ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovisan/ovisna sam o...

Page 9 of 23 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Next

Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by aben Tue 28 Feb - 18:14

Nekoliko dana prije hospitalizacije prestao je uzimati hranu, ali je pio 5-6 litara vode dnevno, što je objasnio namjerom kako mora učiniti gastroenterološku obradu

a di je do 9...

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:17

aben wrote:file:///C:/Users/korisnik/Downloads/hiponatrijemicka_encefalopatija_uzrokovana_psihogenom_polidipsijom.pdf

ne ozbiljno, pročitala sam i bila kod liječnika... razgovarala sa ženom koja ima sličan problem ali kod nje je riječ o štitnjači što je kod mene u redu... nisam ni bipolarna iako imam periode kad mi se ide na forum i periode kad mi je muka od njega...  affraid ali tema je bila za zezanciju a ne za medicinsku dijagnostiku.. sad sam pročitala prvu stranicu stare teme, idem dalje...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:18

A joooj, koliko je to dnevno vremena provedeno u wc-u?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:20

A joooj, koliko je to svako jutro manje kg? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:26

metilda wrote:ovisna sam o jutarnjoj kavi...  :W

čak sam i napisala ovdje nešto  bom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:27

mativka wrote:A joooj, koliko je to dnevno vremena provedeno u wc-u?

imam pravu biblioteku u wc-u  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:27

mativka wrote:A joooj, koliko je to svako jutro manje kg? :)

ne znam, bacila sam vagu da me ne zeza...  cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:29

metilda wrote:ovisna sam o forumima  :W valjda je početak ozdravljenja priznati ovisnost  :shy ne može proći dan a da ne napišem nešto, bilo što, pa taman i citirati nešto pametno  :clown

možda je ispijanje vode prouzročilo demenciju  :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:30

pročitala sve.. najbolje je sve okrenuti na šalu.. dobro sam se nasmijala na neke ovisnosti.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:36

Ima i mene, 2014. god. Vrijeme leti :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 18:37

mativka wrote:Ima i mene, 2014. god. Vrijeme leti :)

Bome baš leti... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by aben Tue 28 Feb - 18:55

metilda wrote:
aben wrote:file:///C:/Users/korisnik/Downloads/hiponatrijemicka_encefalopatija_uzrokovana_psihogenom_polidipsijom.pdf

ne ozbiljno, pročitala sam i bila kod liječnika... razgovarala sa ženom koja ima sličan problem ali kod nje je riječ o štitnjači što je kod mene u redu... nisam ni bipolarna iako imam periode kad mi se ide na forum i periode kad mi je muka od njega...  affraid ali tema je bila za zezanciju a ne za medicinsku dijagnostiku.. sad sam pročitala prvu stranicu stare teme, idem dalje...
 ne slušoj socijalističke likore, išći drugo mišljenje kod kapitalističkih likorov.


9 litor je puno

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 20:05

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:file:///C:/Users/korisnik/Downloads/hiponatrijemicka_encefalopatija_uzrokovana_psihogenom_polidipsijom.pdf

ne ozbiljno, pročitala sam i bila kod liječnika... razgovarala sa ženom koja ima sličan problem ali kod nje je riječ o štitnjači što je kod mene u redu... nisam ni bipolarna iako imam periode kad mi se ide na forum i periode kad mi je muka od njega...  affraid ali tema je bila za zezanciju a ne za medicinsku dijagnostiku.. sad sam pročitala prvu stranicu stare teme, idem dalje...
 ne slušoj socijalističke likore, išći drugo mišljenje kod kapitalističkih likorov.


9 litor je puno

ne otvara mi se link koji si stavio.. znam i ja da je to puno vode a kako se pojavilo prije par mjeseci posumnjala sam na šećer, ali svi su nalazi bili u redu.. ne znam koji su to kapitalistički liječnici :P moja liječnica (socijalistička) mi je također kao na linku s kojeg si izvadio dijagnozu rekla da se radi o srednjim godinama.. i da pokušam smanjiti unos vode što mi do sada nije uspjelo... jednostavno sam to prihvatila kao vrstu ovisnosti kao što je kod nekoga ovisnost o pušenju pa pali cigaretu za cigaretom...  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 20:21

misliš na ovakve liječnike..

https://www.researchgate.net/profile/Branka_Aukst-Margetic/publication/250612958_POLIDIPSIJA_I_HIPONATRIJEMIJA_U_BOLESNIKA_SA_SHIZOFRENIJOM/links/0046351ec3ea43d78c000000.pdf
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by aben Tue 28 Feb - 20:21

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:file:///C:/Users/korisnik/Downloads/hiponatrijemicka_encefalopatija_uzrokovana_psihogenom_polidipsijom.pdf

ne ozbiljno, pročitala sam i bila kod liječnika... razgovarala sa ženom koja ima sličan problem ali kod nje je riječ o štitnjači što je kod mene u redu... nisam ni bipolarna iako imam periode kad mi se ide na forum i periode kad mi je muka od njega...  affraid ali tema je bila za zezanciju a ne za medicinsku dijagnostiku.. sad sam pročitala prvu stranicu stare teme, idem dalje...
 ne slušoj socijalističke likore, išći drugo mišljenje kod kapitalističkih likorov.


9 litor je puno

ne otvara mi se link koji si stavio.. znam i ja da je to puno vode a kako se pojavilo prije par mjeseci posumnjala sam na šećer, ali svi su nalazi bili u redu.. ne znam koji su to kapitalistički liječnici :P moja liječnica (socijalistička) mi je također kao na linku s kojeg si izvadio dijagnozu rekla da se radi o srednjim godinama.. i da pokušam smanjiti unos vode što mi do sada nije uspjelo... jednostavno sam to prihvatila kao vrstu ovisnosti kao što je kod nekoga ovisnost o pušenju pa pali cigaretu za cigaretom...  :)
kapitalistički likori su oni ki gustaju, kima je potpuno i iskreno stalo da te izliču, jer o tomu ovisi njihova pohljepa, privatnici.

ni bitno jesi li ovisna, nego količina.
svako pretjerivanje zaslužuje našu pozornost, pogotovo tako veliko. učini matematiku soma; ili si negdi probušena pa ti ističe voda, ili ti je potribna oralna gratifikacija:)

inače, jo se ličin od alkohola vodon, radenskon, zapravo. i popijen je litru ipo dnevno. uz normalnu ćikaricu čaja, pijat dvo juhe i ostalu hronu, to vjerojatno dojde do dvi litre- i hljemuće mi se po štumku ko da sun žaba. a di je još sedan litor.

jedun pu sun u kifamenu popi 5.5 litor, i bi sun bolestan dvo dona nakon toga. još nešto, imun sto kili, a ti si biće nika mola ženica. pa eto, sa računoj.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi3yMSMv7PSAhVErxoKHSzgBhQQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fhrcak.srce.hr%2Ffile%2F51075&usg=AFQjCNEKulnEr5ezGl8PRn73_RAVIHTUjA&bvm=bv.148073327,d.d2s

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 20:25

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:file:///C:/Users/korisnik/Downloads/hiponatrijemicka_encefalopatija_uzrokovana_psihogenom_polidipsijom.pdf

ne ozbiljno, pročitala sam i bila kod liječnika... razgovarala sa ženom koja ima sličan problem ali kod nje je riječ o štitnjači što je kod mene u redu... nisam ni bipolarna iako imam periode kad mi se ide na forum i periode kad mi je muka od njega...  affraid ali tema je bila za zezanciju a ne za medicinsku dijagnostiku.. sad sam pročitala prvu stranicu stare teme, idem dalje...
 ne slušoj socijalističke likore, išći drugo mišljenje kod kapitalističkih likorov.


9 litor je puno

ne otvara mi se link koji si stavio.. znam i ja da je to puno vode a kako se pojavilo prije par mjeseci posumnjala sam na šećer, ali svi su nalazi bili u redu.. ne znam koji su to kapitalistički liječnici :P moja liječnica (socijalistička) mi je također kao na linku s kojeg si izvadio dijagnozu rekla da se radi o srednjim godinama.. i da pokušam smanjiti unos vode što mi do sada nije uspjelo... jednostavno sam to prihvatila kao vrstu ovisnosti kao što je kod nekoga ovisnost o pušenju pa pali cigaretu za cigaretom...  :)
kapitalistički likori su oni ki gustaju, kima je potpuno i iskreno stalo da te izliču, jer o tomu ovisi njihova pohljepa, privatnici.

ni bitno jesi li ovisna, nego količina.
svako pretjerivanje zaslužuje našu pozornost, pogotovo tako veliko. učini matematiku soma; ili si negdi probušena pa ti ističe voda, ili ti je potribna oralna gratifikacija:)

inače, jo se ličin od alkohola vodon, radenskon, zapravo. i popijen je litru ipo dnevno. uz normalnu ćikaricu čaja, pijat dvo juhe i ostalu hronu, to vjerojatno dojde do dvi litre- i hljemuće mi se po štumku ko da sun žaba. a di je još sedan litor.

jedun pu sun u kifamenu popi 5.5 litor, i bi sun bolestan dvo dona nakon toga. još nešto, imun sto kili, a ti si biće nika mola ženica. pa eto, sa računoj.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi3yMSMv7PSAhVErxoKHSzgBhQQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fhrcak.srce.hr%2Ffile%2F51075&usg=AFQjCNEKulnEr5ezGl8PRn73_RAVIHTUjA&bvm=bv.148073327,d.d2s

joj, nemoj mi ih spominjati.. nedavno je jedan kapitalistički likor poznanici uzeo nalaz prvog liječnika, bacio oko preko njega, rekao da je pogrešan i da je sve u redu i naplatio 750 kuna.. tek je treće (socijalističko) mišljenje ušlo u srž problema i ponudilo pravu terapiju
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by aben Tue 28 Feb - 20:29

metilda wrote:


joj, nemoj mi ih spominjati.. nedavno je jedan kapitalistički likor poznanici uzeo nalaz prvog liječnika, bacio oko preko njega, rekao da je pogrešan i da je sve u redu i naplatio 750 kuna.. tek je treće (socijalističko) mišljenje ušlo u srž problema i ponudilo pravu terapiju
ime i prezime?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:07

aben wrote:
metilda wrote:


joj, nemoj mi ih spominjati.. nedavno je jedan kapitalistički likor poznanici uzeo nalaz prvog liječnika, bacio oko preko njega, rekao da je pogrešan i da je sve u redu i naplatio 750 kuna.. tek je treće (socijalističko) mišljenje ušlo u srž problema i ponudilo pravu terapiju
ime i prezime?

taman posla da bih to ovdje napisala, ali ne boj se, tebi neće nikad trebati :P
razmišljam kako bih to došla kod privatnika i rekla: pijem puno vode, odredite mi dijagnozu.. a on odmah trista pretraga svaka po 500 kuna. :roll pa onda me pošalje kolegi pa novih 1000 kuna.. a ja imam dijagnozu sredovječne žene i to džabe :D
nego šalu na stranu.. sutra počinjem sa odvikavanjem :D napunit ću dvije boce što znači 3 litra vode i pokušat izdržati cijeli dan.. javit ću je li mi uspjelo... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by aben Tue 28 Feb - 21:32

metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


joj, nemoj mi ih spominjati.. nedavno je jedan kapitalistički likor poznanici uzeo nalaz prvog liječnika, bacio oko preko njega, rekao da je pogrešan i da je sve u redu i naplatio 750 kuna.. tek je treće (socijalističko) mišljenje ušlo u srž problema i ponudilo pravu terapiju
ime i prezime?

taman posla da bih to ovdje napisala, ali ne boj se, tebi neće nikad trebati :P
razmišljam kako bih to došla kod privatnika i rekla: pijem puno vode, odredite mi dijagnozu.. a on odmah trista pretraga svaka po 500 kuna. :roll pa onda me pošalje kolegi pa novih 1000 kuna.. a ja imam dijagnozu sredovječne žene i to džabe :D
nego šalu na stranu.. sutra počinjem sa odvikavanjem :D napunit ću dvije boce što znači 3 litra vode i pokušat izdržati cijeli dan.. javit ću je li mi uspjelo... :)
ok, ako mu ne napišeš ime, unda potičeš njegovu nesposobnost na teret nevinih ljudi. 

nevjerojatno si socijalitizirana, imun strica u meriki, '56. godišće, bi je pitur u new jerseyju, u mirovini je jedno 5-6 godin, i pred ovo leto je operiro kralješak u vrotu, stavili su mu umjetan- za 250 000 dolarov. umirovljeni pitur, žena kućanica.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:52

aben wrote:
metilda wrote:
aben wrote:
metilda wrote:


joj, nemoj mi ih spominjati.. nedavno je jedan kapitalistički likor poznanici uzeo nalaz prvog liječnika, bacio oko preko njega, rekao da je pogrešan i da je sve u redu i naplatio 750 kuna.. tek je treće (socijalističko) mišljenje ušlo u srž problema i ponudilo pravu terapiju
ime i prezime?

taman posla da bih to ovdje napisala, ali ne boj se, tebi neće nikad trebati :P
razmišljam kako bih to došla kod privatnika i rekla: pijem puno vode, odredite mi dijagnozu.. a on odmah trista pretraga svaka po 500 kuna. :roll pa onda me pošalje kolegi pa novih 1000 kuna.. a ja imam dijagnozu sredovječne žene i to džabe :D
nego šalu na stranu.. sutra počinjem sa odvikavanjem :D napunit ću dvije boce što znači 3 litra vode i pokušat izdržati cijeli dan.. javit ću je li mi uspjelo... :)
ok, ako mu ne napišeš ime, unda potičeš njegovu nesposobnost na teret nevinih ljudi. 

nevjerojatno si socijalitizirana, imun strica u meriki, '56. godišće, bi je pitur u new jerseyju, u mirovini je jedno 5-6 godin, i pred ovo leto je operiro kralješak u vrotu, stavili su mu umjetan- za 250 000 dolarov. umirovljeni pitur, žena kućanica.

ako bih igdje napisala njegovo ime to bi bilo na prijavi liječničkoj komori ali taj bi spor sigurno izgubila...
olako pisati nečija imena po forumima je nepošteno... a nisam ni vidjela da je itko to učinio osim o političarima... tu se piše i laže sve u šesnaest..

no da se vratim temi.. kopala sam malo po netu i zbilja je moguće otrovati se vodom  :O

Riječ stručnjaka "U pozadini predoziranja ili intoksikacije vodom krije se hiponatrijemija, odnosno sniženje natrija ili soli u krvi. Simptomi koji se javljaju kod niskih razina natrija u krvi su glavobolja, umor, mučnina, učestalo uriniranje i mentalna dezorijentacija. Središnji organi koji kontroliraju promet vode i soli u tijelu su bubrezi. U situaciji kada osoba unese previše vode u kratkom razdoblju, bubrezi je ne mogu dovoljno brzo eliminirati te se krv razrjeđuje. Zbog razlike u koncentraciji soli, voda izlazi iz krvotoka i ulazi u stanice koje potom bubre. Većina tjelesnih stanica ima nešto prostora za širenje, što se ne može reći za stanice mozga. Stoga edem mozga može biti fatalan. Brza i izražena hiponatrijemija uzrokuje ulazak vode u stanice mozga što se očituje komom, respiratornim arestom i smrću", objasnila je doc. dr. sc. Darija Vranešić Bender, nutricionistica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Guest Tue 28 Feb - 21:54



imun strica u meriki, '56. godišće, bi je pitur u new jerseyju, u mirovini je jedno 5-6 godin, i pred ovo leto je operiro kralješak u vrotu, stavili su mu umjetan- za 250 000 dolarov. umirovljeni pitur, žena kućanica.



ja ti malo ne virujem u tu priču... :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovisan/ovisna sam o... - Page 9 Empty Re: Ovisan/ovisna sam o...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 23 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 16 ... 23  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum