ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iz svake kuće

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Iz svake kuće Empty Iz svake kuće

Post by Yehudi 4/7/2016, 07:39

Iz svake kuće 2153f9b2c1baf8ba68cec4b3601e7589

Iz svake se kuće išlo u partizane! Kome je taj Budak pao na pamet?


Hrvatska se, 20 godina nakon pobjede u Domovinskom ratu, još uvik dili na crne i crvene, na partizane i ustaše, na one koji su bili u kafićima i na one koji su se borili. I svaki put i svaka rasprava među Hrvatima počinje s “di si bija ‘91”, to je tuga i žalost... Ovako je, ima tome nešto više od godinu dana, zborio Josip Ćaleta, načelnik općine Bilice kraj Šibenika, koja je proteklih dana dospjela na naslovnice i u udarne televizijske minute nakon što je gat za 60 brodova, k tome bespravno sagrađen, ponio ime Mile Budaka.



Devet preživjelih NOB-ovaca
Što li se to zbilo u malome mistu s 2000 duša, jednoj od najmanjih općina u Hrvatskoj, pa je načelnik od javno deklariranog protivnika podjela proizveo podjelu upravo kada je na Dan državnosti postavio ploču s imenom ustaškog ministra u općini koja je tijekom NOR-a podnijela čak 324 žrtve?

Iz svake kuće Pxl_010716_132668671
Na razgovor se odvažila 76-godišnja Anđelka Slavica. Samo iz njezine kuće petero ljudi je pobijeno u Drugom svjetskom ratu: Šime, Ive, Marko, Jozo i Milka. Ti su ljudi glavom platili ideologiju Mile Budaka koji je, eto, danas hvaljen i slavljen u Bilicama.
– To nije u redu, ne valja to. Kako ću to odobriti, evo i muž mi je pobisnija! Partizanski je pokret u Bilicama uvik bija jak, svi su išli, iz svake kuće. U svakoj drugoj kući ne’ko je poginija. A taj Budak, ne znam kome je to palo na pamet – ljuti se Anđelka.
Njezina je ljutnja u potpunosti razumljiva Zoranu Restoviću, predsjedniku antifašista Šibensko-kninske županije koji ističe da je Šibenik dao 12.800 partizana, a da se njih 3700 nikada nije vratilo. Bilice su, kaže, podnijele još veće žrtve u odnosu na broj stanovnika.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/iz-svake-se-kuce-islo-u-partizane-kome-je-taj-budak-pao-na-pamet-1096383



 SMRT FAŠIZMU
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by vuksadinare 4/7/2016, 07:47

...na koncu su ostavili kosti tamo po nekakvim crnogorskim i bosanskim gudurama....a borili se kao za hrvatsku...da bi oni porijeklom iz krajeva gdje su ostavili kosti napali hrvatsku pa  i bilice...i za koje su uvijek bili usase bez obzira na partizansku proslost
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99210
2015-09-08


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 08:46

A ćuj šta je je , ima ljudi koji su dali život u domovinskom ratu a oni ustašu ......kome to kretenu palo na pamet i to još u mistu di ih je masu izginilo u ww2 boreći se protiv švaba , talijana , četnika .....manje ustaša jer ih nije nešto ni bilo dole al su opet dali osnovu ovima u smislu NDHa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by vuksadinare 4/7/2016, 08:50

budale..isli ginuti u srbiju,crnu goru.bosnu..za koga?.za one koji su napali hrvatsku 1991..pa i bilice.....jos mogu shvatiti da su ostavili kosti u bilicama,dalmaciji,hrvatskoj..ali koliko vidim 90% ih je izginulo u crnoj gori,srbiji,bosni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99210
2015-09-08


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 08:55

vuksadinare wrote:budale..isli ginuti u srbiju,crnu goru.bosnu..za koga?.za one koji su napali hrvatsku 1991..pa i bilice.....jos mogu shvatiti da su ostavili kosti u bilicama,dalmaciji,hrvatskoj..ali koliko vidim 90% ih je izginulo u crnoj gori,srbiji,bosni
U suštini išli su tamo di je teren nepristupacniji ovima drugima i di imaju prednost. Malo se informiraj o nekim stvarima pa ćeš vidit da su bila masovna streljanja muških po selima uz obalu za odmazdu i da se nije moglo ostati više tu ako si mislio živu glavu ostavit na ramenu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by vuksadinare 4/7/2016, 09:01

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:budale..isli ginuti u srbiju,crnu goru.bosnu..za koga?.za one koji su napali hrvatsku 1991..pa i bilice.....jos mogu shvatiti da su ostavili kosti u bilicama,dalmaciji,hrvatskoj..ali koliko vidim 90% ih je izginulo u crnoj gori,srbiji,bosni
U suštini išli su tamo di je teren nepristupacniji ovima drugima i di imaju prednost. Malo se informiraj o nekim stvarima pa ćeš vidit da su bila masovna streljanja muških po selima uz obalu za odmazdu i da se nije moglo ostati više tu ako si mislio živu glavu ostavit na ramenu.
..znam ja dobro situaciju....iz tog perioda
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99210
2015-09-08


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 09:02

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:budale..isli ginuti u srbiju,crnu goru.bosnu..za koga?.za one koji su napali hrvatsku 1991..pa i bilice.....jos mogu shvatiti da su ostavili kosti u bilicama,dalmaciji,hrvatskoj..ali koliko vidim 90% ih je izginulo u crnoj gori,srbiji,bosni
U suštini išli su tamo di je teren nepristupacniji ovima drugima i di imaju prednost. Malo se informiraj o nekim stvarima pa ćeš vidit da su bila masovna streljanja muških po selima uz obalu za odmazdu i da se nije moglo ostati više tu ako si mislio živu glavu ostavit na ramenu.
..znam ja dobro situaciju....iz tog perioda
Znaš ti moj kuraz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 09:10

Jedinice MVAC nikada ni u jednom narodu nisu uživale popularnost. U njihove redove primani su svi koji su to hteli bez obzira na poreklo, ličnost i moralne vrednosti. Civili su na MVAC gledali kao na direktne saradnike okupatora i imali su vrlo nisko mišljenje o njoj.
Sa druge strane Italijani su podržavali osionost nacionalno obojenih jedinica MVAC prema pripadnicima drugih naroda, štaviše oni su svoju politiku "Zavadi pa vladaj" dosledno sprovodili i prećutno podržavali zločine koje je MVAC činio prema pripadnicima drugih naroda. Tako su u isto vreme dopuštali Muslimanima iz MVAC da masakriraju Srpsko stanovništvo a u isto vreme dopuštali masakre Srpskih jedinica MVAC prema Muslimanskom stanovništvu. U isto vreme su naoružavali i opremali ustaše i Domobrane u NDH koji su masakrirali srpski narod i srpske MVAC koje su činili zločine prema Hrvatima.
Obostrane žalbe, uslovile su razdvajanje četa na okupiranom području na isključivo srpske i isključivo hrvatske jedinice MVAC. To nije smanjilo netrpeljivost, što će i Talijani uočiti, »jer su prilikom jedne akcije pročešljavanja jedinice jedne vjeroispovjesti opljačkale stanove pripadnika druge vjeroispovjesti«

https://sh.wikipedia.org/wiki/Dobrovolja%C4%8Dka_antikomunisti%C4%8Dka_milicija#Hrvati_i_Italijani_.28katolici.29
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by vuksadinare 4/7/2016, 09:12

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:budale..isli ginuti u srbiju,crnu goru.bosnu..za koga?.za one koji su napali hrvatsku 1991..pa i bilice.....jos mogu shvatiti da su ostavili kosti u bilicama,dalmaciji,hrvatskoj..ali koliko vidim 90% ih je izginulo u crnoj gori,srbiji,bosni
U suštini išli su tamo di je teren nepristupacniji ovima drugima i di imaju prednost. Malo se informiraj o nekim stvarima pa ćeš vidit da su bila masovna streljanja muških po selima uz obalu za odmazdu i da se nije moglo ostati više tu ako si mislio živu glavu ostavit na ramenu.
..znam ja dobro situaciju....iz tog perioda
Znaš ti moj kuraz.
..eto ga..ti znas
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99210
2015-09-08


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 09:17

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:budale..isli ginuti u srbiju,crnu goru.bosnu..za koga?.za one koji su napali hrvatsku 1991..pa i bilice.....jos mogu shvatiti da su ostavili kosti u bilicama,dalmaciji,hrvatskoj..ali koliko vidim 90% ih je izginulo u crnoj gori,srbiji,bosni
U suštini išli su tamo di je teren nepristupacniji ovima drugima i di imaju prednost. Malo se informiraj o nekim stvarima pa ćeš vidit da su bila masovna streljanja muških po selima uz obalu za odmazdu i da se nije moglo ostati više tu ako si mislio živu glavu ostavit na ramenu.
..znam ja dobro situaciju....iz tog perioda
Znaš ti moj kuraz.
..eto ga..ti znas
Bolje od tebe u svakom slucaju.

MVAC je imala zadatak čuvanja pozadine i komunikacije kao i zaštitu italijanskog stanovništva od napada jedinica NOVJ i partizanskih odreda kao i borbu protiv istih. Antikomunističkim dobrovoljačka milicija je formalno uspostavljena italijansko-hrvatskim sporazumom Roata-Pavelić 19. juna 1942. godine. Sastojala se od pripadnika svih naroda koji su živeli na teritoriji pod italijanskom okupacijom u Kraljevini Jugoslaviji, bili su podeljeni po odredima shodno nacionalno-verskom sastavu.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Dobrovolja%C4%8Dka_antikomunisti%C4%8Dka_milicija#Hrvati_i_Italijani_.28katolici.29

italijansko-hrvatskim sporazumom Roata-Pavelić

----

ministar u vladi NDH, prozaik, romanopisac i novelist.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Mile_Budak

Odhebi s tim ustašama iz Dalmacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by vuksadinare 4/7/2016, 09:20

....to sto pises znam i ja i drugi koji zele znati..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99210
2015-09-08


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 09:24

vuksadinare wrote:....to sto pises znam i ja i drugi koji zele znati..
IZgleda da ne znaju jer da znaju onda bi tome tko je to nešto tamo nazvao po ovome trebalo razbit glavu jer su ustaše i taj režim sve ispod crte ogranicenja kojom je vladala Italija dali u ruke Talijanima a ovi formirali četnike i ostale antikomunisticke milicije no najviše četnike po Dalmaciji.

I sad ti misliš da bi ja morao to podržavati a ovi mi doslovnom noževima bili poviše vrata precima i sve to uz blagosolov Pavelića , Budaka i ostale ustaške gamadi ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by mutava baštarda 4/7/2016, 09:28

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:budale..isli ginuti u srbiju,crnu goru.bosnu..za koga?.za one koji su napali hrvatsku 1991..pa i bilice.....jos mogu shvatiti da su ostavili kosti u bilicama,dalmaciji,hrvatskoj..ali koliko vidim 90% ih je izginulo u crnoj gori,srbiji,bosni
U suštini išli su tamo di je teren nepristupacniji ovima drugima i di imaju prednost. Malo se informiraj o nekim stvarima pa ćeš vidit da su bila masovna streljanja muških po selima uz obalu za odmazdu i da se nije moglo ostati više tu ako si mislio živu glavu ostavit na ramenu.
Bolje da za odmazdu streljaju bosančerose  drunken
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by mutava baštarda 4/7/2016, 09:30

Yehudi wrote:Iz svake kuće 2153f9b2c1baf8ba68cec4b3601e7589

Na šta je spao antifašitzam, ni za crvenu pituru nemaju...
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 09:31

Nastavili se ta rehabilitacija ustaštva po Dalmaciji i opcenito u toj južnoj zoni razgranicenja NDHa moglo bi se lako desit da ja dođem pa da pitam te neke stvari ovako logicno npr poput četnici su ovdje bili surdnici Talijana tj talijanskih fašista da budemo precizniji i isti su klali po selima mojih predaka a to je omoguceno sporazumom između vlade NDHa i fašisticke Italije pa onda slijedi pitanje : jel vi to odobravate klanje četnika u selima mojih predaka ?

Ako mi odgovore sa da nabubat ću ih tako da ih nece ni rođena mater pripoznat ....samo ću ih uvatit u brzopotezno šaketanje lijevom i desnom rukom .....izmasakrirat ću ih šakama a onda i nogama.

MA PUŠITE KURAZ HEBITE MATER VIŠE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by vuksadinare 4/7/2016, 09:35

RayMabus wrote:Nastavili se ta rehabilitacija ustaštva po Dalmaciji i opcenito u toj južnoj zoni razgranicenja NDHa moglo bi se lako desit da ja dođem pa da pitam te neke stvari ovako logicno npr poput četnici su ovdje bili surdnici Talijana tj talijanskih fašista da budemo precizniji i isti su klali po selima mojih predaka a to je omoguceno sporazumom između vlade NDHa i fašisticke Italije pa onda slijedi pitanje : jel vi to odobravate klanje četnika u selima mojih predaka ?

Ako mi odgovore sa da nabubat ću ih tako da ih nece ni rođena mater pripoznat ....samo ću ih uvatit u brzopotezno šaketanje lijevom i desnom rukom .....izmasakrirat ću ih šakama a onda i nogama.

MA PUŠITE KURAZ HEBITE MATER VIŠE.
...pa cetnici su klali hrvate i u ndh-a...primjer bosna..gdje su kod prozora,jablanice,gornjeg vakufa..zaklali u nekoliko dana 1300 hrvata i muslimana
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99210
2015-09-08


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by kaya 4/7/2016, 09:47

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:I sad ti misliš da bi ja morao to podržavati a ovi mi doslovnom noževima bili poviše vrata precima i sve to uz blagosolov Pavelića , Budaka i ostale ustaške gamadi ?
pa bili su i nama četnici nožem ispod vrata 1945 u partizanskim unformama a dalmatinci im držali svijeću, u najboljem slučaju.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 09:48

Ne treba ici do Prozora tj tako visoko gore pa da ti bude jasno zašto ću ja nekome razbit glavu nastavili sa tom rehabilitacijom ustaškog režima i ustaša po Dalmaciji.

.....

Talijani, a posebno četnici su tijekom te, do tada (po broju snaga i vremenu trajanja) najveće operacije, počinili masovne zločine nad nedužnim stanovništvom. Bombardiranjem iz zraka, topničkom vatrom, paljenjem i pljačkom dobrim dijelom su uništeni Vrgorac, Draževitići, Umčane, Ravča, Zavojane, Slivno, Ravno, Bili Vir, Pasičina, Plina, Podgora, Živogošće, Igrane, Grabovac, Zagvozd, Cista Provo, Lovreć, Krstatice i Podstranje, a posebno, zahvaljujući četničkom divljanju, sela Rašćane, Kozica, Vlaka i Dragljane. Hercegovačke četnike je u prostor tih sela dovela talijanska vojska svojim kamionima.
Nakon povlačenja talijanskih snaga s Biokova, preostale partizanske skupine ponovno su se okupile u području zaselka Šošići (Gornje Igrane), a uskoro su počeli pristizati novi borci iz sela Kozica, Dragljane, Ravča, Kljenak, Rašćane, Župa, Zagvozd i drugih. Od tih preostalih skupina i novopristiglih boraca 15. rujna 1942. godine formiran je novi bataljun "Josip Jurčević" s ukupno 160 partizana. Ta činjenica pokazuje da operacija "Albia" nije postigla očekivane rezultate.

Iz svake kuće 500px-Albia
Operacija "Albia" 16. - 28. kolovoza 1942.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija_%22Albia%22


Četnike - koje su Talijani u svojoj okupacijskoj zoni koja je sezala do iznad Mostara naoružavali, hranili i plaćali - prevezeni su talijanskim vojnim kamionima. Četnički major Petar Bačević u izvještaju "đeneralu" Draži Mihailoviću piše:
“Vratio sam se sa puta po Hercegovini. Četiri naša bataljona, oko 900 ljudi, krenuli su 30. avgusta preko Ljubuškog, Imotskog i Podgore i izbili kod Makarske na more. Sedamnaest sela spaljeno, 900 ustaša ubijeno, nekoliko katoličkih sveštenika živo odrano. Prvi put posle sloma poboli srpsku zastavu u more i klicali kralju i Draži. Naši gubici minimalni.”
Već 3. rujna Draža Mihailović odgovara Baćoviću:
“Zadovoljan sam sa vašim izveštajem o izbijanju na more. Iskoristite ovu akciju da se postavi siguran kanal za vezu sa Dinarskom divizijom. Posle ovoga za najkraće vreme Vi zajedno sa dinarcima treba da raščistite prostoriju između: Mostar — Konjic — Visoko — Travnik — Jajce — Livno. Dinarce postaći na jači rad i što hitniju organizaciju i aktivnu borbu protiv komunista i ustaša”

----


Sin četničkoga vojvode Maksima. Za Kraljevine Jugoslavije rezervni je major. Studirao je pravo, bavio se odvjetničkim poslom a uoči drugog svjetskog rata bio banski bilježnik. Od ljeta 1941. do travnja 1942., šef je Kabineta u Ministarstvu unutarnjih poslova Nedićeve vlade u Beogradu. U travnju 1942. (u dogovoru s D. Mihailovićem i M. Nedićem) odlazi s četničkim odredom u NDH u istočnu Bosnu. Od kolovoza 1942. zapovjednik je četničkih operativnih jedinica istočne Bosne i Hercegovine. Te su jedinice izvršile više masovnih zločina nad Hrvatima i Muslimanima, te zapravo cijelu istočnu Hercegovinu, od lijeve obale Neretve, etnički očistili od Hrvata i Muslimana. U listopadu 1942. Bačevićevi su četnici uključeni u talijanske operacije protiv partizana, kada su također pobili više tisuća Hrvata i Muslimana u mostarskom, prozorskom i konjičkom kotaru. Poslije toga Bačević je dobio titulu vojvode, uz nadimak Kalinovički. S 3000 četnika u prosincu 1942. prebacuje se do Knina. Koncem siječnja 1943. izvršili su pokolj u Vrlici i okolici. Nakon toga pridružuje se velikom četničkom okupljanju u prostoru Neretve radi ofenzive na glavninu partizanskih snaga u veljači i ožujku 1943. Od njegovih četnika stradava hrvatsko pučanstvo, posebice u Imotskom i okolici.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Petar_Ba%C4%87evi%C4%87
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 09:49

kaja_333 wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:I sad ti misliš da bi ja morao to podržavati a ovi mi doslovnom noževima bili poviše vrata precima i sve to uz blagosolov Pavelića , Budaka i ostale ustaške gamadi ?
pa bili su i nama četnici nožem ispod vrata 1945 u partizanskim unformama a dalmatinci im držali svijeću, u najboljem slučaju.
Tko vas jebe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by RayMabus 4/7/2016, 10:00

kaja_333 wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:I sad ti misliš da bi ja morao to podržavati a ovi mi doslovnom noževima bili poviše vrata precima i sve to uz blagosolov Pavelića , Budaka i ostale ustaške gamadi ?
pa bili su i nama četnici nožem ispod vrata 1945 u partizanskim unformama a dalmatinci im držali svijeću, u najboljem slučaju.
Nisu im samo držali svijeću nego su ih i ubijali.

Malo ste licemjeri ......dali ste talijasnkim fašistima sve to dole i ono ok .....onda ovi radili shranja i ubijali itd itd itd i sad kad se to preokrenilo onda vam ti isti stavili metak u potiljak na Blejburgu i sad kmećite.

A niste kmecali dok su te talijanske lokalne milicije dole klali nas pod blagoslovom Pavelića ?

AJ PUŠITE KURAZ LIPO.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176451
2014-04-11


Back to top Go down

Iz svake kuće Empty Re: Iz svake kuće

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum