ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 22/11/2021, 21:25

sitting_bull wrote:
mutava baštarda wrote:
mutava baštarda wrote:
sitting_bull wrote:U 24 sata u Njemačkoj umrle 62 osobe, u Hrvatskoj 73

glupi nijemci nemaju velikog vožda koji preko ministra obrane ratuje s predsjednikom vlastite države, umjesto da radi posao za koji je izabran.

zapravo,  riječ je o prividu kako je veliki hrvatski vožd stvarno velik.

sve ukazuje kao je riječ o sitnoj duši bez empatije i ikakvog osjećaja odgovornosti za druge.

dok su druge države i njihove vlade planski cijepili i pustili da znanost i struka vode igru, veliki vožd i dečki i cure iz njegove vlade i stožera su se igrali sa sudbinama i životima građana i gledali kako sava tiho teče, umjesto da barem kopiraju druge koji su nešto poduzimali.

jedino što su uspjeli smisliti je kažnjavanje onih bez covid potvrde, što je sasvim logično jer sve su hdz vlade do sada bile uspješne jedino u izmišljanju novih i novih kazni i harača.

prokleti bili, krepali u najvećim mukama!

tika-taka, tika-taka...

Tika taka, koliko naših političara je otišlo vani na operaciju? Čak je i ministar zdravstva išao vani operirati prostatu. Tika taka.
Korona novosti i spoznaje Img_2569

Kod nas podaci malo kasne zato što uhljebi loše rade posao.
Što se može vidjeti iz slike.
U Njemačkoj umire više ljudi nego kod nas. Kod nas umire više od kovida, ali ukupno manje ljudi nego u Njemačkoj.
Sad ti meni reci što je bolje...
uspoređuješ apsolutni broj umrlih i tu je točno da je broj umrlih u njemačkoj veći.

međutim, njemačka ima 83.000.000 stanovnika, a hrvatska malo manje od 4.000.000 stanovnika.

sad ti meni reci što je bolje

Šiti ... tvoje mjere tj. mjere tvoje političke opcije koja god to bila ... koje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 22/11/2021, 21:38

Sovak wrote:
veber wrote:
Sovak wrote:

Bilo bi zapravo dobro da svi koji su protiv ovih mjera kažu za koje mjere jesu i jesu li uopće za nekakve mjere te tko bi ih trebal propisivati?

Ja sam za:

- ukidanje stožera,
- da vlada temeljem ustava RH i zakona o javnom zdravstvu donosi mjere u svrhu suzbijanja zaraze,
- za provođenje tih mjera (koje god bile) odgovorni ministar zdravstva i HZJZ i naravno predsjednik vlade.
- za neprovođenje tih mjera, a u svrhu zaštite javnog zdravlja propisati sankcije. 

Tako radi ozbiljna država, tako radi pravna država.


Ti npr. reci - cijepiti ili ne, CP da ili ne, u slučaju zatrpavanja zdravstvenog sustava raditi ... kaj?

Lako je udarati kontru.

Ali kaj bi ti osobno napravil?

Koje bi ti mjere donesel za suzbijanje zaraze?
politika rijetko kada pita struku, rijetko.
u slučajevima ala HR skoro pa nikad.

politika pita struku u velikim ratovima kada slušaju generale, čak i onda griješe.

politiku boli kurac da li si se ti ili ja cijepio, politika ispunjava normu.
a, s druge strane svoje interese stavljaju ispred zajedničkih interesa.


I onda na koncu ... kaj bi ti napravil?
ne ulazim u politiku.
preslika je velika firma.
više po želji ljudi ispod mene, nego po mojoj, postao sam direktor proizvodnje.
i nije to mala firmica.

nisam se nikako mogao ukopiti između Uprave i radnika, a više sam naginjao radnicima pa je jedino moralno i ispravno bilo dati otkaz.
vratiti se na nižu pozciju kod mene ne postoji, ući u deal s upravom nije mi bilo moralno prihvatljivo.

s obzirom da sam bio dobro potfutren mogao sam si priuštiti odlazak u velikom stilu s finom otpremninom.

ali i bez nje i da sam kruha gladan vjerovatno bi postupio po savjesti.
znači ne želim se dovesti u poziciju odlučivanja pa ti ne mogu odgovoriti.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 22/11/2021, 21:44

ebenica wrote:
Sovak wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:

Zato se ''obvezno'' cijepljenje za djecu zove ''obvezno cijepljenje'' ... jer ga smiješ svojevoljno odbiti i ići dalje kako te volje.

Ne baš.

Ja jesam retardiran ... samo zbog jedne stvari - razgovaram s tobom.

.
ebenica wrote:
Sovak wrote:

OK, zakon i propis dal je tu mogućnost za odbijanje kemoterapije. I imaš ju pravo koristiti.
čitaj sad pažljivo: ako se tvom djetetu dijagnosticira rak i ti ga ne želiš liječiti to se smatra nemarom i država ti ga ima pravo oduzeti i liječiti umjesto tebe (kao skrbink osobe koja nema pravo saoodlučivanja), ako se tebi dijagnosticira rak tebi država može kurac popušit jer ti kao punoljetna osoba imaš pravo na samoodlučivanje...ista, identična stvar je i sa cjepivima i bilo kojim drugim liječenjem. kao odrasla punoljetna osoba s pravom i sposobnošću (izuzev:neuračunljive osobe) samoodlučivanja zaštičen si zakonom o pravu pacijenata...zato je nemoguće cijepit odraslo pučanstvo i zato su sva "obavezna cjepljenja" usmjerena na djecu i izvršavaju se na istima jer se može ucijenit roditelje i jer ih se može oduzet i odlučit umjesto njih.
jedino kad ti nemaš pravo odlučivanja je kad si od smrti par minuta (prometne nesreće, srčani udari...) i podrazumijeva se da ti je uračunljvost smanjena. tada doktor donosi odluku i jedino tada ti nemaš pravo na samoodlučivanje.

ti jesi retardiran uvijek i u svakom jebenom pogledu.

Je da ... po tvojem i bolesnik s ebolom ima pravo odbiti sve i jahati po cijelom planetu.

Sretno.
nema ni onaj sa koronom i u čemu je problem? kakve to jebene veze ima sa cjepivima? cjepiva su za zdrave ljude. kakve veze ima netko zdrav sa onim oboljelim od ebole ili korone?


Cjepiva služe za imunizaciju stanovništva od mogućih zaraza.

To je svrha cjepiva.

Preventiva.

Komu će se davati i kada te iznimke od njih propisuje zakonodavac temeljem ocjena i odluka zdravstvene struke.

Ne ti, ne ja, ne Noor, ne Jocker, ne društvene mreže, ne nounari.

Ali OK ... vi znate sve o cjepivima, sve o boleštini i sve o ljudskim pravima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader 22/11/2021, 21:49

dijagram wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:


Društvo smo, država smo, to podrazumijeva zakone i propise pa tako i zakon i propise o javnom zdravstvu.

Ne postoji apsolutna sloboda, niti apsolutno pravo na izbor.
To je mantra anarhista.



baš mi je drago da se slažemo :tu

II. PRAVA PACIJENATA

Pravo na suodlučivanje

Članak 6.

Pravo na suodlučivanje pacijenta obuhvaća pravo pacijenta na obaviještenost i pravo na prihvaćanje ili odbijanje pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka.
Iznimka od prava na suodlučivanje

Članak 7.

Pacijentovo pravo na suodlučivanje može se iznimno ograničiti samo kada je to opravdano njegovim zdravstvenim stanjem u slučajevima i na način posebno određenim ovim Zakonom.

------------------------------------------------------------

Članak 16.

Pacijent ima pravo prihvatiti ili odbiti pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak, osim u slučaju neodgodive medicinske intervencije čije bi nepoduzimanje ugrozilo život i zdravlje pacijenta ili izazvalo trajna oštećenja njegovoga zdravlja.

Prihvaćanje pojedinoga dijagnostičkog ili terapijskog postupka pacijent izražava potpisivanjem suglasnosti.

Obrazac suglasnosti te obrazac izjave o odbijanju pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka pravilnikom propisuje ministar nadležan za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministar).

Slijepa osoba, gluha osoba koja ne zna čitati, nijema osoba koja ne zna pisati i gluhoslijepa osoba, prihvaća pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak izjavom u obliku javnobilježničkog akta ili pred dva svjedoka iskazanom izjavom o imenovanju poslovno sposobne osobe koja će u njeno ime prihvaćati ili odbijati pojedini takav postupak.


srećom pa nismo anarhisti.
samo, necijepljeni uopce nisu pacijenti.

za necijepljene bi vrijedili clanci zakona o prisilnom lijecenju zdravih ljudi

Pa kako je Kenwood Kenon hrabro kročio pred to malo vate... : )
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 22/11/2021, 21:56

Sovak wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:

Zato se ''obvezno'' cijepljenje za djecu zove ''obvezno cijepljenje'' ... jer ga smiješ svojevoljno odbiti i ići dalje kako te volje.

Ne baš.

Ja jesam retardiran ... samo zbog jedne stvari - razgovaram s tobom.

.
ebenica wrote:
Sovak wrote:

OK, zakon i propis dal je tu mogućnost za odbijanje kemoterapije. I imaš ju pravo koristiti.
čitaj sad pažljivo: ako se tvom djetetu dijagnosticira rak i ti ga ne želiš liječiti to se smatra nemarom i država ti ga ima pravo oduzeti i liječiti umjesto tebe (kao skrbink osobe koja nema pravo saoodlučivanja), ako se tebi dijagnosticira rak tebi država može kurac popušit jer ti kao punoljetna osoba imaš pravo na samoodlučivanje...ista, identična stvar je i sa cjepivima i bilo kojim drugim liječenjem. kao odrasla punoljetna osoba s pravom i sposobnošću (izuzev:neuračunljive osobe) samoodlučivanja zaštičen si zakonom o pravu pacijenata...zato je nemoguće cijepit odraslo pučanstvo i zato su sva "obavezna cjepljenja" usmjerena na djecu i izvršavaju se na istima jer se može ucijenit roditelje i jer ih se može oduzet i odlučit umjesto njih.
jedino kad ti nemaš pravo odlučivanja je kad si od smrti par minuta (prometne nesreće, srčani udari...) i podrazumijeva se da ti je uračunljvost smanjena. tada doktor donosi odluku i jedino tada ti nemaš pravo na samoodlučivanje.

ti jesi retardiran uvijek i u svakom jebenom pogledu.

Je da ... po tvojem i bolesnik s ebolom ima pravo odbiti sve i jahati po cijelom planetu.

Sretno.
nema ni onaj sa koronom i u čemu je problem? kakve to jebene veze ima sa cjepivima? cjepiva su za zdrave ljude. kakve veze ima netko zdrav sa onim oboljelim od ebole ili korone?


Cjepiva služe za imunizaciju stanovništva od mogućih zaraza.

To je svrha cjepiva.

Preventiva.

Komu će se davati i kada te iznimke od njih propisuje zakonodavac temeljem ocjena i odluka zdravstvene struke.

Ne ti, ne ja, ne Noor, ne Jocker, ne društvene mreže, ne nounari.

Ali OK ... vi znate sve o cjepivima, sve o boleštini i sve o ljudskim pravima.
tebe očito neke stvari strašno bune...država je vlasnik prostora oko tebe i iz raznoraznih razloga ti može ograničiti kretanje, staviti u karantenu, samoizolaciju, zabraniti ulazak na svoj teritorij, zabraniti putovanje...ali država nije vlasnik tebe, može te oduzeti skrbnicima (roditeljima kome god) iz raznoraznih stvari, nemara, maltretiranja itd...čak i liječiti ako prosudi kao tvoj skrbnik da je to za tvoje dobro...ali onog trena kad ti postaneš punoljetan i dobiješ pravo na samoodlučivanje o svom vlastitom tijelu država gubi svaku moć nad tobom i tvojim odlukama i može ti samo ono prvo kaj sam nabrojao, prisilno te liječiti NE MOŽE.
samo ti i nitko drugi na ovom svijetu možeš dati pristanak (sve dok si svjesna uračunljiva osoba) nad medicinskim postupcima nad tvojim tijelom. NITKO DRUGI. i to piše u tom zakonu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda 22/11/2021, 22:04

sitting_bull wrote:
mutava baštarda wrote:
mutava baštarda wrote:
sitting_bull wrote:U 24 sata u Njemačkoj umrle 62 osobe, u Hrvatskoj 73

glupi nijemci nemaju velikog vožda koji preko ministra obrane ratuje s predsjednikom vlastite države, umjesto da radi posao za koji je izabran.

zapravo,  riječ je o prividu kako je veliki hrvatski vožd stvarno velik.

sve ukazuje kao je riječ o sitnoj duši bez empatije i ikakvog osjećaja odgovornosti za druge.

dok su druge države i njihove vlade planski cijepili i pustili da znanost i struka vode igru, veliki vožd i dečki i cure iz njegove vlade i stožera su se igrali sa sudbinama i životima građana i gledali kako sava tiho teče, umjesto da barem kopiraju druge koji su nešto poduzimali.

jedino što su uspjeli smisliti je kažnjavanje onih bez covid potvrde, što je sasvim logično jer sve su hdz vlade do sada bile uspješne jedino u izmišljanju novih i novih kazni i harača.

prokleti bili, krepali u najvećim mukama!

tika-taka, tika-taka...

Tika taka, koliko naših političara je otišlo vani na operaciju? Čak je i ministar zdravstva išao vani operirati prostatu. Tika taka.
Korona novosti i spoznaje Img_2569

Kod nas podaci malo kasne zato što uhljebi loše rade posao.
Što se može vidjeti iz slike.
U Njemačkoj umire više ljudi nego kod nas. Kod nas umire više od kovida, ali ukupno manje ljudi nego u Njemačkoj.
Sad ti meni reci što je bolje...
uspoređuješ apsolutni broj umrlih i tu je točno da je broj umrlih u njemačkoj veći.

međutim, njemačka ima 83.000.000 stanovnika, a hrvatska malo manje od 4.000.000 stanovnika.

sad ti meni reci što je bolje
Teško je reći šta je bolje 7% na četri miliona stanovnika ili 12% n na 80 miliona jer nekome je bolje da manje umre ljudi, a sigurno ima netko tko bi volio da ih pomre više.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by veber 22/11/2021, 22:04

Glupkakurac wrote:
dijagram wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:


Društvo smo, država smo, to podrazumijeva zakone i propise pa tako i zakon i propise o javnom zdravstvu.

Ne postoji apsolutna sloboda, niti apsolutno pravo na izbor.
To je mantra anarhista.



baš mi je drago da se slažemo :tu

II. PRAVA PACIJENATA

Pravo na suodlučivanje

Članak 6.

Pravo na suodlučivanje pacijenta obuhvaća pravo pacijenta na obaviještenost i pravo na prihvaćanje ili odbijanje pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka.
Iznimka od prava na suodlučivanje

Članak 7.

Pacijentovo pravo na suodlučivanje može se iznimno ograničiti samo kada je to opravdano njegovim zdravstvenim stanjem u slučajevima i na način posebno određenim ovim Zakonom.

------------------------------------------------------------

Članak 16.

Pacijent ima pravo prihvatiti ili odbiti pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak, osim u slučaju neodgodive medicinske intervencije čije bi nepoduzimanje ugrozilo život i zdravlje pacijenta ili izazvalo trajna oštećenja njegovoga zdravlja.

Prihvaćanje pojedinoga dijagnostičkog ili terapijskog postupka pacijent izražava potpisivanjem suglasnosti.

Obrazac suglasnosti te obrazac izjave o odbijanju pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka pravilnikom propisuje ministar nadležan za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministar).

Slijepa osoba, gluha osoba koja ne zna čitati, nijema osoba koja ne zna pisati i gluhoslijepa osoba, prihvaća pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak izjavom u obliku javnobilježničkog akta ili pred dva svjedoka iskazanom izjavom o imenovanju poslovno sposobne osobe koja će u njeno ime prihvaćati ili odbijati pojedini takav postupak.


srećom pa nismo anarhisti.
samo, necijepljeni uopce nisu pacijenti.

za necijepljene bi vrijedili clanci zakona o prisilnom lijecenju zdravih ljudi

Pa kako je Kenwood Kenon hrabro kročio pred to malo vate... : )
anemija kao rukom odnesena.
a jel hrabar. astigospe sinske i djevice marije bistričke, a baš je hrabar.
svima nama za primjer.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 22/11/2021, 23:35

ebenica wrote:
Sovak wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:

Zato se ''obvezno'' cijepljenje za djecu zove ''obvezno cijepljenje'' ... jer ga smiješ svojevoljno odbiti i ići dalje kako te volje.

Ne baš.

Ja jesam retardiran ... samo zbog jedne stvari - razgovaram s tobom.

.
ebenica wrote:
Sovak wrote:

OK, zakon i propis dal je tu mogućnost za odbijanje kemoterapije. I imaš ju pravo koristiti.
čitaj sad pažljivo: ako se tvom djetetu dijagnosticira rak i ti ga ne želiš liječiti to se smatra nemarom i država ti ga ima pravo oduzeti i liječiti umjesto tebe (kao skrbink osobe koja nema pravo saoodlučivanja), ako se tebi dijagnosticira rak tebi država može kurac popušit jer ti kao punoljetna osoba imaš pravo na samoodlučivanje...ista, identična stvar je i sa cjepivima i bilo kojim drugim liječenjem. kao odrasla punoljetna osoba s pravom i sposobnošću (izuzev:neuračunljive osobe) samoodlučivanja zaštičen si zakonom o pravu pacijenata...zato je nemoguće cijepit odraslo pučanstvo i zato su sva "obavezna cjepljenja" usmjerena na djecu i izvršavaju se na istima jer se može ucijenit roditelje i jer ih se može oduzet i odlučit umjesto njih.
jedino kad ti nemaš pravo odlučivanja je kad si od smrti par minuta (prometne nesreće, srčani udari...) i podrazumijeva se da ti je uračunljvost smanjena. tada doktor donosi odluku i jedino tada ti nemaš pravo na samoodlučivanje.

ti jesi retardiran uvijek i u svakom jebenom pogledu.

Je da ... po tvojem i bolesnik s ebolom ima pravo odbiti sve i jahati po cijelom planetu.

Sretno.
nema ni onaj sa koronom i u čemu je problem? kakve to jebene veze ima sa cjepivima? cjepiva su za zdrave ljude. kakve veze ima netko zdrav sa onim oboljelim od ebole ili korone?


Cjepiva služe za imunizaciju stanovništva od mogućih zaraza.

To je svrha cjepiva.

Preventiva.

Komu će se davati i kada te iznimke od njih propisuje zakonodavac temeljem ocjena i odluka zdravstvene struke.

Ne ti, ne ja, ne Noor, ne Jocker, ne društvene mreže, ne nounari.

Ali OK ... vi znate sve o cjepivima, sve o boleštini i sve o ljudskim pravima.
tebe očito neke stvari strašno bune...država je vlasnik prostora oko tebe i iz raznoraznih razloga ti može ograničiti kretanje, staviti u karantenu, samoizolaciju, zabraniti ulazak na svoj teritorij, zabraniti putovanje...ali država nije vlasnik tebe, može te oduzeti skrbnicima (roditeljima kome god) iz raznoraznih stvari, nemara, maltretiranja itd...čak i liječiti ako prosudi kao tvoj skrbnik da je to za tvoje dobro...ali onog trena kad ti postaneš punoljetan i dobiješ pravo na samoodlučivanje o svom vlastitom tijelu država gubi svaku moć nad tobom i tvojim odlukama i može ti samo ono prvo kaj sam nabrojao, prisilno te liječiti NE MOŽE.
samo ti i nitko drugi na ovom svijetu možeš dati pristanak (sve dok si svjesna uračunljiva osoba) nad medicinskim postupcima nad tvojim tijelom. NITKO DRUGI. i to piše u tom zakonu.


Naravno da me buni kad netko ne razlikuje preventivnu medicinu od terapijske medicine pa mi citira članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka i stavlja ih u kontekst preventive od zaraznih bolesti, a kaj su potpuno odvojene materije.

Preventiva i liječenje nije isto.

A punoljetnošću se ne dobivaju samo prava nego i obveze koje proizlaze iz šume zakona i propisa, a bome mogu se dobiti i sankcije ako se krše zakoni i propisi bilo o prometu, porezu, javnom zdravstvu ... svakaj nekaj. 

Pa tako kak i roditelj stječem prava, ali i obveze skrbi o djetetu i njegovom zdravlju iliti kako ti zoveš to ucjenom da mi država uzme dijete ako ne skrbim o njegovu zdravlju sukladno zakonu i propisima o obitelji. Ukoliko ne ispunjavam obveze iz zakona o obitelji riskiram sankcije.

Postoje prava, postoje i obveze.



Ali gle ... pratimo stanje dalje ... Austrija uvela obvezno cijepljenje, krčka to i u Njemačkoj ... i drugdje ... ide to.

Rekel sam da bu gore i bi gore. 

Tako večer, pa jutro - dan sljedeći.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 22/11/2021, 23:38

veber wrote:
Glupkakurac wrote:
dijagram wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:


Društvo smo, država smo, to podrazumijeva zakone i propise pa tako i zakon i propise o javnom zdravstvu.

Ne postoji apsolutna sloboda, niti apsolutno pravo na izbor.
To je mantra anarhista.



baš mi je drago da se slažemo :tu

II. PRAVA PACIJENATA

Pravo na suodlučivanje

Članak 6.

Pravo na suodlučivanje pacijenta obuhvaća pravo pacijenta na obaviještenost i pravo na prihvaćanje ili odbijanje pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka.
Iznimka od prava na suodlučivanje

Članak 7.

Pacijentovo pravo na suodlučivanje može se iznimno ograničiti samo kada je to opravdano njegovim zdravstvenim stanjem u slučajevima i na način posebno određenim ovim Zakonom.

------------------------------------------------------------

Članak 16.

Pacijent ima pravo prihvatiti ili odbiti pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak, osim u slučaju neodgodive medicinske intervencije čije bi nepoduzimanje ugrozilo život i zdravlje pacijenta ili izazvalo trajna oštećenja njegovoga zdravlja.

Prihvaćanje pojedinoga dijagnostičkog ili terapijskog postupka pacijent izražava potpisivanjem suglasnosti.

Obrazac suglasnosti te obrazac izjave o odbijanju pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka pravilnikom propisuje ministar nadležan za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministar).

Slijepa osoba, gluha osoba koja ne zna čitati, nijema osoba koja ne zna pisati i gluhoslijepa osoba, prihvaća pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak izjavom u obliku javnobilježničkog akta ili pred dva svjedoka iskazanom izjavom o imenovanju poslovno sposobne osobe koja će u njeno ime prihvaćati ili odbijati pojedini takav postupak.


srećom pa nismo anarhisti.
samo, necijepljeni uopce nisu pacijenti.

za necijepljene bi vrijedili clanci zakona o prisilnom lijecenju zdravih ljudi

Pa kako je Kenwood Kenon hrabro kročio pred to malo vate... : )
anemija kao rukom odnesena.
a jel hrabar. astigospe sinske i djevice marije bistričke, a baš je hrabar.
svima nama za primjer.

Nisi tu. Lako za našu vaticu u nozdrvi.

Kak stanje u Bayernu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 22/11/2021, 23:39

Glupkakurac wrote:
dijagram wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:


Društvo smo, država smo, to podrazumijeva zakone i propise pa tako i zakon i propise o javnom zdravstvu.

Ne postoji apsolutna sloboda, niti apsolutno pravo na izbor.
To je mantra anarhista.



baš mi je drago da se slažemo :tu

II. PRAVA PACIJENATA

Pravo na suodlučivanje

Članak 6.

Pravo na suodlučivanje pacijenta obuhvaća pravo pacijenta na obaviještenost i pravo na prihvaćanje ili odbijanje pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka.
Iznimka od prava na suodlučivanje

Članak 7.

Pacijentovo pravo na suodlučivanje može se iznimno ograničiti samo kada je to opravdano njegovim zdravstvenim stanjem u slučajevima i na način posebno određenim ovim Zakonom.

------------------------------------------------------------

Članak 16.

Pacijent ima pravo prihvatiti ili odbiti pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak, osim u slučaju neodgodive medicinske intervencije čije bi nepoduzimanje ugrozilo život i zdravlje pacijenta ili izazvalo trajna oštećenja njegovoga zdravlja.

Prihvaćanje pojedinoga dijagnostičkog ili terapijskog postupka pacijent izražava potpisivanjem suglasnosti.

Obrazac suglasnosti te obrazac izjave o odbijanju pojedinoga dijagnostičkog, odnosno terapijskog postupka pravilnikom propisuje ministar nadležan za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministar).

Slijepa osoba, gluha osoba koja ne zna čitati, nijema osoba koja ne zna pisati i gluhoslijepa osoba, prihvaća pojedini dijagnostički, odnosno terapijski postupak izjavom u obliku javnobilježničkog akta ili pred dva svjedoka iskazanom izjavom o imenovanju poslovno sposobne osobe koja će u njeno ime prihvaćati ili odbijati pojedini takav postupak.


srećom pa nismo anarhisti.
samo, necijepljeni uopce nisu pacijenti.

za necijepljene bi vrijedili clanci zakona o prisilnom lijecenju zdravih ljudi

Pa kako je Kenwood Kenon hrabro kročio pred to malo vate... : )

Fakat ... ak može on, tko ne mre?

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 22/11/2021, 23:54

Sovak wrote:

Naravno da me buni kad netko ne razlikuje preventivnu medicinu od terapijske medicine
cheers cheers

Sovak wrote:
pa mi citira članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka
ha? na kojim si ti drogama? kakav članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka? kad se to dogodilo? :D

jedino kaj je sigurno da si ti glup k'o kurac i da je isto k'o da se zidu nekaj objašnjava. osnovne pojmove nemoš razumijet a di neš više od toga, bitno da si se ti pozivao na državu i zakone a ne anarhiju lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:03

ebenica wrote:
Sovak wrote:

Naravno da me buni kad netko ne razlikuje preventivnu medicinu od terapijske medicine
cheers  cheers

Sovak wrote:
pa mi citira članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka
ha? na kojim si ti drogama? kakav članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka? kad se to dogodilo? :D

jedino kaj je sigurno da si ti glup k'o kurac i da je isto k'o da se zidu nekaj objašnjava. osnovne pojmove nemoš razumijet a di neš više od toga, bitno da si se ti pozivao na državu i zakone a ne anarhiju lol!


Pardon ... u pravu si - članak gdje pacijent može odbiti terapiju za liječenje bolesti

Meni veliš da ne kužim pojmove, a tebi su preventiva i zaštita od zaraznih bolesti isto kaj liječenje ... npr. od raka.

Nisu isto.

I ne pozivam se ja na nikaj, nego država na zakone i propise kad određuje mjere.

Moje je da ih poštujem ili ne, ali ako ih ne poštujem riskiram svakaj nekaj.

Tako jebeno jednostavno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:06

Sovak wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:

Naravno da me buni kad netko ne razlikuje preventivnu medicinu od terapijske medicine
cheers  cheers

Sovak wrote:
pa mi citira članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka
ha? na kojim si ti drogama? kakav članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka? kad se to dogodilo? :D

jedino kaj je sigurno da si ti glup k'o kurac i da je isto k'o da se zidu nekaj objašnjava. osnovne pojmove nemoš razumijet a di neš više od toga, bitno da si se ti pozivao na državu i zakone a ne anarhiju lol!


Pardon ... u pravu si - članak gdje pacijent može odbiti terapiju za liječenje bolesti

Meni veliš da ne kužim pojmove, a tebi su preventiva i zaštita od zaraznih bolesti isto kaj liječenje ... npr. od raka.

Nisu isto.

I ne pozivam se ja na nikaj, nego država na zakone i propise kad određuje mjere.

Moje je da ih poštujem ili ne, ali ako ih ne poštujem riskiram svakaj nekaj.

Tako jebeno jednostavno.
jel može link na taj članak koji sam ja citirao? Basketball cheers cheers

ja sam ti citirao dio zakona o pravima pacijenata, nikakav članak :D o nikakvom raku...
rak sam ti stavio kao paralelu jer ti očito nije jasno da bi netko mogao odbiti medicinski postupak i primjer raka je da se to redovito događa jer pacijentima taj zakon to pruža....crtao sam ti, al tebi ni jednostavni crteži nisu jasni Basketball Basketball

i daj mi molim te zakone koji razlikuju preventivnu od kako reče? terapijske medicine Basketball Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:09

ovo je zakon, jel razumiješ? državni zakon o pravima pacijenata kojim su isti zaštićeni od bilo koje medicinske djelatnosti na koju sami ne pristanu:
https://www.zakon.hr/z/255/Zakon-o-za%C5%A1titi-prava-pacijenata


pa bokteiebo ludog :/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:12

Krenula sam vas citati, ali vasa me strast zaustavila ..bas se lozite jedan na drugog. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:12

ebenica wrote:
Sovak wrote:
ebenica wrote:
Sovak wrote:

Naravno da me buni kad netko ne razlikuje preventivnu medicinu od terapijske medicine
cheers  cheers

Sovak wrote:
pa mi citira članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka
ha? na kojim si ti drogama? kakav članak o pravima pacijenata koji se liječe od raka? kad se to dogodilo? :D

jedino kaj je sigurno da si ti glup k'o kurac i da je isto k'o da se zidu nekaj objašnjava. osnovne pojmove nemoš razumijet a di neš više od toga, bitno da si se ti pozivao na državu i zakone a ne anarhiju lol!


Pardon ... u pravu si - članak gdje pacijent može odbiti terapiju za liječenje bolesti

Meni veliš da ne kužim pojmove, a tebi su preventiva i zaštita od zaraznih bolesti isto kaj liječenje ... npr. od raka.

Nisu isto.

I ne pozivam se ja na nikaj, nego država na zakone i propise kad određuje mjere.

Moje je da ih poštujem ili ne, ali ako ih ne poštujem riskiram svakaj nekaj.

Tako jebeno jednostavno.
jel može link na taj članak koji sam ja citirao? Basketball cheers cheers

ja sam ti citirao dio zakona o pravima pacijenata, nikakav članak :D o nikakvom raku...
rak sam ti stavio kao paralelu jer ti očito nije jasno da bi netko mogao odbiti medicinski postupak i primjer raka je da se to redovito događa jer pacijentima taj zakon to pruža....crtao sam ti, al tebi ni jednostavni crteži nisu jasni Basketball Basketball

i daj  mi molim te zakone koji razlikuju preventivnu od kako reče? terapijske medicine Basketball Basketball

Rekel sam da su to različite materije.

Preventiva i liječenje.

I jesu. 

Cjepivom ne liječiš nego sprečavaš bolest.

Lijekom ne preveniraš bolest nego liječiš.

Ako to ne shvaćaš, onda sam fakat kandidat za megakretena kaj uopće razgovaram s tobom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:15

Sovak wrote:

Rekel sam da su to različite materije.

Preventiva i liječenje.

I jesu. 

Cjepivom ne liječiš nego sprečavaš bolest.

Lijekom ne preveniraš bolest nego liječiš.

Ako to ne shvaćaš, onda sam fakat kandidat za megakretena kaj uopće razgovaram s tobom.
ti si lud čovjek Basketball Basketball al totalno lud.
postoji zakon o zaštiti pacijenata i odnosi se na svaki jebeni medicinski zahvat, od igle do pile za rezanje udova na pacijentu....jel kuiš?
ma kužiš ti moj kurac Basketball Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:16

violator wrote:Krenula sam vas citati, ali vasa me strast zaustavila ..bas se lozite jedan na drugog.  :)
mene budale fasciniraju :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:19



Australia: Army trucks now transferring positive C-19 cases to Howard Springs Quarantine 'Facility'

The Australian army has begun forcibly removing residents in the Northern Territories to the Howard Springs quarantine 'Facility' located in Darwin, after nine new Covid-19 cases were identified in the community of Binjari.

The move comes after hard lockdowns were instituted in the communities of both Binjari and nearby Rockhole on Saturday night.

“Residents of Binjari and Rockhole no longer have the five reasons to leave their homes,” said Northern Territory chief minister, Michael Gunner, referring to the country’s five allowable reasons to avoid lockdown (buying food and supplies, exercising for up to two hours, care or caregiving, work or education if it can’t be done from home, and to get vaccinated at the nearest possible location).

“They can only leave for medical treatment, in an emergency, or as required by law.”

“It’s highly likely that more residents will be transferred to Howard Springs today, either as positive cases or close contacts,” he continued, adding “We have already identified 38 close contacts from Binjari but that number will go up. Those 38 are being transferred now.”

“I contacted the Prime Minister last night. We are grateful for the support of about 20 ADF personnel, as well as army trucks to assist with the transfer of positive cases and close contacts – and to support the communities. We are doing an assessment today of what extra resources we might need from the Feds, and the Prime Minister is ready to help further – I thank him for that.”
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 23/11/2021, 00:21

i što kažu? davidove zvijezde nisu baš dobra paralela?
nije ovo konc logor, ovo je sabirni centar za pozitivne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum