ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Današnje spoznaje..

Page 46 of 50 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by betty.boop Sat 13 May - 13:29

ko ne zivi zivot, o njemu prica ...

betty.boop

Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by jokerman Sun 14 May - 9:52

Vec ima par dana u sebi se  hrvam nastojeci pomiriti Hegelovu fenomelogiju duha sa Heideggerovim konceptom ''bacenosti' bitka  u svijet. Ciklicni rast duhovnog svijeta covjeka i misaona evolucija cini mi se nepomiljiva sa definitivnosti egzistencije. Ako koncept nestaje upotrebom, to jest uranja u bitak i samim tim prestaje biti promatram kao izvanjska datost, kako se onda uopce moze govoriit i promatrati svijet unutar postulata njemackog idealizma ili kartezaskih dilema? Ako cekic zatomljuje svoju bit, biva ''zaboravljen'' koristenjem sta sprecava uranjanje duha unutar sebe kroz samo motrenje svijeta, bilo na materijalnom ili metafizickom nivou. Voden takvom logiikom, dolazi se do zakljucka kako bivstvovanje i bilo koja ''duhovna aktivnost'' nije nista vise produzetak esencije bica na na fundametalnom planu ostvarivanja unutar ogracenih dimenzija prolaznosti. Ako je misaona aktivnost fundament , nerazdvojiv od svog supstrata, zat to ne cini analiticku filozofiju na neki nacin izlisnom.
Hmmm, zbilja me muci ovo proteklih dana.

Svaka pomoc u razrijesavanju ove ''dileme'' bila bi i vise nego dobrodolsa. Unaprijed hvala.

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic Sun 14 May - 10:16


imam ja prijedlog:
Današnje spoznaje.. - Page 46 Fbd
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by jokerman Sun 14 May - 10:21

ah kic,, 

Wissenschaft denkt nicht

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic Sun 14 May - 10:23


denken heißt vergleichen
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by jokerman Sun 14 May - 10:27

ne mozes kroz fizikalane zakone rec sta je fizika. Usporedba tu ne moze se napravit, jer ta dva nacina misljenja uopce ne krecu u istim dimenzijama.

mislism da je krajnje vrime da skines majicu s natpisom ''science rocks'' ;)

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic Sun 14 May - 11:01


gayaro :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Sun 14 May - 13:06

jokerman wrote:Vec ima par dana u sebi se  hrvam nastojeci pomiriti Hegelovu fenomelogiju duha sa Heideggerovim konceptom ''bacenosti' bitka  u svijet. Ciklicni rast duhovnog svijeta covjeka i misaona evolucija cini mi se nepomiljiva sa definitivnosti egzistencije. Ako koncept nestaje upotrebom, to jest uranja u bitak i samim tim prestaje biti promatram kao izvanjska datost, kako se onda uopce moze govoriit i promatrati svijet unutar postulata njemackog idealizma ili kartezaskih dilema? Ako cekic zatomljuje svoju bit, biva ''zaboravljen'' koristenjem sta sprecava uranjanje duha unutar sebe kroz samo motrenje svijeta, bilo na materijalnom ili metafizickom nivou. Voden takvom logiikom, dolazi se do zakljucka kako bivstvovanje i bilo koja ''duhovna aktivnost'' nije nista vise produzetak esencije bica na na fundametalnom planu ostvarivanja unutar ogracenih dimenzija prolaznosti. Ako je misaona aktivnost fundament , nerazdvojiv od svog supstrata, zat to ne cini analiticku filozofiju na neki nacin izlisnom.
Hmmm, zbilja me muci ovo proteklih dana.

Svaka pomoc u razrijesavanju ove ''dileme'' bila bi i vise nego dobrodolsa. Unaprijed hvala.

jedina osoba koja ti ovdje može poslužiti ko sugovornik je Saudade iliti ithildin, inhiltin ili nešto tako.. ona je filozofski nastrojena kad se ne svađa. želim ti sve najbolje sa Hegelom i Heideggerom.. to je previše za mene iako trenutačno čitam fenomenologiju religioznog života
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by betty.boop Mon 15 May - 2:41

istina uvijek ispliva na povrsinu ...


smjesak
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by jokerman Tue 16 May - 20:28

metilda wrote:
jokerman wrote:Vec ima par dana u sebi se  hrvam nastojeci pomiriti Hegelovu fenomelogiju duha sa Heideggerovim konceptom ''bacenosti' bitka  u svijet. Ciklicni rast duhovnog svijeta covjeka i misaona evolucija cini mi se nepomiljiva sa definitivnosti egzistencije. Ako koncept nestaje upotrebom, to jest uranja u bitak i samim tim prestaje biti promatram kao izvanjska datost, kako se onda uopce moze govoriit i promatrati svijet unutar postulata njemackog idealizma ili kartezaskih dilema? Ako cekic zatomljuje svoju bit, biva ''zaboravljen'' koristenjem sta sprecava uranjanje duha unutar sebe kroz samo motrenje svijeta, bilo na materijalnom ili metafizickom nivou. Voden takvom logiikom, dolazi se do zakljucka kako bivstvovanje i bilo koja ''duhovna aktivnost'' nije nista vise produzetak esencije bica na na fundametalnom planu ostvarivanja unutar ogracenih dimenzija prolaznosti. Ako je misaona aktivnost fundament , nerazdvojiv od svog supstrata, zat to ne cini analiticku filozofiju na neki nacin izlisnom.
Hmmm, zbilja me muci ovo proteklih dana.

Svaka pomoc u razrijesavanju ove ''dileme'' bila bi i vise nego dobrodolsa. Unaprijed hvala.

jedina osoba koja ti ovdje može poslužiti ko sugovornik je Saudade iliti ithildin, inhiltin ili nešto tako.. ona je filozofski nastrojena kad se ne svađa. želim ti sve najbolje sa Hegelom i Heideggerom.. to je previše za mene iako trenutačno čitam fenomenologiju religioznog života


Mislim da nije potrebno. U meduvremenu sam pronasao jednu tocku koja ako nista drugo moze poluziti kao kupovina vremena. Posegnuo sam za jeftinim ali prakticnim rjesenjem- simplifikacijom i bijegom u sofizme. Rekoh sebi- robovanje logici je robovanje ipak. Mozda rjesenje dileme lezi u igri rijeci, u samom formuliranju pitanja. Misliti znaci upravo to. Misliti. Od kud nam nadanja da se moze nesta defintivno zakljuciti.Da postoji neki izlaz, vrhunac, krajnja tocka gdje misao prestaje i koju misao moze dosegnuti. Cini se da i ono, to reci misoni zivot covjeka, podpada pod one univerzalne zakonitosti zivota samoga. To ce reci- stalno varenje, recikliranje, ciklicna ponavljanja. 

ok to na stranu,, danas misllim o konceptu patnje i zrtve, mislim da bi i rijec -odricanje tu mogla naci svoje mjesto. Bolje reci o konceptu ''plodonosnje patnje''. Ali vise u smislu koliko taj koncep znaci u psiholoskom  zivotu covjeka. Koliko mu oblikuje nadanja iraspolozenja pod kojim covjek docekuje svijet. Svi smo upoznali takve ljude, ili smo i sami jedni od njih, ili smo barem ponekad bili. To je ona vrsta covjeka koja pod realnom ili umisljenom osnovom, osjeca da odaduje zrtvu, patnju za neki dogledni ili dalji cilj, osobu, ideju. To je osoba koja zivi pod mislju kako mu je zivot nesta uskratio, kako mu je nesta od zivota uzeto, oteto, ali samo privremno jer ce se ta patnja, zrtva, ipak isplatiti. Dati ce plodove. Negdje, nekad.
Ah, kakva tragedija!
Kakva opasna i bolna zabluda!
Kako li tesko stradavaju oni sta u nju vjeruju. Tupo trpljnje. Nijema patnja bez pokreta. Vjera u brojeve i Bogove.
Ne, zao mi je, ali ne. Samo djelo i pokret.  I hrabrost. Dosta dosta hrabrosti. Potreban je ne korak. Nego skok. Ama ni skok, neg let.
 Jer onome sta covjek tezi. Tom se ne moze ni dosetati niti prikrasti. Tu se moze samo doletjeti. Doletjeti na krilima sta smo ih od pera vlastitih nadanja, volje i hrabrosti ispleli.
Ali ne letjeti blizu Sunca.

Eto otiso sam daleko. Nije mi bila namjera. Tio sam vam, moje drage supisnice i supisnici samo rec, nemojte cekati. Delajte i djelujte. Cinite i ostvarujte. Snaga je u pokretu, a cuda se ne dogadaju.

_________________
This world is mere change, and this life, opinion.
jokerman
jokerman

Posts : 628
2015-08-02


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Wed 17 May - 8:38

jokerman wrote:
metilda wrote:
jokerman wrote:Vec ima par dana u sebi se  hrvam nastojeci pomiriti Hegelovu fenomelogiju duha sa Heideggerovim konceptom ''bacenosti' bitka  u svijet. Ciklicni rast duhovnog svijeta covjeka i misaona evolucija cini mi se nepomiljiva sa definitivnosti egzistencije. Ako koncept nestaje upotrebom, to jest uranja u bitak i samim tim prestaje biti promatram kao izvanjska datost, kako se onda uopce moze govoriit i promatrati svijet unutar postulata njemackog idealizma ili kartezaskih dilema? Ako cekic zatomljuje svoju bit, biva ''zaboravljen'' koristenjem sta sprecava uranjanje duha unutar sebe kroz samo motrenje svijeta, bilo na materijalnom ili metafizickom nivou. Voden takvom logiikom, dolazi se do zakljucka kako bivstvovanje i bilo koja ''duhovna aktivnost'' nije nista vise produzetak esencije bica na na fundametalnom planu ostvarivanja unutar ogracenih dimenzija prolaznosti. Ako je misaona aktivnost fundament , nerazdvojiv od svog supstrata, zat to ne cini analiticku filozofiju na neki nacin izlisnom.
Hmmm, zbilja me muci ovo proteklih dana.

Svaka pomoc u razrijesavanju ove ''dileme'' bila bi i vise nego dobrodolsa. Unaprijed hvala.

jedina osoba koja ti ovdje može poslužiti ko sugovornik je Saudade iliti ithildin, inhiltin ili nešto tako.. ona je filozofski nastrojena kad se ne svađa. želim ti sve najbolje sa Hegelom i Heideggerom.. to je previše za mene iako trenutačno čitam fenomenologiju religioznog života


Mislim da nije potrebno. U meduvremenu sam pronasao jednu tocku koja ako nista drugo moze poluziti kao kupovina vremena. Posegnuo sam za jeftinim ali prakticnim rjesenjem- simplifikacijom i bijegom u sofizme. Rekoh sebi- robovanje logici je robovanje ipak. Mozda rjesenje dileme lezi u igri rijeci, u samom formuliranju pitanja. Misliti znaci upravo to. Misliti. Od kud nam nadanja da se moze nesta defintivno zakljuciti.Da postoji neki izlaz, vrhunac, krajnja tocka gdje misao prestaje i koju misao moze dosegnuti. Cini se da i ono, to reci misoni zivot covjeka, podpada pod one univerzalne zakonitosti zivota samoga. To ce reci- stalno varenje, recikliranje, ciklicna ponavljanja. 

ok to na stranu,, danas misllim o konceptu patnje i zrtve, mislim da bi i rijec -odricanje tu mogla naci svoje mjesto. Bolje reci o konceptu ''plodonosnje patnje''. Ali vise u smislu koliko taj koncep znaci u psiholoskom  zivotu covjeka. Koliko mu oblikuje nadanja iraspolozenja pod kojim covjek docekuje svijet. Svi smo upoznali takve ljude, ili smo i sami jedni od njih, ili smo barem ponekad bili. To je ona vrsta covjeka koja pod realnom ili umisljenom osnovom, osjeca da odaduje zrtvu, patnju za neki dogledni ili dalji cilj, osobu, ideju. To je osoba koja zivi pod mislju kako mu je zivot nesta uskratio, kako mu je nesta od zivota uzeto, oteto, ali samo privremno jer ce se ta patnja, zrtva, ipak isplatiti. Dati ce plodove. Negdje, nekad.
Ah, kakva tragedija!
Kakva opasna i bolna zabluda!
Kako li tesko stradavaju oni sta u nju vjeruju. Tupo trpljnje. Nijema patnja bez pokreta. Vjera u brojeve i Bogove.
Ne, zao mi je, ali ne. Samo djelo i pokret.  I hrabrost. Dosta dosta hrabrosti. Potreban je ne korak. Nego skok. Ama ni skok, neg let.
 Jer onome sta covjek tezi. Tom se ne moze ni dosetati niti prikrasti. Tu se moze samo doletjeti. Doletjeti na krilima sta smo ih od pera vlastitih nadanja, volje i hrabrosti ispleli.
Ali ne letjeti blizu Sunca.

Eto otiso sam daleko. Nije mi bila namjera. Tio sam vam, moje drage supisnice i supisnici samo rec, nemojte cekati. Delajte i djelujte. Cinite i ostvarujte. Snaga je u pokretu, a cuda se ne dogadaju.


razumijem tvoja razmišljanja jer ima tome godina da sam ih sama prošla.. no što kazati o njima... a da tebi bude na ispomoć.. ništa.. sam trebaš proći sve stupnjeve duhovnog ili ako više voliš umnog razvoja.. ja sam otkrila kopanje kao oslobođenje od besplodnog umovanja.. dok kopam ne mislim ni o čemu nego o zemlji i biljkama i svojim bolnim leđima.. ne znam zašto me ovo sad asociralo na Avatar.. ne volim taj film, besmislen je... kao što vidiš, ti u svojoj mladoj dobi došao si do iste spoznaje kao ja u staroj.. "delajte i djelujte" " snaga je u pokretu" - vjeruj mi, na pravom si putu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Wed 17 May - 19:16

Mora postojati nesto nakon zivota
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Wed 17 May - 20:31

QrwinSin wrote:Mora postojati nesto nakon zivota

Smrt.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Wed 17 May - 20:34

Ignorance is bliss and knowledge is a bitch!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Wed 17 May - 21:06

slidingdoorsoperator wrote:
QrwinSin wrote:Mora postojati nesto nakon zivota

Smrt.
Nakon smrti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Wed 17 May - 21:54

QrwinSin wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
QrwinSin wrote:Mora postojati nesto nakon zivota

Smrt.
Nakon smrti

Informacija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Thu 18 May - 8:03

slidingdoorsoperator wrote:
QrwinSin wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
QrwinSin wrote:Mora postojati nesto nakon zivota

Smrt.
Nakon smrti

Informacija.
Samo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Thu 18 May - 9:05

to je apsolutno sve moguće o tebi, meni, svakome..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic Thu 18 May - 9:35


a možda samo minimum..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Thu 18 May - 9:38

Jel vi to meni odgovarate? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest Thu 18 May - 9:43

QrwinSin wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Informacija.
Samo?

To je sve što je potrebno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. - Page 46 Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 46 of 50 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum