ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ekscesi kršćanstva - Krvava Povijest Crkve.

Go down

ekscesi kršćanstva - Krvava Povijest Crkve. Empty ekscesi kršćanstva - Krvava Povijest Crkve.

Post by Sefirot 3/10/2014, 15:02

Prije ohoho vremena od kada sam došao na ovaj formu objavljao sam zločine i ekscese kršćana kako sadašnjosti tako i povijesti kao neka protuteža misionarskim željama i raznim personama koje nisu znale i ne znaju koristiti vlastiti mozak te se temelje samo i isključivo samo na vjerskim nebulozama.  Ekscesi su bili temeljeni na konkretnim događajima i argumentima i samo prikazivali onu drugu stranu kršćanstva, ono mračno lice koje se konstantno izbjegava te se, čak i nepisano, dobro znalo na koje se kršćane to odnosi, a na koje ne (iako sam i sam nerijetko greškom generalizirao).
U jednom trenu, u cilju i sa mišljenjem da bi komunikacija bila bolja sam prestao objavljivati takve stvari. Naravno da to nije donjelo nikakvog ploda što sam i pretpostavio da će biti.
Pošto su takve teme vjerskog karaktera, one i spadaju na ovaj podforum, a obznanjuju što se sve događalo i što se događa, mislim da je prosto suludo ne govoriti o tome. Štoviše, ljudi moraju znati. Ako se znaju i govore o dobrim djelima (što je i dobro, ali isto tako nerijetko su fabricirana i prenapuhana ili jednostavno lažna) onda se treba čuti i druga strana, ono što ne paše.

Tako da sam odlučio ponovo objavljivati zločine da se ljudi upoznaju i uvide stanje.

Pitanje.
Zašto vjernici, ali i hijerarhija neke vjerske zajednice čine i/ili potiču te zataškavaju počinjene zločine ili umanjuju njihovu važnost čime žrtve postaju ponovo i ponovo žrtve. No u isto vrijeme, nije li licemjerno kada ti isti vjernici, gotovo iste zločine počinjene od druge zajednice osuđuju? Dvostruka pravila? Licemjerje? ili se Sveti zločin ne smije ni razmatrati?


https://hr-hr.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

ekscesi kršćanstva - Krvava Povijest Crkve. No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum