ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

upute za blagoslov kuce

Go down

upute za blagoslov kuce Empty upute za blagoslov kuce

Post by debotoijusto 4/1/2017, 20:20

Običaji u Hrvatskoj nalažu određeno ponašanje vjernika u prisustvu svećenika koji su ponekad smiješni, ali naputak iz župnog ureda u Domaslovcu je urnebesan i, ako ćemo strogo vjerski gledati, i uvredljiv za vjernike. 
 uz uobičajene pripreme, u župnom listiću stoji i neočekivano upozorenje. U naputku iz župe Krista Kralja navode kako "U slučaju da pas ili mačka znadu sklopiti ruke i moliti, što je vrlo pohvalno, neka ostanu u prostoriji i mole s nama; ako ne znaju moliti neka se bave tjelovježbom izvan prostorije."



http://www.index.hr/vijesti/clanak/urnebesne-upute-vjernicima-za-blagoslov-kuca-ako-znaju-neka-mole-i-pas-i-macka/942023.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by debotoijusto 4/1/2017, 20:21

upute za blagoslov kuce Giphy
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30616
2014-04-12


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by jastreb 4/1/2017, 20:29

Ma ja kao teolog,mislim da ovdje nije riječ o nepoznavanju "materije" od strane svećenika,već da je isti na duhovit način dao do znanja vlasnicima domaćih životinja da iste prilikom blagoslova makne iz prostorije za molitvu.

Ne znam samo kako ovi glupi novinari to tumače na ovakav način?

Pa jasno je da svećenik itekako dobro zna da se ni pas,ni hrčak,ni mačka ne znaju moliti.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by Guest 4/1/2017, 20:34

jastreb wrote:
Pa jasno je da svećenik itekako dobro zna da se ni pas,ni hrčak,ni mačka ne znaju moliti.
...ali ih se i to može naučiti. u stanju su i "tanjur" poslije obroka pospremiti.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by jastreb 4/1/2017, 21:00

Ma i ja kao vjerski kritičar itekako znam osuđivati negativne pojave kod svećenika CUH-a,kao što su klerikalizam, neskriveno simpatiziranje jedne mračne ideologije,antisocijalizam,ili u nekoj mjeri i antisrpstvo. No ovdje je riječ o neprepoznavanju humora.

Svećenik se na fini način našalio sa župljanima,a neki priglupi antiklerikalac je to jedva dočekao i o svemu obavijestio još gluplje novinare,koji su kao školovani ljudi morali prepoznati ovaj svećenički marifetluk.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by mrincredible 4/1/2017, 21:47

jastreb wrote:Ma i ja kao vjerski kritičar itekako znam osuđivati negativne pojave kod svećenika CUH-a,kao što su klerikalizam, neskriveno simpatiziranje jedne mračne ideologije,antisocijalizam,ili u nekoj mjeri i antisrpstvo. No ovdje je riječ o neprepoznavanju humora.

Svećenik se na fini način našalio sa župljanima,a neki priglupi antiklerikalac je to jedva dočekao i o svemu obavijestio još gluplje novinare,koji su kao školovani ljudi morali prepoznati ovaj svećenički marifetluk.

Slažem se. Svećenik je samo pokušao biti duhovit pa je zato dočekan na nož...
mrincredible
mrincredible

Male
Posts : 440
2014-04-16


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by marcellus 4/1/2017, 21:58

"Možemo razumjeti da autor župnog listića ne poznaje elementarnu biologiju te da trikove ljubimaca pripisuje duhovnom uzdizanju. Jasno je da to ne ulazi u domenu uže stručnosti župe Krista Kralja."


ja ne mogu razumjeti da čak i novinar Indexa, što je uz hrvatske političare najniži oblik života na planeti, može biti toliko glup da ne prepozna šalu koju bi razumjela djeca od pet godina, odnosno da je svećenik na fin način htio reći ljudima da izvedu cucke i mačke iz prostorije koja se blagoslivlja. Jasno je da prepoznati sarkazam i ironiju ne ulazi u domenu uže stručnosti nounara indeksa.

_________________
upute za blagoslov kuce 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by n_razbojnik 4/1/2017, 22:42

marcellus wrote:"Možemo razumjeti da autor župnog listića ne poznaje elementarnu biologiju te da trikove ljubimaca pripisuje duhovnom uzdizanju. Jasno je da to ne ulazi u domenu uže stručnosti župe Krista Kralja."


ja ne mogu razumjeti da čak i novinar Indexa, što je uz hrvatske političare najniži oblik života na planeti, može biti toliko glup da ne prepozna šalu koju bi razumjela djeca od pet godina, odnosno da je svećenik na fin način htio reći ljudima da izvedu cucke i mačke iz prostorije koja se blagoslivlja. Jasno je da prepoznati sarkazam i ironiju ne ulazi u domenu uže stručnosti nounara indeksa.
Vi'š da su KC i popovi u igri...tu su malko zaslijepljeni...i oni i deboto

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by prckov 4/1/2017, 23:05

jesul to ovi debilkosi ozbiljno shvatili :^0

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34110
2014-04-19


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by danni1 5/1/2017, 01:09

prckov wrote:jesul to ovi debilkosi ozbiljno shvatili :^0
Indexsovci 100% ovi s neta cca 99%.

Kao da se natječu tko je gluplji.

_________________
upute za blagoslov kuce Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by veber 5/1/2017, 01:15

svake godine ista tema istog autora.

a, jastreb nam evoluira od partijca do vjernika. teolog s pivom ispred ducana

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by Regoč 5/1/2017, 08:52

Jasno da se čovjek zafrkava, ali Debilizaosto ne može a da se ne istakne katolikofobijom.

_________________
upute za blagoslov kuce Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by marcellus 5/1/2017, 09:35

n_razbojnik wrote:
marcellus wrote:"Možemo razumjeti da autor župnog listića ne poznaje elementarnu biologiju te da trikove ljubimaca pripisuje duhovnom uzdizanju. Jasno je da to ne ulazi u domenu uže stručnosti župe Krista Kralja."


ja ne mogu razumjeti da čak i novinar Indexa, što je uz hrvatske političare najniži oblik života na planeti, može biti toliko glup da ne prepozna šalu koju bi razumjela djeca od pet godina, odnosno da je svećenik na fin način htio reći ljudima da izvedu cucke i mačke iz prostorije koja se blagoslivlja. Jasno je da prepoznati sarkazam i ironiju ne ulazi u domenu uže stručnosti nounara indeksa.
Vi'š da su KC i popovi u igri...tu su malko zaslijepljeni...i oni i deboto

deboto je specijalac, ne ko zeko, ali broj dva na netu što se tiče golog kretenizma

_________________
upute za blagoslov kuce 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

upute za blagoslov kuce Empty Re: upute za blagoslov kuce

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum