ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sluge sotone!

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 24/2/2015, 14:35

Niš,naljutilo me preagresivno antikršćanstvo nekih pa sam zaigrao na njihov način,bezobrazno!
A to nije u redu!

Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 24/2/2015, 14:59

Patriot_1 wrote:Niš,naljutilo me preagresivno antikršćanstvo nekih pa sam zaigrao na njihov način,bezobrazno!
A to nije u redu!

Još mi nije jasna ta logika. Ako se govori, proziva i osuđuje zlo, kako je to antikršćanstvo. Ako je, onda sama logika nalaže da sa kršćanstvom nešto nije u redu...
Do sada se to nikad nije odgovorilo :D

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by aben 24/2/2015, 15:03

Sefirot wrote:


diskriminira? Zar ti stvarno misliš da zabranjivanje nekoj zajednici da diskriminira drugu zajednicu ili pojedinca je diskriminacija? Zaista misliš da zabrana diskriminiranja crnaca od strane KKK je diskriminacija za KKK? Pa jesi li ti normalan?
Nitko ne zabranjuje ni tebi ni nekoj zajednici da ima mišljenje, ali se zabranjuje da se javno ocrnjuje kao i na bilo koji način napada.
Npr. ti imaš neki stav o homoseksualcima, ok, to je u potpunosti tvoje pravo no temeljeno je na čemu? Drugo, koja ti prava imaš da ih napadaš? Ali imaš pravo se braniti AKO te se napadnu. Koliko znaš homoseksualaca i koliko te napalo??? Ista stvar je sa bilo kime, na mjesto gdje sam naveo "homoseksualac",  stavi "ateist", "židov", "musliman", "kinez", "srbin", "crnac" (...).


Znao sam da što je neka osoba više desno, to je manji IQ. Kakva šteta...
ne, MISLIM DA JE ZABRANJIVAnje diskriminiranja nekoj zajednici ili pojedincu nemoralno, i tipično ljevičarski- lobotomizirano. 

kakvo crno napadanje, druže? riječ je o torti. ako pekar ima aktivan stav o homoseksualcima temeljen na nekim slovima ispisanim na nekom papiru, i ne želi in ispeć tortu, treba li njega natjerati da in je ispeče? to je pitanje. 

i nadrasti više te adolescentske teze, ili ih oblikuj drukčije ka triniti da se bar doimaju konzistentno. ovako ispadaš neozbiljan.

ps. ja nisan desno :)
evo ti hint, zabrana javnog ocrnjivanja je debilna. ugled se sastoji od mišljenja drugih ljudi i mi ni na koji način ne bi smili dovoditi u istu rečenicu zabrana i mišljenje, al to je čak i tebi jasno, jel da? :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by aben 24/2/2015, 15:07

Sefirot wrote:


 :D To je neko tvoje kršćanstvo? Ahaaaaaa sad sam te proaktao :D pa ti si član one opskurdne kršćanske sekte WBC (Westboro Baptist Church). Poznati hejteri i ekstremni desničari. Koliko znam međusobno su se poklali, a onaj njihov *ebivjetar je crko. Uhvatio sam te lisico :D :D :D
ne, to je svačije kršćanstvo. 
odvajanje žita od kukulja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 24/2/2015, 18:15

aben wrote:
Sefirot wrote:


 :D: To je neko tvoje kršćanstvo? Ahaaaaaa sad sam te proaktao :D: pa ti si član one opskurdne kršćanske sekte WBC (Westboro Baptist Church). Poznati hejteri i ekstremni desničari. Koliko znam međusobno su se poklali, a onaj njihov *ebivjetar je crko. Uhvatio sam te lisico :D: :D: :D:
ne, to je svačije kršćanstvo. 
odvajanje žita od kukulja.
Ab,,pogledaj ovo ak već nisi:
https://www.youtube.com/watch?v=d-e1Ma33cFI&feature=player_detailpage
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by aben 24/2/2015, 18:48

ah, nemam internets ovdje, 
da gledam radi umjetničke vriednosti ili ima neku poruku koja bi mi koristila?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Trinity 25/2/2015, 16:49

aben wrote:a šta se prominilo?
Absolutely nothing...Svi stoje čvrsto ukopani na svojim pozicijama. :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by e-one 27/2/2015, 02:30

Slap wrote:

Da li je Krist Bog ili nije to je zadnja važna stvar  za onog tko čita bibliju i tko nema nekih jakih intelektualnmih i filozofskih vještina kojim bi to shvatili....

i koji je zaključak tih sa "jakim intelektualnim i filozofskim vještinama" o tome da li je Krist Bog?



Slap wrote:Za nivo intelekta i mudrosti  katolika uopće nije bitno da li naprimjer prihvataju Isusa kao Boga ill ne jer katolički nauk je toliko jadan o objašnjenju Isusa Boga da je zapravo bolje kao katolik ne razmišljati o Isusu Bogu i ne  vjerovati u Isusa Boga neko  samo kao Isusa mudraca.
 

po ovome bi bilo da je bitnije postići "viši nivo intelekta i mudrosti" nego vjerovati u Isusa Boga? a taj "viši nivo intelekta i mudrosti" se postiže upravo ne vjerovanjem u Isusa Boga?
biti katolik znači vjerovati u Isusa Boga, a ti hoćeš reći da se može biti katolik i ne vjerovati u Isusa Boga?

Slap wrote:Katolici koji se naprimjer upuštaju u raspravu sa jehovinim svjedocima ili muslimanima o Isusu Bogu jednostavno najebu...i ako su pametni moraju prihvatiti islam ili nauk jehovinih svjedoka i odbaciti katoličanstvo. Poslije se moraju opet malo više  opametiti da se mognu izvući iz teoloških sranja muslimana i jehovinih svjedoka, ali ne da se vrate u katoličanstvo nego da dalje istražuju i duhovno napreduju.

jesi tako ti postao "pametniji"?
znači imamo prvu opciju po kojoj je Isus Bog, pa onda drugu opciju po kojoj nije i onda, kad se "opet malo više opamete", treću opciju: koja bi to bila, ta treća opcija?
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by e-one 27/2/2015, 02:49

Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Ako je Krist ,Sin Božji i Spasitelj(Mesija)ako je Bog("Ako" je po meni suvišna riječ,je vjerujem da je)onda su svi koji nas odvraćaju od Krista kao takvog,sluge sotone!
Te sluge to čine svjesno ili nesvjesno!Ja ih prepoznavam,I nije mi do njih stalo kao niti do lanjskog snijega!Tako da "sefirot" može pisati što hoće,luzer!

Razmotrimo navedenu sprdnju :D 

Prvo: "Ako je" je upitan dio rečenice, na nastavku je pitanje da li je temeljeno na činjenicama ili vjerovanju...koliko vidimo, temeljeno je na običnom vjerovanju te samim time ne možemo uzeti kao imalo ozbiljan argument.

to je pogodbena (uvjetna rečenica; rečenica u kondicionalu) rečenica i kao takva je ispravno postavljena. to da li je temeljeno na "običnom vjerovanju" se također može smatrati običnim vjerovanjem, odnosno nevjerovanjem/negiranjem/poricanjem. činjenicu ne čini činjenicom sama mogućnost ili nemogućnost njenog dokazivanja.

Sefirot wrote:Navodi da je "ako suvišna riječ" no tako možemo govoriti i "ako je Horus..." no isti forumaš će reći 'ne' :D a dokaza ima jednako koliko i za njegovog ... Tako da se radi o osobnom vjerovanju i mišljenju. A znate kako se kaže za mišljenje... mišljenje je ko i šup*k, svatko ga ima...

i to da dokaza "ima jednako" je samo mišljenje.
kao što je i mišljenje da je nešto dokaz za nešto opet "samo" osobno vjerovanje i mišljenje. ima situacija kada se jedino možemo osloniti na osobna vjerovanja i mišljenja, a jedna od takvih situacija je/može biti i to na osnovu čega nešto prihvaćamo ili ne prihvaćamo kao dokaz.




Sefirot wrote:Drugo: "Spasitelj (Mesija)" je potpunosti krivo jer riječ "mesija" u hebrejskom ima isto značenje kao i "krist" u grčkom i znači doslovno "pomazanik" na hrvatskom. Pojam pomazanik u hebrejskom su nositi kraljevi i visoki svećenici.

nije krivo jer se o kraljevima i visokim svećenicima govori o mesijama i pomazanicima (malim početnim slovom), dok se naziv Mesija i Pomazanik (velikim početnim slovom) primjenjuje za točno određenu osobu. to je sve po pravopisu (ha'mashiach) i po logici jer bez tog Mesije/Pomazanika o komu/čemu se Biblija uopće radi?

Sefirot wrote:Sotona, vidljivo je da neki ne znaju ni značenje pojmam Sotone, a za takve su svi koji nisu isti kao oni sotone :D zaista urnebesno. A takvi "prepoznaju" one koji su "svijestno ili nesvijesno" takvi... :D 

i to koje je "značenje pojma Sotone" je samo mišljenje, ne? npr. ti ne prihvaćaš nečije značenje pojma Sotone i uzimaš si za pravo da tom nekom pripisuješ da je "vidljivo da ne zna značenje pojma Sotone". to je obično spinanje jer nečije mišljenje osporavaš kao neargumentirano, a kao argument za to nudiš samo mišljenje i to za koje se često ispostavi da ni nije (i) tvoje mišljenje. al za to sigurno ne misliš da je "zaista urnebesno", jel da?

Sefirot wrote:Zaista, zaista, kažem vam, kome je uopće stalo oko kršćanskih floskula???

mnogima, mnogima. jel ti to smeta? nemaju li ljudi pravo da vjeruju što hoće? ili opet gaziš onu svoju o poštivanju osobe (da ne možeš poštovati osobu ako ne poštuješ vjerovanje te osobe) ili si zapravo time htio reći da ustvari ne poštuješ nijednu osobu koja ne vjeruje isto što i ti?

e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 3/3/2015, 11:24

e-one wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Ako je Krist ,Sin Božji i Spasitelj(Mesija)ako je Bog("Ako" je po meni suvišna riječ,je vjerujem da je)onda su svi koji nas odvraćaju od Krista kao takvog,sluge sotone!
Te sluge to čine svjesno ili nesvjesno!Ja ih prepoznavam,I nije mi do njih stalo kao niti do lanjskog snijega!Tako da "sefirot" može pisati što hoće,luzer!

Razmotrimo navedenu sprdnju :D: 

Prvo: "Ako je" je upitan dio rečenice, na nastavku je pitanje da li je temeljeno na činjenicama ili vjerovanju...koliko vidimo, temeljeno je na običnom vjerovanju te samim time ne možemo uzeti kao imalo ozbiljan argument.

to je pogodbena (uvjetna rečenica; rečenica u kondicionalu) rečenica i kao takva je ispravno postavljena. to da li je temeljeno na "običnom vjerovanju" se također može smatrati običnim vjerovanjem, odnosno nevjerovanjem/negiranjem/poricanjem. činjenicu ne čini činjenicom sama mogućnost ili nemogućnost njenog dokazivanja.

Sefirot wrote:Navodi da je "ako suvišna riječ" no tako možemo govoriti i "ako je Horus..." no isti forumaš će reći 'ne' :D: a dokaza ima jednako koliko i za njegovog ... Tako da se radi o osobnom vjerovanju i mišljenju. A znate kako se kaže za mišljenje... mišljenje je ko i šup*k, svatko ga ima...

i to da dokaza "ima jednako" je samo mišljenje.
kao što je i mišljenje da je nešto dokaz za nešto opet "samo" osobno vjerovanje i mišljenje. ima situacija kada se jedino možemo osloniti na osobna vjerovanja i mišljenja, a jedna od takvih situacija je/može biti i to na osnovu čega nešto prihvaćamo ili ne prihvaćamo  kao dokaz.

   


Sefirot wrote:Drugo: "Spasitelj (Mesija)" je potpunosti krivo jer riječ "mesija" u hebrejskom ima isto značenje kao i "krist" u grčkom i znači doslovno "pomazanik" na hrvatskom. Pojam pomazanik u hebrejskom su nositi kraljevi i visoki svećenici.

nije krivo jer se o kraljevima i visokim svećenicima govori o mesijama i pomazanicima (malim početnim slovom), dok se naziv Mesija i Pomazanik (velikim početnim slovom) primjenjuje za točno određenu osobu. to je sve po pravopisu (ha'mashiach) i po logici jer bez tog Mesije/Pomazanika o komu/čemu se Biblija uopće radi?

Sefirot wrote:Sotona, vidljivo je da neki ne znaju ni značenje pojmam Sotone, a za takve su svi koji nisu isti kao oni sotone :D: zaista urnebesno. A takvi "prepoznaju" one koji su "svijestno ili nesvijesno" takvi... :D: 

i to koje je "značenje pojma Sotone" je samo mišljenje, ne? npr. ti ne prihvaćaš nečije značenje pojma Sotone i uzimaš si za pravo da tom nekom pripisuješ da je "vidljivo da ne zna značenje pojma Sotone". to je obično spinanje jer nečije mišljenje osporavaš kao neargumentirano, a kao argument za to nudiš samo mišljenje i to za koje se često ispostavi da ni nije (i) tvoje mišljenje. al za to sigurno ne misliš da je "zaista urnebesno", jel da?

Sefirot wrote:Zaista, zaista, kažem vam, kome je uopće stalo oko kršćanskih floskula???

mnogima, mnogima. jel ti to smeta? nemaju li ljudi pravo da vjeruju što hoće? ili opet gaziš onu svoju o poštivanju osobe (da ne možeš poštovati osobu ako ne poštuješ vjerovanje te osobe) ili si zapravo time htio reći da ustvari ne poštuješ nijednu osobu koja ne vjeruje isto što i ti?  

Jako dobri,mudri,smisleni odgovori!
No kod njega nema plodnog tla na koje će pasti!
Nemože on biti tolerantan prema drugima jer misli da je jedino njegova istina,bogomdana!
Mi kršćani to zovemo "duhovno sljepilo!"
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 3/3/2015, 11:29

aben wrote:ah, nemam internets ovdje, 
da gledam radi umjetničke vriednosti ili ima neku poruku koja bi mi koristila?
Ima,svaka istinita priča ima vrijednost!
Neznam koliko bi tebi koristio ovaj film , meni je,iako malo vuče na fantastiku!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 3/3/2015, 11:34

Isus reče :"Ja sam put ISTINA i život" a Sotonu naziva "Otac LAŽI"!
Tako da,čitajući Njega(ma koliko moj prvi upis bio banalan),stoji da svatko tko piše nešto ili govori protivno onom što je On govorio,služi sotoni!
Bio on toga svjestan ili ne!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Patriot_1 3/3/2015, 11:35

"e-one" ovo jako dobro reče:
"to je pogodbena (uvjetna rečenica; rečenica u kondicionalu) rečenica i kao takva je ispravno postavljena. to da li je temeljeno na "običnom vjerovanju" se također može smatrati običnim vjerovanjem, odnosno nevjerovanjem/negiranjem/poricanjem. činjenicu ne čini činjenicom sama mogućnost ili nemogućnost njenog dokazivanja."
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 5/3/2015, 09:35

aben wrote:
Sefirot wrote:


diskriminira? Zar ti stvarno misliš da zabranjivanje nekoj zajednici da diskriminira drugu zajednicu ili pojedinca je diskriminacija? Zaista misliš da zabrana diskriminiranja crnaca od strane KKK je diskriminacija za KKK? Pa jesi li ti normalan?
Nitko ne zabranjuje ni tebi ni nekoj zajednici da ima mišljenje, ali se zabranjuje da se javno ocrnjuje kao i na bilo koji način napada.
Npr. ti imaš neki stav o homoseksualcima, ok, to je u potpunosti tvoje pravo no temeljeno je na čemu? Drugo, koja ti prava imaš da ih napadaš? Ali imaš pravo se braniti AKO te se napadnu. Koliko znaš homoseksualaca i koliko te napalo??? Ista stvar je sa bilo kime, na mjesto gdje sam naveo "homoseksualac",  stavi "ateist", "židov", "musliman", "kinez", "srbin", "crnac" (...).


Znao sam da što je neka osoba više desno, to je manji IQ. Kakva šteta...
ne, MISLIM DA JE ZABRANJIVAnje diskriminiranja nekoj zajednici ili pojedincu nemoralno, i tipično ljevičarski- lobotomizirano. 

kakvo crno napadanje, druže? riječ je o torti. ako pekar ima aktivan stav o homoseksualcima temeljen na nekim slovima ispisanim na nekom papiru, i ne želi in ispeć tortu, treba li njega natjerati da in je ispeče? to je pitanje. 

i nadrasti više te adolescentske teze, ili ih oblikuj drukčije ka triniti da se bar doimaju konzistentno. ovako ispadaš neozbiljan.

ps. ja nisan desno :)
evo ti hint, zabrana javnog ocrnjivanja je debilna. ugled se sastoji od mišljenja drugih ljudi i mi ni na koji način ne bi smili dovoditi u istu rečenicu zabrana i mišljenje, al to je čak i tebi jasno, jel da? :)

Aha, ali u isto vrijeme tvoja sorta koja se žali što ne može diskriminirati druge se žali kada osjete svoje želje na njima samima. Kako bahato licemjerje. Kao što rekoh što desnije to manji IQ...

Ali taj isti pekar traži da se njega ne diskriminira kad ide kod zubara, frizera, automehaničara itd itd itd... e pa ne ide to tako... Zaista, kako bi to bilo da eto, pekar koji živi upravo od proizvodnje i prodaje pekarskih proizvoda, zapravo prodaje na temelju ideologije. No pošto ne želi određenima prodati pekarske proizvode, u isto vrijeme mu svaki drugi oblik proizvodnje (proizvođači žita, automehaničari, autoprijevoznici, ili obični radnici u nekom pogonu) i društva jednostavno ne želi pružati usluge od prodaje pšenice, prijevoza iste pa sve do kupaca. Što će tada taj pekar? To onda po tebi nije korektan stav prema pekaru? Ali u isto vrijeme tvoj licemjerni stav pekara je u redu? facepalm

Naprotiv, moje teze su konzistentne no očigledno nisi u stanju ni shvatiti ni pojmiti kako društvo funkcionira...a to nije moj nego tvoj problem.

Svatko je podložan kritici. Ali jedno je kritika, drugo je diskriminacija i ocrnjavanje. Sa jedne strane se Crkva žali i žalila se na donošenje zakona protiv diskriminacije, ali se u isto vrijeme žali na diskriminaciju nje same ili još gore, na prozivanje i osuđivanje zbog zločina i zločinaca u svojim redovima.
Nitko ne kaže da ne smiješ imati svoje mišljenje. Mišljenje je ko šupak, svatko ga ima, neki su čisti, neki zasrani. No ograničavanje tuđih prava zbog svojeg mišljenja, a da se ta prava drugih tebe ne tiču, ne dotiču niti te ugrožavaju je zapravo samo prikaz idiotizma.

Znam da ti to baš nije jasno no da bi shvatio, trebao bi biti obrazovan i razuman te očišćen od vjerske i političke ideologije.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 5/3/2015, 09:36

aben wrote:
Sefirot wrote:


 :D To je neko tvoje kršćanstvo? Ahaaaaaa sad sam te proaktao :D pa ti si član one opskurdne kršćanske sekte WBC (Westboro Baptist Church). Poznati hejteri i ekstremni desničari. Koliko znam međusobno su se poklali, a onaj njihov *ebivjetar je crko. Uhvatio sam te lisico :D :D :D
ne, to je svačije kršćanstvo. 
odvajanje žita od kukulja.

lol, svačije kršćanstvo :D da je tako, ne bi bilo preko  40 000 različitih kršćanskih denominacija, crkvi, sekti.... koje se ni međusobno ne podnose.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 5/3/2015, 09:40

Patriot_1 wrote:"e-one" ovo jako dobro reče:
"to je pogodbena (uvjetna rečenica; rečenica u kondicionalu) rečenica i kao takva je ispravno postavljena. to da li je temeljeno na "običnom vjerovanju" se također može smatrati običnim vjerovanjem, odnosno nevjerovanjem/negiranjem/poricanjem. činjenicu ne čini činjenicom sama mogućnost ili nemogućnost njenog dokazivanja."

lol. Onda tvoj Isus po toj logici nije po ničemu bolji od Dioniza. Točno je u tome samo da su sve to mitovi, a budale drže do mitova kao povijesnih činjeničnih elemenata kojih .....nema.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 5/3/2015, 09:47

Patriot_1 wrote:
e-one wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Ako je Krist ,Sin Božji i Spasitelj(Mesija)ako je Bog("Ako" je po meni suvišna riječ,je vjerujem da je)onda su svi koji nas odvraćaju od Krista kao takvog,sluge sotone!
Te sluge to čine svjesno ili nesvjesno!Ja ih prepoznavam,I nije mi do njih stalo kao niti do lanjskog snijega!Tako da "sefirot" može pisati što hoće,luzer!

Razmotrimo navedenu sprdnju :D 

Prvo: "Ako je" je upitan dio rečenice, na nastavku je pitanje da li je temeljeno na činjenicama ili vjerovanju...koliko vidimo, temeljeno je na običnom vjerovanju te samim time ne možemo uzeti kao imalo ozbiljan argument.

to je pogodbena (uvjetna rečenica; rečenica u kondicionalu) rečenica i kao takva je ispravno postavljena. to da li je temeljeno na "običnom vjerovanju" se također može smatrati običnim vjerovanjem, odnosno nevjerovanjem/negiranjem/poricanjem. činjenicu ne čini činjenicom sama mogućnost ili nemogućnost njenog dokazivanja.

Sefirot wrote:Navodi da je "ako suvišna riječ" no tako možemo govoriti i "ako je Horus..." no isti forumaš će reći 'ne' :D a dokaza ima jednako koliko i za njegovog ... Tako da se radi o osobnom vjerovanju i mišljenju. A znate kako se kaže za mišljenje... mišljenje je ko i šup*k, svatko ga ima...

i to da dokaza "ima jednako" je samo mišljenje.
kao što je i mišljenje da je nešto dokaz za nešto opet "samo" osobno vjerovanje i mišljenje. ima situacija kada se jedino možemo osloniti na osobna vjerovanja i mišljenja, a jedna od takvih situacija je/može biti i to na osnovu čega nešto prihvaćamo ili ne prihvaćamo  kao dokaz.

   


Sefirot wrote:Drugo: "Spasitelj (Mesija)" je potpunosti krivo jer riječ "mesija" u hebrejskom ima isto značenje kao i "krist" u grčkom i znači doslovno "pomazanik" na hrvatskom. Pojam pomazanik u hebrejskom su nositi kraljevi i visoki svećenici.

nije krivo jer se o kraljevima i visokim svećenicima govori o mesijama i pomazanicima (malim početnim slovom), dok se naziv Mesija i Pomazanik (velikim početnim slovom) primjenjuje za točno određenu osobu. to je sve po pravopisu (ha'mashiach) i po logici jer bez tog Mesije/Pomazanika o komu/čemu se Biblija uopće radi?

Sefirot wrote:Sotona, vidljivo je da neki ne znaju ni značenje pojmam Sotone, a za takve su svi koji nisu isti kao oni sotone :D zaista urnebesno. A takvi "prepoznaju" one koji su "svijestno ili nesvijesno" takvi... :D 

i to koje je "značenje pojma Sotone" je samo mišljenje, ne? npr. ti ne prihvaćaš nečije značenje pojma Sotone i uzimaš si za pravo da tom nekom pripisuješ da je "vidljivo da ne zna značenje pojma Sotone". to je obično spinanje jer nečije mišljenje osporavaš kao neargumentirano, a kao argument za to nudiš samo mišljenje i to za koje se često ispostavi da ni nije (i) tvoje mišljenje. al za to sigurno ne misliš da je "zaista urnebesno", jel da?

Sefirot wrote:Zaista, zaista, kažem vam, kome je uopće stalo oko kršćanskih floskula???

mnogima, mnogima. jel ti to smeta? nemaju li ljudi pravo da vjeruju što hoće? ili opet gaziš onu svoju o poštivanju osobe (da ne možeš poštovati osobu ako ne poštuješ vjerovanje te osobe) ili si zapravo time htio reći da ustvari ne poštuješ nijednu osobu koja ne vjeruje isto što i ti?  

Jako dobri,mudri,smisleni odgovori!
No kod njega nema plodnog tla na koje će pasti!
Nemože on biti tolerantan prema drugima jer misli da je jedino njegova istina,bogomdana!
Mi kršćani to zovemo "duhovno sljepilo!"

lol. Mudri. Priglupi, a ne mudri.
Takve ideje koje ti i slični vjerski *ebivjetri spominjete ne mogu pustiti korijenje na plodnom tlu nego na suhom. Drugim riječima, samo priglupi drže do takvih stvari bez zdravorazumskog logičkog seciranja do najmanjeg djela i uviđanja ispravnih i neispravnih elemenata.

I Ispravak patriote. Ja mogu biti tolerantan, ali tolerancija je DVOSMJERNA tako da ne možeš tražiti toleranciju, a u isto vrijeme je ne pružati. Pogotovo ti. Nadalje, nikad i nigdje nisam ni rekao ni mislio da je moja istina i bogomdana, nisam ja ti. Nadalje, već sam ti rekao da svoje pokvarene tehnike stavljanja riječi u usta i pripisivanje djela ti nisu na hvalu što samo pokazuje zaista kakva si osoba. Licemjerna, pokvarena i lažljiva. Kada sam ja tebi stavljao riječi u usta? Kada sam ti pripisivao djela? Kada sam te bez argumenta profilizirao? A ti jesi i radiš svima. Štoviše, sam si rekao da nečeš to prestati raditi. To zaista govori o tebi dovoljno. I pravii si prikaz kršćana o kojima ja i govorim i zbog kakvih ljudi odlaze i napuštaju kršćanstvo.
Pa pričaj o duhovnom sljepilu....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by aben 5/3/2015, 10:56

Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:


diskriminira? Zar ti stvarno misliš da zabranjivanje nekoj zajednici da diskriminira drugu zajednicu ili pojedinca je diskriminacija? Zaista misliš da zabrana diskriminiranja crnaca od strane KKK je diskriminacija za KKK? Pa jesi li ti normalan?
Nitko ne zabranjuje ni tebi ni nekoj zajednici da ima mišljenje, ali se zabranjuje da se javno ocrnjuje kao i na bilo koji način napada.
Npr. ti imaš neki stav o homoseksualcima, ok, to je u potpunosti tvoje pravo no temeljeno je na čemu? Drugo, koja ti prava imaš da ih napadaš? Ali imaš pravo se braniti AKO te se napadnu. Koliko znaš homoseksualaca i koliko te napalo??? Ista stvar je sa bilo kime, na mjesto gdje sam naveo "homoseksualac",  stavi "ateist", "židov", "musliman", "kinez", "srbin", "crnac" (...).


Znao sam da što je neka osoba više desno, to je manji IQ. Kakva šteta...
ne, MISLIM DA JE ZABRANJIVAnje diskriminiranja nekoj zajednici ili pojedincu nemoralno, i tipično ljevičarski- lobotomizirano. 

kakvo crno napadanje, druže? riječ je o torti. ako pekar ima aktivan stav o homoseksualcima temeljen na nekim slovima ispisanim na nekom papiru, i ne želi in ispeć tortu, treba li njega natjerati da in je ispeče? to je pitanje. 

i nadrasti više te adolescentske teze, ili ih oblikuj drukčije ka triniti da se bar doimaju konzistentno. ovako ispadaš neozbiljan.

ps. ja nisan desno :)
evo ti hint, zabrana javnog ocrnjivanja je debilna. ugled se sastoji od mišljenja drugih ljudi i mi ni na koji način ne bi smili dovoditi u istu rečenicu zabrana i mišljenje, al to je čak i tebi jasno, jel da? :)

Aha, ali u isto vrijeme tvoja sorta koja se žali što ne može diskriminirati druge se žali kada osjete svoje želje na njima samima. Kako bahato licemjerje. Kao što rekoh što desnije to manji IQ...

Ali taj isti pekar traži da se njega ne diskriminira kad ide kod zubara, frizera, automehaničara itd itd itd... e pa ne ide to tako... Zaista, kako bi to bilo da eto, pekar koji živi upravo od proizvodnje i prodaje pekarskih proizvoda, zapravo prodaje na temelju ideologije. No pošto ne želi određenima prodati pekarske proizvode, u isto vrijeme mu svaki drugi oblik proizvodnje (proizvođači žita, automehaničari, autoprijevoznici, ili obični radnici u nekom pogonu) i društva jednostavno ne želi pružati usluge od prodaje pšenice, prijevoza iste pa sve do kupaca. Što će tada taj pekar? To onda po tebi nije korektan stav prema pekaru? Ali u isto vrijeme tvoj licemjerni stav pekara je u redu? facepalm

Naprotiv, moje teze su konzistentne no očigledno nisi u stanju ni shvatiti ni pojmiti kako društvo funkcionira...a to nije moj nego tvoj problem.

Svatko je podložan kritici. Ali jedno je kritika, drugo je diskriminacija i ocrnjavanje. Sa jedne strane se Crkva žali i žalila se na donošenje zakona protiv diskriminacije, ali se u isto vrijeme žali na diskriminaciju nje same ili još gore, na prozivanje i osuđivanje zbog zločina i zločinaca u svojim redovima.
Nitko ne kaže da ne smiješ imati svoje mišljenje. Mišljenje je ko šupak, svatko ga ima, neki su čisti, neki zasrani. No ograničavanje tuđih prava zbog svojeg mišljenja, a da se ta prava drugih tebe ne tiču, ne dotiču niti te ugrožavaju je zapravo samo prikaz idiotizma.

Znam da ti to baš nije jasno no da bi shvatio, trebao bi biti obrazovan i razuman te očišćen od vjerske i političke ideologije.
teško je s tomom razgovarati, kao žena si, skačeš s teme na temu, nepovezano, nelogično. kao da nisi preživio školovanje.
al, pokušat ću ti razmrsiti stvari.

 ti ni ne znaš koja je moja sorta, pa da možeš tvrditi da bi se ja ili moja sorta žalila. već bi ti naša neki link di tvrdim drukčije, jel da?

ti ne poznaješ tog pekara pa da znaš bi li se on žalia, jel da? 

tvoje teze su smušene, ne možeš napsati ni retka a da nešto ne imputiraš, u smislu straw mena. da išta znaš o društvu, a što nisi učio u školi, znao bi što je najbolje oružje protiv diskriminacije. ali, ja sam strpljiv, i sam sam školovan pa znam da će ti trebati puno da se oslobodiš okova svog školovanja. doduše, meni je trebalo manje nego šta će tribati tebi jer nikad nisam bio dogmatski inclined kao ti.

ocrnjivanje je negativna kritika. 
na šta misliš kad kažeš da ograničavam tuđa prava koja me se ni ne tiču?


vjerska i politička ideologija..druže, pretendiraš biti ozbiljan. ok. al ružno te je čitati kako optužuješ za ideologiranost dok iz tvoijih tekstova vrišti dogma i ideologija, progresivna, nasilna ideologija. dont make mistake about it, iako pišeš ljubav, nenasilje, razum, znanost i slične pizdarije, promičeš nasilnu ideologiju najgoreg tipa, onu koja se skriva iza velikih riječi i državne intervencije (zakonske zabrane).
nemam ništa protiv da ateiste i libertarijance svrstavaš u teiste i desničare. ja jesam tvoj ideološki neprijatelj, i kužim da nemate posebno ime za neprijatelje poput mene. ali, pitaj bilokoga oko sebe, i pazi da ne ovisi financijski o tebi i slično :), jesi li dogmatski ideologiziran, i to u razini pravih vjernika (patrijot, madvlad, samson minival). nemoj vjerovati meni. reći ću triniti da napravi poll, ona će znati kako se to radi :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by aben 5/3/2015, 11:01

Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:


 :D To je neko tvoje kršćanstvo? Ahaaaaaa sad sam te proaktao :D pa ti si član one opskurdne kršćanske sekte WBC (Westboro Baptist Church). Poznati hejteri i ekstremni desničari. Koliko znam međusobno su se poklali, a onaj njihov *ebivjetar je crko. Uhvatio sam te lisico :D :D :D
ne, to je svačije kršćanstvo. 
odvajanje žita od kukulja.

lol, svačije kršćanstvo :D da je tako, ne bi bilo preko  40 000 različitih kršćanskih denominacija, crkvi, sekti.... koje se ni međusobno ne podnose.
stvarno si školovan. 
40 tisuća ih je jer se ne mogu dogovoriti što je kukolj.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 5/3/2015, 11:14

e-one wrote:
Sefirot wrote:
Patriot_1 wrote:Ako je Krist ,Sin Božji i Spasitelj(Mesija)ako je Bog("Ako" je po meni suvišna riječ,je vjerujem da je)onda su svi koji nas odvraćaju od Krista kao takvog,sluge sotone!
Te sluge to čine svjesno ili nesvjesno!Ja ih prepoznavam,I nije mi do njih stalo kao niti do lanjskog snijega!Tako da "sefirot" može pisati što hoće,luzer!

Razmotrimo navedenu sprdnju :D

Prvo: "Ako je" je upitan dio rečenice, na nastavku je pitanje da li je temeljeno na činjenicama ili vjerovanju...koliko vidimo, temeljeno je na običnom vjerovanju te samim time ne možemo uzeti kao imalo ozbiljan argument.

to je pogodbena (uvjetna rečenica; rečenica u kondicionalu) rečenica i kao takva je ispravno postavljena. to da li je temeljeno na "običnom vjerovanju" se također može smatrati običnim vjerovanjem, odnosno nevjerovanjem/negiranjem/poricanjem. činjenicu ne čini činjenicom sama mogućnost ili nemogućnost njenog dokazivanja.
-činjenično stanje je -ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti. Prilikom utvrđivanja činjenice nužan je objektivan pristup, koji u znanosti mora biti potkrijepljen egzaktnim dokazom.
U filozofiji, nužna je racionalna metoda, uz nepristrano preispitivanje, bez uplitanja vjerovanja. U utvrđivanju činjenica, ne smije se miješati osobni stav ili bilo koja predrasuda.- dobro opisano. Tu nema nikakvog mjesta ispraznom vjerovanju tako da su činjenice i vjerovanje u potputno suprotne ideje.
činjenica: "voda je H2O i može biti u tri agregatna stanja"
vjerovanje: "Sai Baba je bog"
Vidiš li razliku? Ako si uvidio gluposti svoje izjave, nemoj se više brukati...
A sad boldano printaj i drži pored kompa pa prije nego što bilo kakvu glupost napišeš, pročitaj...

e-one wrote:
Sefirot wrote:Navodi da je "ako suvišna riječ" no tako možemo govoriti i "ako je Horus..." no isti forumaš će reći 'ne' :D a dokaza ima jednako koliko i za njegovog ... Tako da se radi o osobnom vjerovanju i mišljenju. A znate kako se kaže za mišljenje... mišljenje je ko i šup*k, svatko ga ima...

i to da dokaza "ima jednako" je samo mišljenje.
kao što je i mišljenje da je nešto dokaz za nešto opet "samo" osobno vjerovanje i mišljenje. ima situacija kada se jedino možemo osloniti na osobna vjerovanja i mišljenja, a jedna od takvih situacija je/može biti i to na osnovu čega nešto prihvaćamo ili ne prihvaćamo kao dokaz.

-ne, to nije mišljenje. Jer ako je mišljenje, onda bi ti ili patriot ili neki drugi *ebivjetar mogao dati činjenično stanje, tj. nepobitne argumente što naravno ne možete jer se radi o vjerovanju.
Oslanjanje na vjerovanje je oslanjanje na posrani šupak. ili da ti pojednostavnim. Izazivam te kao što sam izazvao i onog fanatika kinga da napravimo pokus. Da obojica uđeno u potpuno ispravne aute, ja ću ga pokrenuti ključem, a ti ga pokreni molitvom i vjerom. Prihvačaš pokus? Evo, da bude zanimljivije. Da dignemo uloge, u 1000 Eura kažem da ću prije ja upaliti auto sa ključem, a da ga ti nečeš ni upaliti molitvom i vjerovanjem. Ajde da ti pomognem, da ne budeš sam, organiziraj i dvadeset ljudi, svoju molitvenu skupinu, mogu ti i pomoć pa ove idiote koje vidim svakodnevno pred bolnicom da ti pomognu u molitvi da upališ auto. Ha?
Kako imam osjećaj da češ se sada izvlačiti kako se izvlačio i fanatik king.
Toliko o mišljenju, vjerovanju, činjenicama, logici i zdravom razumu...

e-one wrote:
Sefirot wrote:Drugo: "Spasitelj (Mesija)" je potpunosti krivo jer riječ "mesija" u hebrejskom ima isto značenje kao i "krist" u grčkom i znači doslovno "pomazanik" na hrvatskom. Pojam pomazanik u hebrejskom su nositi kraljevi i visoki svećenici.

nije krivo jer se o kraljevima i visokim svećenicima govori o mesijama i pomazanicima (malim početnim slovom), dok se naziv Mesija i Pomazanik (velikim početnim slovom) primjenjuje za točno određenu osobu. to je sve po pravopisu (ha'mashiach) i po logici jer bez tog Mesije/Pomazanika o komu/čemu se Biblija uopće radi?

Prvo, kad se koristi "ha'mashiach" onda se radi o točno određenoj osobi te se kroz kontekst može uvidjeti da li se radi o Kralju kao Solomonu ili pak nekom visokom svećeniku. Ako se ne koristi "ha" prije riječi "mashiach" onda se odnosi na općenito. To si rekao točno, no tu Isusa nema ni od korova. Štoviše, navedeni lažnjak nije ni bio pomazan. Sve ostale pričice su šuplje. A kad pitaš o čemu se radi Biblija, onda je odgovor, o židovskom narodu. Židovski 'mesija' kojeg očekuju nije po spisima nikakav bog ni sin boga ni besmrtan, nikakvo ponovno vračanje ni sve ove pričice grčko-rimske i ine paganske mitologije koje su se lijepile vremenom na mit o lažnom mesiji Isusu. Time Isus nema nikakav argument te nije ništa bolji od Horusa, Sai Babe, ili pak kineskog čajnika koji ispunjava želje.

e-one wrote:
Sefirot
Sotona, vidljivo je da neki ne znaju ni značenje pojmam Sotone, a za takve su svi koji nisu isti kao oni sotone :D zaista urnebesno. A takvi "prepoznaju" one koji su "svijestno ili nesvijesno" takvi... :D

i to koje je "značenje pojma Sotone" je samo mišljenje, ne? npr. ti ne prihvaćaš nečije značenje pojma Sotone i uzimaš si za pravo da tom nekom pripisuješ da je "vidljivo da ne zna značenje pojma Sotone". to je obično spinanje jer nečije mišljenje osporavaš kao neargumentirano, a kao argument za to nudiš samo mišljenje i to za koje se često ispostavi da ni nije (i) tvoje mišljenje. al za to sigurno ne misliš da je "zaista urnebesno", jel da?

ne, nije mišljenje nego se radi o hebrejskom jeziku. O pravom značenju riječi. Vidim da kršćani često koriste riječi čije pojmove neznaju, pa tako i ti što sam već obrazložio. Brukate se. Sramota za vas...
Tako da ove mentalne izlučevine možeš prodavati priglupima, no meni ne jer vidim da ne razlikuješ pojam mišljenje od ozbiljnijih pojmova. Mišljenje je osobno temeljeno na iskustvima i znanju, a ako nema znanja ili ako su informacije netočne, onda to nije znanje. Nije to ništa čudno, zato danas imamo hrpu paranoidnih, shizofrenih idiota koji se vode teorijama urota iako razum i logika pobija svaku njihovu glupost. Takvu situaciju imamo upravo tu.

e-one wrote:
Sefirot wrote:Zaista, zaista, kažem vam, kome je uopće stalo oko kršćanskih floskula???

mnogima, mnogima. jel ti to smeta? nemaju li ljudi pravo da vjeruju što hoće? ili opet gaziš onu svoju o poštivanju osobe (da ne možeš poštovati osobu ako ne poštuješ vjerovanje te osobe) ili si zapravo time htio reći da ustvari ne poštuješ nijednu osobu koja ne vjeruje isto što i ti? 

-smeta me koliko i paranoidni teoretičari urota. Ako voliš biti bolestan, pa budi, ali se drži dalje da ne zaraziš druge. Naravno da ljudi imaju pravo vjerovati u što hoće, ali nemaju pravo isto nametati, a pogotovo ne prozivati nepobitnom, činjeničnom i argumentiranom istinom kada ih pobija zdrav razum i logika. Što više znanja i razumjevanja, to će biti manje takvih stvari. Znanje je od početka ljudskog roda bilo problem vjerskim nebulozama.
I naravno, spin, pokušaj izvrtanja onoga što sam rekao. No to kod kršćana nije ništa čudno, a ni kod muslimana također. Zapravo, što veći vjerski fanatik to veći idiot.
Poštivati personu i njeno vjerovanje da. JER JE VJEROVANJE U POTPUNOSTI OSOBNA STVAR, no ako je osobna, onda je bilo kakvo nametanje čista pokvarenost. Da pojednostavim. Ti vjerovati za mene ili bilo koga drugoga ne možeš. Svatko može samo za sebe vjerovati. Djelovanje na osobnu gradnju vjerovanja je zapravo ulaženje u osobni prostor, a svatko tko uđe u privatni prostor sa takvim ciljem, misionarenjem, ne zaslužuje nikakvu milost.
Vjerovanje je kao što sam rekao i za mišljenje... ko šupak, svatko ga ima... neki su čisti neki zasrani. Oni zasrani imaju jedini cilj prozvati svoje zasrane guzice jedinim istinitim i sve ostalo "sotonskim" što je više nego očigledna glupost.
Ja poštujem tebe, ili patriota, time i pravo da imate vlastito vjerovanje za što mene boli ona stvar. Ali prozivati nešto jedinim istinitim, (stavljate se u položaj isključivosti) i sve ostalo je sotonsko, bez poznavanja druge kulture od kuda proizlaze teze koje koristite, bez logike i zdravog razuma na kojima se temelji svijet... kako bi se takve trebalo nazvati ako ne totalnim nametljivim idiotima? Naša rasprava je ovdje na razini: "Zemlja je okrugla..."... "ako je okrugla kako onda hodaju oni u Australiji..."  facepalm

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sefirot 5/3/2015, 11:15

aben wrote:
Sefirot wrote:
aben wrote:
Sefirot wrote:


 :D To je neko tvoje kršćanstvo? Ahaaaaaa sad sam te proaktao :D pa ti si član one opskurdne kršćanske sekte WBC (Westboro Baptist Church). Poznati hejteri i ekstremni desničari. Koliko znam međusobno su se poklali, a onaj njihov *ebivjetar je crko. Uhvatio sam te lisico :D :D :D
ne, to je svačije kršćanstvo. 
odvajanje žita od kukulja.

lol, svačije kršćanstvo :D da je tako, ne bi bilo preko  40 000 različitih kršćanskih denominacija, crkvi, sekti.... koje se ni međusobno ne podnose.
stvarno si školovan. 
40 tisuća ih je jer se ne mogu dogovoriti što je kukolj.

Za razliku od tebe....
naravno da se ne mogu dogovoriti što je kukolj... kukolj je svih 40 000

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Sluge sotone! - Page 3 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Sluge sotone! - Page 3 Empty Re: Sluge sotone!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum