ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 8 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by aben 27/8/2016, 22:08

deda gulenist wrote:
aben wrote:opet? misliš na 100% zaposlenost u jugoslaviji?
opet si fiksiran na brojeve naštampane na šoldima, ti misliš problem produktivnosti rišiti matematikom? good luck with that

matematika je odvela čovjeka na mjesec, kud ne bi mogla rješiti nešto jednostavno poput ekonomskog rasta ili zaposlenosti

problem Hrvatskog gospodarstva nije matematički, nego svjetonazorski, lingvistički i psihološki, potrošnja se smatra grešnim, neodgovornim ponašanjem, dok se štednja smatra odgovornim i uzornim ponašanjem, takvim moralnim pogledima jednostavno nema mjesta u područjima koja su zapravo tehnička

novac nije ograničen resurs koji se može potrošiti pa bi jednog dana naša djeca mogla ostati bez njega ako ga mi danas potrošimo

novac je tek sredstvo razmjene, ako nema dovoljno novca onda se ne može ostvariti sva razmjena roba i usluga, jednostavno nema novca koji bi se mogao razmjeniti za rad neke osobe koja je nezaposlena i to se ne može promjeniti strukturnom reformom ili prekvalifikacijom profesije
točno, i monetarna politika ga ne more rišiti. matematika je bespomoćna, ko kalkulator u brodolomu.

ako nema dovoljno novaca, tj fašisti stežu, ili imo previše šoldov tj fašisti printaju, imo problemov. da se pušti nevidljivoj ruki, lako bi se našo balans. ali to sa ni bitno, nego je bitno da čovik ni produktivan pa unda ne more ni uživati u plodovima svoje produktivnosti, un nemo ča razminiti.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 8 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by michaellcmacha 27/8/2016, 22:16

dzmrdz wrote:
debotoijusto wrote:
dzmrdz wrote:Jedno pitanje posto vidim da raspravljate o poljoprivredi i sl, da li je moguce da je problem izvesti tj prodati jabuke u HR iz Hr? Kaze mi prijatelj da ce sve poseci a ima otprilike oko par stotina komada..??!! Jel moguce da nema kupca iako je HR u EU?
Mislim nije mi jasno jel on malo len ili je stavrno dotle doslo?

prodajni centri otkupljuju za 2-3kn/kg , moze se i vani prodat bez problema

Onda ce biti da mu se ne isplati.
ma gluposti ovaj debilibiodebilosto nema blage veze a bleba li bleba... otkupna cijena sortnih jabuka 1. klase je cca 3,5 kuna ali te klase je u ukupnom udjelu vrlo malo... uglavnom se dila industrijska jabuka kojoj cijena ne prelazi 1,20 kuna a u oba slučaja moraš biti mudo da bi uopće došao u priliku konkurirati za prodaju.... e sad ovih njegovih nekoliko stotina stabala bi moglo biti u klasičnom sadnom razvoju, ajmo reć 300 stabala i u tom slučaju je prinos oko 100 kg po stablu, od čeg je udio 1 klase oko 20%., što bi značilo da ima 6 tona u cjenovnom razredu od 3,5 kuna i 24 tone industrijske jabuke po cijeni 1,20... s obzirom na klasičan uzgoj za taj prinos mu treba godišnje oko 30 tona stajnjaka i oko pol tone umjetnjaka npk 7-20-30 i to ti košta oko 5000 kuna, špriciva zaštite i folijarne prihrane bar još 1000 kuna, rezidba i održavanje nasada još cca 2000 kuna i berba 0,25 kn/kg što ti izađe 7500 kuna. podvuci refu i input ti dođe oko 15 000 kuna, a dobit je ko što rekoh u startu na taj prinos mala i upitna jer jabuke ima u ponudi i po povoljnijim cijenama od navedenih i većih količina... eto ukratko... i stvarno mi nije jasno koji se kurac ovaj džabalebaroš što potkrada hrvatske pošte javlja po ovakvim pitanjima kad veze s vezom nema....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 8 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by aben 27/8/2016, 22:19

,
debotoijusto wrote:
deda gulenist wrote:
aben wrote:opet? misliš na 100% zaposlenost u jugoslaviji?
opet si fiksiran na brojeve naštampane na šoldima, ti misliš problem produktivnosti rišiti matematikom? good luck with that

matematika je odvela čovjeka na mjesec, kud ne bi mogla rješiti nešto jednostavno poput ekonomskog rasta ili zaposlenosti

problem Hrvatskog gospodarstva nije matematički, nego svjetonazorski, lingvistički i psihološki, potrošnja se smatra grešnim, neodgovornim ponašanjem, dok se štednja smatra odgovornim i uzornim ponašanjem, takvim moralnim pogledima jednostavno nema mjesta u područjima koja su zapravo tehnička

novac nije ograničen resurs koji se može potrošiti pa bi jednog dana naša djeca mogla ostati bez njega ako ga mi danas potrošimo

kolega , sjajan upis , mentalitet najveci uteg HR ekonomije
a opet stovatelj bezvlasca @aben dobro zbori , i sama besmislena zaposlenost stvara dodatni trosak koji nije prikazan u lovrinom promisljanju sarenih papirica a nema uporista na trzistu kapitala o kojem je HR ovisna
nekako nisam uvjerenja da bi HDZ/SDP znali kontrolirat posljedice  a najveci mi problem sto ta mjera relikt proslosti koji nigdje nije uspio
meni ste vi srbi, jugosloveni i ostali neprijatelji hrvatske nojplodnije tlo. vi ste u startu protiv hr države, pa van se lakše objosni da jednako kako se država nemo ča petljati po vjeroispovjesti, jer se to tiče pojedinaca, tako se nemo ča petljati ni u ča će pojedinci isti i di će to kupiti, tj u ekonomiju. normalno, ni u školstvo, zdravstvo, mirovine itd. upravljanje ekonomijom se more predočiti ko upravljanje svim cestovnim prometom u državi iz jednog ureda, uključujući i odluke di ka i ki triba pojti. ekonomijon se ne more učinkovito upravljati, sve i da imoš svu procesorsku snagu svita, uključujući i delta, beta i gama kvadrante, a mi ga povjeravamo miloanoviću ili karamarku...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 8 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by michaellcmacha 27/8/2016, 22:31

dzmrdz wrote:
veber wrote:
dzmrdz wrote:Kome je upuceno ovo s odjebom i debilanama?
svima koji misle da se može živjet od jedne kravice i žita ili kuruza ispred kućice.

Nista u mom pitanju nije na to aludiralo. Moj prijatelj ima nekoliko hhektara voca a pretpostavljam da ne moze svako imati hiljade hektara.
ne može imati nekoliko hektara ako ima par stotina stabala. postoje pravila sadnje ovisno o intenzitetu sadnje... slobodni razvoj pokriva 100 stabala po hektaru, ali tu je najmanji prinos, klasični pokriva 300 stabala po hektaru i tu je prinos malo veći  cca kako je veber naveo... intenzivni oblici sadnje oko 1000 stabala po hektaru, visoko intenzivni 3000 stabala po hektaru i super intenzivni 10 000 stabala po hektaru... uglavnom nebitno složio sam ti računicu ukoliko je klasična sadnja i tu nema kruha.... eventualno ukoliko bi sam radio sok ili ocat od bar 35% prinosa industrijske klase i imao direktnu kupnju na licu mjesta mogao bi nešto utržiti ali opet ukoliko i ako... konačno u zbroju nula bodova...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih - Page 8 Empty Re: Živi zid objavio najbolji ekonomski program od dosad ponuđenih

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum