ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Guest 23/6/2016, 10:13

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Ef555ee04047bfe9c338e3f1790fab6b
POLETEO AVION ZA NJUJORK Vučić: Tužan sam što moram da ostanem u Beogradu, ovo je jedan od mojih snova 67
Posle skoro četvrt veka prvi avion iz srpske prestonice poleteće danas direktno za Njujork. [size=14]»[/size]

Guest
Guest


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Guest 23/6/2016, 10:13

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Ef555ee04047bfe9c338e3f1790fab6b
POLETEO AVION ZA NJUJORK Vučić: Tužan sam što moram da ostanem u Beogradu, ovo je jedan od mojih snova 67
Posle skoro četvrt veka prvi avion iz srpske prestonice poleteće danas direktno za Njujork. [size=14]»[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Guest 23/6/2016, 10:14

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Ef555ee04047bfe9c338e3f1790fab6b
POLETEO AVION ZA NJUJORK 
Vučić: Tužan sam što moram da ostanem u Beogradu,
 ovo je jedan od mojih snova 


Posle skoro četvrt veka prvi avion iz srpske prestonice poleteće danas direktno za Njujork. [size=14]»[/size]
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Guest 23/6/2016, 11:04

https://www.flightradar24.com/ASL500/a1ca658

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 56724_1465754340
[size=31]JU500[/size] /ASL500
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Serbinho-3 23/6/2016, 12:54

Eva wrote:Odlično izgleda. Bilo je krajnje vrijeme da nekaj naprave s tim aerodromom. Ono kad si na Pleso sletio, a pogotovo za strance, pomislo si to neki pričuvni seoski aerodromčić, a ne glavnog grada.

Beogradski ima toranj za kontrolu letenja kao u selu nekom napustenom, cudi me da ga nisu barem oblozili aluminijskum fasadom, panelima, zatim neke barake uz pistu gde drze raznorazne gluposti, katastrofa na prvi pogled, unutra sredjen, ali ima detalja da se sredi.

Dva detalja koji kvare utisak, barem neke pristojnosti.

Avion Air Serbia dosao vec do Grenlanda, posle cetvrt veka pauze, zazeleli ga se i Eskimi.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Serbinho-3 23/6/2016, 13:14

Kapetan aviona Hrvat, barem mi izgleda tako.


[size=24]LET ZA ISTORIJU Kapetan aviona za Njujork: U duši mi je vulkan
[size=11]Slađana Vukašinović | [size=11]23. 06. 2016 - 12:50h
[/size]
[/size]
[/size]
Za mene je ovaj let profesionalna rutina, ali u duši mi je emocionalni vulkan, jer ću pod zastavom zemlje svojih predaka sleteti na američko tlo, govori u u izjavi za “Blic” kapetan Davor Mišeljić, koji će biti glavni u pilotskoj kabini “erbasa A330” koji je rano jutros poleteo na prvi direktan let Beograd-Njujork posle 24 godine.
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 9db7819b933c34e2bcf12f9c830ca915
Foto: RAS Srbija
Uzbuđen: Davor Mišeljić, kapetan Erbasa A330
[size][size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_pintrest_gray_ico"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]

Pored njega, u kabini su i pilot Vladimir Nikolić i kopilot Dragan Vasić.

“Erbas A330” poneo je, simbolično, ime Nikole Tesle, a linijama su dodeljeni brojevi JU500 i JU501, koje je koristio prethodnik “Er Srbije” - JAT, pre 24 godine.
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 779cf53c182b69b2d24681f26219152a
Foto: RAS Srbija
[size][size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_pintrest_gray_ico"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
[size]
Koliko je značajna ova obnovljena linija pokazuje i to što je putnike ispratio premijer Aleksandar Vučić. Prema rečima predsednika Nadzornog odbora “Er Srbije” Siniše Malog, ovaj let je upravo Vučićevo delo:
- Bez premijera Aleksandra Vučića, njegove podrške i pomoći ne bi bilo “Er Srbije” kao najbolje kompanije u regionu, ali ni leta za Njujork.
[/size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Ba7eeb029f363f427f4247bcd0eaee4a
Foto: RAS Srbija
Prva klasa "Erbasa A330" kompanije Er Srbija
[size][size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_pintrest_gray_ico"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
[size]
S njim se složio i direktor “Etihada” Džejms Hogan.
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 7abda150bf91c42389256c56a218d97f
Na prvom letu za Njujork Verica Rakočević, Jadranka Jovanović, Zoran Babić, putnici oduševljeni
Putnici leta Er Srbije na direktnoj liniji iz Beograda za Njujork, prvog posle 24 godine, izrazili su zadovoljstvo uvodjenjem ove značajne destinacije, jer će to skratiti putovanje, pošto više nema presedanja kao što je to bio slučaj do sada. Među putnicima su i poznate ličnosti kao što su Nataša Tapušković, Zorana Mihajlović, Jadranka Jovanović, Verica Rakočević, Zoran Babić, Dejan Stanković...

[size=14]Pročitaj još
[/size]
- Bez vizije i istrajnosti premijera Vučića ne bi bilo moguće ostvariti ovaj posao. Počinje era “Er Srbije”, koja je vodeća kompanija na Balkanu, i koja će postati i vodeći brend u Evropi. Na dobrom smo putu da to i budemo, jer Beograd je čvorište sa 500 letova nedeljno ka 44 destinacije - rekao je Hogan.
[/size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 A2a510bb0063ee210609254e7bb9f217
Foto: RAS Srbija
Dane Kondić, generalni direktor
[size][size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_pintrest_gray_ico"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
[size]
Generalni direktor “Er Srbije” Dane Kondić rekao je za “Blic” da je ovo za njega veliki dan.
- Svoju profesionalnu karijeru sam stavio u službu svoje nacije i zato sam presrećan - rekao je Kondić.
Inače, civilni kapetan srpske zvanične delegacije je potpredsednica Vlade i ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović, koja po ovlašćenju premijera Vučića predvodi državni tim. U avionu će biti i Siniša Mali, ali i predstavnici mnogih kompanija.
PRIJEM U NJUJORKU ZA 300 ZVANICA, PROGRAM VODI STANA KATIĆ
[/size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 3a8bfecf647ed75ae806b013c2994246
Foto: Tanjug/AP
Stana Katić
[size][size]
"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_pintrest_gray_ico"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Share_v1_facebook_gray_ico[/size][/size]
[size]
U njujorškom Linkoln centru biće organizovan prijem za 300 zvanica. Pozivnice su dobili poznati sportisti, manekeni, ugledne javne ličnosti, a konferansije će biti holivudska glumica srpskog porekla Stana Katić, najpoznatija po ulozi u seriji “Kasl[/size]
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by RayMabus 23/6/2016, 17:06

Koliko citam u nekim novinama ( mislim 24 sata ) karta je ono jeftina tj jeftinija nego kod konkurenkcije pa vec ima dosta rezervacija iz Grčke i iz Hrvatske.

-----------


"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Avionteslaaaaasss
Foto: Wikipedia
IZ BEOGRADA je danas poletio prvi diretni let za New York nakon 24 godine,
Airbus A-330 Air Srbije nosi ime Nikole Tesle, a iz Beograda je poletio u 08.07 sati ujutro.

Očekuje se kako će u New York sletjeti u 18 sati po našem vremenu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by RayMabus 23/6/2016, 17:15

400 eura .....pa ništa ono.

----


Probni letovi 

Riječ je o prvom širokotrupnom avionu za redovni intrekontinetalni saobraćaj izmedu Balkana i SAD-a, koji je sada najveći avion u floti Air Serbije, a koji je u Beograd stigao 11. maja.

Letjelica ima 254 mjesta - 236 sjedišta u ekonomskoj klasi i 18 u biznis klasi.

Karte su u prodaji od februara po cijeni počevši od 399 eura.

Letovi do New Yorka će se obavljati pet puta sedmično, a dodijeljeni su im brojevi YU500 i YU501, isti oni koje je koristio prethodnik JAT, kad je prije 24 godine direktno letio za New York.

Avion je u prethodnom periodu isproban na letovima do pojedinih gradova u regiji.



http://balkans.aljazeera.net/vijesti/od-danas-direktan-let-beograd-new-york

RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Guest 23/6/2016, 17:57

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Air-srbija-sletanje-njujork-foto-twitter-1466695895-935629
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Clone Stormtrooper 23/6/2016, 19:00

jel' tko bio na spektaklu ;http://www.njuz.net/pustene-u-prodaju-karte-za-gledanje-vucicevog-mahanja-avionu-za-njujork/
Clone Stormtrooper
Clone Stormtrooper

Male
Posts : 738
2016-02-19


Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Serbinho-3 23/6/2016, 23:12

RayMabus wrote:400 eura .....pa ništa ono.

Uzmes steku, dve cigareta, ne znam kakvi su tamo na Kenediju, ovde na Malpensi ne gledaju.

Steka Marlboro u Srbiji 23 eura, tamo po NYC Crnci zicaju za dolar po cigareti.

Rasprodas pljuge, uzmes rent a car, imas Enterprise ili ko vec za 9.90$ na dan, izadjes malo iz Njujorka ka Pensilvaniji na I-80 autoput, imas tamo motela iz lanaca tipa Super 8 za 20$ na dan.

Mozes za sitne pare da se prosetas po Njujorku, naravno ako znas.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

"Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade" - Page 2 Empty Re: "Posle Njujorka Er Srbija i do Čikaga i Kanade"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum