ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by epikur37 Wed 31 Aug - 22:41

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Cova-main


Čović za Klix.ba: Referendum u RS-u će se održati, ali se ništa novo neće desiti

Piše: E. S. H./Klix.ba
prije 8h 9 min
116 268
Čović za Klix.ba: Referendum u RS-u će se održati, ali se ništa novo neće desiti 116
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Dragan Čović boravi u službenoj posjeti Tirani, a sutra će se u Beogradu sastati sa premijerom Srbije Aleksandrom Vučićem. Za Klix.ba je komentarisao jučer održanu sjednicu članica Upravnog odbora Vijeća za implementaciju mira (PIC) kazavši da je stav PIC-a nešto što se ne bi trebalo komentirati nego provoditi.
Čović za Klix.ba: Referendum u RS-u će se održati, ali se ništa novo neće desiti
Dragan Čović (Foto: Klix.ba)
"Uvjeren sam da sve ono što se radilo nekoliko dana, vidjeli ste koliko je trebalo vremena da se usaglase sve članice, dovoljno govori o ozbiljnosti situacije i različitim pogledima. Ono što sam ja izjavljivao u proteklo vrijeme u potpunosti koorespondira sa izjavom PIC-a, s jedne strane neupitnost Ustavnog suda čije se odluke provode, a s druge strane da treba poštovati Ustav i Aneks 4 i vrlo jasne ustavne nadležnosti", kazao je Čović.

Dodao je da referendum kao formu niko ne može osporavati ako je u duhu nadležnosti i ustavnih podjela kakve su u BiH, a kao najdemokratskiju formu traženja mišljenja o nekom pitanju.

Čović je kazao da je pratio komentare i ostalih kolega te da se iz izjave PIC-a uzima samo ono što nam odgovara, a ono što nam ne odgovara gledamo drugačije.

"Zato je najbolje te izjave PIC-a ne komentirati, najbolje je da se ugradimo u to", mišljenja je Dragan Čović.

Član Predsjedništva BiH je kazao da prioritet u BiH treba biti bavljenje ključnim životnim pitanjima.

"Ne možemo jednom ovakvom pitanju posvetiti toliko pažnje, uz svo uvažavanje. Postali smo robovi jednog takvog razmišljanja umjesto da se bavimo ključnim životnim pitanjima. Lokalna kampanja koja se vodi u BiH, imam osjećaj, isključivo je bazirana na ovom pitanju: Hoće li neko srušiti referendum i hoće li se referendum održati", kazao je naš sagovornik.

Mišljenja je da će se referendum održati, ali se neće ništa novo desiti nakon 25. septembra.

"Lokalni su izbori i moramo se posvetiti onome što nam treba danas. Evropski put smo potpuno zaustavili, ogromne su obaveze ispred nas. Vjerujem da ćemo u 9. mjesecu dobiti pozitivan odgovor, siguran sam da ćemo 29. septembra reći da je naša aplikacija za pristupanje EU prihvaćena", optimističan je Čović.

Kazao je da i na ovaj način želi zamoliti svoje kolege da se okrenu Bosni i Hercegovini, kvalitetnijom životu, evroatlanskom putu, provođenju agende koju su usvojili.

"Bit će i ovakvih pitanja, ali ona nisu suštinska. Mi umjesto da razgovaramo sa PIC-om, kad nam se otvorila jedna nova dimenzija komunikacije, o pitanju NATO savez, Evropske unije i investicija, mi se bavimo vijećanjem da li će nešto na razini PIC-a biti riješeno ili neće", kazao je član Predsjedništva BiH.

Dragan Čović smatra da se unutarnja pitanja Bosne i Hercegovine ne trebaju rješavati van njenih granica. Komentarisao je najavljeni sastanak Aleksandra Vučića, Tomislava Nikolića i Milorada Dodika o referendumu u Republici Srpskoj.

"Mi smo natjerali zvaničnike iz drugih zemalja odavno da tako djeluju. Kad smo Izetbegović, Ivanić i ja bili na jednoj izuzetno bitnoj destinaciji kod najuglednijeg političara Evrope, između ostalog je kazano 'Ne bi bilo loše da djelujemo malo i preko Beograda ka Banjoj Luci'. Kada to jednom tražite, onda je to otvoren put zauvijek. Osobno mislim da ključne probleme BiH moramo rješavati u BiH. Svi prijatelji izvana dobro su došli, ali nam niko neće riješiti naše probleme. Ja ću se sastati sutra sa Aleksandrom Vučićem u posjeti koja je dogovorena prije mjesec dana, a dešava se u zanimljivo vrijeme, pa ćemo razgovarati. Ispred nas su životne teme, a ne teme iz prošlosti. Koliko god su bitni događaji iz te prošlosti, mislim da se moramo okrenuti budućnosti", zaključio je Čović u razgovoru za Klix.ba.

Čović je najavio sastanak SDA, SBB-a i HDZ-a za utorak i srijedu 6. i 7. septembra u Sarajevu kada će se govoriti o resorima. Teme će biti finansije, fiskalna problematika i zakon o igrama na sreću, poljoprivreda, branitelji i cestovna infrastruktura.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-za-klix-ba-referendum-u-rs-u-ce-se-odrzati-ali-se-nista-novo-nece-desiti/160831067
........................................................


Last edited by epikur37 on Wed 31 Aug - 22:44; edited 1 time in total
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by epikur37 Wed 31 Aug - 22:43




DODIK: Dobio sam unuku, ne zanima me PIC

referendum ide

http://dnevni-list.ba/web1/dodik-dobio-sam-unuku-ne-zanima-me-pic/
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 8:09

Dodik tri dana pred referendum ide kod Putina
Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Milorad-dodik-vladimir-putin-jpg_660x330
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik 22. septembra će otputovati u Moskvu na sastanak s ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, javlja RTRS.
IZVOR: B92, RTRS SREDA, 14.09.2016. | 15:05

Kako se navodi, sastanak je potvrđen iz kabineta predsednika Ruske Federacije, rekao je šef Predstavništva RS u Moskvi Duško Perović.

“Reč je o sastanku u okviru redovnih konsultacija o raznim temama“, rekao je Perović. 

On je naveo da će se predsednik Srpske tokom posete Moskvi sastati i s ruskim privrednicima i investitorima. 

Ova poseta dolazi svega tri dana pred najavljeni referendum u Republici Srpskoj o ustanovljenju Dana Republike Srpske.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 8:13

eno zapadu rusija, pa neka sa njima vode rat oko srpske.
malo da predahnemo.
 dok je bio onaj " lokator "  :beer jelcinj, 
nije zeleo da im remeti planove.
zapadu je bolje da se sa nama nagode  nego da
ovlastimo rusiju da nas zastupa u sporu sa zapadom.
a stvari sve vise klize ka tome. da nije bitno sta
mi zelimo i govorimo o svemu tome vec rusija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 8:21

zapad snosi ogroman deo krivice zbog naseg stava.
zele da se priklonimo njima, zapadu, 
ali na temeljima antisrpske politke na balkanu, uopste.
to su gluposti.
bila je sansa krajem osamdesetih da glatko budemo nato.
sad je to komplikovano, ko izgubljeni put.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by vuksadinare Thu 15 Sep - 8:26

.....e moj covicu drhti cuo sam da zoki namjerava aktivirati politicki zivot u bh-a....mogao bi ti zoki preuzet titulu predstavnika bh-a hrvata
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 8:56

z.m. ide u london, tako se prica.
mada, licno sam skeptican da on ima neko prakticno,
funkcionalno  znanje na tom nivou. 
da bude nesto bitno u toj banci. 
pozdravio ga nas toma, i rece,  ode saka jada.


Last edited by pizzon on Thu 15 Sep - 8:59; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 8:58

z.m. se ponasao tipicno za osobu koja zna da ima srpsko poreklo.
niti je prvi niti poslednji.
ako se aktivira u bh federaciji, bice sasvim druga osoba.
nece morati da glumi, bice zoki nacionale :))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 9:02

velika je verovatnoca da rusi dobiju nis,
msm, aerodrom i neke objekte.
kao humanitarni centar regiona.
msm da je toma vise za a vucic se varka.
nije im  lako ! ?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by prckov Thu 15 Sep - 9:39

pizzon wrote:velika je verovatnoca da rusi dobiju nis,
msm, aerodrom i neke objekte.
kao humanitarni centar regiona.
msm da je toma vise za a vucic se varka.
nije im  lako ! ?
men se cini da cete vi na iste grablje opet
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Regoč Thu 15 Sep - 9:48

Koju ćete vi Rusiju ovlastiti da vas zastupa? Onu koja nudi Kosovu za Krim?

_________________
Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by sitting_bull Thu 15 Sep - 10:40

pizzon wrote:
zapadu je bolje da se sa nama nagode  nego da
ovlastimo rusiju da nas zastupa u sporu sa zapadom.
c, jebote!

vas i rusa 150.000.000!!!

jedini vam je problem što će vas rusi prodati za krim kao dodatak uz kosovo...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by sitting_bull Thu 15 Sep - 10:42

pizzon wrote:velika je verovatnoca da rusi dobiju nis,
msm, aerodrom i neke objekte.
kao humanitarni centar regiona.
msm da je toma vise za a vucic se varka.
nije im  lako ! ?
aha!

što će onda ostati srbima? Beograd i ono što vide s avale...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 10:46

Regoč wrote:Koju ćete vi Rusiju ovlastiti da vas zastupa? Onu koja nudi Kosovu za Krim?

to je moguca tema
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Guest Thu 15 Sep - 10:47

sitting_bull wrote:
pizzon wrote:
zapadu je bolje da se sa nama nagode  nego da
ovlastimo rusiju da nas zastupa u sporu sa zapadom.
c, jebote!

vas i rusa 150.000.000!!!

jedini vam je problem što će vas rusi prodati za krim kao dodatak uz kosovo...

postoje takva razmisljanja medju nama, ili su vec ranije formirana
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by sitting_bull Thu 15 Sep - 11:00

pizzon wrote:
sitting_bull wrote:
pizzon wrote:
zapadu je bolje da se sa nama nagode  nego da
ovlastimo rusiju da nas zastupa u sporu sa zapadom.
c, jebote!

vas i rusa 150.000.000!!!

jedini vam je problem što će vas rusi prodati za krim kao dodatak uz kosovo...

postoje takva razmisljanja medju nama, ili su vec ranije formirana
ako vama odgovara...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Antijunak Thu 15 Sep - 12:27

Ne znam tko je veći guzičar?
Čović ili epikur?
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by jastreb Thu 15 Sep - 12:39

Osovina Banjaluka-Mostar-Moskva.

To mi se sviđa.

Beograd,Sarajevo,Zagreb,Berlin,Ankara,Vošinkton i Brukseles na aparatih.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by jastreb Thu 15 Sep - 12:40

pizzon wrote:
sitting_bull wrote:
pizzon wrote:
zapadu je bolje da se sa nama nagode  nego da
ovlastimo rusiju da nas zastupa u sporu sa zapadom.
c, jebote!

vas i rusa 150.000.000!!!

jedini vam je problem što će vas rusi prodati za krim kao dodatak uz kosovo...

postoje takva razmisljanja medju nama, ili su vec ranije formirana
Ma vi ste drek!

Banjaluka vas odavno ništa ne pita.

Da je do vas u Beogradu,RS ne bi ni bilo.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by vuksadinare Thu 15 Sep - 12:45

jastreb wrote:Osovina Banjaluka-Mostar-Moskva.

To mi se sviđa.

Beograd,Sarajevo,Zagreb,Berlin,Ankara,Vošinkton i Brukseles na aparatih.
ti si puk'o...a do jucer si bancio po kladuši,sanskom mostu.travniku...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka! Empty Re: Čović: Referendum u RS-u će se održati i točka!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum