ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben 6/2/2017, 11:04

cijenin vaš optimizam, momci.

ali, trenutno ukupno porezno opterećenje je 50%, tako da ste malo prekasno odlučili reći dosta.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben 6/2/2017, 11:14

Moraju li se umirovljenici obveznici poreza na dohodak od nesamostalnog rada prijaviti u Registar poreznih obveznika? Ta je obveza propisana od 1. o`ujka 2012. godine  za sve  umirovljenike rezidente koji mirovine primaju izravno iz inozemstva, neovisno o tome ima li Republika Hrvatska u skladu s me|unarodnim ugovorima pravo oporezivanja tog dohotka.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:16

Oporezivanje mirovina
3
1. Uvod
?
[to se u poreznom smislu smatra mirovinom?
Sljede}i primitci od nesamostalnog rada:
1. mirovine ostvarene po osnovi prija{njih uplata doprinosa za obvezno mirovinsko
osiguranje,
2. mirovine koje ispla}uju osiguravatelji (mirovinska osiguravaju}a dru{tva i drugi
is
platitelji osiguranih svota) na temelju prija{njih uplata poslodavca za dokup
dije
la mirovine, ako su te uplate bile oslobo|ene oporezivanja,
3. mirovinske rente koje ispla}uju osiguravatelji (mirovinska osiguravaju}a dru{tva i
drugi isplatitelji osiguranih svota) na temelju prija{njih uplata poslodavca u vri-
jeme umirovljenja radnika, ako su te uplate bile oslobo|ene oporezivanja,
4. mirovine koje se ispla}uju poduzetnicima koji su obavljali samostalnu djelatnost,
poduzetnicima fizi~kim osobama koji su pla}ali porez na dobit i drugim fizi~kim
osobama na temelju prija{njih uplata doprinosa u propisano obvezno osiguranje,
a koji su bili porezno dopustivi izdatak ili rashod,
5. obiteljs
ke mirovine, osim obiteljskih mirovina {to se ispla}uju:
a)
djeci nakon smrti roditelja prema Zakonu o mirovinskom osiguranju i Zakonu
o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i ~lanova njihovih obite-
lji, i
b)
~lanovima obitelji smrtno stradalog, zato~enog ili nestalog hrvatskog brani-
telja iz Domovinskog rata
i
Porez na dohodak ne obra~unava se i ne pla}a na dohodak od obiteljske mirovi-
ne ili nov~ane naknade u visini obiteljske mirovine.
6. mirovine rezidenata ostvarene u inozemstvu,
osim ako me|udr`avnim ugovori-
ma nije druga~ije ure|eno
i
Takvim se mirovinama smatraju i mirovine {to ih ispla}uju osiguravatelji (miro-
vinska osiguravaju}a dru{tva i drugi isplatitelji) na temelju prija{njih uplata pre-
mija (doprinosa) {to su poreznom obvezniku umanjivale dohodak od nesamostal-
nog rada ako se u zemlji u kojoj su ispla}ivane ne primjenjuje sustav obveznog
mirovinskog osiguranja.
i
Od 1. o`ujka 2012. godine porez na dohodak od nesamostalnog rada obra~unava
se i pla}a na mirovine rezidenata {to su primljene izravno iz inozemstva, osim
ako nije druga~ije odre|eno ugovorima o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja
ili drugim me|unarodnim ugovorima. U ve}ini ugovora o izbjegavanju dvostru-
kog oporezivanja {to ih je Republika Hrvatska sklopila s drugim dr`avama pravo
oporezivanja mirovina ima Republika Hrvatska ako su umirovljenici njezini rezi-
denti. Republika Hrvatska ima pravo oporezivanja mirovina rezidenata {to se
ispla}uju iz ovih dr`ava:

Oporezivanje mirovina
4
1
Ako obje dr`ave ugovornice imaju pravo oporezivanja (izri~aj „mogu“) potrebno je obratiti pozornost
na odredbe ~lanka koji propisuje otklanjanje dvostrukog oporezivanja. U ugovorima s Belgijom i
[vedskom propisano je da }e Republika Hrvatska izuzeti od oporezivanja dohodak koji se mo`e opo-
rezivati u Belgiji ili [vedskoj (pravo oporezivanja ima isklju~ivo Belgija ili [vedska), ali mo`e, pri
obra~unavanju poreza na preostali dohodak ili imovinu te osobe primijeniti poreznu stopu koja bi se
primjenjivala da izuzeti dohodak odnosno imovina nisu bili izuzeti.
2
Kad obje dr`ave ugovornice imaju pravo oporezivanja (izri~aj „mogu“) potrebno je obratiti pozornost
na odredbe ~lanka koji propisuje otklanjanje dvostrukog oporezivanja. U ugovorima s Danskom, Fin-
skom, JAR, Kanadom i Nizozemskom propisano je da }e Republika Hrvatska odobriti kao odbitak od
poreza na dohodak tog rezidenta iznos koji je jednak porezu na dohodak pla}enom u drugoj dr`avi
ugovornici.
Albanija, Armenija, Azerbajd`an, Austrija, Bjelorusija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Crna
Gora, ^e{ka, ^ile, Estonija, Francuska, Gr~ka, Gruzija, Indonezija, Iran, Irska, Island, Italija
(iznimno, pla}anja uslijed prekida radnog odnosa, periodi~ne naknade ili sli~ne gotovinske
isplate oporezuje Republika Italija), Izrael, Jordan, Katar, Republika Koreja, Kuvajt, Latvija,
Litva, Ma|arska, Malezija, Malta, Moldova, Norve{ka, Rusija, Sirija, Slova~ka, Slovenija,
Srbija, [panjolska, [vicarska, Turska, Velika Britanija i Ukrajina.
U nekim je ugovorima to podru~je rije{eno na druga~iji na~in. Tako se u Ugovoru o izbje-
gavanju dvostrukog oporezivanja izme|u Republike Hrvatske i Savezne Republike Nje
ma-
~ke (SRNJ) pravo na oporezivanje mirovine {to je rezident jedne dr`ave ugovornice dobiva
od zakonskog socijalnog osiguranja
druge dr`ave ugovornice mo`e oporezivati samo u toj
drugoj dr`avi. To zna~i da SRNJ ima pravo oporezivati takve mirovine koju rezident RH
prima iz SRNJ. Me|utim, RH ima pravo oporezivati mirovine {to je hrvatski rezident dobi-
va iz SRNJ iz fondova izvan sustava zakonskog socijalnog osiguranja.
U sljede}oj je tablici popis dr`ava s kojima je Republika Hrvatska zaklju~ila ugovore o
izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, a u skladu s odredbama ugovora
Republika Hrvat-
ska nema pravo oporezivanja mirovina ako se ispla}uju iz zakonskog socijalnog osigu-
ranja tih dr`ava, ili obje dr`ave imaju pravo oporezivanja mirovina
. U tablici su prika-
zane i iznimke, odnosno slu~ajevi u kojima Republika Hrvatska ima pravo oporezivati
mirovine kad se ispla}uju iz tih dr`ava po osnovi privatnog mirovinskog osiguranja, ili po
nekoj drugoj sli~noj osnovi.
R.
Br. Dr`ava Iznimke
1. Belgija
1
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
2. Danska
2
Obje dr`ave imaju pravo oporezivanja mirovina – potrebno je obratiti
pozornost na ~lanak koji propisuje metodu za otklanjanje dvostrukog
oporezivanja
3. Finska
2
Obje dr`ave imaju pravo oporezivanja mirovina – potrebno je obratiti
pozornost na ~lanak koji propisuje metodu za otklanjanje dvostrukog
oporezivanja
4.
Ju`noafri~ka
Republika
2
Obje dr`ave imaju pravo oporezivanja mirovina – potrebno je obratiti
pozornost na ~lanak koji propisuje metodu za otklanjanje dvostrukog
oporezivanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:18

Oporezivanje mirovina
5
R.
Br. Dr`ava Iznimke
5. Kanada
2
Republika Hrvatska mo`e oporezivati mirovine ispod i iznad 12.000
CAD godi{nje
6. Kina
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
7. Mauricijus
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
8 Makedonija
3
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
9. Maroko
3
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
10. Nizozemska
2
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati bruto iznos do 12.000 NLG u
kalendarskoj godini. Iznos preko 12.000 NLG godi{nje obje dr`ave
imaju pravo oporezivanja - potrebno je obratiti pozornost na ~lanak
koji propisuje metodu za otklanjanje dvostrukog oporezivanja
11. Njema~ka
3
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
12. Oman
3
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
13. Poljska
3
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
14. Rumunjska
3
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
15. San Marino
3
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguranja
16. [vedska
2
Republika Hrvatska ima pravo oporezivati mirovine ispla}ene iz fondo-
va izvan sustava socijalnog osiguran
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben 6/2/2017, 11:20

i, jel se ploćo porez na mirovine ili ne?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:22

aben wrote:Moraju li se umirovljenici obveznici poreza na dohodak od nesamostalnog rada prijaviti u Registar poreznih obveznika? Ta je obveza propisana od 1. o`ujka 2012. godine  za sve  umirovljenike rezidente koji mirovine primaju izravno iz inozemstva, neovisno o tome ima li Republika Hrvatska u skladu s me|unarodnim ugovorima pravo oporezivanja tog dohotka.
Nevrijedi za Njemačku ....to je vec ubaceno u sustav.


U nekim je ugovorima to podru~je rije{eno na druga~iji na~in. Tako se u Ugovoru o izbje-
gavanju dvostrukog oporezivanja izme|u Republike Hrvatske i Savezne Republike Nje
ma-
~ke (SRNJ) pravo na oporezivanje mirovine {to je rezident jedne dr`ave ugovornice dobiva
od zakonskog socijalnog osiguranja
druge dr`ave ugovornice mo`e oporezivati samo u toj
drugoj dr`avi. To zna~i da SRNJ ima pravo oporezivati takve mirovine koju rezident RH
prima iz SRNJ. Me|utim, RH ima pravo oporezivati mirovine {to je hrvatski rezident dobi-
va iz SRNJ iz fondova izvan sustava zakonskog socijalnog osiguranja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:24

aben wrote:i, jel se ploćo porez na mirovine ili ne?
Izgleda da se plača .....no koliko vidim taj porez Hr nema pravo oprezovati ako je rijec o Njemačkoj a to je vec uracunato u tu priču.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben 6/2/2017, 11:24

ok, kad trend odlaska po mirovinu u njemašku postane brojniji, uvest ćemo dvostruko oporezivanje stranih mirovina i točka.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by L'âme 6/2/2017, 11:24

Zato ovi nasi muktisi idu uokolo i 'potpisuju', a sto smo mislili..da za nas rade B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:25

aben wrote:ok, kad trend odlaska po mirovinu u njemašku postane brojniji, uvest ćemo dvostruko oporezivanje stranih mirovina i točka.
Nemožeš , vec postoju ugovor ....samo Njemačka može oprezovati ove klasicne mirovine iz Njemačke i to je vec ubaceno u racunicu.

Ako bi uplacivao neko dodatno mirovinsko osiguranje šta neceš onda bi mogla Hr.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by provocator 6/2/2017, 11:26

vuksadinare wrote:
provocator wrote:
A živiš, gdje? U Njemačkoj? Kaj se ne vratiš u Hrvatsku pa se naseliš u plodnu i blagorodnu Slavoniju?
tu zivim..imam 3800 kuna placu..i imam zemlju i radim...i od zemlje dijelom zivim..ali radim..citav vikend mi prođe samo u arbajtu na zemlji...kad dođu poljoprivredni radovi...
Kada toliko radiš (na poslu i na zemlji) kako to da imaš toliko slobodnog vremena i non-stop tu na forumu visjeti?

_________________
Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by vuksadinare 6/2/2017, 11:26

gledao maloprije na tv usporedbu face plenkija...iz vremena kad je posato celnik hdz-a i danas...totalno mu se lice promjenilo..tada vedar...nasmijan...danas podbuhao..podocnjaci..nervozne crte lice....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by vuksadinare 6/2/2017, 11:27

provocator wrote:
vuksadinare wrote:
provocator wrote:
A živiš, gdje? U Njemačkoj? Kaj se ne vratiš u Hrvatsku pa se naseliš u plodnu i blagorodnu Slavoniju?
tu zivim..imam 3800 kuna placu..i imam zemlju i radim...i od zemlje dijelom zivim..ali radim..citav vikend mi prođe samo u arbajtu na zemlji...kad dođu poljoprivredni radovi...
Kada toliko radiš (na poslu i na zemlji) kako to da imaš toliko slobodnog vremena i non-stop tu na forumu visjeti?
takav posao...kad imam posla radim kad nemam nemam...ali vikendom nisam...niti poslije posla...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben 6/2/2017, 11:28

RayMabus wrote:
aben wrote:ok, kad trend odlaska po mirovinu u njemašku postane brojniji, uvest ćemo dvostruko oporezivanje stranih mirovina i točka.
Nemožeš , vec postoju ugovor ....samo Njemačka može oprezovati ove klasicne mirovine iz Njemačke i to je vec ubaceno u racunicu.

Ako bi uplacivao neko dodatno mirovinsko osiguranje šta neceš onda bi mogla Hr.
preminiti ćemo ugovor.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by provocator 6/2/2017, 11:29

vuksadinare wrote:
provocator wrote:
vuksadinare wrote:
provocator wrote:
A živiš, gdje? U Njemačkoj? Kaj se ne vratiš u Hrvatsku pa se naseliš u plodnu i blagorodnu Slavoniju?
tu zivim..imam 3800 kuna placu..i imam zemlju i radim...i od zemlje dijelom zivim..ali radim..citav vikend mi prođe samo u arbajtu na zemlji...kad dođu poljoprivredni radovi...
Kada toliko radiš (na poslu i na zemlji) kako to da imaš toliko slobodnog vremena i non-stop tu na forumu visjeti?
takav posao...kad imam posla radim kad nemam nemam...ali vikendom nisam...niti poslije posla...
Je... moreš misliti.
Tko radi za mjesečnu plaću i k tome hrmba na zemlji bogme baš nema toliko vremena koiko ga ti očito imaš.

_________________
Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by aben 6/2/2017, 11:31

provocator wrote:
vuksadinare wrote:
provocator wrote:
vuksadinare wrote:
provocator wrote:
A živiš, gdje? U Njemačkoj? Kaj se ne vratiš u Hrvatsku pa se naseliš u plodnu i blagorodnu Slavoniju?
tu zivim..imam 3800 kuna placu..i imam zemlju i radim...i od zemlje dijelom zivim..ali radim..citav vikend mi prođe samo u arbajtu na zemlji...kad dođu poljoprivredni radovi...
Kada toliko radiš (na poslu i na zemlji) kako to da imaš toliko slobodnog vremena i non-stop tu na forumu visjeti?
takav posao...kad imam posla radim kad nemam nemam...ali vikendom nisam...niti poslije posla...
Je... moreš misliti.
Tko radi za mjesečnu plaću i k tome hrmba na zemlji bogme baš nema toliko vremena koiko ga ti očito imaš.
uhljeb je, ča znoči da ne rodi nego raducka, s posla ode svako malo na motiku, u spizu, vikendi su slobodni, spaja sve praznike...iskustvo iz jugoslavije je neprocjenjivo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:32

aben wrote:
RayMabus wrote:
aben wrote:ok, kad trend odlaska po mirovinu u njemašku postane brojniji, uvest ćemo dvostruko oporezivanje stranih mirovina i točka.
Nemožeš , vec postoju ugovor ....samo Njemačka može oprezovati ove klasicne mirovine iz Njemačke i to je vec ubaceno u racunicu.

Ako bi uplacivao neko dodatno mirovinsko osiguranje šta neceš onda bi mogla Hr.
preminiti ćemo ugovor.
Cuj hvala ti šta si me obavijestio da se mirovine oprezuju , to nisam znao al sam brzo izvadio podfatke ....niks uplacivanje nekih dodatinih mirovinskih fondova ...samo ovaj standarni prvi njemački zakonski stup.

To je ubaceno u tu pricu vec tj na 300 eura u pet godina te i nemogu nešta previše oprezovat ...dođeš opet na isto.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by dijagram 6/2/2017, 11:33

Na koncu ce ostati samo Glavas, asila i njima slicni.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:35

dijagram wrote:Na koncu ce ostati samo Glavas, asila i njima slicni.
Ocito , prakticki ti u pet godina dobiješ pravo na ovu minimalnu mirovinu ...dakle odradiš šest i imaš 2200 kuna te mirovine plus ovo nešto crkavice od hr staža.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:38

Hr mirovinski sustav nije pouzdan , previše se oslanja proracun na turizam ....pošto imam podatke iz buducnosti znam da ce turizam prnit u čabar jer dolaze imigranti a s njima tenzije i sukobi na Balkanu.


5-6 godina u Njemačkoj koja ima jaku industrijsku bazu i hebe te se više za išta.

Zato se u Hr i neisplati crncit cijeli život nego ovako vatat staž u Njemačkoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by RayMabus 6/2/2017, 11:41

Racunica je jednostavna , o tome pocmeš razmišljat kad si blizu 40-oj a vidiš da ovdje neide na bolje .....moš radit ka pas ovdje i ispušit il radit isto tako u Švabiji 5-6 godina i imaš prosjecnu hr mirovinu koliko bi dobio da si crncio ovdje cijeli život plus ta njemačka crkavica je sigurna šta za hr crkavicu nije slučaj i upitna je.


300 eura njemačke koja je sigurna i ovo ovdje nešto crkavice i to je za naše prilike sasvim solidna penzija i jbte se oce li ova hr crkavica kolabrirat uvijek imaš ovih 300 eura.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176393
2014-04-11


Back to top Go down

Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad - Page 3 Empty Re: Nastavi li se iseljavanje, 2032. Osijek će biti prazan grad

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum