambra, pa pretpostavljam da si na net.hr-u pisala kao Ambra, nekako mi se to čini logičnim.
Ukoliko je tako, onda imamo čitavo desetljeće poznanstva na forumu, a možda i koju godinu više.
NHF.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by michaellcmacha 7/2/2017, 23:00

speare_shaker wrote:
michaellcmacha wrote:ja sam i dalje protiv svih rokova...

Misliš rokova za donošenje zakona o obaveznom vojnom roku?
ma ne to jebe mi se za rokove tj zakone, nek se donose i po skraćenom postupku.... tj u hitnoj proceduri.... ja samo kažem da sam ja uzeo poduži timeout po tom pitanju i da ga prenosim na najmanje dva svoja buduća pokoljenja.... jbg dosta je 5 uzastopnih generacija ratnika... sad mogu i ovi novi moji naraštaji konačno biti malo anemični, tj nesposobni...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 23:02

speare_shaker wrote:
Noor wrote:imam samo jedno pitanje, a odakle ti mene tako dobro poznaješ? :))

Ne utvaram si da te dobro poznajem.
No, na kultnixu si pisala (možda još pišeš, nisam odavno otvorio taj forum) kao Alhambra, pa pretpostavljam da si na net.hr-u pisala kao Ambra, nekako mi se to čini logičnim.
Ukoliko je tako, onda imamo čitavo desetljeće poznanstva na forumu, a možda i koju godinu više.
NHF.

speare, da...često me mijenjaju s Ambrom, ali ja zaista nisam ta. na net.hr-u nisam uopće pisala.
nikad mi nije bilo poznato zašto su me s njom mnogi mijenjali, zbog sličnosti u nickovima ili po stilu i retorici?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by michaellcmacha 7/2/2017, 23:06

oni koji me poduže poznaju, znaju da se zajebavam, ali ako ništa bar mi lijepo zvuči kad se ovako malo distanciram hineći hiperbilirubianemiju (btw uistinu sam ju imao 1990. i na zavodu za nuklearnu medicinu kroz nekih 3 mjeseca izmijenio postojeću šaržu 0- sa novom... uz krajnu obvezujuću napomenu izbjegavanja bilo kakvih pojačanih napora i naprezanja... ;), a pogotovo izbjegavati mogućnost ranjavanja i tako to... ;)))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 23:12

michaellcmacha wrote:oni koji me poduže poznaju, znaju da se zajebavam, ali ako ništa bar mi lijepo zvuči kad se ovako malo distanciram hineći hiperbilirubianemiju (btw uistinu sam ju imao 1990. i na zavodu za nuklearnu medicinu kroz nekih 3 mjeseca izmijenio postojeću šaržu 0- sa novom... uz krajnu obvezujuću napomenu izbjegavanja bilo kakvih pojačanih napora i naprezanja... ;), a pogotovo izbjegavati mogućnost ranjavanja i tako to... ;)))

miha, i ja imam od preboljene žutice trajno povišeni bilirubin, anemiju imam od malih nogu i najnormalnije živim sa svim time...
btw... i ja sam 0-
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 23:20

Noor wrote:speare, da...često me mijenjaju s Ambrom, ali ja zaista nisam ta. na net.hr-u nisam uopće pisala.
nikad mi nije bilo poznato zašto su me s njom mnogi mijenjali, zbog sličnosti u nickovima ili po stilu i retorici?

Dobro, primio sam k znanju. :)
Očito je riječ o sličnosti nadimaka. Ja na bivšem Iskonu pišem uz povremene pauze od kraja 2003. godine pod nadimcima masovnahisterija i ovim. Pod ovim sam prije pisao i na ovom forumu, a onda ugasio nadimak i napravio dulju pauzu. Ponovno sam se reaktivirao prije svega zato jer volim stavljati glazbene youtubiće, glazba i audio tehnika su mi strast, a ovaj forum mi se učinio čak i čisto tehnički najpogodnijim za to.
No, pokazalo se kako je od toga pa do ponovnog pisanja  po temama gdje sam uvijek nastojao tematski raspravljati, zapravo vrlo mali korak.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 23:23

michaellcmacha wrote:ma ne to jebe mi se za rokove tj zakone, nek se donose i po skraćenom postupku.... tj u hitnoj proceduri.... ja samo kažem da sam ja uzeo poduži timeout po tom pitanju i da ga prenosim na najmanje dva svoja buduća pokoljenja.... jbg dosta je 5 uzastopnih generacija ratnika... sad mogu i ovi novi moji naraštaji konačno biti malo anemični, tj nesposobni...

Nisam ciljao na to, ali dobro.
Istina, 5 generacija je stvarno puno. No, bojim se da nas za koju godinu, možda oko 6-7 opet čeka jedan ozbiljniji ratni sukob u RS, ali moguće da to ipak završi na nekom jačem zveckanju oružjem. Tako da, kako bi rekli Whitesnake... here we go again... a onda dodali Staus Quo... again and again...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 23:26

speare_shaker wrote:
Noor wrote:speare, da...često me mijenjaju s Ambrom, ali ja zaista nisam ta. na net.hr-u nisam uopće pisala.
nikad mi nije bilo poznato zašto su me s njom mnogi mijenjali, zbog sličnosti u nickovima ili po stilu i retorici?

Dobro, primio sam k znanju. :)
Očito je riječ o sličnosti nadimaka. Ja na bivšem Iskonu pišem uz povremene pauze od kraja 2003. godine pod nadimcima masovnahisterija i ovim. Pod ovim sam prije pisao i na ovom forumu, a onda ugasio nadimak i napravio dulju pauzu. Ponovno sam se reaktivirao prije svega zato jer volim stavljati glazbene youtubiće, glazba i audio tehnika su mi strast, a ovaj forum mi se učinio čak i čisto tehnički najpogodnijim za to.
No, pokazalo se kako je od toga pa do ponovnog pisanja  po temama gdje sam uvijek nastojao tematski raspravljati, zapravo vrlo mali korak.

hehe, to je ko i kad ideš u dućan samo po dvije stvari, a onda dovezeš pun gepek jocolor
pa, onda što reći, dobrodošao natrag :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 7/2/2017, 23:28

Noor wrote:hehe, to je ko i kad ideš u dućan samo po dvije stvari, a onda dovezeš pun gepek jocolor 

:D Dobar primjer. :) Ima puno istine u tome. :)

Noor wrote:pa, onda što reći, dobrodošao natrag :D

Thx. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 8/2/2017, 09:31

U svjetlu novih događaja oko Hrvatskog audiovizualnog centra, koji očito između ostaloga predstavlja i sjecište hrvatskih političkih silnica, prenosimo otvorena pisma koja je Koordinacija udruga hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata uputila Danilu Šerbedžiji, Igoru Mirkoviću i Nini Obuljen.
 
Gospodo, pljačka državnog proračuna nije umjetničko stvaralaštvo, još manje umjetnička sloboda  :tu



No tome je došao kraj i sada zainteresirani pokušavaju očajnički skrenuti temu s kriminala na ideološke stranputice. Pozivaju se na soc-komunistički model koji je upravo Hribar prakticirao financiranjem npr. sa 900.000,00 kuna oca i sina Šerbedžiju za Oslobađanje Skoplja, a ne za film o oslobađanju Knina. 


Ovdje ističemo i osobnu korist koju su neki od potpisnika ovog sramotnog pamfleta imali od Hrvoja Hribara. Igor Mirković, koji je najavio Motovunski filmski festival sa malim trailerom gdje svoju Domovinu prikazuje kao fašističku zemlju, od iste te Domovine preko Hribarovog HAVC-a svake godine dobiva oko 500.000,00 kuna! 


Igor Mirković je dakle, kao direktor Motovunskog filmskog festivala, izradom propagandnog uratka kao trailera za Motovunski filmski festival 2016.g., te puštanjem istog na mnogim društvenim mrežama i televizijama, izvrgnuo ruglu, prijeziru i grubom omalovažavanju Republiku Hrvatsku, te zastavu i grb Republike Hrvatske, služeći se prikazivanjem istih uz isječke iz filma „Cabaret“ Boba Fossa gdje se u nacističkim odorama pokazuju pjevači pjesme „Tomorrow belongs to me“, zatim uz isječke fotografija Poglavnik tzv. NDH dr. Ante Pavelića te ustaških vojnika, sve to miješajući sa prikazima slika hrvatskih gradova i spomenika, čime se današnja Republika Hrvatska kao i njeni simboli, zastava i grb, prikazuje kao totalitaristička nacistička zemlja. 


Ovim se već bavi nadležno državno odvjetništvo, kao i slučajevima u kojima je od HAVC-a Igor Mirković dobio prvo 1.800.000,00 kuna za film Noćni brodovi, a zatim 2010.godine još 175.000,00 kuna za poticanje razvoja projekta koji je već završen(!), HAVC šalje Igora Mirkovića na radionicu stručnog usavršavanja scenarista za još 15.000,00 kuna 2009.g., da bi ga Hribar 2010.g. zajedno sa suprugom Silvanom Menđušić pomazio sa dodatnih 100.000,00 kuna za dokumentarno TV djelo Photoshop koje je opet platila i HRT. 


Posebno dobra godina za bračni par Mirković bila je i 2011., kada Silvana dobija od HAVC-a 300.000,00 kuna ponovo za dugometražni dokumentarni film Photoshop, a Igor 350.000,00 za kratkometražni igrani film „Balavica“ Sve je to začinjeno Hribarovim davanjem novih isplata na račun hrvatskih poreznih obveznika Mirkoviću za razvoj scenarija projekta programatskog naziva Skoro pa pljačka u iznosu od 35.000,00 kuna.


http://narod.hr/hrvatska/koordinacija-odgovara-serbedziji-mirkovicu-ekipi-te-upucuje-javno-pismo-ministrici-obuljen
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 8/2/2017, 13:31

Došlo je čak do toga da se istražuje i krađa para u Uredu Milanovićeve vlade.
Pa oduvijek se u Partiji eventualno moglo dobit pare, tako da nije trebalo uzimati.
Interesantno, i Oreškovićeva vlada imala je papire iz Milanovićeve kancelarije na kojima nešto nije štimalo.
Ali vlastitim očima nisu vjerovali da to nije napravio HDZ. Dogodi se to.
Misliš, netko ima oči pa vidi. Ali ništa. Ko da su mu staklene. Baš na tom principu gledaju navijači politike. Na Hudu jamu će jedni gledati staklenim očima. Drugi će tako gledati na Jasenovac.
Tako je sad oko Amerike. Svi ko da gledaju čašama.

Tanja Torbarina; Jutarnji list.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 8/2/2017, 13:32

U Hrvatskoj odlično. Nije nas strah Kine i Rusije. Nit Amerikanaca. Jer smo u Natou. A i teško bi nas naciljali raketama.
Dok u Americi bogataši grade bunkere. Za slučaj atomskog rata. To zapravo znači da tamo mogu lako naći zidare, vodoinstalatere i električare.
Tu, dok ih nađeš, bombardiranje bi prošlo. Neki navodno čekaju neke majstore od 1945. Još ih nisu dočekali.
Doduše, postoji opasnost od lokalnih izbora. Mogući su sukobi po selima i gradovima. Al to je ništa prema atomskim bombama.
S obzirom da smo od njih sigurni, ljudi bi mogli volontirati na spašavanju Partije. Razdvajali bi razjarene članove.
Toliko svi unutra ratuju da nitko neće ostati. A opozicija mora postojati. Ako se ne nađe dosta volontera da ih primiruju, možda bi bilo bolje da se bez većih žrtava u ljudstvu SDP podijeli na više stranaka.
Evo nekoliko imena: ČSPD – Čista stranka promjene demokracije, PBF – Partija Bernardićeve frakcije, PDV – Partija domovinske vizije, SŽJGM – Stranka Živio ja Gordan Maras, AV-PM – Akcija vjeverica – Predrag Matić, SRO – Stranka Ranka Ostojića.
Tako bi se manje sretali. Što bi im povećalo ugled.
Samim time što se ne bi pojavljivale vijesti: Predrag Matić kamenom pogodio Ranka Ostojića. Misleći da je vjeverica koja ga proganja.

Tanja Torbarina; Jutarnji list.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest 8/2/2017, 14:15

:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 3 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 50 Previous  1, 2, 3, 4 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum