ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Thu 24 Nov - 20:33

psi laju, karavane prolaze..


Nego...di je Mate, ona nam sebe daje dozirano..na kapaljku ?:)

Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 20:43


mate je friday lady..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 20:43

Maria wrote:psi laju, karavane prolaze..


Nego...di je Mate, ona nam sebe daje dozirano..na kapaljku ?:)
e, nepošteno, ili povuci tvrdnju o nemogućnosti simpatiziranja servantesa, ili reci da si inkozistentna.

povratnici iz merike nisu uvika bili sriće. moj susid je u meriki bi 30 godin, i unda su ga zatvorili u hladnjaču. preživi je, i doma se vroti pun šoldov, ali nika svas svoj. brzo je i umra, ko i servantes. prepuštiti jednon jugoslovenu autorska prava na sudbine našeg svita je hell no.

mativka je friday only, 
pokušava oprati obraz državnih službenikov...good luck with that:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Thu 24 Nov - 20:58

ne bih da zabrazdimo u politiku, ne zato što smo suprotnost i što ti ne bih mogla parirati ( obojici) nego zato što je politike previše svuda okolo..
Ja neke stvari drukčije gledam...čelan je bio 10 godinau partiji, kućni prijatelj smojin, a onda da se opere, piše na 500 stranica knjigu o mrtvom čovjeku kao izdajniku..
kakav je to čovjek ?
I što znači riječ izdajnik'? kome je što izdao..čovjek je samo malo duže bio u nekoj zabludi...i to je sve...grijeh mu je što nije odmh otrčao u šator pobjednika..i uzeo saborsku mirovinu kao Dvornik..

A ovo drugo, naravno da umjetnici svi uzimaju iz svijeta,i slikari i pisci i Smoje, stvaraju nešto novo i time obogaćuju svijet..a smijeh je najviše što ljudima možeš dati..a njegov smijeh nosi i duboko razumijevanje za ljude, njihove mane i vrline..:)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by Maria Thu 24 Nov - 21:01

Noć vam, ja sam  bolesna , pa me poštedite večeras.)
Maria
Maria

Posts : 519
2016-09-20


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 21:05


get better !

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 22:04

Maria wrote:ne bih da zabrazdimo u politiku, ne zato što smo suprotnost i što ti ne bih mogla parirati ( obojici) nego zato što je politike previše svuda okolo..
Ja neke stvari drukčije gledam...čelan je bio 10 godinau partiji, kućni prijatelj smojin, a onda da se opere, piše na 500 stranica knjigu o mrtvom čovjeku kao izdajniku..
kakav je to čovjek ?
I što znači riječ izdajnik'? kome je što izdao..čovjek je samo malo duže bio u nekoj zabludi...i to je sve...grijeh mu je što nije odmh otrčao u šator pobjednika..i uzeo saborsku mirovinu kao Dvornik..

A ovo drugo, naravno da umjetnici svi uzimaju iz svijeta,i slikari i pisci i Smoje, stvaraju nešto novo i time obogaćuju svijet..a smijeh je najviše što ljudima možeš dati..a njegov smijeh nosi i duboko razumijevanje za ljude, njihove mane i vrline..:)
pa ovo i ni stvor politike, nego stvor da partizan more napraviti nešto dobro, nepartizansko, ko ča je lik servantesa, i da je sasvin normalno cijenit lik a ne i autora.




da si prečitala knjigu, znala bi da mu grih ni bi nikakova mirovina i prebučivanje kapota. i ni bitan čelan i njegovi motivi ( koji su osobni) nego je li istina. a veći de od knjige su smojini, a ne čelanovi tekstovi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 22:22


The populist Philippine President Rodrigo Duterte has pledged to open up the economy to foreign businesses to tackle graft and protectionism.
"The only way for the deliverance of this country is to remove it from the clutches of the few people who hold the power and money," Duterte told a news conference.

Philippines President Rodrigo Duterte (L) toasts with Japan Prime Minister Shinzo Abe during a banquet at Abe's official residence in Tokyo, Japan October 26, 2016 © David MareuilPhilippines turns back on US and pivots to Asia
"I do not owe you anything, that's precisely why I was avoiding you during the last election. I am not trying to destroy you. You have the advantage, you're here already, be content with that. But let us open everything."

Foreign businesses have complained they can’t get access to some sectors like telecoms and utilities in the 100 million Filipino market due to red tape or obstruction from local monopolies.

It is high time Filipino tycoons shared their wealth, according to Duterte.

"You can count on your fingers the power players of this country. I would not say that they are the elite," he said.

"I would like just to send this strong message: it's about time that we share the money of the entire country and to move faster, make competition open to all. You stymie competition, and we will always be at the mercy of the corrupt people," added Duterte.

The Philippines has 21 billionaires, according to Forbes Magazine, with the richest worth $12 billion.

Despite some analysts' fears that Duterte’s presidency would be followed by an economic slowdown, the economy expanded 7.1 percent in the July-September period, the first three months of his administration.

From 2012 to 2015, the country’s economy grew on average 6.47 percent annually, based on a surge in investment and strong consumption.

https://www.rt.com/business/368022-duterte-business-corruption-philippines/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 22:25

a ča znoči ovo "populist presidente"?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 22:29


Smoje je nekim ljudima doslovce uništio život, smijeh koji je mnogima dao vrijedi, ali osmijeh, osmijeh je nekim ljudima izbrisao iz života..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 22:29

aben wrote:a ča znoči ovo "populist presidente"?


a nezz, onaj koji obećaje mnogo?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 22:35

kic wrote:
aben wrote:a ča znoči ovo "populist presidente"?


a nezz, onaj koji obećaje mnogo?
to mu je neki socijalist stavi da ga ocrni, ili kapitalist  jer se bolji da samo zuji a meda ne doje.

jer, meni se čini da moremo očekivati pomak u retorici prema slobodi, a u reali stagnaciju ili gore, nazadovanje. još mi zvoni u ušima kad je kolinda rekla u kampanji...ili malo nakon...da država ne kreira poslove. svaki put me dignu uzrok na taj pump fake.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 22:43


ne znam, ja sam nekad razmišljao, u stvari i je tako: puno tog mi ne znamo..

mislim da svi političari shvaćaju javnost bolje nego što žele pokazati, npr ta Kolinda u jednom intervjuu kaže nešto što će se svidjeti poduzetnicima, pa mjesec dana poslije kako država treba štititi radnike, i tako podgrijava mjesecima sa svih strana pokušavajući cijelo društvo ili barem veći dio ljudi dotaknuti.. a ljudi zaboravljaju, ili misle da se radi o licemjerstvu i izdaji, mada su to sve izgleda samo određene tehnike upravljanja društvom.. jer se često događa da su određeni likovi istovremeno i ovo i ono, i ono treće.. nekad je Tuđman privatizacijski ološ, drugom prilikom je domoljub i otac svega, trećom je komunistički ortak i plaćenik, možda nije dobar primjer ali.. kinda se stvori situacija da može biti sve, i ništa, dok djela ne kažu definitivno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 22:50

kic wrote:
ne znam, ja sam nekad razmišljao, u stvari i je tako: puno tog mi ne znamo..

mislim da svi političari shvaćaju javnost bolje nego što žele pokazati, npr ta Kolinda u jednom intervjuu kaže nešto što će se svidjeti poduzetnicima, pa mjesec dana poslije kako država treba štititi radnike, i tako podgrijava mjesecima sa svih strana pokušavajući cijelo društvo ili barem veći dio ljudi dotaknuti.. a ljudi zaboravljaju, ili misle da se radi o licemjerstvu i izdaji, mada su to sve izgleda samo određene tehnike upravljanja društvom..  jer se često događa da su određeni likovi istovremeno i ovo i ono, i ono treće.. nekad je Tuđman privatizacijski ološ, drugom prilikom je domoljub i otac svega, trećom je komunistički ortak i plaćenik, možda nije dobar primjer ali.. kinda se stvori situacija da može biti sve, i ništa, dok djela ne kažu definitivno..
zoto djela govoru sve, i bilo bi dobro da se politički diskurs pretvori iz navijanja u trgovinu. niko ne će kupiti mercedes iz 80 za 10 000E jer voli mercedes, a svi će navijati za svoj klub i kad gubi.

eklatantno je i to iz ovog primjera sa smojon, ljudi se svrstavaju u čopore kroz instinkte ko da nan još prijeti sabljasti tigar, a bitno je samo je li doje meda, ili samo zuji.

jo sun preventivno isključen iz matrice.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 22:56

najbolje ne sudjelovati, nepotreban trošak energije..

zapravo sam si i dao odgovor pišući ono gore, kao što ja ne znam puno toga, ni centralni planer ne može sve znati, posljedice i realnosti odnosa među ljudima i subjektima, ali CP shvaća to da mu je u opisu posla da mora ostaviti dojam da razmišlja i radi na tome, i tako perpetuira svoju simulaciju u glave ljudi koji još vjeruju, da država sve pokriva i misli o..


Last edited by kic on Thu 24 Nov - 22:58; edited 1 time in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 22:58


zapravo, najbolje bi i bilo da ostaje samo na razmišljanju CP..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 23:07

(korisnk duboko uzdiše shvaćajući uzaludnu impotenciju vlastite analize, i analize svojih drugara, u odnosu na političku zbilju i odvraća si pozornost laganijim temama poput abortusa)

nice case presented:

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 23:13

good society can survive its people doing immoral things, but it can not survive if it calls immoral things moral.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 23:15


s onom pričom o precima, smo prodirali u nešto, ali ni meni nije do kraja jasno, jer i sam mogu teško napraviti detach od nekih stvari i odnosa, previše me drži white pride još..

ali ugl, slušajući priče naših starih, da li moramo prihvatiti njihove zaključke? prije sveg: ništa se ne mora, ako prihvaćamo samo zato što su oni naši stvoritelji, postajemo automati i glava nam služi za šešire.. starhi je pisao o jednom razmišljanju, kako se često u povijesti poziva, šta bi naši preci mislili da nas danas (ovak dekadentne) vide? zapravo, obrnuta teza ima više smisla, oni su naši stvoritelji, i oblikovali su svijet u koji smo uklizali goli, dakle optužba bi bila, kakav ste nam to svijet ostavili?

ali takva optužba je preokrutna, i rušilački je orijentirana, mi mrzimo četnike iz razumljivih razloga, ali Srbi iz drugih razumljivih razloga ih slave jer četnici potječu iz 19.st i borbe protiv Osmanlija i za oslobođenje, i kako se parcijalno odreći? veći dio našeg javnog diskursa zaokuplja isto pitanje, Ustaše su povijesno shvatljiva reakcija na teror u Kraljevini i želja za slobodnom nacionalnom državom, ja to 100% razumijem, Ante Pavelić je napustio narodnu skupštinu nakon ubojstva S.Radića i dr, tko ovdje ne bi razumio da je izgubljena vjera u dijalog u to vrijeme? neshvatljiv dio ustaške povijesti je ekstremizacija i žestoka primjena rasnih zakona, no meni unatoč ta dva lica nije problem u cijelosti odreći se ustaša i tako sam davno i riješio, isključio sam se iz tog matrixa kao što veliš..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 24 Nov - 23:17


jebo te abortus :D

Denkverbot - Page 44 13567410
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Thu 24 Nov - 23:50

kic wrote:
s onom pričom o precima, smo prodirali u nešto, ali ni meni nije do kraja jasno, jer i sam mogu teško napraviti detach od nekih stvari i odnosa, previše me drži white pride još..

ali ugl, slušajući priče naših starih, da li moramo prihvatiti njihove zaključke? prije sveg: ništa se ne mora, ako prihvaćamo samo zato što su oni naši stvoritelji, postajemo automati i glava nam služi za šešire.. starhi je pisao o jednom razmišljanju, kako se često u povijesti poziva, šta bi naši preci mislili da nas danas (ovak dekadentne) vide? zapravo, obrnuta teza ima više smisla, oni su naši stvoritelji, i oblikovali su svijet u koji smo uklizali goli, dakle optužba bi bila, kakav ste nam to svijet ostavili?

ali takva optužba je preokrutna, i rušilački je orijentirana, mi mrzimo četnike iz razumljivih razloga, ali Srbi iz drugih razumljivih razloga ih slave jer četnici potječu iz 19.st i borbe protiv Osmanlija i za oslobođenje, i kako se parcijalno odreći? veći dio našeg javnog diskursa zaokuplja isto pitanje, Ustaše su povijesno shvatljiva reakcija na teror u Kraljevini i želja za slobodnom nacionalnom državom, ja to 100% razumijem, Ante Pavelić je napustio narodnu skupštinu nakon ubojstva S.Radića i dr, tko ovdje ne bi razumio da je izgubljena vjera u dijalog u to vrijeme? neshvatljiv dio ustaške povijesti je ekstremizacija i žestoka primjena rasnih zakona, no meni unatoč ta dva lica nije problem u cijelosti odreći se ustaša i tako sam davno i riješio, isključio sam se iz tog matrixa kao što veliš..
jo store ljude uvažavan prvenstveno jer su preživili. to triba moći. u recenziji brda ku sun jutros prečito, čovik govori da je riječ o junaku ki je u 40ima i više nemo prirodnih neprijateljov osin somoga sebe. oću reći da je život težak, i ki uspije dojti do kraja, vridi ga se saslušati. još jena stvor ka in gre u prilog je da smo mi generoli posli bitke, lako je računati sa ka su sve varijable poznate. treća stvor bi bila to ča bi i jo voli da se mene ne otpiše samo zoto ča se ne zun koristiti s teleporteron i replikatoron. 

konkretno, svi stori ljudi iskin sun jo imo kontakt su kolektivisti. oni su toliko kolektivni da in je to ko ribami more. ali, svi su i samoodrživi, navikli ne iskati pomoć, nego zasukati rukovi. to je njihova realnost. ka bi jo zahtjevo individualnost u tin okvirima, ne bi bi pošten prema njima.
ono ča in zahtjevan je obična ljudskost. jedun dida mi se užasno ponošo prema ženi vanka, a doma joj je bi anđel. drugi se užasno ponošo prema nani vanka, a doma isto. sori, no pasaran. 

ka su se srbi osvijestili ko srbi a hrvati ko hrvati u osvit nacija, našli su se isprepleteni. koliko jo znun, selo se ni diglo protiv sela dok nisu dobili incentive, od države. naravski, srbi su prvi počeli i ne triboš biti hrvat i navijoč za to reći, to je tako. jednostavno su prvi dobili priliku za crtanje granic. moja redalica dalje miri sve isto; broniti se ti je bogon dano pravo i vridi bez obzira na mesto na lenti vrimena. i četnik ustanik u srbiji i četnik ustanik u srbu nisu iste stvori.

sićun se, dok sun i sun još bi socijalist, i nacionalist, :) bi sun napiso post o ustašami na pdoforumu povijest. budući da je u meni od početka mog svita tinjala iskra slobodarstva, jasno sun razgraniči moj odnost s ustašama na politički i povjesno zbiljski. unda je račan bi zase na vlost i jo sun se nedvojbeno svrsto na ustašku stronu za političke svrhe,i protivnika ustaša na povjesnoj zbiljskoj razini, jer jo nika ne bi mogo tvrditi da je nišće dobro za ča mislin da ni dobro.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 44 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum