ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by debotoijusto 5/12/2016, 18:41

NAKON što je ministar prometa Butković najavio udar na Cammeo i Uber, a Cammeo potom odustao od poslovanja u Splitu, pokrenuta je prva peticija s ciljem liberalizacije taksi usluga.

Organizator peticije je HSLS Split, a žele omogučiti legalno tržišno natjecanje za sve koji nude usluge prijevoza građana.

Kako organizatori kažu, zagovaraju slobodu tržišnog natjecanja s naglaskom na smanjivanje i ukidanje birokratskih zavrzalama koje muče sve koji su se odlučili baviti poduzetništvom u Hrvatskoj, odlučili su se pokrenuti inicijativu promjene zakonskih odredbi koje će omogučiti legalno tržišno natjecanje svima koji nude usluge prijevoza građana.

"Dakle, za sve isti i manje zahtjevni uvjeti, kako novim ponuđačima usluga prijevoza, pa tako i dasadašnjim taksistima, kojima bi trebalo umanjiti uvjete po kojima dobijaju dozvole.



Upravo zato, potaknuti velikom podrškom javnosti, ovom inicijativom želimo građanima osigurati daljno i neometano korištenje tih usluga. Problematika autotaksi prijevoza u Hrvatskoj je stara priča koja seže još u socijalizam prošle države, no volja građana je do danas ostala ista – građani žele sigurnu i poštenu uslugu, čista vozila, pristojne vozače i povoljniju uslugu od ove što imamo danas! To je naš forte i zato ovom peticijom želimo pokrenuti liberalizaciju taksi usluga!

Poručujemo ministru Butkoviću, kao i svima ostalima koji odlučuju o ovom pitanju; vrijeme socijalizma i monopola je srećom davno završeno! Prihvatite volju građana i ozakonite rad svih prijevoznika – na zadovoljstvo građana", poručuju HSLS-ovci.

Peticiju možete potpisati na peticija24.com.

U svojem prioćenju o prestanku poslovanja u Splitu, Cammeo je također najavio pokretanje slične peticije.

http://www.peticija24.com/signatures/peticija_za_liberalizaciju_taksi_usluga/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Eroo 5/12/2016, 18:57

Koliko plaćate? Sendvič nije dovolja kad sam ja u pitanju... jocolor

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Guest 5/12/2016, 19:03

debotoijusto wrote:
Kako organizatori kažu, zagovaraju slobodu tržišnog natjecanja s naglaskom na smanjivanje i ukidanje birokratskih zavrzalama koje muče sve koji su se odlučili baviti poduzetništvom u Hrvatskoj, odlučili su se pokrenuti inicijativu promjene zakonskih odredbi koje će omogučiti legalno tržišno natjecanje svima koji nude usluge prijevoza građana.  

"Dakle, za sve isti i manje zahtjevni uvjeti, kako novim ponuđačima usluga prijevoza, pa tako i dasadašnjim taksistima, kojima bi trebalo umanjiti uvjete po kojima dobijaju dozvole.


''Mi smo u Splitu samim početkom rada jasno i glasno i javno na kraju krajeva iznijeli način našeg poslovanja - niti jednom riječju nismo rekli da smo taxi, iako u svih drugih 9 gradova poslujemo prema taxi odlukama", objašnjava Petar Dragić, voditelj projekta Cammeo partner.

Cammeo se u Splitu smatra iznajmljivačem osobnih vozila s vozačem, pa mu, smatra Dragić, ne treba dozvola grada već samo drugi članak istog Zakona.



Cameo u 9 gradova posluje kao taxi služba, a u Splitu se prave ludi pa tamo više nisu taxi

pametnom dosta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by darth_vader 5/12/2016, 21:51

Tko mu jebe mater....
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by neva 5/12/2016, 23:39

i tako ja instaliram uber aplikaciju u svoj mob i nakon nekoliko dana naručim preko nje vožnju.. upravo je bio počeo rush hour u ZG

javi mi se tip, vidim da se nalazi negdje u Remetincu i napiše mi da dolazi za 10 min
aha, mislim ja, to jedino ako imaš helikopter, onda možda za 10 min, inače za pola sata minimalno, i još uz to vidim da se tip lijepo kreće u suprotnom pravcu, uopće ne ide prema meni.. i otkažem vožnju, jer mi aplikacija pruža i tu mogućnost

i onda - hop, pojavi mi se obavijest: budući da ste otkazali vožnju, kod iduće vožnje uberom bit će vam zaračunato 15 kn penala i skinuto s vašeg računa. jeste li sigurni da želite otkazati vožnju? (ucjenjivačko-prijeteće pitanje na kraju)

jesam, sigurna sam miljon posto! mislim ja i izbacujem uber iz svog mobitela.. prijetite vi babi svojoj, drumski razbojnici.. trebala bih valjda čekati sat vremena da onaj ostavi putnika kojeg je očito još imao u autu i da se po totalnoj gužvi uspije probiti do mene, jer ako mi se žuri ili ne želim toliko čekati, slijede 'penali', ma nemoj?!

bila sam ogorčena i bijesna.. toliko o liberalizaciji x-| :)
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 00:01

pa zar zagreb taxi ne pokriva cijeli grad... jbg nekad su kod svake kvartovske tržnice dežurali, a unazad deset godina sam ih znao viđati i kod svih većih trg centara i hotela... to je taman takav raspored da skoro svugdje mogu u tren doći....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Guest 6/12/2016, 00:11

Neve wrote:i tako ja instaliram uber aplikaciju u svoj mob i nakon nekoliko dana naručim preko nje vožnju.. upravo je bio počeo rush hour u ZG

javi mi se tip, vidim da se nalazi negdje u Remetincu i napiše mi da dolazi za 10 min
aha, mislim ja, to jedino ako imaš helikopter, onda možda za 10 min, inače za pola sata minimalno, i još uz to vidim da se tip lijepo kreće u suprotnom pravcu, uopće ne ide prema meni.. i otkažem vožnju, jer mi aplikacija pruža i tu mogućnost

i onda - hop, pojavi mi se obavijest: budući da ste otkazali vožnju, kod iduće vožnje uberom bit će vam zaračunato 15 kn penala i skinuto s vašeg računa. jeste li sigurni da želite otkazati vožnju? (ucjenjivačko-prijeteće pitanje na kraju)

jesam, sigurna sam miljon posto! mislim ja i izbacujem uber iz svog mobitela.. prijetite vi babi svojoj, drumski razbojnici.. trebala bih valjda čekati sat vremena da onaj ostavi putnika kojeg je očito još imao u autu i da se po totalnoj gužvi uspije probiti do mene, jer ako mi se žuri ili ne želim toliko čekati, slijede 'penali', ma nemoj?!

bila sam ogorčena i bijesna.. toliko o liberalizaciji x-| :)
:20
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 00:13

šta se ti isprdavaš iz radničke klase koja samo pokušava kruh svagdanji priskrbiti... :) makar i vozeći od naručitelja a ne u njegovom pravcu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Guest 6/12/2016, 12:18

liberalizacija da svakako. 
Liberalizacija taxi/prijevoza/renta a car bi donjela u RH

nekoliko tisuća radnih mjesta
jeftiniju uslugu korisnicima
veću lovu u državni proračun 

i manje prometnih nesreća(ljudi nisu spremni platiti 150kn da ih se odvede doma iz grada, pa često sjedaju pijani za volan, ovako 50kn je sasvim OK)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Guest 6/12/2016, 13:29

Trziste i trzisna borba svakako!

Ali pod jednakim uvjetima za sve, ne mogu neki biti taksisti, placati doprinose, pribavljati potvrde, imati osiguranje, itd.

A onda dodju drugi koji su "samo" taxi posrednici (i to samo u ST), drugi koji nisu ni taxi vec "aplikacija" (kakva to aplikacija propisuje pravila "svojim" vozacima, kreira cijene, uz ima lavlji dio (placa li i sva savanna?), i koristi se klasicnim dampinskim metodama?).

Klasicni taksisti su daleko od andjela, ali ovdje imaju posla sa predatorskom konkurencijom i dampingom, a to je obratno od definicije trzista.

Dok se to ne rascisti i ne postane transparentno nista ja nisam spreman potpisati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Guest 6/12/2016, 13:33

Neve wrote:i tako ja instaliram uber aplikaciju u svoj mob i nakon nekoliko dana naručim preko nje vožnju.. upravo je bio počeo rush hour u ZG

javi mi se tip, vidim da se nalazi negdje u Remetincu i napiše mi da dolazi za 10 min
aha, mislim ja, to jedino ako imaš helikopter, onda možda za 10 min, inače za pola sata minimalno, i još uz to vidim da se tip lijepo kreće u suprotnom pravcu, uopće ne ide prema meni.. i otkažem vožnju, jer mi aplikacija pruža i tu mogućnost

i onda - hop, pojavi mi se obavijest: budući da ste otkazali vožnju, kod iduće vožnje uberom bit će vam zaračunato 15 kn penala i skinuto s vašeg računa. jeste li sigurni da želite otkazati vožnju? (ucjenjivačko-prijeteće pitanje na kraju)

jesam, sigurna sam miljon posto! mislim ja i izbacujem uber iz svog mobitela.. prijetite vi babi svojoj, drumski razbojnici.. trebala bih valjda čekati sat vremena da onaj ostavi putnika kojeg je očito još imao u autu i da se po totalnoj gužvi uspije probiti do mene, jer ako mi se žuri ili ne želim toliko čekati, slijede 'penali', ma nemoj?!

bila sam ogorčena i bijesna.. toliko o liberalizaciji x-| :)
Aplikacija je posetirana da ne daje termin ispod 15 min.

Tvoj vozac je umorni amater koji grad poznaje slabije od tebe.

Ako ponovo instaliras aplikaciju na isti broj, morati ces platiti penale prije nego sto ces moci ugovoriti novu uslugu prijevoza.

Ukratko, belosvetska djubrad. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by neva 6/12/2016, 16:44

michaellcmacha wrote:pa zar zagreb taxi ne pokriva cijeli grad... jbg nekad su kod svake kvartovske tržnice dežurali, a unazad deset godina sam ih znao viđati i kod svih većih trg centara i hotela... to je taman takav raspored da skoro svugdje mogu u tren doći....
vjerojatno pokriva, osim kad je gužva.. ali ja sam baš htjela probati uber
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 16:48

Neve wrote:
michaellcmacha wrote:pa zar zagreb taxi ne pokriva cijeli grad... jbg nekad su kod svake kvartovske tržnice dežurali, a unazad deset godina sam ih znao viđati i kod svih većih trg centara i hotela... to je taman takav raspored da skoro svugdje mogu u tren doći....
vjerojatno pokriva, osim kad je gužva.. ali ja sam baš htjela probati uber
meni je brat tamo kod lisinskog i veli da je već u par navrata cimao taj uber i da su bili ekspresni... ali opet veli i da koristi sve što mu je na dohvat, a i zavisi kud i kojom brzinom treba stići... ja kad god dođem u zg bilo kojim poslom (sad uglavnom idem u vinogradsku) obavezno se provozam tramvajem bar jednu dionicu... iako mi je po zegeju lijepo i hoditi...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by neva 6/12/2016, 16:50

kolerik wrote:Ako ponovo instaliras aplikaciju na isti broj, morati ces platiti penale prije nego sto ces moci ugovoriti novu uslugu prijevoza.
Ukratko, belosvetska djubrad. :)
neću ja ništa morati i to ne dolazi u obzir, čak ni da oni meni plate penale, a ne ja njima :D
alergična sam na prijetnje i ucjene, odmah se razljutim i pretvorim u 'šampanjac', uber me više neće vidjeti
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by abraham 6/12/2016, 16:50

Kako je uber registriran?? Naime to ne bi trebala biti taxi usluga vec suvoznja ili tako sto.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14063
2014-04-14


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Guest 6/12/2016, 16:51

"
Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?"


Neću
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 16:55

Neve wrote:
kolerik wrote:Ako ponovo instaliras aplikaciju na isti broj, morati ces platiti penale prije nego sto ces moci ugovoriti novu uslugu prijevoza.
Ukratko, belosvetska djubrad. :)
neću ja ništa morati i to ne dolazi u obzir, čak ni da oni meni plate penale, a ne ja njima :D
alergična sam na prijetnje i ucjene, odmah se razljutim i pretvorim u 'šampanjac', uber me više neće vidjeti
pa i nemoj bar vi u zg imate pregršt mogućnosti da se prešaltate od točke A do točke B
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by neva 6/12/2016, 16:56

michaellcmacha wrote:meni je brat tamo kod lisinskog i veli da je već u par navrata cimao taj uber i da su bili ekspresni... ali opet veli i da koristi sve što mu je na dohvat, a i zavisi kud i kojom brzinom treba stići... ja kad god dođem u zg bilo kojim poslom (sad uglavnom idem u vinogradsku) obavezno se provozam tramvajem bar jednu dionicu... iako mi je po zegeju lijepo i hoditi...
ti to doživljavaš više turistički, jer nisi svaki dan tu :)
bilo bi ti manje lijepo da se najmanje dva puta dnevno moraš gurati i gužvati u gradskom prijevozu, a predaleko stanuješ da bi pješačio
zato sam si ovog ljeta kupila lijepi pedelec bike, pa se vozam na posao i s posla ako nije pljusak ili prehladno :beer
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by michaellcmacha 6/12/2016, 16:57

Neve wrote:
michaellcmacha wrote:meni je brat tamo kod lisinskog i veli da je već u par navrata cimao taj uber i da su bili ekspresni... ali opet veli i da koristi sve što mu je na dohvat, a i zavisi kud i kojom brzinom treba stići... ja kad god dođem u zg bilo kojim poslom (sad uglavnom idem u vinogradsku) obavezno se provozam tramvajem bar jednu dionicu... iako mi je po zegeju lijepo i hoditi...
ti to doživljavaš više turistički, jer nisi svaki dan tu :)
bilo bi ti manje lijepo da se najmanje dva puta dnevno moraš gurati i gužvati u gradskom prijevozu, a predaleko stanuješ da bi pješačio
zato sam si ovog ljeta kupila lijepi pedelec bike, pa se vozam na posao i s posla ako nije pljusak ili prehladno :beer
e jbg, mene veber išpoto kad sam reko da bih si kupio jednog takvog.... što se nisi tada oglasila, a taman mi se ukazala dobra prilika za male novce.... cccc...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by neva 6/12/2016, 17:01

michaellcmacha wrote:e jbg, mene veber išpoto kad sam reko da bih si kupio jednog takvog.... što se nisi tada oglasila, a taman mi se ukazala dobra prilika za male novce.... cccc...
ma to bih svakome preporučila, savršena stvar, preporodila sam se otkako sam ga kupila.. a i pocrnila sam vozeći se ljetos :)
nema gužve, nema stresa u prometu, čista sreća i uživanje.. usput se rekreiraš, jer bateriju možeš uključiti, a i ne moraš
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga? Empty Re: Hoćete li potpisati peticiju za liberalizaciju taksi usluga?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum