ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 21/11/2016, 21:55

a, raos? misli sun da se odnosi na tebe:)

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 21/11/2016, 22:00


ti si mene počeo sve više zezati u zadnje vrijeme, vidim ja to sve !

nego, zašto svi životi nekako u kurcu završe? gledam svoje bake i djedove, sve je nekako, zanemarano, nitko ne želi s njima pričati, saslušati ih, sve zanima samo priča o lovi.. a oni su još malo i gone
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 21/11/2016, 22:17

kic wrote:
ti si mene počeo sve više zezati u zadnje vrijeme, vidim ja to sve !

nego, zašto svi životi nekako u kurcu završe? gledam svoje bake i djedove, sve je nekako, zanemarano, nitko ne želi s njima pričati, saslušati ih, sve zanima samo priča o lovi.. a oni su još malo i gone
al završu tako?
ne zun, ne mislin da je tako. generalno, jo volin govoriti sa storin ljudima. čekoj, volin govoriti sa storima više nego s mlodima. prvo, stori ljudi većinon pgovoru u upravnom govoru, i find that to be refreshing. drugo, govoru opširno, ali često skroz privlačno, ko da gljedoš film. treto, njihove godine mi ulivaju neko poštovanje. nemoj zaboraviti da su naši stori živili potpuno drukčije nego mi. moja mati se rodila i prvih deset godin živila bez struje, ča znoči da su njeni mati i tac živili polak života in 19. st style,a to je nepresušni izvor tema...bio, ostala mi je samo još nana od žene, a ona se počela gubiti. 

nojdraža mi je bila sekrva od tete, doživila je 102 godine, i do smrti je bila lucidna. strašno pomćenje i narativ ko ivana brlić mažuranić. imala je srce ko konan, izgljedala je ko zombi, sve u telu joj se gasilo, osin mozga i srca. na dan smrti tlak 120/80.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 21/11/2016, 22:31


prosto proširene priče, i većina ih je stvarno i proživjela nešto, pokoji rat, mijenanje krajolika, i u pravoj su poziciji da uspoređuju stvari kakve su danas, i kakve su bile u njihovoj mladosti..

haha koji opis tete omg :)

moj djed se recimo sjeća kako je Novi Travnik nastao, tu nije bilo ničeg, močvara i mala općina Pucarevo, nakon ww2 svi s okolnih sela su morali ići raditi i dizati taj grad gdje su trebali živjeti radnici u novoj tvornici Bratstvo koja je poslije zapošljavala preko 10.000 radnika i proizvodila sve živo skoro, i dok su gradili sve to, istovremeno su doma radili na svom imanju, dizali obitelj, tako da, iako nikad nije bio u partiji od naših nikad, više zbog vjere, razumijem zašto zna počet pričat: mi u komunizmu, no svi krenu okretat glave, ali nj generacija je imala i osjetila taj polet nekakav, gradilo se i radilo, živjelo punom parom..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 21/11/2016, 22:42

kic wrote:
prosto proširene priče, i većina ih je stvarno i proživjela nešto, pokoji rat, mijenanje krajolika, i u pravoj su poziciji da uspoređuju stvari kakve su danas, i kakve su bile u njihovoj mladosti..

haha koji opis tete omg :)

moj djed se recimo sjeća kako je Novi Travnik nastao, tu nije bilo ničeg, močvara i mala općina Pucarevo, nakon ww2 svi s okolnih sela su morali ići raditi i dizati taj grad gdje su trebali živjeti radnici u novoj tvornici Bratstvo koja je poslije zapošljavala preko 10.000 radnika i proizvodila sve živo skoro, i dok su gradili sve to, istovremeno su doma radili na svom imanju, dizali obitelj, tako da, iako nikad nije bio u partiji od naših nikad, više zbog vjere, razumijem zašto zna počet pričat: mi u komunizmu, no svi krenu okretat glave, ali nj generacija je imala i osjetila taj polet nekakav, gradilo se i radilo, živjelo punom parom..


ova moja jedina nana sa ženine strone, je komunist:( 
muž joj je bi narodni heroj. digli su ga iz njegovoga otoka, i nakon dvi godine šetnje po bosni, okinuli mu nogu. i uvak ak govorin išnjun ona foli tita. i ka joj rečin da joj je titu uze nogu mužu, isto. i ka joj rečin da je tito umirovi muža s trideset godin jer se zvo ante, isto. tako da ne verujen da bi ti išta postigo da mu naglosiš ovaj bold...

ali, da, nemo do svjedokov, koliko god pristrani bili.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 21/11/2016, 22:56


ma, mislim da i nisu rado išli kopati temelje budućih stambenih blokova, i da su često pljuvali na pod, misleć, tko zna hoće li doma stići odraditi ono svoje.. znam da zvučim kao da mi je iq pao napola, ali nj generacija je izgradila fucking grad što ne može baš svatko reći za sebe, i poslije su po meni ipak razumljivo bili ponosni na to, achievement unlocked što bi rekli mi gejmeri..

shvaćam ja sve tvoje argumente, prisila'n'shit, ali to je onaj paradoks civilizacije na što je Tainter ukazao, veliki "nepotrebni" projekti koji su nametani kao prioriteti društvu, su sušili ekonomiju, i na taj način ubili svoje civilizacije, ali istovremeno su ostali simboli kad mislimo na civilizaciju, što bi imali da su moj djed i njegovi sjedili doma i hranili svoje svinje, čeljad i kosili polja, pa, oni bi imali vjerojatno kvalitetniji život, ali povijest bi i dalje izgledala kao srednji vijek tamo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 21/11/2016, 23:01

aben wrote:ova moja jedina nana sa ženine strone, je komunist:( 
muž joj je bi narodni heroj. digli su ga iz njegovoga otoka, i nakon dvi godine šetnje po bosni, okinuli mu nogu. i uvak ak govorin išnjun ona foli tita. i ka joj rečin da joj je titu uze nogu mužu, isto. i ka joj rečin da je tito umirovi muža s trideset godin jer se zvo ante,


možda se malo i bojala napraviti taj skoki i sudar s paralelnom sudbinom, da nije bilo prisilne mobilizacije, on bi još trčao za mnom.. no jbg..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 21/11/2016, 23:05

kic wrote:
ma, mislim da i nisu rado išli kopati temelje budućih stambenih blokova, i da su često pljuvali na pod, misleć, tko zna hoće li doma stići odraditi ono svoje.. znam da zvučim kao da mi je iq pao napola, ali nj generacija je izgradila fucking grad što ne može baš svatko reći za sebe, i poslije su po meni ipak razumljivo bili ponosni na to, achievement unlocked što bi rekli mi gejmeri..

shvaćam ja sve tvoje argumente, prisila'n'shit, ali to je onaj paradoks civilizacije na što je Tainter ukazao, veliki "nepotrebni" projekti koji su nametani kao prioriteti društvu, su sušili ekonomiju, i na taj način ubili svoje civilizacije, ali istovremeno su ostali simboli kad mislimo na civilizaciju, što bi imali da su moj djed i njegovi sjedili doma i hranili svoje svinje, čeljad i kosili polja, pa, oni bi imali vjerojatno kvalitetniji život, ali povijest bi i dalje izgledala kao srednji vijek tamo..
upravo je to moja konstantna poanta, krez sve postove osin ono kad me mativka navloči na seks talk, ljudi pretpostavljaju srednji vik ako nemo "akcije", jo pretpostavljan "jetsons" civilizaciju.

vidi ča bill whittle govori o dancima, napr
od 5:45 -7:20


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 21/11/2016, 23:22


haha big nursery homes :D sviđa mi se kako navodi točne podatke, godine, izume itd..

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 21/11/2016, 23:24


my point je više bio, da ne mogu napadati to što su napravili, jer su previše isprepleteni s tim svim i nešto su i ostavili iza sebe u naslijeđe, oni koji bi trebali naučiti iz toga su oni koji dolaze za njima, a oni ostaju u mojsijevoj pustinji..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 21/11/2016, 23:24

da, strašno je pitak..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 21/11/2016, 23:28

kic wrote:
my point je više bio, da ne mogu napadati to što su napravili, jer su previše isprepleteni s tim svim i nešto su i ostavili iza sebe u naslijeđe, oni koji bi trebali naučiti iz toga su oni koji dolaze za njima, a oni ostaju u mojsijevoj pustinji..

ma to ja čisto s retoričkog aspekta, 
volin kad mi sugovornik, bez obzira ča se rodi o njemu samom, imo odmak o temi o kojoj se govori.

ali, ustvari, razumin te ljude.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 21/11/2016, 23:39


ma zapravo je očito, ti nisi običan, pametni će slušati pametnog kad zbori, a za ostale, fuck you i šaka nos patos :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 22/11/2016, 08:20

aben wrote:
Maria wrote:
mativka wrote:Al i za njega sam pomislila da mu je potrebna ženska ruka...Baš je poput nekog intelektualnog miša :)
Mišića:)
A baš to...sav je nekako raštiman i izgubljen , u onom đemperu, izgleda kao pale sam na svijetu,  samo mu  mozak radi i još mu štetu čini...meni ga žao, kao da se bojim za njega:)
kicinjo, na ovomu se do i kapitalizirati
A možda se koja tako i na njega sažali, žene vole rješavati problematične muškarce, pa završe u modricama B-)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/11/2016, 09:22


btw, jetsons civ?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 22/11/2016, 09:31

kic wrote:
ma, mislim da i nisu rado išli kopati temelje budućih stambenih blokova, i da su često pljuvali na pod, misleć, tko zna hoće li doma stići odraditi ono svoje.. znam da zvučim kao da mi je iq pao napola, ali nj generacija je izgradila fucking grad što ne može baš svatko reći za sebe, i poslije su po meni ipak razumljivo bili ponosni na to, achievement unlocked što bi rekli mi gejmeri..

shvaćam ja sve tvoje argumente, prisila'n'shit, ali to je onaj paradoks civilizacije na što je Tainter ukazao, veliki "nepotrebni" projekti koji su nametani kao prioriteti društvu, su sušili ekonomiju, i na taj način ubili svoje civilizacije, ali istovremeno su ostali simboli kad mislimo na civilizaciju, što bi imali da su moj djed i njegovi sjedili doma i hranili svoje svinje, čeljad i kosili polja, pa, oni bi imali vjerojatno kvalitetniji život, ali povijest bi i dalje izgledala kao srednji vijek tamo..
Da..trebalo je to sve rasčistit i obnoviti,,,najlakše  se danas blesav pravit  :^0

Denkverbot - Page 39 Zadar-10
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/11/2016, 10:00


prisila moze dati rezultate, ali u odredjenom obujmu i limitirana je jednostavno, kapital bi vjerojatno izgradio 5 Novih Travnika, ili mozda nijedan, ali sigurno na ipak humaniji nacin, no oni koji su osjetili uspjeh izgradnje tog jednog, oni su vidjeli rezultat i mijenjanje svijeta svojim ocima, no oni su svi vec pokojni skoro, ili na granici carstva sjena, ali unatoc zahvalama, ne treba naslijediti njihov pogled tu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria 22/11/2016, 10:12

Znaš što moja pok baba je radila na obnovi Zadra...ona kaže da su jeli konzerve  ali bili puni  poleta da obnavljaju svoj grad...da je rat završio..svaki dan je bilo bolje i to ih je nosilo..pjesma u odnosu na na  ratne godine, glad, racije, pošto je bila na otoku, Talijani su zaplijenili sve brodove, jer je bilo partizansko  misto...
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/11/2016, 10:18


pa ja i govorim da oni svi blagonaklono gledaju na to sve, ali mi ne mozemo, jer ne mozemo graditi buducnost tako, jer mislim, da su se ameri iskrcali kod nas, mozda bi ST imao podzemnu danas povezan sa svim okolnim mjestima, RI bi mozda bio jadranski Monaco, pa i sama si svjedok koliko se ZD razvio u zadnjih 20g samo..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 22/11/2016, 11:51

jetsons je jedun crtani, antipod kremenku, futuristička vizija tehnološkog napretka.

marija, partizansko mesto? pa ti si iška! pljuc, pljuc

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 22/11/2016, 12:47


sad me zanima taj crtani e..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum