ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Westworld

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 8 Nov - 18:37

Joj, da ti znaš što sad meni sve prolazi umom. :D Fiju! :) Ali dok ovo pišem pokušavam pronaći fotku s logom Westworlda na onom kompu razine 82 (?) na kojem je Bernard pronalazio podatke o andijima prve generacije i naišao na podatke o neregistriranim Domaćininima u onom šipražju. Bilo ih je pet! Računa li se pas kao "host"?

Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by betty.boop Tue 8 Nov - 18:39

ja bi ovako na prvu rekla da se racuna :D

(izlazi)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 8 Nov - 18:46

I ja bih rekla da se računa, zašto ne?! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 8 Nov - 18:48

Westworld - Page 3 Tumblr_og9x8sibch1u0cgzao1_1280


Logo pri Williamovom dolasku..




Ovaj logo se nalazi na starom kompu razine 82! Dakle, ipak imamo posla s različitim vremenskim linijama. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 8 Nov - 18:50

A ebte se onda.. :D Ništa. Patite u neznanju. :P Mislim, kad je Bernie došao u onu kućicu, bilo ih je četvoro. Tada je naišao Ford. Pet. Pa pas. Šest. :(
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 8 Nov - 19:02

Hahaha :D Možda se ne računa Ford? On nije andrić... :D

Super primijećeno za logo :tu

Sutra ću ponovno pogledati na velikom ekranu pa našvrljam još nešto... Sad jurim s močo krpom po stanu, mokre kose zamotane u turban i razmišljajući koliko još vremena imam za napraviti hummus prije nego mi frendice pozvone na vratima. Westworld - Page 3 15_8_3
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 8 Nov - 20:35

Da, da, izlike, izlike. :P

A kako znaš da Ford nije andi? :) Da ne bi s njime bilo kao i s Kidmankom u Uljezima. :)

Nego, gledaj što ja našaO. :D Imaju i bota kojem možeš postavljati pitanja. :)

https://discoverwestworld.com/?forceus#
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Thu 10 Nov - 10:20

Nekako mislim da Ford nije andrić, al' opet, you never know. :D


Kul stranica! :D 
Večeras ću je malo detaljnije istražiti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 13:22

Jesi pogledala? Jesi pogledala? Jesi pogledala? Reci da si pogledala. bounce bounce bounce bounce
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 17:39

Nijeeesam. :) Čekam da mi postave na PopCorn. Obično oko 18 ili 19h bude ondje. Već grizem nokte kad te vidim takvu. :D

Nego, zaboravila sam spomenuti onu scenu s Maeve i Felixom koja se temeljila na determinizmu, odnosno nepostojanju slobodne volje. Nekako mi je jako poznato izgledao onaj dio s "tabletom" i prikazom njenih budućih izgovorenih rečenica. Onda se dosjetih Benjamina Libeta i njegovih istraživanja s našim "svjesnim" odlukama. :)



E da, još nešto. Dosad ima više potvrda o postojanju različitih vremenskih linija, no nismo sigurni koliko ih je, zapravo? Npr., kad Bernard razgovara s Dolores, kada se to točno dešava? Je li Bernie u vezi s Arnoldom? Ako je i on andi, možda Arnold i na njega djeluje? I, zapravo, mi i nadalje ne znamo kako Arnold izgleda. Ima jedna fotka mladog Forda i neke osobe pored njega, ali čini mi se da to nije A. Stalno mi se vraća ona tvoja misao da smo možda vidjeli Arnolda, ali smo zavedeni ne misliti o njemu kao Arnoldu.

Isto tako, prošlo mi je umom da netko namješta Theresi.

---

Tipkam nakon odgledane epizode. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 17:50

Uh, uh, uh... upravo na neka od tih pitanja ćeš dobiti odgovor u ovoj epizodi pa ću se pec! pec! pecnuti po prstima da preuranjeno ne otipkam nešto prije nego pogledaš. :D

Ako se ne varam, mislim da se u prošloj epizodi, kad Bernard dolazi u kućicu i vidi first-generation andriće koji su, ako se dobro sjećam, zapravo Ford i njegova obitelj (mali Robert koji je upravo, dr. Ford, njegov brat i otac) ) zapravo pokazalo da je fotografija koju je on pokazao Bernardu predstavljala njegovog oca, a ne Arnolda.

Westworld - Page 3 Photo%20of%20arnold%20and%20dr.%20ford%20westworld
Zato je Bernard upitao androida napravljenog prema Fordovom ocu - Are you Arnold?


Sad ću virnuti na link koji si stavila i u tišini pričekati da pogledaš. flower
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 19:07

Da! Zaboravila sam na taj detalj s njegovim "ocem". :) 

Hej, nema još postavljene epizode pa sam pronašla preko Couchtunera. Zvuk je malo lošiji, ali nema veze. Došla sam do dijela kad William govori Dolores o knjigama i tome kako se želio probuditi unutar svih tih priča jer su smislene. Još jedna indirektna potvrda o vezi s MiB-om. :D Sjećaš se kako je MiB Lawrenceu pojašnjavao da je WW sastavljen od priča, bla, bla, bla. 

Odoh.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 19:27

Da, da, i zapravo... nekako mi se čini da nam je ep. Contrapasso zasigurno potvrdila postojanje barem dvije vremenske linije i poveznicu MiB-William i to preko Lawrence/El Lazo poveznice. Naizmjenično pratimo u obje linije; u prvoj Williama, Logana i Dolores koji stižu u Pariah da bi se sreli s El Lazom (nekadašnji Lawrence) netom nakon što gledamo u onoj drugoj MiB-a i Lawrencea kako zajedno putuju, pronalaze Teddyja kojeg MiB spašava ubijajući Lawrencea. Dakle, u prvoj saznajemo korijenje odnosa William-El Lazo kojeg kasnije pratimo u drugoj liniji kao MiB-Lawrence.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 20:44

Westworld - Page 3 Icon_eek

Dr. Ford se povratio u prijašni narativ. Onaj u kojem tako lijepo utjelovljuje kanibala. 

Bernard, ah. Naravno. 

---

Da, ta poveznica El Lazo/Lawrence poprilično je vidljiva, no neki ipak i dalje vide priču jedne vremenske linije. Tipa, tehničari su došli po Lawrencea, oporavili ga, povratili na tvorničke postavke i vratili u loop. :) Mislim, i dalje se može pratiti radnja na takav način. Jesi li se zapitala gdje je Teddy? U liniji s Dolores i Williamom? On tada još ne postoji?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 21:19

Čitavo vrijeme do ove epizode u meni su se prelamala kontradiktorna mišljenja o tome je li Bernard android ili ne. Prvi hint u ovoj epizodi mi je bio kad je u društvu Therese spomenuo da su androidi programirani da ne mogu pronaći taj dio parka i da ne bi vidjeli ulaz u njega da im je ispred nosa, a potom sam pitao "koja vrata?" kad je ona pokazala na jedna:

Westworld - Page 3 B110
Westworld - Page 3 B210
Westworld - Page 3 B310
Westworld - Page 3 B410

I krasan prizor i već dobro poznata Doesn't look like anything to me fraza koji nam, u principu, otkriju sve taman prije nego nam i sam Ford potvrdi Bernardovu androističnost :D:

Westworld - Page 3 Bb10
Westworld - Page 3 Bb210
A sudeći po novom androidu koji je upravo u pocesu nastajanja, nekako mi se čini da bismo mogli uskoro vidjeti ponovno Theresu. :D Zatim, postavlja se pitanje - je li Bernard oduvijek bio andrić ili ga je, možda, Ford smaknuo i prema njegovoj slici&prilici napravio androida? I tko je tu sve uopće zaista stvaran?

Što se tiče ovog s Lawrenceom/El Lazom... Da, neki smatraju da u prilog toj jednoj vremenskoj liniji ide to što kad su stigli u Pariah nisu mogli odmah sresti El Lazu, već su morali čekati do sutra kad je već Lawrence nakon što je ubijen mogao biti servisiran i ponovno osposobljen. Iako sumnjam da bi jednom hostu bile istovremeno dodijeljene dvije uloge u dva različita narativa. Više mi ima smisla da je prije 30 godina bio El Lazo, a kasnije je dobio novu ulogu u liku Lawrencea. 

Što je s Teddyjem? Dobro pitanje... scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 21:23

Sad mi je palo na um... Pa da, sigurno tad Teddyja još nema! Ili možda postoji host, ali mu je dodijeljena neka potpuno druga uloga u to vrijeme. Naime, u tom prvom narativu, kad William spominje drugu ženu koja ga čeka kad se vrati iz te pustolovine, Dolores ni u jednom trenutku ne spominje Teddyja...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 21:29

Vidi, našla si i slikice s titlovima. :) A meni je dosta riječi promaklo zbog lošeg zvuka, ali to s vratima je već bilo: Aha, imamo te! : )) Doduše, u prethodnoj epizodi tih vrata doista nije bilo. Je li moguće da, gledajući epizodu po epizodu, uvijek promatramo iz nečijeg očišta? Malo nas, kao, zavaravaju. :) E da, primijetila sam još ranije Bernardovu odjeću. Uvijek je u crnom kad razgovara s Dolores. Moguće je da vidimo njezine razgovore s Arnoldom, zapravo. Odnosno, da je Bernard (kao što si i sama zaključila) nastao prema Arnijevom fizičkom izgledu. To se poklapa i s njegovim upitima govori li nekom o njihovim razgovorima, kao i onom njezinom odgovoru "u prazno" (nakon Fordovog izlaska iz prostorije): "nisam mu ništa rekla".

Theresa bi doista mogla oživjeti. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 21:31

Vegvísir wrote:Sad mi je palo na um... Pa da, sigurno tad Teddyja još nema! Ili možda postoji host, ali mu je dodijeljena neka potpuno druga uloga u to vrijeme. Naime, u tom prvom narativu, kad William spominje drugu ženu koja ga čeka kad se vrati iz te pustolovine, Dolores ni u jednom trenutku ne spominje Teddyja...


Znači, još jedna indirektna potvrda različitih t-linija. :) Kako lijepo napredujemo! :D Otkrit ćemo i drugu i treću sezonu prije vremena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Mon 14 Nov - 22:42

Nisam uspjela pronaći sličice pa sam uključila VLC i screenshotala  :D

Gledanje iz različitih očišta iz epizode u epizodu mi djeluje lako moguće. Kao i to da je kroz Bernarda Dolores, zapravo, čitavo vrijeme razgovarala s Arnoldom... Ako se sjećaš njihovog razgovora kad joj je on govorio o labirintu i poticao je da traži središte, to sad ima nešto više smisla. :D

Još samo tri epizode u prvoj sezoni. bounce
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 15 Nov - 17:00

Vegvísir wrote:Nisam uspjela pronaći sličice pa sam uključila VLC i screenshotala  :D

Super! Znači, možeš izvući svaku scenu koju poželiš? Prošlo mi je umom pogledati onaj letak kojeg William ugleda u drugoj epizodi. Znaš onaj kojeg prikazuje odmetnika. Usporedila bih ga s letkom u prvoj epizodi tijekom koje tek upoznajemo WW, Dolores i Teddyja. Mislim da je Hector na njemu. ali nisam sigurna je li i na letku kojeg gleda William.

Vegvísir wrote:Gledanje iz različitih očišta iz epizode u epizodu mi djeluje lako moguće. Kao i to da je kroz Bernarda Dolores, zapravo, čitavo vrijeme razgovarala s Arnoldom... Ako se sjećaš njihovog razgovora kad joj je on govorio o labirintu i poticao je da traži središte, to sad ima nešto više smisla. :D

Još samo tri epizode u prvoj sezoni. bounce

Meni se čak pomalo i čini da ona nikad i nije razgovarala s Bernardom, na taj način? Možda je to čitavo vrijeme i bio Arnold? U onom podrumu koji nam je otkriven. Iako smo zbog spomena njegovog dječaka pomislile da je Bernie. Ali moguće je da su Bernijeva sjećanja nastala prema Arnoldovoj osobnoj povijesti. Tako, malo nagađam.

Bernard Lowe - Arnold Weber

(Upravo vidjeh dok sam tražila zajedničke scene s njima dvoje): :)

Btw, sjećaš li se kako nam je bilo neobično da Bernard zna za labirint? Pa eto... tako zna. :D Jer to nije bio B.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Guest Tue 15 Nov - 17:39

Dobro zapažanje! :D

U prvoj epizodi, ovo je tjeralica


Westworld - Page 3 H110



Drugu epizodu sam pročešljala brzinski kroz scene u kojima se pojavljuje William i nisam uspjela ništa pronaći, ali zato na početku treće epizode vidimo Williama koji gleda tjeralice koje izgledaju mrvicu drugačije

Westworld - Page 3 H310


Da, da, vidjela sam već negdje tu teoriju s Bernardovim i Arnoldovim imenima. :D Lako moguće da je Ford napravio Bernarda upravo prema Arnoldu i moguće da je u njega usadio njegova sjećanja. Možda mu zato i nije pokazao fotografiju Arnolda, već umjesto nje pokazao fotografiju oca.To mi zvuči izrazito vjerojatno i smisleno...

Jesi vidjela da bi nova sezona trebala stići tek 2018.? bounce
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Westworld - Page 3 Empty Re: Westworld

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum