ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:15

Ni katarze, ni pomirenja
Genocid ima svoje političko ime i prezime, a to je "Republika Srpska". U tom imenu i prezimenu je sadržana sva suština, ciljevi i uzroci agresije i rata u Bosni i Hercegovini. Tu su sadržani i granica, i politički motivi genocida. Dok to ne shvati većina građana i dobar dio političke elite ovdje i u Srbiji, neće biti katarze, niti pomirenja. Tu ne mogu pomoći ni presude iz Haga, niti prazne geste političkog vrha Srbije. Presude Haškog tribunala su nedvosmislene i korisne u utvrđivanju činjenica.
No, paradoks je u tome što haške presude, dok dokazuju genocidnu namjeru, dok dokazuju zločine čiji jedini strateški cilj je bilo stvaranje RS-a, istovremeno dolaze u prostor Bosni i Hercegovini u kojem su još uvijek politički živi i motivi i posljedice genocida i zločina kojima Hag pokušava presuditi. Osuđeni ratni zločinci se vraćaju u politički ambijent kojeg su upravo oni stvarali zločinima genocida i istrebljenja i koji ničim nije okrnjen. Svi ciljevi ratnih zločinaca su tu, pred našim očima. Radovan Karadžić i Slobodan Milošević su postigli sve što su htjeli, u deset deka.
I, šta ćemo sad? To je nonsens neviđenih razmjera. To je patnja i morbidno mučenje kojem nikada ni jedan narod u Evropi, osim bosanskohercegovačkog, nije bio izložen do sada. Pa, Srbi, imate li vi dušu? Pa, Evropo, imaš li ti dušu?
Da li se može kriviti Dejton? I da, i ne. Dejton je jedan diplomatski mirovni sporazum, koji je zaključen da bi se zaustavio rat, a ne legitimisali zločini i teritorijalne posljedice genocida. No, Ustav koji je ugrađen u Dejton dao je impresiju srpskoj eliti da su zločini i ciljevi rata zaleđeni i legitimizirani. A nije obavezao međunarodne faktore na intervencije u Dejton, sukladno presudama Haškog tribunala.
U tom smislu, srpski političari selektivno primjenjuju i tumače Dejton, ali nikada to neće činiti u pravcu priznanja odgovornosti za zločine, ili demontaže RS-a i drugih posljedica genocida, ili u pravcu rekonstrukcije bh. društva i kuturnog naslijeđa, interetničkog života i bosanskog melting pota. Oni Dejton primjenjuju isključivo i samo za legitimizaciju zločina, negaciju genocida i državnosti Bosne i Hercegovine, za hiperprodukciju kosovskog političkog mita, hiperviktimizaciju Srba i kreaciju republiko-srpskog i pansrpskog nacionalnog identiteta i panslavenskog (čitaj rusofilskog) sentimenta.
I legitimni vojni cilj
Jednostavno, vlasti u RS-u i Srbiji nisu iskoristili puni kapacitet Dejtona da isprave posljedice nepravednog i zločinačkog rata, kojeg su poveli i dugo diktirali kao vojno, diplomatski, obavještajno i medijski najmoćnija republika i ideološka mašina u regiji. Tu su brojevi i faktografija neupitni. Umjesto toga, vlasti u RS-u i Srbiji zloupotrebljavaju Dejton za multipliciranje i ponavljanje nepravde te za učvršćivanje svih posljedica genocidnog homogeniziranja Srba na jednoj očišćenoj teritoriji.
A ključ je u ozbiljnoj reformi Dejtonskog sporazuma i Ustava. Kako će se do nje doći više nije pitanje, no do reforme se mora doći. Dokle god se srpska politička elita ne privoli na priznavanje odgovornosti za rat i na reformu Dejtonskog sporazuma i promjenu entitetskog uređenja Bosne i Hercegovine, RS ce ostati kao remetilački faktor, faktor nestabilnosti cijele regije, ali i kao legitimni vojni cilj. Bojim se da smo sada vrlo daleko od razgovora i da je elita u RS-u, a dobrim dijelom i u Srbiji, uvozom ruske politike, investicija i sentimenta, a izvozom opljačkanog novca u Rusiju, geopolitizirala poziciju RS-a, a Srbe je još dublje vezala za sudbinu RS-a, koja neće biti baš sjajna, kako to sada misli njen vođa Dodik.
Jednog dana bosanski Srbi će se ovdje probuditi bez Dodika i njegovih falangi i pitaće se šta se ovdje dešava i zašto baš njima, a neće shvatiti da su 25 godina živjeli laž i nacionalističku bajku na masovnim grobnicama i da RS nije njihov narodni interes, već tamnica srpskog naroda, koju su osnovali lopovi i koja još uvijek služi isključivo lopovima. A običan svijet, velika većina bosanskih Srba, sve ono što ima sada imala bi i u Bosni bez rata. I više. Imala bi svoje najmilije, očeve, braću koje su im ludi generali, političari i zločinci ukrali pred očima i poslali u smrt - u smrt za jedno veliko ništa.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ime-i-prezime-bh-genocida-je-republika-srpska
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by epikur37 7/11/2016, 22:25

Ajme, kaj sad da sami sebi ukinu rs :D bedastoće ajme ajme

srpska je betonirana i ide put neovisnosti
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:27

Betonirana je al ocito za obicne Srbe samo tamnica.

Hbme se al ovo sam ja i puno prije govorio al ono : sami pali sami se ubili.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by epikur37 7/11/2016, 22:28

RayMabus wrote:Betonirana je al ocito za obicne Srbe samo tamnica.

Hbme se al ovo sam ja i puno prije govorio al ono : sami pali sami se ubili.

Jašta je sve čekaju da sebi ukinu ovlasti i predaju sarajevu, vehabijama i amerima komande.....


pa nisu to glupi hrvati :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:36

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Betonirana je al ocito za obicne Srbe samo tamnica.

Hbme se al ovo sam ja i puno prije govorio al ono : sami pali sami se ubili.

Jašta je sve čekaju da sebi ukinu ovlasti i predaju sarajevu, vehabijama i amerima komande.....


pa nisu to glupi hrvati :D
Brige me. Da si s razumijevanjem procitao tekst shvatio bi da su oni tamo samo lutke u rukama mafijaša i politcara mafijaša iz Beograda tj tajkuna vlastitih opcenito.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by epikur37 7/11/2016, 22:38

RayMabus wrote:
epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Betonirana je al ocito za obicne Srbe samo tamnica.

Hbme se al ovo sam ja i puno prije govorio al ono : sami pali sami se ubili.

Jašta je sve čekaju da sebi ukinu ovlasti i predaju sarajevu, vehabijama i amerima komande.....


pa nisu to glupi hrvati :D
Brige me. Da si s razumijevanjem procitao tekst shvatio bi da su oni tamo samo lutke u rukama mafijaša i politcara mafijaša iz Beograda tj ajkuna vlastitih opcenito.

pa se trebaju prepustiti bošnjačkim mafijašima, političarima i vehabitima iz sarajeva...

To je kao da kažeš Hrvatska je u hurcu zbog mafije nek se ukine i prepusti beogradu...eto jel ti se sviDŽa :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:39

Srbi još uvijek nemogu skontati, ili ne žele javno reći, da je RS nastala kao plod kriminalaca, profitera, zločinaca i njihovih interesa, a ne kao želja naroda.
Republika Srpska nikada nije služila narodu, već bulumentama srpskih kriminalaca, neofašista i pljačkaša. Pošten svijest je trunuo po rovovima, a njihova djeca sada trunu po kafanama i biroima za zapošljavanje.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:40

Jednog dana bosanski Srbi će se ovdje probuditi bez Dodika i njegovih falangi i pitaće se šta se ovdje dešava i zašto baš njima, a neće shvatiti da su 25 godina živjeli laž i nacionalističku bajku na masovnim grobnicama i da RS nije njihov narodni interes, već tamnica srpskog naroda, koju su osnovali lopovi i koja još uvijek služi isključivo lopovima. A običan svijet, velika većina bosanskih Srba, sve ono što ima sada imala bi i u Bosni bez rata. I više. Imala bi svoje najmilije, očeve, braću koje su im ludi generali, političari i zločinci ukrali pred očima i poslali u smrt - u smrt za jedno veliko ništa.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by epikur37 7/11/2016, 22:41

tekst je priglup pa se ne vrijedi zadržavati više...idem pratiti erinu lustraciju
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:42

Tekst je odlican.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:46

Tekst je odlican al prenapredan za Balkan pa ce se nastavit odvijat upravo ono šta i piše u tekstu da se odvija cijelo vrijeme : šišanje budala preko manipulacija i nacionalizma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 22:52

Jahve ...Židovi ...religija zasebna ...stvaranje prve nacije.

Izabrani narod.

Dakle onaj drugi to nije.

Babilonska kula........fin pojam al neoznacava kulu nego je to u praksi ovo : Jahve, religija posebna , izabrani narod.

Pojam izabranog naroda je bitan jer znaci da onaj drugi to nije.

Od tada je sve pocelo i dan dans traje a nitko ne kuži.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by Leviathan2 7/11/2016, 23:05

RayMabus wrote:Tekst je odlican.
tekst je kurcina,  1 al lazira
                       2, pretakanje iz supljeg u prazno
                       3, takozvana federacija je isto uspostavljena na krvi i pod blagoslovom amera, muslimani pricaju o cjelovitoj bosni i hercegovini ali ako ce oni dominirati u svemu,
 longi,     daleko si od bosne pa nemoj donosit sudove na osnovu smeca od novina kao sto je al lazira, citaj radije http://balkanbreakingnews.com/ , jes da su amateri al ces dobit realniju sliku o bosanskoj zbilji

_________________
Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 23:09

Tekst je odlican i sviđa mi se. 

PS : Aj malo se umijte jer ovo tko shvati manje ce bit podložan manipulacijama a ne da ce ic ukidat rs ili ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 23:13

Tekst vam je primjenjiv i na Hrvatsku. Ista stvar. 

Kad makneš pricu o rs i to i gledaš samo univerzalno rekao je istinu : ovce ste za šišanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by Leviathan2 7/11/2016, 23:14

longi, al lazira je smece i sve sto je napisano u njoj je smece, tocka

_________________
Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by RayMabus 7/11/2016, 23:17

Leviathan2 wrote:longi, al lazira je smece i sve sto je napisano u njoj je smece, tocka
lol!


Dobro al baš fin tekst posebno kad se znada su Srbi generalno u projeku vecinski cobani pa se nece intelektualno maknit od sadašnjeg stanja.

Meni je Dodik super. Ja njega od milja zovem : moj najveci ustaša 21 stoljeca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by Guest 7/11/2016, 23:26

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Betonirana je al ocito za obicne Srbe samo tamnica.

Hbme se al ovo sam ja i puno prije govorio al ono : sami pali sami se ubili.

Jašta je sve čekaju da sebi ukinu ovlasti i predaju sarajevu, vehabijama i amerima komande.....


pa nisu to glupi hrvati :D
Tebi su srbi uzor no kako to onda ne postupaš po njihovom receptu kada su ubijeni Hrvati u pitanju? Oni su nabacili 600 k srba samo na jasenovac i laprdaju o genocidu dočim ti kmečiš i kada se osvjedočene bitange, kriminalce i koljače i spomene u RH a kamoli da ih se osudi Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by epikur37 7/11/2016, 23:30

tre911 wrote:
epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Betonirana je al ocito za obicne Srbe samo tamnica.

Hbme se al ovo sam ja i puno prije govorio al ono : sami pali sami se ubili.

Jašta je sve čekaju da sebi ukinu ovlasti i predaju sarajevu, vehabijama i amerima komande.....


pa nisu to glupi hrvati :D
Tebi su srbi uzor no kako to onda ne postupaš po njihovom receptu kada su ubijeni Hrvati u pitanju? Oni su nabacili 600 k srba samo na jasenovac i laprdaju o genocidu dočim ti kmečiš i kada se osvjedočene bitange, kriminalce i koljače i spomene u RH a kamoli da ih se osudi Suspect

Dobro tre ne miješaj kontekste i situacije , budi racioanalniji....

Da Srbi su u BiH odigrali bolej i kapitalizirali, Hrvati popušili i zavide, vrlo kratko.


epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by Guest 7/11/2016, 23:42

epikur37 wrote:
tre911 wrote:
epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Betonirana je al ocito za obicne Srbe samo tamnica.

Hbme se al ovo sam ja i puno prije govorio al ono : sami pali sami se ubili.

Jašta je sve čekaju da sebi ukinu ovlasti i predaju sarajevu, vehabijama i amerima komande.....


pa nisu to glupi hrvati :D
Tebi su srbi uzor no kako to onda ne postupaš po njihovom receptu kada su ubijeni Hrvati u pitanju? Oni su nabacili 600 k srba samo na jasenovac i laprdaju o genocidu dočim ti kmečiš i kada se osvjedočene bitange, kriminalce i koljače i spomene u RH a kamoli da ih se osudi Suspect

Dobro tre ne miješaj kontekste i situacije , budi racioanalniji....

Da Srbi su u BiH odigrali bolej i kapitalizirali, Hrvati popušili i zavide, vrlo kratko.


Vadiš kako ti odgovara ali ne želiš prihvatiti ono kako jeste
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska  Empty Re: Ime i prezime bh. genocida je Republika Srpska

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum