ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 13:19

vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
više vjerujem špegelju, školovanom vojniku i zapovjedniku tadašnje 5.armijske oblasti, kad kaže kako je to bilo moguće, nego vama generalima iz mustanga i ostalih kafića.
također, sam pokazuješ kako bi ti pustio da oficiri rade što hoće i da im još čuvaš porodice!
kao prvo, to bi se sve odvijalo bez medija i prilično munjevito pa kad bi se preuzelo par vojarni većinu ostalih bi dobio domino efektom. istina, bilo bi i onih vojarni koje se ne mogle preuzeti odmah pa bi to potrajalo, ali uz drugačiji odnos snaga.
ucjenjivanje? stari moj, u ratu je sve dozvoljeno. istina, par dana bi se o tome pisalo što i ne bi bilo loše jer bi poruka došla i do drugih vojarni koje treba preuzeti, a onda bi stvar legla jer pobjednici su uvijek na cijeni.

amateri.
....ja te opet pitam sa kojim snagama da to u ono vrijeme napravis?..sve specijalne postrojbe mup-a...koje su ono vrijeme bili i najjaca snaga bile su zauzete branjenjem podrucja od napada cetnika i jna od dalamcije do slavonije....zbg je bio u formiranju i ono sto je vrijedilo opet je poslato na bojiste...ostao ti ej samo dio rezervnog sastava mup-a,NZ u kojoj ej bilo svega i svacega od 18 do 70 godina naoruzano lovackim puskama,pokojim pistoljem kojima je vec dosailo bilo nakon sat vremena pred vojarnama pa su se presaltavali u okolne birtije ili ducane...te civili dragovoljci koji isto nisu bili naoruzane tek tu i tamo neko...i opet saroliko drustvo
pokušaj zamisliti situaciju u kojoj general koji je ujedno i zapovjednik armijske oblasti dolazi u neku vojarnu u kojoj je pripremio teren za preuzimanje i pokušaj zamisliti kako taj general sazove sve oficire na sastanak i onda ih obavijesti o preuzimanju i o tome kako su porodice onih koji se tome protive zbrinute.

koliko ti specijalaca treba za tu akciju???

sitting_bull

Posts : 11143
2015-09-28


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 13:20

vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:..i jastrebe sa rijeckog podrucja samo se u skladistima u delnicama domoglo oruzja uz borbu i to u 10 ili 11 mjesecu 1991..rijecki korpus je predao objekte u rijeci i okolici ali bez oruzja..dakle prazni objekti samo da se postedi da rijeka i pula ne budu granatirani ili napadnuti..toliko moj jastrebe
pišeš gluposti.
surađivao sam sa čovjekom koji je bio dio pregovaračkog tima za neke vojarne iznad rijeke i koji je organizirao izvlačenje oružja iz vojarne u delnicama tako da tu imam informacije iz prve ruke.
jastreb je očigledno upućen u neke stvari, ti nisi.
daj molim te..pa sam bivsi ministar financija linic koji ej tada bio glavni pregovarac sa jna u rijeci i okolici je rekao..'spasio sam rijeku i okolicu od razaranja,istina nismo proffitirali u oruzju ali grad i građani su pošteđeni nepotrebnog razaranja i ubijanja,oružja smo se kasnije domogli napadom na skladista u delnicama'
ajmo logičko pitanje: ako nije bilo oružja, čime bi se rijeka razarala?
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 13:21

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
više vjerujem špegelju, školovanom vojniku i zapovjedniku tadašnje 5.armijske oblasti, kad kaže kako je to bilo moguće, nego vama generalima iz mustanga i ostalih kafića.
također, sam pokazuješ kako bi ti pustio da oficiri rade što hoće i da im još čuvaš porodice!
kao prvo, to bi se sve odvijalo bez medija i prilično munjevito pa kad bi se preuzelo par vojarni većinu ostalih bi dobio domino efektom. istina, bilo bi i onih vojarni koje se ne mogle preuzeti odmah pa bi to potrajalo, ali uz drugačiji odnos snaga.
ucjenjivanje? stari moj, u ratu je sve dozvoljeno. istina, par dana bi se o tome pisalo što i ne bi bilo loše jer bi poruka došla i do drugih vojarni koje treba preuzeti, a onda bi stvar legla jer pobjednici su uvijek na cijeni.

amateri.
....ja te opet pitam sa kojim snagama da to u ono vrijeme napravis?..sve specijalne postrojbe mup-a...koje su ono vrijeme bili i najjaca snaga bile su zauzete branjenjem podrucja od napada cetnika i jna od dalamcije do slavonije....zbg je bio u formiranju i ono sto je vrijedilo opet je poslato na bojiste...ostao ti ej samo dio rezervnog sastava mup-a,NZ u kojoj ej bilo svega i svacega od 18 do 70 godina naoruzano lovackim puskama,pokojim pistoljem kojima je vec dosailo bilo nakon sat vremena pred vojarnama pa su se presaltavali u okolne birtije ili ducane...te civili dragovoljci koji isto nisu bili naoruzane tek tu i tamo neko...i opet saroliko drustvo
pokušaj zamisliti situaciju u kojoj general koji je ujedno i zapovjednik armijske oblasti dolazi u neku vojarnu u kojoj je pripremio teren za preuzimanje i pokušaj zamisliti kako taj general sazove sve oficire na sastanak i onda ih obavijesti o preuzimanju i o tome kako su porodice onih koji se tome protive zbrinute.

koliko ti specijalaca treba za tu akciju???
...kad 1990'..ti si lud..tad jos nije pravo ni formirana vlast u hravtskoj...pocetkom 1991 kad je kos smjestio spegelju..tuđman je spasio spegelja presaltavsi ga u bec..i tek se vratio u hravtsku nakon 2 mjeseca
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 13:23

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:..i jastrebe sa rijeckog podrucja samo se u skladistima u delnicama domoglo oruzja uz borbu i to u 10 ili 11 mjesecu 1991..rijecki korpus je predao objekte u rijeci i okolici ali bez oruzja..dakle prazni objekti samo da se postedi da rijeka i pula ne budu granatirani ili napadnuti..toliko moj jastrebe
pišeš gluposti.
surađivao sam sa čovjekom koji je bio dio pregovaračkog tima za neke vojarne iznad rijeke i koji je organizirao izvlačenje oružja iz vojarne u delnicama tako da tu imam informacije iz prve ruke.
jastreb je očigledno upućen u neke stvari, ti nisi.
daj molim te..pa sam bivsi ministar financija linic koji ej tada bio glavni pregovarac sa jna u rijeci i okolici je rekao..'spasio sam rijeku i okolicu od razaranja,istina nismo proffitirali u oruzju ali grad i građani su pošteđeni nepotrebnog razaranja i ubijanja,oružja smo se kasnije domogli napadom na skladista u delnicama'
ajmo logičko pitanje: ako nije bilo oružja, čime bi se rijeka razarala?
izgleda da se ti namjerno pravis blesav..oruzja je bilo..linic je pregovarao o mirnom napustanju jna rijeke i okolice ali general nađ je imao uvjet da se jan povuce sa oruzjem..linic je pristao i ode jna sa dobrim arsenalom oruzja morskim putem u crnu goru..dio konvojem u bosnu..i tako linic spasio grad a dobio napustene vijarne u kojoj je nasao pokoji sljem i otvorene konzerve hrane
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by Eroo 1/2/2017, 13:23

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
više vjerujem špegelju, školovanom vojniku i zapovjedniku tadašnje 5.armijske oblasti, kad kaže kako je to bilo moguće, nego vama generalima iz mustanga i ostalih kafića.
također, sam pokazuješ kako bi ti pustio da oficiri rade što hoće i da im još čuvaš porodice!
kao prvo, to bi se sve odvijalo bez medija i prilično munjevito pa kad bi se preuzelo par vojarni većinu ostalih bi dobio domino efektom. istina, bilo bi i onih vojarni koje se ne mogle preuzeti odmah pa bi to potrajalo, ali uz drugačiji odnos snaga.
ucjenjivanje? stari moj, u ratu je sve dozvoljeno. istina, par dana bi se o tome pisalo što i ne bi bilo loše jer bi poruka došla i do drugih vojarni koje treba preuzeti, a onda bi stvar legla jer pobjednici su uvijek na cijeni.

amateri.
....ja te opet pitam sa kojim snagama da to u ono vrijeme napravis?..sve specijalne postrojbe mup-a...koje su ono vrijeme bili i najjaca snaga bile su zauzete branjenjem podrucja od napada cetnika i jna od dalamcije do slavonije....zbg je bio u formiranju i ono sto je vrijedilo opet je poslato na bojiste...ostao ti ej samo dio rezervnog sastava mup-a,NZ u kojoj ej bilo svega i svacega od 18 do 70 godina naoruzano lovackim puskama,pokojim pistoljem kojima je vec dosailo bilo nakon sat vremena pred vojarnama pa su se presaltavali u okolne birtije ili ducane...te civili dragovoljci koji isto nisu bili naoruzane tek tu i tamo neko...i opet saroliko drustvo
pokušaj zamisliti situaciju u kojoj general koji je ujedno i zapovjednik armijske oblasti dolazi u neku vojarnu u kojoj je pripremio teren za preuzimanje i pokušaj zamisliti kako taj general sazove sve oficire na sastanak i onda ih obavijesti o preuzimanju i o tome kako su porodice onih koji se tome protive zbrinute.

koliko ti specijalaca treba za tu akciju???
Budaletino jedna, država je u tom trenutku još postojala...S pučistima se može kako se hoće i svijet ne bi ni prstom mrdnuo.
Baš kao što nisu 1995' (postoji suverena HR) kad su hr Srbi napuštali teritorij ii bili prognani...kako ko voli reć.
Eroo
Eroo

Posts : 74728
2016-07-22


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 13:29

vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:..i jastrebe sa rijeckog podrucja samo se u skladistima u delnicama domoglo oruzja uz borbu i to u 10 ili 11 mjesecu 1991..rijecki korpus je predao objekte u rijeci i okolici ali bez oruzja..dakle prazni objekti samo da se postedi da rijeka i pula ne budu granatirani ili napadnuti..toliko moj jastrebe
pišeš gluposti.
surađivao sam sa čovjekom koji je bio dio pregovaračkog tima za neke vojarne iznad rijeke i koji je organizirao izvlačenje oružja iz vojarne u delnicama tako da tu imam informacije iz prve ruke.
jastreb je očigledno upućen u neke stvari, ti nisi.
daj molim te..pa sam bivsi ministar financija linic koji ej tada bio glavni pregovarac sa jna u rijeci i okolici je rekao..'spasio sam rijeku i okolicu od razaranja,istina nismo proffitirali u oruzju ali grad i građani su pošteđeni nepotrebnog razaranja i ubijanja,oružja smo se kasnije domogli napadom na skladista u delnicama'
ajmo logičko pitanje: ako nije bilo oružja, čime bi se rijeka razarala?
izgleda da se ti namjerno pravis blesav..oruzja je bilo..linic je pregovarao o mirnom napustanju jna rijeke i okolice ali general nađ je imao uvjet da se jan povuce sa oruzjem..linic je pristao i ode jna sa dobrim arsenalom oruzja morskim putem u crnu goru..dio konvojem u bosnu..i tako linic spasio grad a dobio napustene vijarne u kojoj je nasao pokoji sljem i otvorene konzerve hrane
je. tako je bilo.
još je linić pomagao kod utovara...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 13:31

Eroo wrote:Budaletino jedna, država je u tom trenutku još postojala...S pučistima se može kako se hoće i svijet ne bi ni prstom mrdnuo.
Baš kao što nisu 1995' (postoji suverena HR) kad su hr Srbi napuštali teritorij ii bili prognani...kako ko voli reć.
dezerter, sikter!
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by Eroo 1/2/2017, 13:32

sitting_bull wrote:
Eroo wrote:Budaletino jedna, država je u tom trenutku još postojala...S pučistima se može kako se hoće i svijet ne bi ni prstom mrdnuo.
Baš kao što nisu 1995' (postoji suverena HR) kad su hr Srbi napuštali teritorij ii bili prognani...kako ko voli reć.
dezerter, sikter!
Izgubili ste i imate se pravo ljutit.
Eroo
Eroo

Posts : 74728
2016-07-22


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 13:35

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:
sitting_bull wrote:
pišeš gluposti.
surađivao sam sa čovjekom koji je bio dio pregovaračkog tima za neke vojarne iznad rijeke i koji je organizirao izvlačenje oružja iz vojarne u delnicama tako da tu imam informacije iz prve ruke.
jastreb je očigledno upućen u neke stvari, ti nisi.
daj molim te..pa sam bivsi ministar financija linic koji ej tada bio glavni pregovarac sa jna u rijeci i okolici je rekao..'spasio sam rijeku i okolicu od razaranja,istina nismo proffitirali u oruzju ali grad i građani su pošteđeni nepotrebnog razaranja i ubijanja,oružja smo se kasnije domogli napadom na skladista u delnicama'
ajmo logičko pitanje: ako nije bilo oružja, čime bi se rijeka razarala?
izgleda da se ti namjerno pravis blesav..oruzja je bilo..linic je pregovarao o mirnom napustanju jna rijeke i okolice ali general nađ je imao uvjet da se jan povuce sa oruzjem..linic je pristao i ode jna sa dobrim arsenalom oruzja morskim putem u crnu goru..dio konvojem u bosnu..i tako linic spasio grad a dobio napustene vijarne u kojoj je nasao pokoji sljem i otvorene konzerve hrane
je. tako je bilo.
još je linić pomagao kod utovara...
pusti cinizam....stvar je pregovaraca kako ce razrjesit siutaciju..sam general nađ je rekao...linicu....necemo napast rijeku...ali snage znga ne smiju biti na polozajima u rijeci i oko vojarni moze biti samo mup....linic se slozio ali trazio je bar nesto od naoruzanja da se ne vrati bas praznih ruku..nađ se slozio....dao mu je sto poluautomatskih i automatskih pusaka...150 tanđara...bez municije....linic je pristao...oruzje je natovareno u tamić..i sa tim se vratio u krizni stozer...gdje ej zadovoljno rekao..'eto nisam se vrati bas praznih ruku'...na sto mu je cinicno uzvratio ne mogu se sjetiti imena jastreb zna covjeka koji je nesto kasnije otisao u dubrovnik i tamo aktivno sudjelovao u obrani..'bolje da se nisi sa nicim vratio..to sto si donio isto je kao da si donio gajnu pive u kojoj je jedna piva na nas deset
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by govinda 1/2/2017, 13:38

Mojeje misljenje ako hoces vojsku onda je napravi kako treba, vojni rok i za muskarce i zene dvije godine, ako neces onda onda nek je nema nikako..ovo sve izmedju je smijesno...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by jastreb 1/2/2017, 13:40

vuksadinare wrote:
pusti cinizam....stvar je pregovaraca kako ce razrjesit siutaciju..sam general nađ je rekao...linicu..
Kakav Nađ??? Kosta Nađ umro je čini mi se 1985. ili 84.

U Rijeci je komandant bio Marijan Čad.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 13:41

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
pusti cinizam....stvar je pregovaraca kako ce razrjesit siutaciju..sam general nađ je rekao...linicu..
Kakav Nađ??? Kosta Nađ umro je čini mi se 1985. ili 84.

U Rijeci je komandant bio Marijan Čad.
da..čad..sory...stalno mi ej atj nađ na pameti..nesto sam jucer citao na znaci.net..pa se pojavljivao nađ..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 13:44

.......realno da ej osvojen rjecki korpus uz varazdinski...srbi ne bi imali sanse 1991 da zadrze krajinu..bar ovaj zapadni dio i zapadnu slavoniju..i jos bi dobrano naoruzali hrvate u bh-a....dakle optuzivati tuđmana da ej bio kalkulant i ziheras jer je htio dobiti nesto bez zrtava je besmismeslono..kad vidimo da je siti princip pregovora radio i linic i krizni stozer u rijeci..puli...splitu...zatsdo se oni nisu odlucili riskiratio i napasti otvoreno..treba za to imati muda i prihvatiti da ces imati zrtve i razaranje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 13:45

Eroo wrote:
sitting_bull wrote:
Eroo wrote:Budaletino jedna, država je u tom trenutku još postojala...S pučistima se može kako se hoće i svijet ne bi ni prstom mrdnuo.
Baš kao što nisu 1995' (postoji suverena HR) kad su hr Srbi napuštali teritorij ii bili prognani...kako ko voli reć.
dezerter, sikter!
Izgubili ste i imate se pravo ljutit.
kad vidim što plavuša danas s ljigom izvodi u hrvatskoj, onda smo sigurno izgubili.

dezerteru kao što si ti sigurno je drago...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 13:47

primjerice u bosni i hercegovini iz vojarni u sarajevu,tuzli,mostaru i u nekim drugim gradovima jna se povukla i nije niti jedna vojarna osvojena...bilo ej pokusaja ali su napadi odbijeni..tako da picati da bi spegeljov koncept uspio ili bar u vecem dijelu relazirao spada vise u teoriju nego praksu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 13:55

..primjerice veliko skladiste i vojarna u doljanima kod daruvara pokusvala se zauzeti nekoliko puta ljeti 1991 gdoien i svai pokusaji su propali..tek se uspjelo polovicom 1991..kad je doslo osvojeno naoruzanje iz drugih vojarni i kad se moglo dobro naoruzati ljude...te oformiti nekoliko postrojbi za blokadu i napad na skaldiste i vojarnu u doljanima...kod daruvara..a da istovremeno ne trebas odvlaciti dio postrojbi sa linija....tri pokusaja osvajanja skladista u doljanima su propali tijekom 8 mjeseca 1991....problem je bio ponajveci sto se skaldiste nalazilo blizu prve linije...i napravljen je jedan sumski koridor kroz sumu koja se naslanjala na skaldiste..od dva kilometra u proljece 1991...i koji ej bio povezan sa tzv sao krajinom zapadna slavonija tj okupiranim dijelom daruvarske opcine...put je minirala jna sa obje starne i jednostavno je bilo nemoguce ga prekinuti...tim putem je jna u vojrnu i skladiste dovlacila snage sa okupiranog dijela teritoprija i vrsila sjenu..te odvozila i dovozila oruzje.....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 14:02

vuksadinare wrote:.......realno da ej osvojen rjecki korpus uz varazdinski...srbi ne bi imali sanse 1991 da zadrze krajinu..bar ovaj zapadni dio i zapadnu slavoniju..i jos bi dobrano naoruzali hrvate u bh-a....dakle optuzivati tuđmana da ej bio kalkulant i ziheras jer je htio dobiti nesto bez zrtava je besmismeslono..kad vidimo da je siti princip pregovora radio i linic i krizni stozer u rijeci..puli...splitu...zatsdo se oni nisu odlucili riskiratio i napasti otvoreno..treba za to imati muda i prihvatiti da ces imati zrtve i razaranje
realno, nije bilo suglasja između političara Tuđmana i vojnika špegelja i tu smo izgubili početnu vojnu prednost koju je političar naivno vjerujući Miloševiću ispustio. 

samo jedan primjer: trebalo je srušiti most na batini i Tuđman je zabranio.
preko tog mosta je novosadski korpus tenkovima ušao u baranju i došao praktično do drave.
jedan most za sve ono što je okruženi Osijek proživio, i to ne cijeli most, nego samo jedan manji luk uz našu obalu...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by Eroo 1/2/2017, 14:06

sitting_bull wrote:ajmo logičko pitanje:
:aw
Eroo
Eroo

Posts : 74728
2016-07-22


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 14:06

vuksadinare wrote:primjerice u bosni i hercegovini iz vojarni u sarajevu,tuzli,mostaru i u nekim drugim gradovima jna se povukla i nije niti jedna vojarna osvojena...bilo ej pokusaja ali su napadi odbijeni..tako da picati da bi spegeljov koncept uspio ili bar u vecem dijelu relazirao spada vise u teoriju nego praksu
primjerice: sinjska je vojarna bila zauzeta, a onda je postignut dogovor o vraćanju na početne položaje i jna se vratila u vojarnu.

primjerice: šanci kod karlovca su bili osvojeni i onda su po istom principu vraćeni jna i do kraja rata su srbi odande maltretirali Karlovčane.

ima toga još, a ti mi navedi koje su u to vrijeme položaje srbi vratili bez borbe...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by sitting_bull 1/2/2017, 14:07

Eroo wrote:
sitting_bull wrote:ajmo logičko pitanje:
:aw:
dezerter.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by vuksadinare 1/2/2017, 14:12

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:.......realno da ej osvojen rjecki korpus uz varazdinski...srbi ne bi imali sanse 1991 da zadrze krajinu..bar ovaj zapadni dio i zapadnu slavoniju..i jos bi dobrano naoruzali hrvate u bh-a....dakle optuzivati tuđmana da ej bio kalkulant i ziheras jer je htio dobiti nesto bez zrtava je besmismeslono..kad vidimo da je siti princip pregovora radio i linic i krizni stozer u rijeci..puli...splitu...zatsdo se oni nisu odlucili riskiratio i napasti otvoreno..treba za to imati muda i prihvatiti da ces imati zrtve i razaranje
realno, nije bilo suglasja između političara Tuđmana i vojnika špegelja i tu smo izgubili početnu vojnu prednost koju je političar naivno vjerujući Miloševiću ispustio. 

samo jedan primjer: trebalo je srušiti most na batini i Tuđman je zabranio.
preko tog mosta je novosadski korpus tenkovima ušao u baranju i došao praktično do drave.
jedan most za sve ono što je okruženi Osijek proživio, i to ne cijeli most, nego samo jedan manji luk uz našu obalu...
zaboravio si da imas ozemlje od tridesetak kilometara granice sa srbijom nije samo dunav granica...drugo snage novosadskog korpusa i iz osjeckog garnizona bile su na podrucju s nase starne dunava vec raspoređene u proljece 1991(navodno vjezbe)...tamo su i ostale do pocetka 'primirja' i dolaska unprofora....izjava pukovnika Slavoljuba Banjca potpukovnika i zapovjednika 3.mtbr.novosadskog korpusa polovicom 5 mjeseca 1991...cije su oklopne snage mbile i kod batinskog i kod erdutskog mosta...'svaki pokusaj rusenja mostova pod mojom kontrolom..svaki pokusaj oruzanih napada i provokacija ma sa cije starne(sic) naredicu odmah pokret svojih jedinica i zestoki odgovor prema napadacima i pociniteljima nedjela'....dakle da vidimo raspored snaga novosadskog korpusa od batinskog do erdutskog mosta i sa jedne i sa druge strane plus oklopne snage kao pomoc iz osjeckog garnizona..18 tenkova i oklopnih transportera raspoređenih na polozajima sa obje starne batinskog mosta...126 vojnika kao potpora koji kontroliraju most..tu je prisutna i jedna patrola mup-a sa hravtske strane dakle mjesani sastav..sa vojvođanske starne most kontrolira samo jna...stanje kod erdutskog mosta na dunavu..sa vojvođanske strane stacionirano je 9 tenkova i sestz oklopnih transportera uz posadu tu ej jos i 86 vojnika(vojna policija)...sa hrvatske tj erdutske strane most kontrolira mup(jedna patrola)..kilometar iza njih prema dalju stacionirano je osam oklopnih vozila jna sa jedne i druge strane ceste uz posadu tu se jos nalazi i pedesetak vojnika....dakle rjec je o kraju 5 mjeseca 1991 godine
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99092
2015-09-08


Back to top Go down

Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj" - Page 5 Empty Re: Ratni profiter đeneral Petričević: "To je njihova odgovornost prema Hrvatskoj"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum