ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Winter is coming 29/9/2016, 14:18

U Rusiji bi uskoro mogli da zabrane abortuse ili barem da ih isključe iz sistema besplatnog medicinskog osiguranja.
RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Truddnica-i-dete-0
© Фото: Pixabay
Тему, која је изазвала бурне дебате у руској јавности, покренуо је патријарх московски и патријарх целе Русије Кирил након што је потписао писмо у којем позива на потпуну забрану абортуса на територији Русије. У полемику су се укључили сви — верски поглавари, политичари, социолози, лекари и целокупна јавност.
ADVERTISING

inRead invented by Teads

Дискусија о забрани абортуса у Русији траје већ годинама, а мишљења о том питању су подељена. Противници абортуса позивају се на традиционалне вредности и демографске проблеме, као и на искуства страних земаља где су абортуси забрањени, док њихови неистомишљеници упозоравају да би таквом забраном процветало црно тржиште абортуса, што са собом носи бројне ризике. Они наводе и да је забрана абортуса дискриминација и да нарушава право жена.
Закон о забрани абортуса није новина — он је постојао још у СССР-у и био је на снази од 1936. до 1955. године. Али, како је показала пракса, забрана није довела до пораста рађања деце, него до повећања смртности међу женама, које су илегално, често у кућним условима, прекидале трудноћу. У Русији број прекида трудноће последњих година опада, али је и даље веома висок. Како наводе неки руски лекари, прошле године је у Русији извршено 747.000, а 2011. године 989.000 абортуса. Вицепремијерка Русије Олга Голодец позвала је да се том питању приступи са посебном пажњом.
„Наравно, смањење броја абортуса је велики плус за нашу демографију, али та одлука треба да буде избалансирана, разумна и не сме да носи са собом никакве озбиљне последице“, рекла је Голодецова.
Она је нагласила да се бележи позитиван тренд смањења броја абортуса и то захваљујући програму саветовалишта трудница. За годину дана број абортуса је смањен за 100.000. Притом, додаје Голодецова, однос порођаја и абортуса у Русији је велики: 1,9 милиона рођених наспрам 700.000 абортуса.
Русија, односно Совјетски Савез се деценијама суочавао са демографским суновратом. Демографски губици изазвани абортусима у периоду од шездесетих до осамдесетих година 20. века нанели су Русији 2,5 пута веће губитке него Први светски рат, Руски грађански рат и Велики отаџбински рат заједно. Број абортуса у СССР-у је средином шездесетих забележио рекордни број прекида трудноће у историји земље — чак 5,6 милиона у годину дана. Деведесетих година, после распада СССР-а, број абортуса је смањен, али је без обзира на то демографска ситуација и даље остала лоша — смањивао се број новорођених, а расла је смртност.
Демографи су стално упозоравали да руска нација стари. Тек после 2000. године и јачањем буџетске касе, руководство земље, на челу са председником Путином, озбиљније се позабавило демографским проблемом. Данас држава систематски приступа том питању и разним програмима подстиче рађање и подржава породицу. Држава је, рецимо, пре десетак година почела да исплаћује мајчински додатак — финансијску подршку за друго и треће дете.



 Follow
RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? 2a389d218d59a587083187c286a23a80_normalСРБИН инфо 

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Trinity 29/9/2016, 14:31

Dobro pa znam ćirilicu.
Btw, medo zašto se skrivaš? jocolor
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Winter is coming 29/9/2016, 14:43

ha  cat

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by L'âme 29/9/2016, 14:46

Ne razumijem.
@_@

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by dzango 29/9/2016, 15:02

maggie13 wrote:Ne razumijem.
@_@
Nazad u školu.

_________________
RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Regoč 29/9/2016, 15:11

Winter is coming wrote:[size=20]U Rusiji bi uskoro mogli da zabrane abortuse
Što prije to bolje! Izuzev ugroženosti života žene.

_________________
RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Winter is coming 29/9/2016, 15:12

ukratko radi se o pokusaju zabrane abortusa,sto podrzavam,ali opet u proslosti kad je drzava to pokusavala samo se povecao broj smrtnosti zena u nekim ilegalnim klinikama,znaci jos gore,e ali sad je sve drugacije,Rusi nemaju vise taj mentalni sklop i drzava nudi novcanu pomoc za drugo i trece dijete a crkva nudi da ce uzeti svako djete koje majka ne zeli.

_________________
И показа ми чисту реку воде живота, бистру као кристал, која излажаше од престола Божијег и Јагњетовог.
Winter is coming
Winter is coming

Male
Posts : 9181
2014-04-14


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Regoč 29/9/2016, 15:20

Winter is coming wrote:ukratko radi se o pokusaju zabrane abortusa,sto podrzavam,ali opet u proslosti kad je drzava to pokusavala samo se povecao broj smrtnosti zena u nekim ilegalnim klinikama,znaci jos gore,e ali sad je sve drugacije,Rusi nemaju vise taj mentalni sklop i drzava nudi novcanu pomoc za drugo i trece dijete a crkva nudi da ce uzeti svako djete koje majka ne zeli.
Hvalevriedna inicijativa, nadam se da će i ostatak svieta uskoro njihovim stopama.

_________________
RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Guest 29/9/2016, 17:45

Winter is coming wrote:ukratko radi se o pokusaju zabrane abortusa,sto podrzavam,ali opet u proslosti kad je drzava to pokusavala samo se povecao broj smrtnosti zena u nekim ilegalnim klinikama,znaci jos gore,e ali sad je sve drugacije,Rusi nemaju vise taj mentalni sklop i drzava nudi novcanu pomoc za drugo i trece dijete a crkva nudi da ce uzeti svako djete koje majka ne zeli.
na Balkanu crkva izbacuje ljude iz svog doma... Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Guest 29/9/2016, 17:46

Ja sam svakako za to da abortus ostane dozvoljen u Rusiji. Manje ludjaka na planeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by L'âme 29/9/2016, 17:48

dzango wrote:
maggie13 wrote:Ne razumijem.
@_@
Nazad u školu.
zasto?

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by L'âme 29/9/2016, 17:49

MaximusDecimusMiridije wrote:Ja sam svakako za to da abortus ostane dozvoljen u Rusiji. Manje ludjaka na planeti.
mislim da im je jako visok postotak pobacaja u odnosu na broj rođenih.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Guest 29/9/2016, 17:50

Jer imas velike sise, i klincima treba dati ispravne uzore kada je u pitanju masturbacija kada dodju kuci nakon skole.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by frakcija 29/9/2016, 17:51

maggie13 wrote:Ne razumijem.
@_@
toliko mlada da ni ćirilicu nisi učila? dok sam je učila u trećem..podosta sam slovkala.. u međuvremenu nisam trenirala, a ide mi glatko.. kako to?
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by L'âme 29/9/2016, 17:52

MaximusDecimusMiridije wrote:Jer imas velike sise, i klincima treba dati ispravne uzore kada je u pitanju masturbacija kada dodju kuci nakon skole.
pozelio si biti zena, ili?! B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Guest 29/9/2016, 17:53

Zenama je primarna funkcija radjanje djece,sekundarna,da zabave Moškiju i sve vezano za to..sve suprotno narusava prirodnu ravnotezu...Mdaaa...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by L'âme 29/9/2016, 17:53

frakcija wrote:
maggie13 wrote:Ne razumijem.
@_@
toliko mlada da ni ćirilicu nisi učila? dok sam je učila u trećem..podosta sam slovkala.. u međuvremenu nisam trenirala, a ide mi glatko.. kako to?
nisam rekla da ne znam cirilicu.
:D
Napredovala si :D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Guest 29/9/2016, 17:54

maggie13 wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Ja sam svakako za to da abortus ostane dozvoljen u Rusiji. Manje ludjaka na planeti.
mislim da im je jako visok postotak pobacaja u odnosu na broj rođenih.

Normalno da je jako visok postotak pobacaja zaboga :) unatoc popularnim predodzbama ljubitelja te zemlje je jedna od perjanica kad su u pitanju sexualne perverzije svih vrsta, degenerika ko u prici. Nemoze to Isus zaustaviti. Doduse nije fer reci ono "svi su oni takvi" ili slicne pizdarije. Ali izgleda jebote da je opcenito Istocna Europa onako...."vesela" kad su te stvari u pitanju. Shema je sto se nece definitivno smanjiti broj abortusa. Jer tamo ionako svi idu u privatne klinike ili kod "baba". I slicno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by frakcija 29/9/2016, 17:54

maggie13 wrote:
frakcija wrote:
maggie13 wrote:Ne razumijem.
@_@
toliko mlada da ni ćirilicu nisi učila? dok sam je učila u trećem..podosta sam slovkala.. u međuvremenu  nisam trenirala, a ide mi glatko.. kako to?
nisam rekla da ne znam cirilicu.
:D
Napredovala si :D
a kako to?
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Guest 29/9/2016, 17:55

bogomdani wrote:Zenama je primarna funkcija radjanje djece,sekundarna,da zabave Moškiju i sve vezano za to..sve suprotno narusava prirodnu ravnotezu...Mdaaa...

Zbog ovakvih izjava je i krenuo pokret Sufrazetkinja :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne? Empty Re: RUSIJA PODELJENA: Zabraniti abortuse ili ne?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum