ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 13:56

Neče bit da vozi samo po asfaltu a Hummeri se koriste u Afganistanu i to kao logistička vozila ...tako da .....

U biti ovo je puno jače tj ovo je baš za okršaj :


Cougar je američko MRAP vozilo razvijeno od strane firme Oshkosh Corporation.
Vozilo je zaštićeno oklopom koji je postavlje u V-obliku, što je djelo izraelske firme Plasan. Podvozije je dodatno ojačano da bi pružilo bolju zaštitu od mina. Vozilo može biti naoružano mitraljezom 7.62 mm M240, teškim mitraljezom 12.7 mm M2 Browning ili bacačem granata 40 mm, pa čak i protivoklopnim sistemom BGM-71 TOW. Vozilo se za sada koristi od strane američke, poljske, hrvatske vojske u misijama u Afganistanu.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Oshkosh_M-ATV

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 LAND_M-ATV_and_HMMWV_lg

RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 13:59

RayMabus wrote:Neče bit da vozi samo po asfaltu a Hummeri se koriste u Afganistanu i to kao logistička vozila ...tako da .....

U biti ovo je puno jače tj ovo je baš za okršaj :


Cougar je američko MRAP vozilo razvijeno od strane firme Oshkosh Corporation.
Vozilo je zaštićeno oklopom koji je postavlje u V-obliku, što je djelo izraelske firme Plasan. Podvozije je dodatno ojačano da bi pružilo bolju zaštitu od mina. Vozilo može biti naoružano mitraljezom 7.62 mm M240, teškim mitraljezom 12.7 mm M2 Browning ili bacačem granata 40 mm, pa čak i protivoklopnim sistemom BGM-71 TOW. Vozilo se za sada koristi od strane američke, poljske, hrvatske vojske u misijama u Afganistanu.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Oshkosh_M-ATV

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 LAND_M-ATV_and_HMMWV_lg
Pogodi ga zoljom u kotač ili u staklo i ciljaj sljedeći. Sorry, gusjeničar je ipak gusjeničar. Oko, ovo su nam Ameri i donirali za Afganistan.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by epikur37 30/10/2016, 14:01

melkior wrote:
melkior wrote:
bogomdani wrote:
Gnječ wrote:
bogomdani wrote:
Pa vec napisah..nitko ne poklanja pola milijarde Dolara,onako iz dobrodusnosti..Proxyiji se laganini naoruzavaju,barem na logistickom nivou,ako ne bude rata,Ameri ce to znati naplatiti mirnodopski,recimo odustajanje od zabrane GMO-a u hrvatskoj,ili neko drugog zakona,koji zatvara pristup americkom otrovu na domacem trzistu...oooo,naplate oni to fuk,ne brini..

Ma nisu mi jasni ovi forumski lumeni poput vukasadinare izmiču svim zakonima prirode i fizike i zdravorazumske logike ne razumijem kako i na koji način su uopće uspjeli završiti osnovnu školu to mi je enigma.
confused doista samo treba ici jedan nivo u dubinu razmisljanja(sto da treba jedno 7-8 levela..) kako bi covjek shvatio sve,no izgleda da je i to previse..
Ono,izgleda da se neki povode populizmom.."vidi sto sam dobio"..kao dijete,kojem u otac kupi igracku,da bude dobro i poslusno jedan period... No
A ono, kupili su nas za kikiriki.



A ono ipak, hvala im, ova pick up vozila da nisu poklonili nama, poklonili bi ISIL-u king :aw

Važno da ide saveznicima, ovako ili onako :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:05

epikur37 wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:
bogomdani wrote:
Gnječ wrote:

Ma nisu mi jasni ovi forumski lumeni poput vukasadinare izmiču svim zakonima prirode i fizike i zdravorazumske logike ne razumijem kako i na koji način su uopće uspjeli završiti osnovnu školu to mi je enigma.
confused doista samo treba ici jedan nivo u dubinu razmisljanja(sto da treba jedno 7-8 levela..) kako bi covjek shvatio sve,no izgleda da je i to previse..
Ono,izgleda da se neki povode populizmom.."vidi sto sam dobio"..kao dijete,kojem u otac kupi igracku,da bude dobro i poslusno jedan period... No
A ono, kupili su nas za kikiriki.



A ono ipak, hvala im, ova pick up vozila da nisu poklonili nama, poklonili bi ISIL-u king :aw

Važno da ide saveznicima, ovako ili onako :D
A čuj, od Rusa smo u vrijeme Domovinskog rata kupili napredni proturaketni sustav S 300. Rusi su nam ga htjeli prodati, ali hrvatski cigani ga nisu htjeli ni otplatiti do kraja, već ga pvom prilikom utrapili Izraelu i preko Izraela SAD-u. Na taj način smo iznevjerili povjerenje Rusa koji su nam, iako nismo bili saveznici i iako smo imali prozapadnu orijentaciju, bili spremni prodati svoju najvredniju sofisticiranu opremu. Da sutra dođe do sranja u Bosni, vidio bi ti kako bi Ameri bili spremni prodati nama makar i Apache helikoptere Basketball :aw
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:09

melkior wrote:
epikur37 wrote:
melkior wrote:
melkior wrote:
bogomdani wrote:
confused doista samo treba ici jedan nivo u dubinu razmisljanja(sto da treba jedno 7-8 levela..) kako bi covjek shvatio sve,no izgleda da je i to previse..
Ono,izgleda da se neki povode populizmom.."vidi sto sam dobio"..kao dijete,kojem u otac kupi igracku,da bude dobro i poslusno jedan period... No
A ono, kupili su nas za kikiriki.



A ono ipak, hvala im, ova pick up vozila da nisu poklonili nama, poklonili bi ISIL-u king :aw

Važno da ide saveznicima, ovako ili onako :D
A čuj, od Rusa smo u vrijeme Domovinskog rata kupili napredni proturaketni sustav S 300. Rusi su nam ga htjeli prodati, ali hrvatski cigani ga nisu htjeli ni otplatiti do kraja, već ga pvom prilikom utrapili Izraelu i preko Izraela SAD-u. Na taj način smo iznevjerili povjerenje Rusa koji su nam, iako nismo bili saveznici i iako smo imali prozapadnu orijentaciju, bili spremni prodati svoju najvredniju sofisticiranu opremu. Da sutra dođe do sranja u Bosni, vidio bi ti kako bi Ameri bili spremni prodati nama makar i Apache helikoptere Basketball :aw
Da smo  imali love kao što nismo, Rusi bi nam još 2005. prodali najnovije borbene avione četvrte generacije. Danas smo u NATO-u, probaj Amere tražiti da nam prodaju F 16 Block kakve ima Izrael santa
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 14:14

Avijacija je najskuplji rod vojske a pogotovo lovačka. Ta tematika kad je Hr u pitanju svodi se u biti na air policing .....ono osam Gripena il tako šta ....odriješi kesu i to je to.



RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 14:19

28.10.2016








7 x Mig-21 formation flight-Croatian Air Force (Fighter Squadron)(28.10.2016.)
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:25

RayMabus wrote:Avijacija je najskuplji rod vojske a pogotovo lovačka. Ta tematika kad je Hr u pitanju svodi se u biti na air policing .....ono osam Gripena il tako šta ....odriješi kesu i to je to.



Da. naravno da treba odriješiti kesu, neće nitko ozbiljnu opremu davati besplatno, ali Rusi su se ipak iskazali kao pošteniji trgovci oružjem nego Ameri. Mi smo Rusima zabili nož u leđa s S 300, bili su spremni prodati nam eskadrilu novih jurišnih helića i izgraditi regionalni centar za obuku i servis helića za čitav Balkan i pola Srednje Europe. Takvu ponudu od Amera nećemo nikad dobiti.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:27

Ok, sirotinja smo i nemamo love, ali smo uz to i cigani.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 14:28

Pa zar nisu izgradili ?

Nekako u tišini protekla je realizacija senzacionalne hi-tech investicije u srcu Zagorja, u Krapinskim Toplicama. Gotovo dvije godine ulagači su čekali da završi proces međunarodne certifikacije i danas će Heli Centar Toplice, najsuvremenije mjesto u Europi za obuku pilota helikoptera Mi-8/17, svečano otvoriti vrata.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-zagorski-heli-centar-toplice-od-12-mil-eura-stizat-ce-piloti-iz-cijelog-svijeta-993203
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:30

melkior wrote:Ok, sirotinja smo i nemamo love, ali smo uz to i cigani.
Niti znamo voditi poslovne pregovore, niti smo u stanju držati se ugovorenih obveza i rokova. Uz to smo totalno prevrtljivi, nije ni čudo da nas zaobilaze investitori u širokom luku. Ako se država na taj način ponaša u pogledu vojne opreme koja je ipak strateški resurs u međunarodnim odnosima, onda mo´š misliti kakvo je stanje u drugim segmentima politike i gospodarstva.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 14:33

melkior wrote:Ok, sirotinja smo i nemamo love, ali smo uz to i cigani.
Neče baš bit tako al ono ....imali smo političku krizu i sada je to prošlo ....e sad ....air policing ....ok ....al onda i BiH i CG pa tako zapasaš to iz zraka tj nedaš Srbiji da nadire ovamo.

Velika Britanija ratifikovala sporazum o pristupanju Crne Gore NATO

CG će u NATO bar šta se ovih tiče i onda se otvara malo bolje ta priča o nabavki lovačkih aviona za air policing regiona.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:34

RayMabus wrote:Pa zar nisu izgradili ?

Nekako u tišini protekla je realizacija senzacionalne hi-tech investicije u srcu Zagorja, u Krapinskim Toplicama. Gotovo dvije godine ulagači su čekali da završi proces međunarodne certifikacije i danas će Heli Centar Toplice, najsuvremenije mjesto u Europi za obuku pilota helikoptera Mi-8/17, svečano otvoriti vrata.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-zagorski-heli-centar-toplice-od-12-mil-eura-stizat-ce-piloti-iz-cijelog-svijeta-993203
E to ne znam, znam da je bilo riječi da bi to mogao graditi neki privatni investitor, ali nisam znao da je već realizirano.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 14:39

melkior wrote:
RayMabus wrote:Pa zar nisu izgradili ?

Nekako u tišini protekla je realizacija senzacionalne hi-tech investicije u srcu Zagorja, u Krapinskim Toplicama. Gotovo dvije godine ulagači su čekali da završi proces međunarodne certifikacije i danas će Heli Centar Toplice, najsuvremenije mjesto u Europi za obuku pilota helikoptera Mi-8/17, svečano otvoriti vrata.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-zagorski-heli-centar-toplice-od-12-mil-eura-stizat-ce-piloti-iz-cijelog-svijeta-993203
E to ne znam, znam da je bilo riječi da bi to mogao graditi neki privatni investitor, ali nisam znao da je već realizirano.
To je biznis a to su transportni helikopteri dakle kao civilna šema ....rupa u zakonu ....nije vojna šema.

Imaš odavno remot u Velikoj Gorici i to za dobar dio stvari oko Mil helikoptera......tako da opet nije da Hr nema centar za servis toga a motor i onako moraš serwisirat kod proizvođaća tj to je posebno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:40

RayMabus wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Pa zar nisu izgradili ?

Nekako u tišini protekla je realizacija senzacionalne hi-tech investicije u srcu Zagorja, u Krapinskim Toplicama. Gotovo dvije godine ulagači su čekali da završi proces međunarodne certifikacije i danas će Heli Centar Toplice, najsuvremenije mjesto u Europi za obuku pilota helikoptera Mi-8/17, svečano otvoriti vrata.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-zagorski-heli-centar-toplice-od-12-mil-eura-stizat-ce-piloti-iz-cijelog-svijeta-993203
E to ne znam, znam da je bilo riječi da bi to mogao graditi neki privatni investitor, ali nisam znao da je već realizirano.
To je biznis a to su transportni helikopteri dakle kao civilna šema ....rupa u zakonu ....nije vojna šema.
:D
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 14:44

melkior wrote:
RayMabus wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Pa zar nisu izgradili ?

Nekako u tišini protekla je realizacija senzacionalne hi-tech investicije u srcu Zagorja, u Krapinskim Toplicama. Gotovo dvije godine ulagači su čekali da završi proces međunarodne certifikacije i danas će Heli Centar Toplice, najsuvremenije mjesto u Europi za obuku pilota helikoptera Mi-8/17, svečano otvoriti vrata.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-zagorski-heli-centar-toplice-od-12-mil-eura-stizat-ce-piloti-iz-cijelog-svijeta-993203
E to ne znam, znam da je bilo riječi da bi to mogao graditi neki privatni investitor, ali nisam znao da je već realizirano.
To je biznis a to su transportni helikopteri dakle kao civilna šema ....rupa u zakonu ....nije vojna šema.
:D
Pa e šta ono ....nemože nama NATO zabranit da kupimo ruske transportne helikoptere za gorsku službu spašavanja ....kako če ti to zabranit kad nije vezano uz vojsku uopče ....pa civilni sektor.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by melkior 30/10/2016, 14:47

RayMabus wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:
melkior wrote:
RayMabus wrote:Pa zar nisu izgradili ?

Nekako u tišini protekla je realizacija senzacionalne hi-tech investicije u srcu Zagorja, u Krapinskim Toplicama. Gotovo dvije godine ulagači su čekali da završi proces međunarodne certifikacije i danas će Heli Centar Toplice, najsuvremenije mjesto u Europi za obuku pilota helikoptera Mi-8/17, svečano otvoriti vrata.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/u-zagorski-heli-centar-toplice-od-12-mil-eura-stizat-ce-piloti-iz-cijelog-svijeta-993203
E to ne znam, znam da je bilo riječi da bi to mogao graditi neki privatni investitor, ali nisam znao da je već realizirano.
To je biznis a to su transportni helikopteri dakle kao civilna šema ....rupa u zakonu ....nije vojna šema.
:D
Pa e šta ono ....nemože nama NATO zabranit da kupimo ruske transportne helikoptere za gorsku službu spašavanja ....kako če ti to zabranit kad nije vezano uz vojsku uopče ....pa civilni sektor.
cheers
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by RayMabus 30/10/2016, 15:07

Gađanje vučne mete zahtjeva visoku obučenost pilota koji gađa topom kako zbog pogađanja samog cilja tako u ovom slučaju i zbog sigurnosti i procjene u gađanju da topovsko zrno ne bih pogodilo zrakoplov ispred sebe. Nalet i broj radnih sati koji su prethodna tri tjedna ostvareni u Zemuniku su dokaz a ujedno i demanti svih onih ružnih stvari kojih smo se naslušali, načitali i nagledali od zlonamjernih ljudi posljednje tri godine. Usprkos nekakvim i politikantskim i zakulisnim igrama kojima je EBA-i ove godine nepravedno u periodu od šest mjeseci bilo oduzeto pet borbenih MiG-21 BIS, piloti i tehničari EBA-e su bez velike pompe pokazali kako “veleizdaju” ipak treba tražiti na nekim drugim mjestima.
Dana 25.listopada 2016 u utorak u ZB Zemunik bilo je 6 operativnih MiG-21 te dva na DBD-u Zagreb, što je veća ispravnost od one projicirane od oko 70 posto čak i u trenutku kad su 132 i 133 prizemljeni zbog nečijeg hira. Remont MiG-ova je i ovim pokazao da je to u ovom prijelaznom razdoblju bilo jedino moguće i ispravno rješenje kojim je dobiveno na vremenu do prelaska na novi tip borbenog aviona.

http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/intenzitet-vjezbovnih-aktivnosti-migova-hrz-i-pzo-nikad-jaci-u-posljednjih-20-godina/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara - Page 4 Empty Re: Od SAD-a dobili smo vojnu opremu 'tešku' 500 milijuna dolara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum