ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by darth_vader 22/7/2016, 13:01

n_razbojnik wrote:
Eva wrote:Jaka osveta, protjerati nekog. Kaj su Nijemci radili to im je nagrada.
Kaj su radili? Osim imali peneza i radne navike?

Pa to...malo početnog kapitala za našu sveopću stvar...malo me podsjeća na još jedan slučaj...

darth_vader

Posts : 19697
2014-04-17


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by n_razbojnik 22/7/2016, 13:04

Eva wrote:
n_razbojnik wrote:
Eva wrote:Jaka osveta, protjerati nekog. Kaj su Nijemci radili to im je nagrada.
Kaj su radili? Osim imali peneza i radne navike?

A pripadncii prinz Eugena su bili Kinezi.

Nekužim, bilo ti je još tih divizija, Kama, Handžar je imao njemački zapovjedni kadar , bi'će da su svi Nijemci ratovali protiv Tite i Juge...ja mislim da se premalo napravilo...kao i sa nekim drugim narodima, recimo zašto su silni četnici abolirani i pridruženi našoj borbi? To najvećem sinu vazda zamjeram...Od sviju nagrnuo je na najveći potencijal naših naroda i narodnosti a ostavio da se bakćemo sa remetilačkim faktorom u vidu Šiptara, islamista, četnika i ustašah

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:09

n_razbojnik wrote:
Eva wrote:
n_razbojnik wrote:
Eva wrote:Jaka osveta, protjerati nekog. Kaj su Nijemci radili to im je nagrada.
Kaj su radili? Osim imali peneza i radne navike?

A pripadncii prinz Eugena su bili Kinezi.

Nekužim, bilo ti je još tih divizija, Kama, Handžar je imao njemački zapovjedni kadar , bi'će da su svi Nijemci ratovali protiv Tite i Juge...ja mislim da se premalo napravilo...kao i sa nekim drugim narodima, recimo zašto su silni četnici abolirani i pridruženi našoj borbi? To najvećem sinu vazda zamjeram...Od sviju nagrnuo je na najveći potencijal naših naroda i narodnosti a ostavio da se bakćemo sa remetilačkim faktorom u vidu Šiptara, islamista, četnika i ustašah



Pitaj Frakciju, oni je iz tih krajeva, kako joj se čini SS divizija Princ Eugen. To kaj su oni tamo napravili 1944. sigurno je čula, ak ti nisi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by n_razbojnik 22/7/2016, 13:14

ne kapiraš ti milEvo qrca...poistovjećivanje čitave jedne narodne manjine sa vojnom divizijom je vrlo zahebano

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:16

n_razbojnik wrote:ne kapiraš ti milEvo qrca...poistovjećivanje čitave  jedne narodne manjine sa vojnom divizijom je vrlo zahebano
Nijemci su uveli tu praksu. Zadesila ih lustracija. Tak to biva, tko se mača laća. Karma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:17

Da ih nisu iselili, učinili su im uslugu, ljudi bi ih linčovali u onom periodu do 50-tih prošlog stoljeća. Tak da se može reć da su prošli lišo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:19

Eva wrote:Da ih nisu iselili, učinili su im uslugu, ljudi bi ih linčovali u onom periodu do 50-tih prošlog stoljeća. Tak da se može reć da su prošli lišo.
A što ti možeš srati to nije normalno No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:20

A kaj sam pogrešno napisala? Aj ti budi Nijemac 1946.:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:27

Eva wrote:A kaj sam pogrešno napisala? Aj ti budi Nijemac 1946.:)
Pa ljudi ih nisu dirali to je sigurno, ostalo je njemaca recimo u vukovaru i niko im vlas sa glave nije skinio osim naravno vlasti koje su ih veliku većinu protjerali ali to nije usamljeni slučaj. Ljudi nisu bili divljaci za razliku od vlasti koji su napravili sranje do neba.

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Dc6d1c96a79346d299fa5144c9596959
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:29

Ma tko ih jebe. Tjeraj i sad ih trpaj! Dost su oni sranja napravili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:30

Eva wrote:Ma tko ih jebe. Tjeraj i sad ih trpaj! Dost su oni sranja napravili.
No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:32

Jebeš Nijemci, to je sam za arbeit i nek čkome.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by vuksadinare 22/7/2016, 13:38

....prinz eugen divizija osnovana je prvenstveno od folksdojcera sa ciljem da domaci njemci znaju najbolje mentalitet domacih ljudi isto kao sto ej osnovana handžar divizija...no ona nije bila jedina ss divizija na prostoru ex kraljevine jugoslavije..bilo ej nekoliko ss divizija...prvenstveni cilj ss divizije prinz eugen je bio borba protiv partizana...i zato je osnovana od domacih folksdojcera...ona je bila terenska divizija za razliku od drugih ss divizija koje su se manje vise zadrzavale kao posade u vecim gradovima...vecinu napadnih operacija protiv partizana izvodile su jednice wermachta uz podrsku ss divizije prinz eugen koja ja sudjkelovala u najvecim operacijama protiv partizana..poput kozare,neretve,sutjeske i srijemski front...no pogresno ej tumaciti da se ss divizija sastojala samo od folksdojcera koji jesu cinili ponajveci dio divizije ali nisu bili jedini..u 1943 i 1944 godini divizija se popunjavala i sa njemackim njemcima,ceskim njemcima kao i dijelom muslimanima tj hanđar divizija je bila pod komandom stozera ss divizije prinz eugen...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99418
2015-09-08


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by vuksadinare 22/7/2016, 13:53

...koca popovic je u ejdnoj svojoj knjizi rekao...da im je najvise glavobolja na neretvi a narocito na sutjesci pricinila bas ss divizija prinz eugen koaj ej bila specijalno obucena za borbu protiv partizana...nisu koristili klasicne napade sa velikim brojem ljudi kao sto je to radio wermacht....nego su napadali partizane sa manjim brojem vojnika raspoređenih u vise manjih postrojbi...bili su obucen za brdsku borbu...te su izvodili iznenadne napade sto je predstavljao veliki problem za partizane...koji su navikli da ih njemci frontalno napadaju...kako ej rekao koča pripadnici ss divizije prinz eugen non stop su bili u pokretu i prakticno dihali za vrat partizanima a to se najbolej pokazalo na neretvi i sutjesci...na neretvi su partizani ocajnickim borbama koliko toliko uspjeli zaustaviti jedinice divizije prinz eugen na platou makljena tek kilometar od partizanske glavne bolnice u samostanu na šćitu...razlog zasto je zaustavljena divizija prinz eugen je kasnjenje nekih drugih njemackih jedinica koji su zaustavljene iz smjera bugojna...shvativsi da im na vrijeme ne stize pomoc od drugih njemackih jedinica..dva puka divizije prinz eugen se ukopavaju na platou makljena...sto daje partizanima predah sto koriste za izvlacenje ranjenika prema neretvi...drugi slucaj kad je divizija skoro dosla a i dosla je nekim partizanskim jedinicima je sutjeska..konkretno zelengora...gdje su diverzantske postrojbe divizije prinz eugen gotovo unistile neke partizanske postrojbe na platou zelengore...ali dockan su zakasnili i maršala i vrhovni štab unistiti jer su partizani u tim trenucima pruzali zestok otpor na ljubinom grobu...no ovi na ljubinom grobu su gotovo unisteni bili...ali istu sudbinu je dozivjela 3 divizija save kovacevica...gdje nisu uspjeli se probiti kroz linije koji su branile pripadnici divizije prinz eugen
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99418
2015-09-08


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Guest 22/7/2016, 13:56

Dok su u selima Cetinske krajine pobili, poklali i zapali sve kaj hoda, leti, puže i gmiže.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by vuksadinare 22/7/2016, 14:04

Eva wrote:Dok su u selima Cetinske krajine pobili, poklali i zapali sve kaj hoda, leti, puže i gmiže.
krivo..u toj operaciji niej sudjelovala citava divizija prinz eugen vec samo jedan puk te divizije...ali tu su jos bili i tri druga njemacka puka koja su pripadala snagama wermachta.....no zbog tog jednog puka ss divizije prinz eugen smatralo se da je zlocin ucinila citiva divizija sto nije tocno..od cetri njemacka puka u tim napadnim operacijama na prostoru dinare i kamesnice...samo ej bio jedan puk prinz eugena koji ej uzgred po broju ljudi i bio najmanji od ta cetri puka...i tek manji dio ljudi iz tog puka sudjelovao je u tim zlocinima a naveci dio zlocina su upravo napravili pripadnici wermachta...koji i jesu bili zaduzeni za cinscenje tog prostora od partizana...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99418
2015-09-08


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by udba 22/7/2016, 14:22

da bi na kraju unuci protjerivača došli po arbajt i kruh u zemlju u koju su ove protjerali.

_________________
Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by mutava baštarda 22/7/2016, 14:28

n_razbojnik wrote:
Eva wrote:Jaka osveta, protjerati nekog. Kaj su Nijemci radili to im je nagrada.
Kaj su radili? Osim imali peneza i radne navike?
Dosta ih je sudjelovalo u masakru stanovnika podkamešničkih sela... sistematično, germanski
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by n_razbojnik 22/7/2016, 14:29

mutava baštarda wrote:
n_razbojnik wrote:
Eva wrote:Jaka osveta, protjerati nekog. Kaj su Nijemci radili to im je nagrada.
Kaj su radili? Osim imali peneza i radne navike?
Dosta ih je sudjelovalo u masakru stanovnika podkamešničkih sela... sistematično, germanski
Ne samo dosta, već i mnogo, da zaokružimo broj

a Švabe ko Švabe, kad se radi napravi se kako treba

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by udba 22/7/2016, 14:31

Zaslužili su, kad se sjetim koje muke je prošo Slavko Štimac u Jakobsfeldu, šta drugo nego poravnat sa zemljom. Pogledaj Štimca na šta sliči danas od tog stresa i PTSP-a.

_________________
Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by jastreb 22/7/2016, 15:26

Nijemce nisu tjerali samo iz Jugoslavije.

Prognani su iz Čehoslovačke,dijelova SSSR-a,Poljske, čak i iz Francuske.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere - Page 2 Empty Re: Tito: 
Zbog divizije Princ Eugen protjerao sam folksdojčere

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum