ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nepogrešivi

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by e-one 8/7/2016, 03:16

Adriano50 wrote: Hajde da definiramo sto znaci kazna za grijeh?


izvoli?

Adriano50 wrote:Znaci li to da ce biti kaznjeno ubojstvo,ali ne i ubojica?


ne.

Adriano50 wrote:"Ako tko  ubije covijeka,neka se kazni smrcu"


to je iz SZ. u NZ nije tako.

Adriano50 wrote:Vjerojatno taj zidovski klaun Jahve nije ni prepostavio da ce imati toliko blesave sljedbenike da im treba pojasniti kako se u tom slucaju ubojica mora kazniti smrcu,jer su njegovi sljedbenici totalno prolupali, jocolor  pa objasnjavaju kako se smrcu moze kazniti i ubojicin susjed!

odgovoreno.
pobrkao si lončiće i vrtiš se u petlji.

e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by e-one 8/7/2016, 03:37

Triny wrote:

Po tome ispada da Bogu trebaju ljudi


ne radi se o tome da Bogu trebaju ljudi nego da Bog može učiniti nešto i posredstvom ljudi.

Triny wrote:
da bi dokazao  da je pravedan, milosrdan, etc ...


ljudima treba da Bog pokaže svoju narav. ko bi poštivao nepravednog, nemilosrdnog, okrutnog, nedosljednog, ... Boga?!? to ne bi bio Bog.

Triny wrote:
Kome i zašto bi on trebao dokazati/pokazati pravdu i milosrđe ?!


ljudima. jer to ojačava vjeru i povjerenje. pruža okrjepu, daje snagu, volju, hrabrost, smisao,... bez svega toga se pada u depru, nemoral, nihilizam, deizam, ateizam...



Triny wrote:
Naravno, da svatko ima pravo na svoju subjektivnu procjenu. Zašto bi nečija bila vrednija i zašto bi se naturala drugima? Ne moramo se slagati, ne moramo isto misliti, možemo razgovarati, ali ne svoje mišljenje naturati kao opće. U deizmu nema dogmi, neki vjeruju u zagrobni život, neki ne, zajedničko je da se vjeruje da iza svega stoji nešto, čak se i ne naziva bogom , i nitko nije toliko arogantan da tvrdi da je nešto tako i tako. I dopušta sebi da razmotri tuđa mišljenja i argumente i ako treba, promijeni mišljenje.

ljudožderova subjektivna procjena je da je ok jesti djecu, a npr. tvoja subjektivna procjena je da to nije ok. i ta tvoja po ničemu nije vrijednija od njegove i on dođe i pojede ti dijete, a ti, eto da te ne bi netko smatrao arogantnom, još mu ponudiš i soli?


Triny wrote:
Eto, ja ne znam


znaš. (kako znaš da ne znaš?)

Triny wrote:
i mislim da je pošteno reći kad se nešto ne zna,


je.

Triny wrote:
nego vi koji tvrdite da sve znate pa čak i božju volju .


dedukcija, indukcija?

Triny wrote:
Taj vaš bog je previše antropomorfiziran.

obrnuto. čovjek je stvoren na sliku Božju.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 8/7/2016, 17:54

im bedastocama:
e-one wrote:
Adriano50 wrote: Hajde da definiramo sto znaci kazna za grijeh?


izvoli?

Adriano50 wrote:Znaci li to da ce biti kaznjeno ubojstvo,ali ne i ubojica?


ne.

Adriano50 wrote:"Ako tko  ubije covijeka,neka se kazni smrcu"


to je iz SZ. u NZ nije tako.

Adriano50 wrote:Vjerojatno taj zidovski klaun Jahve nije ni prepostavio da ce imati toliko blesave sljedbenike da im treba pojasniti kako se u tom slucaju ubojica mora kazniti smrcu,jer su njegovi sljedbenici totalno prolupali, jocolor  pa objasnjavaju kako se smrcu moze kazniti i ubojicin susjed!

odgovoreno.
pobrkao si lončiće i vrtiš se u petlji.
Naravno da objasnjavaju sljedbenici tog mutavog Boga  kako i susjed moze biti kaznjen 20 godisnjom robijom zato sto sam ja ubio covjeka-ako se susjed ponudi da umjesto mene bude kaznjen!Eto,kaznjen je grijeh,zar ne?
Nevejerojatno do koje je mjere degradirao ljudski razum usljed zaglupljivanja religijskim bedastocama:Ako sam ja ubio covjeka,po misljenju vjernika nenormalno je bolesno i glupo reci da bih ja trebao snositi kaznu,ali je pametno trabunjati kako zbog toga sto sam JA ubio covjeka moze kaznu snositi bilo tko.. Jedino im je normalno i prihvatljivo da ubojica ne snosi kaznu.Svaka je druga opcija razumnija i bolja!
A da se jednom okanite tih zidovskih idiotarija i bedastoce i pokusate malo razmisliti svojom glavom? nadam se da vam jos uvijek zidovske religijske idiotarije nisu izjele mozak bas do karaja!?
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad 9/7/2016, 00:51

Triny wrote:

Da, što će mi  Bog ako ne mari za mene , ako ga nije briga za mene, to je i Vlad jednom pitao.

Eto, ja ne znam i mislim da je pošteno reći kad se nešto ne zna, nego vi koji tvrdite da sve znate pa čak i božju volju . Taj vaš bog je previše antropomorfiziran.
Nisam pitao neg se čudio. Jer je bez veze otkriti da Bog postoji i otić dalje ne pitajuč se zašto me stvorio, zbog čega sam tu, itd.
A ako ne mari ni za što što je stvorio onda čemu takav bog uopće. Nit kog treba nit njega itko treba. Glupo.

Pa i ja bih rekao da se ne zna da ne postoji Tora. Bog je opisan na način da bi imali makar kakvo saznanje, početnu nit.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 9/7/2016, 22:18

@Triny wrote:

Po tome ispada da Bogu trebaju ljudi


ne radi se o tome da Bogu trebaju ljudi nego da Bog može učiniti nešto i posredstvom ljudi.

Može i ne mora


@Triny wrote:
da bi dokazao  da je pravedan, milosrdan, etc ...


ljudima treba da Bog pokaže svoju narav. ko bi poštivao nepravednog, nemilosrdnog, okrutnog, nedosljednog, ... Boga?!? to ne bi bio Bog.



Right, vjernicima teba takav Bog i takvog su si ga stvorili . Po svojoj mjeri.
I zašto bi bogu bilo bitno da ga ljudi poštuju?
Time si ga upravo degradirao i skinuo s božanskog trona.



judima. jer to ojačava vjeru i povjerenje. pruža okrjepu, daje snagu, volju, hrabrost, smisao,... bez svega toga se pada u depru, nemoral, nihilizam, deizam, ateizam...
On nešto treba?
I opet rušenje s božanskog trona.


Ma kažem ja da vjernici od svog boga rade klauna. jocolor
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 9/7/2016, 22:23

Mad_Vlad wrote:
Triny wrote:

Da, što će mi  Bog ako ne mari za mene , ako ga nije briga za mene, to je i Vlad jednom pitao.

Eto, ja ne znam i mislim da je pošteno reći kad se nešto ne zna, nego vi koji tvrdite da sve znate pa čak i božju volju . Taj vaš bog je previše antropomorfiziran.
Nisam pitao neg se čudio. Jer je bez veze otkriti da Bog postoji i otić dalje ne pitajuč se zašto me stvorio, zbog čega sam tu, itd.
A ako ne mari ni za što što je stvorio onda čemu takav bog uopće. Nit kog treba nit njega itko treba. Glupo.

Pa i ja bih rekao da se ne zna da ne postoji Tora. Bog je opisan na način da bi imali makar kakvo saznanje, početnu nit.
Da, ti si i otvorio onu temu Zašto je Bog stvorio zemlju i ljude, i mislim da si samo ti znao odgovor.
Ako je tebi bezveze da bog ne mari za tebe, ne znači da mari.
A možeš si ta pitanja postavljati do sudnjeg dana i sam si davati odgovore koji ti pašu,ali  nikad nećeš saznati. možda nakon smrti. Možda.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Mad_Vlad 9/7/2016, 23:19

Što se mene tiče, odgovore znam. Tora mi je pomogla u tomu.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by red wolf 9/7/2016, 23:42

Svatko od nas ima svoju sudbinu...Mi smo dio Plana Arhitekta...Ali, dao nam je i slobodnu volju, a to znači da određeni dio našeg puta ovdje nije unaprijed određen...Taj dio puta valja prepoznati i ostvariti sebe...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by e-one 10/7/2016, 05:00

Triny wrote:

Right, vjernicima teba takav Bog i takvog su si ga stvorili . Po svojoj mjeri.


eh, ne bih baš rekao. svaki čovjek voli bar nešto što je zabranjeno: ko bi si stvorio/izabrao Boga koji zabranjuje baš ono što mu je drago?

Triny wrote:I zašto bi bogu bilo bitno da ga ljudi poštuju?


možda zato što je to jedino što ti Njemu možeš dati. to je ono što je tvoje i time raspolažeš (ostalo samo koristiš). kao osoba imaš svoj dignitet i nitko ti ga ničime ne može oduzeti. ma što činio i na koji način ga pokušao narušiti/uništiti. ne možeš Mu dati ništa npr. materijalno kad je ionako sve Njegovo. ali ne neko poštovanje iz razloga što ti je nešto dao ili što ti nešto nije uzeo. čitaj Joba: gdje bi/si ti stala?

Triny wrote:Time si ga upravo degradirao i skinuo s božanskog trona.

naravno da Mu je nešto bitno. sve i svatko Mu je bitan. koja je alternativa: da Mu ništa i nitko nije bitan? misliš da Mu ti nisi bitna? onako, bar malo,malkice, mrvicu? puno se varijabli moralo poklopiti da bi postojala, a ti sve to tumačiš kako? slučajem, greškom, ...? ako tako misliš onda se postavlja pitanje jel Bog pogriješio ili ti u takvoj procjeni? pitanja su prvenstveno namjenjena da ih sebi bar pokušaš odgovoriti. čakštaviše, preporučio bih ti da ih ne odgovaraš nekome sa foruma. hm, a možda bih baš trebao inzistirati da odgovoriš u svrhu da ne odgovoriš. ako je tako onda inzistiram.



Triny wrote:On nešto treba?
I opet rušenje s božanskog trona.

različito je reći da Bog nešto treba (u smislu da Bogu to nešto treba), a različito je reći da Bog treba nešto učiniti (u smislu da to nešto ljudima treba). npr. Bog je stvorio ljude: Bog treba stvoriti i mjesto gdje će ti ljudi živjeti, zrak koji će disati, itd. jer ljudi ne mogu živjeti u vakuumu. to nisu potrebe koje trebaju Bogu nego ljudima. isto tako Bog treba izvršiti objavu ljudima jer ako se Bog ne objavi (sakrije se) ljudima, nema šanse da ljudi otkriju sakrivenog Boga. u Bibliji se od početka navodi da se Bog nije skrivao i to znanje o Božjem postojanju nije nikad bilo prekinuto iako se nekad radilo samo o jednoj niti (npr.Noa). i ta nit se granala u mnoštvo drugih niti (religija) koje su na pogrešan ali ipak nekakav način održavale neki nivo pobožnosti i kao takve, pogrešne, ipak uspjevale graditi neke nivoe civilizacije. religija najjače (ako ne i jedino obzirom da ateizam nije sagradio nikakvu civilizaciju) pruža i potiče koheziju društvu što je preduvjet za napredak društva i integraciju više društava/naroda/civilizacija.
e-one
e-one

Posts : 277
2014-05-21


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 10/7/2016, 09:54

e-one wrote:
Triny wrote:

Po tome ispada da Bogu trebaju ljudi


ne radi se o tome da Bogu trebaju ljudi nego da Bog može učiniti nešto i posredstvom ljudi.

Triny wrote:
da bi dokazao  da je pravedan, milosrdan, etc ...


ljudima treba da Bog pokaže svoju narav. ko bi poštivao nepravednog, nemilosrdnog, okrutnog, nedosljednog, ... Boga?!? to ne bi bio Bog.

Triny wrote:
Kome i zašto bi on trebao dokazati/pokazati pravdu i milosrđe ?!


ljudima. jer to ojačava vjeru i povjerenje. pruža okrjepu, daje snagu, volju, hrabrost, smisao,... bez svega toga se pada u depru, nemoral, nihilizam, deizam, ateizam...



Triny wrote:
Naravno, da svatko ima pravo na svoju subjektivnu procjenu. Zašto bi nečija bila vrednija i zašto bi se naturala drugima? Ne moramo se slagati, ne moramo isto misliti, možemo razgovarati, ali ne svoje mišljenje naturati kao opće. U deizmu nema dogmi, neki vjeruju u zagrobni život, neki ne, zajedničko je da se vjeruje da iza svega stoji nešto, čak se i ne naziva bogom , i nitko nije toliko arogantan da tvrdi da je nešto tako i tako. I dopušta sebi da razmotri tuđa mišljenja i argumente i ako treba, promijeni mišljenje.

ljudožderova subjektivna procjena je da je ok jesti djecu, a npr. tvoja subjektivna procjena je da to nije ok. i ta tvoja po ničemu nije vrijednija od njegove i on dođe i pojede ti dijete, a ti, eto da te ne bi netko smatrao arogantnom, još mu ponudiš i soli?


Triny wrote:
Eto, ja ne znam


znaš. (kako znaš da ne znaš?)

Triny wrote:
i mislim da je pošteno reći kad se nešto ne zna,


je.

Triny wrote:
nego vi koji tvrdite da sve znate pa čak i božju volju .


dedukcija, indukcija?

Triny wrote:
Taj vaš bog je previše antropomorfiziran.

obrnuto. čovjek je stvoren na sliku Božju.
Upravo je takav taj vas bog: Nemilosrdan,nepravedan oktutan i nedosljedan.Zar Opci Potop nije dokaz da je bog nemilosrdan i okrutan?
Raspece nevinoga nije dokaz da je nepravedan?Ok,sad ti objasnjavas da nije bog (makar u krscanskim konstrukcijama je)taj koji je osmislio raspece nevinoga,ali to ne mijenja bit stvari:Ako sam ja ubio covjeka,bog nece svojevoljno kazniti mog susjeda,ali ukoliko se susjed ponudi da bude kaznjen umjesto mene.ok,tvoj bog pristaje na to..Nedosljedan? Naravno da je i nedosljedan:Ako kaze da je kazna za grijeh smrt,onda se neka i drzi toga sto je rekao.Cak je i glup:Mora nesto stvoriti da bi vidio da je to stvoreno dobro.Taj bi zidovski bog -kad bi mu ujutro povjerio deset ovaca na cuvanje-tek navecer primjetio da mu dvije fale.Po tom pitanju nije nista pametniji ni sposobniji od svako cobana.. drunken
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 10/7/2016, 10:04

nice,uprkos tome sto ti objasnjavas kako bogu nista ne treba,nego sve cini zbog ljudi
e-one wrote:
Triny wrote:

Po tome ispada da Bogu trebaju ljudi


ne radi se o tome da Bogu trebaju ljudi nego da Bog može učiniti nešto i posredstvom ljudi.

Triny wrote:
da bi dokazao  da je pravedan, milosrdan, etc ...


ljudima treba da Bog pokaže svoju narav. ko bi poštivao nepravednog, nemilosrdnog, okrutnog, nedosljednog, ... Boga?!? to ne bi bio Bog.

Triny wrote:
Kome i zašto bi on trebao dokazati/pokazati pravdu i milosrđe ?!


ljudima. jer to ojačava vjeru i povjerenje. pruža okrjepu, daje snagu, volju, hrabrost, smisao,... bez svega toga se pada u depru, nemoral, nihilizam, deizam, ateizam...



Triny wrote:
Naravno, da svatko ima pravo na svoju subjektivnu procjenu. Zašto bi nečija bila vrednija i zašto bi se naturala drugima? Ne moramo se slagati, ne moramo isto misliti, možemo razgovarati, ali ne svoje mišljenje naturati kao opće. U deizmu nema dogmi, neki vjeruju u zagrobni život, neki ne, zajedničko je da se vjeruje da iza svega stoji nešto, čak se i ne naziva bogom , i nitko nije toliko arogantan da tvrdi da je nešto tako i tako. I dopušta sebi da razmotri tuđa mišljenja i argumente i ako treba, promijeni mišljenje.

ljudožderova subjektivna procjena je da je ok jesti djecu, a npr. tvoja subjektivna procjena je da to nije ok. i ta tvoja po ničemu nije vrijednija od njegove i on dođe i pojede ti dijete, a ti, eto da te ne bi netko smatrao arogantnom, još mu ponudiš i soli?


Triny wrote:
Eto, ja ne znam


znaš. (kako znaš da ne znaš?)

Triny wrote:
i mislim da je pošteno reći kad se nešto ne zna,


je.

Triny wrote:
nego vi koji tvrdite da sve znate pa čak i božju volju .


dedukcija, indukcija?

Triny wrote:
Taj vaš bog je previše antropomorfiziran.

obrnuto. čovjek je stvoren na sliku Božju.
Ocigledno je da bogu trebaju ljudi.. Zasto bi ih inace stvorio?Sva ostala "trebanja"proizlaze iz te cinjenice,uprkos tome sto ti objasnjavas kako bogu nista ne treba i kako sve cini zbog ljudi!Bog nista ne treba,ali je stvorio ljude,pa sad treba i stvoriti uvjete i sve ostalo,sto njemu ne treba.. lol!
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Adriano50 10/7/2016, 10:18

e-one wrote:
Triny wrote:

Right, vjernicima teba takav Bog i takvog su si ga stvorili . Po svojoj mjeri.


eh, ne bih baš rekao. svaki čovjek voli bar nešto što je zabranjeno: ko bi si stvorio/izabrao Boga koji zabranjuje baš ono što mu je drago?

Triny wrote:I zašto bi bogu bilo bitno da ga ljudi poštuju?


možda zato što je to jedino što ti Njemu možeš dati. to je ono što je tvoje i time raspolažeš (ostalo samo koristiš). kao osoba imaš svoj dignitet i nitko ti ga ničime ne može oduzeti. ma što činio i na koji način ga pokušao narušiti/uništiti. ne možeš Mu dati ništa npr. materijalno kad je ionako sve Njegovo. ali ne neko poštovanje iz razloga što ti je nešto dao ili što ti nešto nije uzeo. čitaj Joba: gdje bi/si ti stala?

Triny wrote:Time si ga upravo degradirao i skinuo s božanskog trona.

naravno da Mu je nešto bitno. sve i svatko Mu je bitan. koja je alternativa: da Mu ništa i nitko nije bitan? misliš da Mu ti nisi bitna? onako, bar malo,malkice, mrvicu? puno se varijabli moralo poklopiti da bi postojala, a ti sve to tumačiš kako? slučajem, greškom, ...? ako tako misliš onda se postavlja pitanje jel Bog pogriješio ili ti u takvoj procjeni? pitanja su prvenstveno namjenjena da ih sebi bar pokušaš odgovoriti. čakštaviše, preporučio bih ti da ih ne odgovaraš nekome sa foruma. hm, a možda bih baš trebao inzistirati da odgovoriš u svrhu da ne odgovoriš. ako je tako onda inzistiram.



Triny wrote:On nešto treba?
I opet rušenje s božanskog trona.

različito je reći da Bog nešto treba (u smislu da Bogu to nešto treba), a različito je reći da Bog treba nešto učiniti (u smislu da to nešto ljudima treba). npr. Bog je stvorio ljude: Bog treba stvoriti i mjesto gdje će ti ljudi živjeti, zrak koji će disati, itd. jer ljudi ne mogu živjeti u vakuumu. to nisu potrebe koje trebaju Bogu nego ljudima. isto tako Bog treba izvršiti objavu ljudima jer ako se Bog ne objavi (sakrije se) ljudima, nema šanse da ljudi otkriju sakrivenog Boga. u Bibliji se od početka navodi da se Bog nije skrivao i to znanje o Božjem postojanju nije nikad bilo prekinuto iako se nekad radilo samo o jednoj niti (npr.Noa). i ta nit se granala u mnoštvo drugih niti (religija) koje su na pogrešan ali ipak nekakav način održavale neki nivo pobožnosti i kao takve, pogrešne, ipak uspjevale graditi neke nivoe civilizacije. religija najjače (ako ne i jedino obzirom da ateizam nije sagradio nikakvu civilizaciju) pruža i potiče koheziju društvu što je preduvjet za napredak društva i integraciju više društava/naroda/civilizacija.
Ateizam nije sagradio nikakvu civilizaciju..Grcka i egipatska  civilizacija su dakle nastale na izmisljenim religijskim bedastocama,to je bilo nuzno za nastanak civilizacija...Da nije bilo vjere u izmisljene gluposti,ne bi bilo ni civilizacija,pa tvojoj logici?..Smijesno je kad pokusavas opravdati religiju kao nekakvo evolucijsko sredstvo koje je doprinjelo cvrscem povezivanju ljudi u zajednice.. To bi mozda i proslo kod naivnih koji ne uvidjaju da je to zaista tako kad je u pitanju samo jedna ljudska zajednica,ali je vjera vec bila razlog za medjusdobno klanje izmedju te jedne i druge ljudske zajednice koja je osmislila vjeru u drugacije bedastoce.. lol!
Adriano50
Adriano50

Posts : 500
2016-01-12


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Trinity 14/7/2016, 21:03

e-one wrote:
Triny wrote:

Right, vjernicima teba takav Bog i takvog su si ga stvorili . Po svojoj mjeri.


eh, ne bih baš rekao. svaki čovjek voli bar nešto što je zabranjeno: ko bi si stvorio/izabrao Boga koji zabranjuje baš ono što mu je drago?

Triny wrote:I zašto bi bogu bilo bitno da ga ljudi poštuju?


možda zato što je to jedino što ti Njemu možeš dati. to je ono što je tvoje i time raspolažeš (ostalo samo koristiš). kao osoba imaš svoj dignitet i nitko ti ga ničime ne može oduzeti. ma što činio i na koji način ga pokušao narušiti/uništiti. ne možeš Mu dati ništa npr. materijalno kad je ionako sve Njegovo. ali ne neko poštovanje iz razloga što ti je nešto dao ili što ti nešto nije uzeo. čitaj Joba: gdje bi/si ti stala?

Triny wrote:Time si ga upravo degradirao i skinuo s božanskog trona.

naravno da Mu je nešto bitno. sve i svatko Mu je bitan. koja je alternativa: da Mu ništa i nitko nije bitan? misliš da Mu ti nisi bitna? onako, bar malo,malkice, mrvicu? puno se varijabli moralo poklopiti da bi postojala, a ti sve to tumačiš kako? slučajem, greškom, ...? ako tako misliš onda se postavlja pitanje jel Bog pogriješio ili ti u takvoj procjeni? pitanja su prvenstveno namjenjena da ih sebi bar pokušaš odgovoriti. čakštaviše, preporučio bih ti da ih ne odgovaraš nekome sa foruma. hm, a možda bih baš trebao inzistirati da odgovoriš u svrhu da ne odgovoriš. ako je tako onda inzistiram.



Triny wrote:On nešto treba?
I opet rušenje s božanskog trona.

različito je reći da Bog nešto treba (u smislu da Bogu to nešto treba), a različito je reći da Bog treba nešto učiniti (u smislu da to nešto ljudima treba). npr. Bog je stvorio ljude: Bog treba stvoriti i mjesto gdje će ti ljudi živjeti, zrak koji će disati, itd. jer ljudi ne mogu živjeti u vakuumu. to nisu potrebe koje trebaju Bogu nego ljudima. isto tako Bog treba izvršiti objavu ljudima jer ako se Bog ne objavi (sakrije se) ljudima, nema šanse da ljudi otkriju sakrivenog Boga. u Bibliji se od početka navodi da se Bog nije skrivao i to znanje o Božjem postojanju nije nikad bilo prekinuto iako se nekad radilo samo o jednoj niti (npr.Noa). i ta nit se granala u mnoštvo drugih niti (religija) koje su na pogrešan ali ipak nekakav način održavale neki nivo pobožnosti i kao takve, pogrešne, ipak uspjevale graditi neke nivoe civilizacije. religija najjače (ako ne i jedino obzirom da ateizam nije sagradio nikakvu civilizaciju) pruža i potiče koheziju društvu što je preduvjet za napredak društva i integraciju više društava/naroda/civilizacija.
Bog ne treba i ne mora ništa, a najmanje treba nešto od nas. 

Vjerojatno i "ne zna" za nas.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Nepogrešivi - Page 7 Empty Re: Nepogrešivi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum