ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by debotoijusto 26/8/2016, 23:19

dzmrdz wrote:
debotoijusto wrote:
dzmrdz wrote:Jedno pitanje posto vidim da raspravljate o poljoprivredi i sl, da li je moguce da je problem izvesti tj prodati jabuke u HR iz Hr? Kaze mi prijatelj da ce sve poseci a ima otprilike oko par stotina komada..??!! Jel moguce da nema kupca iako je HR u EU?
Mislim nije mi jasno jel on malo len ili je stavrno dotle doslo?

prodajni centri otkupljuju za 2-3kn/kg , moze se i vani prodat bez problema

Onda ce biti da mu se ne isplati.
ne znam , konzumu se ocito isplati a uvijek moze nabavit za manje po svijetu

debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by abraham 27/8/2016, 06:51

Javni radovi ili poljoprivreda su seme iz nekih davnih vremena. U razvijenim zemljama na poljoprivredi radi 1-2%. JAvni radovi??? Brezove metle i da ljudi ciste ulice???Kopanje vodnih kanala "na ruke"??????? Bilo kako bilo ali samo koaliranje fakultetskog profesora i ovih dijabola iz Zivi zid je dovoljno. Ispisao bih dijete sa faksa da mu slucajno ovaj kretinjo treba nesta predavati.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 12:07

Nitko nigdje nije spomenuo javne radove ili poljoprivredu. Ne spominju se nigdje ni lopate.

Činjenica je da u sustavu s fijat novcem, dakle u sustavu u kojem je država izdavač valute a ne njen korisnik ne može doći do uspostave ravnoteže na tržištu rada ukoliko država kao monopolist određivanjem cijene novca stvara poremećaj u sustavu.

Moguće je stvar rješiti na dva načina, jedan je aprecijacija kune, pa da npr. 1HRK = 1EUR, a smanjiti cijenu rada, plaće će nominalno biti niže, ali će biti dovoljno vrijednosti u novcu da se svi zaposle.

Ili ovo drugo što predlaže taj tim stručnjaka od Lovrinovića, da se tečaj Kune ne mijenja, i cijena rada da ostane ista, ali da se poveća likvidnost u sustavu, tj. da postoji dovoljna količina novca da se svi željni rada zaposle. Privatni sektor do likvidnosti može doći samo zaduživanjem kod banaka i zato privatni sektor nije sposoban zapošljavati sve, niti financirati sam sebe.

Sad imaš 250.000 na burzi + još toliko negdje koji nisu prijavljeni kao nezaposleni jer su odustali. Ti ljudi se ne mogu nikako zaposliti nikakvom prekvalifikacijom u programere i kuhare jer jednostavno ne postoji dovoljno novca u gospodarstvu da bi se njima isplatile plaće, odnosno kuna nije dovoljno jaka da bi isplatom niže plaće bilo moguće zaposliti te ljude.

Budući da država kao monopolist svojim određivanjem vrijednosti novca i njegove količine stvara poremećaj na tržištu, jedino država može i ispraviti taj poremećaj.

E sad vi kako hoćete, pravite se pametni i pričajte gluposti dok je u državi 500.000 efektivno nezaposlenih, ili napravite to što treba napraviti da sustav opet nađe ravnotežu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 12:20

u Švedskoj evo trenutno privatni sektor zaduživanjem financira sve ostalo, samo dug kućanstava u odnosu na BDP je sad 148%, dakle to nije dug ukupnog privatnog sektora, nego samo građana, kad bi se pridodao još i dug tvrtki, onda bi dug privatnog sektora u odnosu na BDP bio debelo preko 200%

http://www.tradingeconomics.com/sweden/households-debt-to-income

i što kad taj kreditni balon pukne, kao što je pukao 2008. u SADu kad su ljudi prestali kupovati kuće?

https://en.wikipedia.org/wiki/Credit_cycle

hoće li država povećati svoju potrošnju da nadoknadi pad u privatnom sektoru, ili će pustiti da sve propadne, da ljudi i tvrtke bankrotiraju?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by abraham 27/8/2016, 12:25

Osvrnuo sam se na pisanje kolege prije. O balonima u Svedskoj vec i ptice na grani znaju(ovdje). Svi upozoravaju ali tocak se okrece sve brze.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 12:32

abraham wrote:Osvrnuo sam se na pisanje kolege prije. O balonima u Svedskoj vec i ptice na grani znaju(ovdje). Svi upozoravaju ali tocak se okrece sve brze.
kad točak stane, ili će javni dug države otići na preko 148% BDPa, ili će ljudi biti bez posla, izbačeni na ulicu jer ne mogu vraćati kredit za stan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by veber 27/8/2016, 12:33

debotoijusto wrote:
dzmrdz wrote:Jedno pitanje posto vidim da raspravljate o poljoprivredi i sl, da li je moguce da je problem izvesti tj prodati jabuke u HR iz Hr? Kaze mi prijatelj da ce sve poseci a ima otprilike oko par stotina komada..??!! Jel moguce da nema kupca iako je HR u EU?
Mislim nije mi jasno jel on malo len ili je stavrno dotle doslo?

prodajni centri otkupljuju za 2-3kn/kg , moze se i vani prodat bez problema
kada vidim ovakve forumske bisere nemrem bilivit.

svi bi vi imali, a radili ne bi.

moj frend ima preko 1000ha voćnjaka, pretežno jabuke. prinos je oko 20-32T po ha, grupaciji agrokor prodaje po 90lipa (za vas komunjare to je 10lipa manje od kune) uz kruške, paradajz i grašak ima brutto, računajte.

a, s tim da je dogovorio deal s francuzima oko krušaka.

ovo što vi dušebrižnici jedete govna i brinete o poljoprivredi.

zašto uvozimo pšenicu iz kine ili us?
jer tamo seljaci imaju kvadratne kilometre pod nasadima, a ne jednu kravicu i pšenicu na prilazu kući.

odjebite s debilanama.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 13:04

veber wrote:
debotoijusto wrote:
dzmrdz wrote:Jedno pitanje posto vidim da raspravljate o poljoprivredi i sl, da li je moguce da je problem izvesti tj prodati jabuke u HR iz Hr? Kaze mi prijatelj da ce sve poseci a ima otprilike oko par stotina komada..??!! Jel moguce da nema kupca iako je HR u EU?
Mislim nije mi jasno jel on malo len ili je stavrno dotle doslo?

prodajni centri otkupljuju za 2-3kn/kg , moze se i vani prodat bez problema
kada vidim ovakve forumske bisere nemrem bilivit.

svi bi vi imali, a radili ne bi.

moj frend ima preko 1000ha voćnjaka, pretežno jabuke. prinos je oko 20-32T po ha, grupaciji agrokor prodaje po 90lipa (za vas komunjare to je 10lipa manje od kune) uz kruške, paradajz i grašak ima brutto, računajte.

a, s tim da je dogovorio deal s francuzima oko krušaka.



ovo što vi dušebrižnici jedete govna i brinete o poljoprivredi.

zašto uvozimo pšenicu iz kine ili us?
jer tamo seljaci imaju kvadratne kilometre pod nasadima, a ne jednu kravicu i pšenicu na prilazu kući.

odjebite s debilanama.

Kome je upuceno ovo s odjebom i debilanama?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by abraham 27/8/2016, 13:09

deda gulenist wrote:
abraham wrote:Osvrnuo sam se na pisanje kolege prije. O balonima u Svedskoj vec i ptice na grani znaju(ovdje). Svi upozoravaju ali tocak se okrece sve brze.
kad točak stane, ili će javni dug države otići na preko 148% BDPa, ili će ljudi biti bez posla, izbačeni na ulicu jer ne mogu vraćati kredit za stan
Gledaj, razgovaram sa radnim kolegom. Zaduzen je preko usiju. Ne jebe da amortira bilo sto. Takovisu zakoni. Samo kupuje i kupuje i u biti placa samo kamatu. Pitam ga kako misli da ce ici u buducnosti. BMK kaze, ja hocu da zivim sad i sto ce biti sutra, nije bitno. Bilo kako bilo ali kada pukne,a hoce , banke se mogu jebat sa masom kuca, stanova, auta. Takovo je razmisljanje.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by veber 27/8/2016, 13:09

dzmrdz wrote:Kome je upuceno ovo s odjebom i debilanama?
svima koji misle da se može živjet od jedne kravice i žita ili kuruza ispred kućice.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 13:12

veber wrote:
dzmrdz wrote:Kome je upuceno ovo s odjebom i debilanama?
svima koji misle da se može živjet od jedne kravice i žita ili kuruza ispred kućice.

Nista u mom pitanju nije na to aludiralo. Moj prijatelj ima nekoliko hhektara voca a pretpostavljam da ne moze svako imati hiljade hektara.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by veber 27/8/2016, 13:17

abraham wrote:
deda gulenist wrote:
abraham wrote:Osvrnuo sam se na pisanje kolege prije. O balonima u Svedskoj vec i ptice na grani znaju(ovdje). Svi upozoravaju ali tocak se okrece sve brze.
kad točak stane, ili će javni dug države otići na preko 148% BDPa, ili će ljudi biti bez posla, izbačeni na ulicu jer ne mogu vraćati kredit za stan
Gledaj, razgovaram sa radnim kolegom. Zaduzen je preko usiju. Ne jebe da amortira bilo sto. Takovisu zakoni. Samo kupuje i kupuje i u biti placa samo kamatu. Pitam ga kako misli da ce ici u buducnosti. BMK kaze, ja hocu da zivim sad i sto ce biti sutra, nije bitno. Bilo kako bilo ali kada pukne,a hoce , banke se mogu jebat sa masom kuca, stanova, auta. Takovo je razmisljanje.
osnovno nepoznavanje ekonomije. ne njegovo. tvoje.
96-e sam kupio BMW 540 za 40000DEM.
danas takav auto košta 60 000€ (120000DEM)

većina vas gleda start i završetak, a banci ide rizik, jamstvo i sl.

ok, neodgovorno ponašanje prilikom uzimanja love...
..opet ide u rizik posla pa svima poskupi.

(recimo kod mene u firmi dobit ćeš robu bez pol frke, no ja se osiguram s rokom. s obzirom na proces i previše stavki u algoritmu koji bi me moga zakočit uvijek dajem duži rok isporuke, naravno i tebi dižem cijenu, ali ti si ionko jedan od mnogih, oni koji se kuže dobiju cijenu ok, ali rok je uvijek fixan)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by veber 27/8/2016, 13:20

dzmrdz wrote:Nista u mom pitanju nije na to aludiralo. Moj prijatelj ima nekoliko hhektara voca a pretpostavljam da ne moze svako imati hiljade hektara.
ja kao strojar razmišljam da se prebacim na poljoprivredu.

najam zemlje ti je od 300 do 1000kn po ha i godišnje, ako uzgajaš pšenicu skupo ti je.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 13:26

veber wrote:
dzmrdz wrote:Nista u mom pitanju nije na to aludiralo. Moj prijatelj ima nekoliko hhektara voca a pretpostavljam da ne moze svako imati hiljade hektara.
ja kao strojar razmišljam da se prebacim na poljoprivredu.

najam zemlje ti je od 300 do 1000kn po ha i godišnje, ako uzgajaš pšenicu skupo ti je.

jasno je meni da nema od kravice i kucice vise nista, kod mene u selu ima zadruga i oni rade nekoliko stotina hektara i njima se isplati. Oni su sada svi turbo bogati. Moji su imali 12 jutara zemlje, stari i stara radili u firmama pre rata i bilo ok. Sad je to gotovo a ja i ne zivim u HR tako da je pitanje bilo vise informativnog karaktera. Mislim da se u Slavoniji mnogo teze bilo sta proda nego dalje u HR.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by aben 27/8/2016, 13:34

deda gulenist wrote:Nitko nigdje nije spomenuo javne radove ili poljoprivredu. Ne spominju se nigdje ni lopate.

Činjenica je da u sustavu s fijat novcem, dakle u sustavu u kojem je država izdavač valute a ne njen korisnik ne može doći do uspostave ravnoteže na tržištu rada ukoliko država kao monopolist određivanjem cijene novca stvara poremećaj u sustavu.

Moguće je stvar rješiti na dva načina, jedan je aprecijacija kune, pa da npr. 1HRK = 1EUR, a smanjiti cijenu rada, plaće će nominalno biti niže, ali će biti dovoljno vrijednosti u novcu da se svi zaposle.

Ili ovo drugo što predlaže taj tim stručnjaka od Lovrinovića, da se tečaj Kune ne mijenja, i cijena rada da ostane ista, ali da se poveća likvidnost u sustavu, tj. da postoji dovoljna količina novca da se svi željni rada zaposle. Privatni sektor do likvidnosti može doći samo zaduživanjem kod banaka i zato privatni sektor nije sposoban zapošljavati sve, niti financirati sam sebe.

Sad imaš 250.000 na burzi + još toliko negdje koji nisu prijavljeni kao nezaposleni jer su odustali. Ti ljudi se ne mogu nikako zaposliti nikakvom prekvalifikacijom u programere i kuhare jer jednostavno ne postoji dovoljno novca u gospodarstvu da bi se njima isplatile plaće, odnosno kuna nije dovoljno jaka da bi isplatom niže plaće bilo moguće zaposliti te ljude.

Budući da država kao monopolist svojim određivanjem vrijednosti novca i njegove količine stvara poremećaj na tržištu, jedino država može i ispraviti taj poremećaj.

E sad vi kako hoćete, pravite se pametni i pričajte gluposti dok je u državi 500.000 efektivno nezaposlenih, ili napravite to što treba napraviti da sustav opet nađe ravnotežu.
opet? misliš na 100% zaposlenost u jugoslaviji?

opet si fiksiran na brojeve naštampane na šoldima, ti misliš problem produktivnosti rišiti matematikom? good luck with that

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 13:36

abraham wrote:Samo kupuje i kupuje
od njegove potrošnje drugi imaju plaću i posao
kad se ne troši nema posla

neće biti krivnja na njemu ako u budućnosti ne budne mogao vraćati kredit, ako ostane bez posla, jer nije on sjebao sustav nego konzervativna politika koja se odlučila na štednju u trenutku kad bi bilo odgovorno povećati potrošnju države

kao kod nas, kad su došli prvi znaci recesije idijoti iz HDZa su smanjili ljudima plaće i uveli harač, što je zemlju gurnulo u depresiju

http://www.24sata.hr/news/prva-godina-kosor-uvela-harac-i-produljila-recesiju-179906

država treba djelovati kontraciklički da bi sustav bio stabilan bez velikih depresija ili hiperinflacije, kad građani troše i zadužuju se država treba štedjeti, kad se građani razdužuju i štede država treba trošiti...

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 800px-Kondratieff_Wave.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Business_cycle
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 13:44

aben wrote:opet? misliš na 100% zaposlenost u jugoslaviji?
opet si fiksiran na brojeve naštampane na šoldima, ti misliš problem produktivnosti rišiti matematikom? good luck with that

matematika je odvela čovjeka na mjesec, kud ne bi mogla rješiti nešto jednostavno poput ekonomskog rasta ili zaposlenosti

problem Hrvatskog gospodarstva nije matematički, nego svjetonazorski, lingvistički i psihološki, potrošnja se smatra grešnim, neodgovornim ponašanjem, dok se štednja smatra odgovornim i uzornim ponašanjem, takvim moralnim pogledima jednostavno nema mjesta u područjima koja su zapravo tehnička

novac nije ograničen resurs koji se može potrošiti pa bi jednog dana naša djeca mogla ostati bez njega ako ga mi danas potrošimo

novac je tek sredstvo razmjene, ako nema dovoljno novca onda se ne može ostvariti sva razmjena roba i usluga, jednostavno nema novca koji bi se mogao razmjeniti za rad neke osobe koja je nezaposlena i to se ne može promjeniti strukturnom reformom ili prekvalifikacijom profesije


Last edited by deda gulenist on 27/8/2016, 13:46; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by debotoijusto 27/8/2016, 13:45

isplativo je ako imas standardizirani proizvod za kojim vlada potraznja na trzistu u velikim kolicinama osiguran od nepogoda i drzavnim dotacijama bez kredita , svoju zemlju ili u dugotrajnom najmu...
koliko kod nas ima takvih ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 13:48

debotoijusto wrote:koliko kod nas ima takvih ?

pa zašto ih nema više, zašto svi idu u proizvodnju na malo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by debotoijusto 27/8/2016, 14:01

deda gulenist wrote:
aben wrote:opet? misliš na 100% zaposlenost u jugoslaviji?
opet si fiksiran na brojeve naštampane na šoldima, ti misliš problem produktivnosti rišiti matematikom? good luck with that

matematika je odvela čovjeka na mjesec, kud ne bi mogla rješiti nešto jednostavno poput ekonomskog rasta ili zaposlenosti

problem Hrvatskog gospodarstva nije matematički, nego svjetonazorski, lingvistički i psihološki, potrošnja se smatra grešnim, neodgovornim ponašanjem, dok se štednja smatra odgovornim i uzornim ponašanjem, takvim moralnim pogledima jednostavno nema mjesta u područjima koja su zapravo tehnička

novac nije ograničen resurs koji se može potrošiti pa bi jednog dana naša djeca mogla ostati bez njega ako ga mi danas potrošimo

kolega , sjajan upis , mentalitet najveci uteg HR ekonomije
a opet stovatelj bezvlasca @aben dobro zbori , i sama besmislena zaposlenost stvara dodatni trosak koji nije prikazan u lovrinom promisljanju sarenih papirica a nema uporista na trzistu kapitala o kojem je HR ovisna
nekako nisam uvjerenja da bi HDZ/SDP znali kontrolirat posljedice a najveci mi problem sto ta mjera relikt proslosti koji nigdje nije uspio
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Guest 27/8/2016, 14:08

debotoijusto wrote:sama besmislena zaposlenost stvara dodatni trosak koji nije prikazan u lovrinom promisljanju sarenih papirica a nema uporista na trzistu kapitala o kojem je HR ovisna
nekako nisam uvjerenja da bi HDZ/SDP znali kontrolirat posljedice  a najveci mi problem sto ta mjera relikt proslosti koji nigdje nije uspio
prikazana je, država troši 3 milijarde na nezaposlene koji ne rade ništa

pa zašto onda ne potrošiti 8, a srediti katastarske knjige i gruntovnice, reciklirati otpad, pročistiti kanalzacijsku vodu, napraviti pelješki most, novu prugu, obnoviti škole i bolnice ili šta god već treba

nego eto mi nemamo novca pa nećemo ništa raditi, nećemo ni živjeti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 4 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum