ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Westworld

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 21 Feb - 9:47

Ithildin wrote:Mislim da smo, Veg i ja, imale privilegiju gledati seriju iz tjedna u tjedan. Time je nasa percepcija posvecivala paznju detaljima, mogle smo ih komentirati, izvlaciti zakljucke i hipotetski rasplet dogadjaja. Mogle smo u puno vecoj mjeri razmisljati o skrivenim motivima likova i, zapravo, sroditi se s njima. Ima neke cari i prednosti u sporohodnom pracenju serije.

E da, Veg, zaboravila sam spomenuti Futureworld, nastavak filma. U njemu se vrlo lijepo ocrtavaju motivi prljavaca iz Delosa - zamijeniti svjetske mocnike njihovim klonovima, a originale, naravno, unistiti. :-)

Gledala sam jučer na jednom štandu nekakv privjesak s ahatom pa sam te se sjetila i pomislila da nisam odavno zavirila ovdje. :D Ovih nekoliko tema s kulture i dolje niže s mode me jedino još i motiviraju da povremeno navratim.

Nisam gledala Futureworld! shame Ispravit ću to ovih dana o-b-a-v-e-z-n-o! :D


@sunrise: ideja AI i pobuna protiv čovjeka nipošto nije novost na ekranu, ali ono što mi je ovoj seriji bilo možda najuzbudljivije je minuciozna protkanost filozofskim fragmentima koji te natjeraju da nakon što odgledaš epizodu razmišljaš o ljudskoj prirodi, prirodi svijesti, intencionalnosti, potrebi za traganjem značenja...

Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Thu 23 Feb - 18:57

Meni su to samo pokušaji da se nešto tako postigne. Ni u jednom trenutku nisam osjetio ništa u vezi ikoga. Nisam s nikim suosjećao, pogotovo kad su bili u pitanju hostovi. Vjerujem da ima ljudi na koje je utjecala ova serija i nagnala ih na razmišljanje, ali meni je ostavila samo prazninu i razočaranje, unatoč dobroj glumi i settingu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 27 Feb - 20:28

Vegvísir wrote:
Ithildin wrote:Mislim da smo, Veg i ja, imale privilegiju gledati seriju iz tjedna u tjedan. Time je nasa percepcija posvecivala paznju detaljima, mogle smo ih komentirati, izvlaciti zakljucke i hipotetski rasplet dogadjaja. Mogle smo u puno vecoj mjeri razmisljati o skrivenim motivima likova i, zapravo, sroditi se s njima. Ima neke cari i prednosti u sporohodnom pracenju serije.

E da, Veg, zaboravila sam spomenuti Futureworld, nastavak filma. U njemu se vrlo lijepo ocrtavaju motivi prljavaca iz Delosa - zamijeniti svjetske mocnike njihovim klonovima, a originale, naravno, unistiti. :-)

Gledala sam jučer na jednom štandu nekakv privjesak s ahatom pa sam te se sjetila i pomislila da nisam odavno zavirila ovdje. :D Ovih nekoliko tema s kulture i dolje niže s mode me jedino još i motiviraju da povremeno navratim.

Nisam gledala Futureworld! shame Ispravit ću to ovih dana o-b-a-v-e-z-n-o! :D


Jesi li ga uzela? :) Privjesak. Baš zanimljivo da si me se sjetila. Imam jedan s crveno-smeđim ahatom i njega konstantno koristim posljednjih tjedan dana. Jako mi odgovara. Umiruje me i snaži. Imala sam vrlo burno razdoblje posljednjih tjedana pa sam se razboljela. Onda sam usnula kako mi netko veli da nosim ahat i labradorit (ludo, totalno, znam)  jer su me, kao, napadali neki demončići. I doista sam ih u snu držala jedan pored drugog, no l. se rastopio (odbijajući napade), a ahat je ostao čitav. Isto to jutro odlučih ga koristiti (često slušam naputke iz snova :) ). Ne znam je li placebo ili stvarno djeluje, ali dok ga nosim, osjećam se uravnoteženo. :)

---

Kako si ti? Pratiš li neku zanimljivu seriju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:02

Nisam!  :) Dok sam se premišljala, shvatila sam da ću zakasniti tamo gdje sam krenula tako da sam odustala i požurila dalje. Kad takve stvarčice kupujem, volim to na miru i bez žurbe odraditi. :D

Answers come in dreams. :offt Zanimljivo da se baš poklopilo da sam te se kod  ahata sjetila.  :D Nadam se da si u međuvremenu ozdravila. 

Slabo gledam serije u posljednje vrijeme jer sam do grla zatrpana u hrpetinama literature i pisanju. Namjeravala sam početi s gledanjem serije Taboo; pratiš li je možda?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Wed 1 Mar - 22:11

Dobro. :-) Kad budes uzela neki, pohvali se. :-) Nedavno sam si narucila lijepi komadic Indije. Mjesecic prekrasnih plavkastih tonova, tzv. Adular. Zapravo, bijele je boje, ali providan, no njegovim pomicanjem otkrivaju se predivne plave nijanse. Mjesecic koji to nije. Prodaju ga pod tim nazivom i cine nepravdu nad bijelim labradoritom.



---

O cemu pises?

---

Pogledaj barem dvije epizode Taboo-a. Nastavit ces dalje. :-D Dovrsih ovu prvu sezonu, vjerojatno ce biti i druga. Kao ljubiteljica Penny Dreadful, zamijetila sam ovu Hardyjevu novu seriju jer ponovno imamo London 19 st. (iako pocetak stoljeca), misteriju s natprirodnim elementima. No Taboo nije ni upola poetican i elokventan poput Penny, a i sam je glavni lik - James Delaney - mucaljiv antijunak macho "furki". :-P Vrlo enigmatican. Ciní se da posjeduje odredjene talente koji nadilaze darove obicnih smrtnika. Nakon 10 godina izbivanja, vraca se iz Afrike da bi prisustvovao ocevom sprovodu. Izaziva sablazan samom svojom neobicnom i grubom pojavom, no i samim postojanjem, buduci da su njegovi sugradjani povjerovali da je mrtav. Ubrzo o njemu krecu najcudnije price koje potiho prepricava sav taj fini krscanski svijet.. :-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sat 4 Mar - 14:59

Prekrasan kamenčić! :) 
Nisam kupila nušta novog, ali sam malo kopala po nekim svojim starim kutijicama s nakitom i pronašla jednu narukvicu s dva labradorita! Baš me razveselila :D U potpunosti sam zaboravila na nju, a nabavila sam je u vrijeme kad još nisam ništa znala o kristalićima.
S druge strane, fluorit mi je nekako tulavo uspio ispasti iz ruke dok sam ih slagala i nekoliko ne baš sitnih komada se uspjelo otkrhnuti. :(

Piskaram nešto o AI, transhumanizmu, posthumanizmu, kiborzima i koječemu bliskom tome. Westworld - Page 6 Borg :D

Joj, Penny Dredful sam odavno skinula i nikako još da krenem s gledanjem! :ashamed
Kad si već spomenula Hardyja, prošlog tjedna sam gledala film Minotaur s njim u glavnoj ulozi. Film je užasan na nevjerojatno simpatičan način. :D  Ništa u njemu ne funkcionira smisleno; od scenarija preko scenografije do režije, no unatoč tome sam uživala u njemu i nisam nijednom poželjela odustati od gledanja. :D Ako ikad poželiš simpatičan treš - topla preporuka :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Wed 8 Mar - 12:01

Sad je mozes ponosno i ushiceno nositi. :-) A da, fluorit je poprilicno "mekan" pa se cesto desavaju nezgode poput ove tvoje. Tvrdoca mu je po Mohsovoj ljestvici 4 (primjerice, kvarc je 7).

---

Oouu, zgodna tema, doista svasta mozes povezati i naciniti zanimljivim za citanje i razmisljanje. :-) Od cyber punka do filozofije uma.

---

Penny obavezno pogledaj jer ce ti se jako svidjeti, vjeruj mi. :-) Jedna od najboljih serija uopce. Eva Green blista u ulozi Vanesse Ives.

---

Pogledam danas Minotaura. :-D Nedavno sam naisla na jedan njegov odlican film. Totalno me je iznenadio. Locke. Naslov. Znaci, citavo vrijeme nalazi se u autu, putuje negdje (necu otkriti problem) i prima pozive. Njegov dotadasnji zivot sa svakim telefonskim razgovorom postaje sve nesigurniji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Wed 8 Mar - 13:59

Ithildin wrote:Sad je mozes ponosno i ushiceno nositi. :-) A da, fluorit je poprilicno "mekan" pa se cesto desavaju nezgode poput ove tvoje. Tvrdoca mu je po Mohsovoj ljestvici 4 (primjerice, kvarc je 7).

---

Oouu, zgodna tema, doista svasta mozes povezati i naciniti zanimljivim za citanje i razmisljanje. :-) Od cyber punka do filozofije uma.

---

Penny obavezno pogledaj jer ce ti se jako svidjeti, vjeruj mi. :-) Jedna od najboljih serija uopce. Eva Green blista u ulozi Vanesse Ives.

---

Pogledam danas Minotaura. :-D Nedavno sam naisla na jedan njegov odlican film. Totalno me je iznenadio. Locke. Naslov. Znaci, citavo vrijeme nalazi se u autu, putuje negdje (necu otkriti problem) i prima pozive. Njegov dotadasnji zivot sa svakim telefonskim razgovorom postaje sve nesigurniji.

komentiram li ja tvoje tragikomične upise o SF serijama i filmovima ? nisam.. 2+2 i tako dalje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by kic Wed 8 Mar - 14:50


pa sad da :D

ps Penny: http://serijal.com/online-serije-sa-prevodom/penny-dreadful/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Fri 10 Mar - 21:50

kic wrote:
ps Penny: http://serijal.com/online-serije-sa-prevodom/penny-dreadful/

:-)

----



Dosta dobro sazet osvrt.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by mizantrop Mon 1 May - 21:53

predobra serija,tek nedavno sam pogledo cijelu 1.sezonu,proguto sam je u 3 dana,fascinantan spoj moja 2 omiljena žanra,sf & western!

 Westworld - Page 6 1f63b  Westworld - Page 6 1f52b  Westworld - Page 6 1f5ff
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 1 May - 21:56

Onda vjerojatno voliš i Firefly :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by mizantrop Mon 1 May - 22:07

naravno,klasika,iako se ne sjećam da sam odgledo sve epizode,jedno od dražih ostvarenja sa Nathanom mi je i Serenity,ima neku posebnu draž,ko Indiana Jones u svemiru.. cheers
mizantrop
mizantrop

Male
Posts : 300
2017-05-01


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 1 May - 23:57

Kao jako,jako maloj, uvijek mi je ostala scena u glavi nekog opasnog ćelavca. Nisam zapamtila koji je film, pregledala sam čak i ovu navedenu seriju. No neki dan na tv-u vidjevši film po kojem je napravljena serija, sjetila sam se tog isječka djetinjstva...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Sun 16 Dec - 22:39

Westworld - Page 6 Ed3660760304dd0a70fbae790ee1edf0Westworld - Page 6 Tumblr_pajgiydNJl1v4a8wfo1_1280
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 17 Dec - 21:35

Druga sezona me razočarala. Više lošeg ima, nego dobrog.Kao vrhunac i svjetlu točku izdvojio bi zadnju scenu Teddy-a i Dolores kao najbolju u 2 sezoni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 18 Dec - 20:53

Manje je kvalitetna od prve, da. Ipak, neke su mi epizode bile dosta zanimljive, poput spomenute predfinalne - Vanishing Point (u kojoj se nalazi scena s Dolores i Teddyjem).



Zatim Akane no Mai (shogun svijet) i Kiksuya (prica o Akechetu; u toj epizodi Ford spoznaje da su neki "domacini", odnosno, Akechete razvio samosvijest).

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by veber Tue 18 Dec - 21:21

serija koja me stvarno fascinirala, naravno subjektivizam.
The Haunting of Hill House kao i film Wind River.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 18 Dec - 21:39

violator wrote:Manje je kvalitetna od prve, da. Ipak, neke su mi epizode bile dosta zanimljive, poput spomenute predfinalne - Vanishing Point (u kojoj se nalazi scena s Dolores i Teddyjem).



Zatim Akane no Mai (shogun svijet) i Kiksuya (prica o Akechetu; u toj epizodi Ford spoznaje da su neki "domacini", odnosno, Akechete razvio samosvijest).

glazba odlična i u nekim trenucima kada sam htio odustati odvratila me od toga. nemam viziju šta bi se moglo događati u trećoj sezoni, ali klavir će uvijek spasiti stvar. btw.  šteta za Elsie i Teddy-a - falit će mi njih dvoje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by veber Tue 18 Dec - 23:43

violator wrote:Manje je kvalitetna od prve, da. Ipak, neke su mi epizode bile dosta zanimljive, poput spomenute predfinalne - Vanishing Point (u kojoj se nalazi scena s Dolores i Teddyjem).



Zatim Akane no Mai (shogun svijet) i Kiksuya (prica o Akechetu; u toj epizodi Ford spoznaje da su neki "domacini", odnosno, Akechete razvio samosvijest).

baš si me svojim upisom, sjebala.  i ja svojom površnošću. u biti, zapitaš se da ne postoje zakoni, moralne dvojbe. što bi napravili? da li bi pucali u androida ili čovjeka. ne mislim na rat, već na zabavu. koliko smo moralni ili koliko su nam niski nagoni? serija vuče baš to pitanje. gladijatorske igre su bile to.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by monsuna Fri 25 Jan - 16:33

westworld još uvijek nisam pogledala no to je pri samom vrhu liste onoga što želim vidjeti. ako ne ovih dana, onda nadam se bar uskoro

_________________
Pula travel guide
monsuna
monsuna

Female
Posts : 16
2019-01-25


http://summer-vacation-apartment.blogspot.com

Back to top Go down

Westworld - Page 6 Empty Re: Westworld

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum