ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobar život u Danskoj

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by prckov Sun 29 May - 15:50

Leviathan2 wrote:
r_nevjesta wrote:mislim da bi nekim škrtim i asocijalnim 'slobodnjacima' koji misle da su im društvo i država teret koji ih samo pljačka i prisiljava, trebalo omogućiti odvajanje koje toliko zagovaraju i žele

pa neka sami kad im zatreba plaćaju po punim tržišnim cijenama hitnu i zdravstvenu pomoć, lijekove, svo školovanje, mirovine, zaštitare, odvjetnike, suce, vatrogasce, ceste, pruge, mostove, infrastrukturu i sve druge društvene i državne poslove i usluge

s tim da im se proda neki nenaseljeni dio ozemlja, te se na svu njihovu imovinu postavi obavijest o njihovu slobodnom, neovisnom statusu, npr. „ova imovina i osobe nisu pod zaštitom državnog sustava i zakona“.. baš me zanima koliko dugo bi im se ta 'sloboda' sviđala?
1 seres ko trudna foka
2 vec su neki pokusali da se odvoje od jebene tvoje drzave i sitema ali sistem i drzava im nijesu dali jer se ti moze pocet dogadjat masovno
3 zdravstvenu pomoc vec placas i zastitare i skolovanje po punoj cijeni a suci odvjetnici o ostala zgadija nas uredno reketari,
4 infrastruktura se moze napravit dobrovoljnim radom i zajednickim finansiranjem uz puuuno manju cijenu i bez farbanja tunela i odrzavanja cesta po cijeni od 100 eura kvadrat,
5, na jednog koji doprinosi u slobodnom drustvu ne moze biti 3 koji mu zive na grbaci kao u tvom uhljebnickom sitemu ciji si i ti sam vjerovatno pripadnik,
jel te to naljutila neve
sram je bilo :D

prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by melkior Sun 29 May - 15:52

Leviathan2 wrote:
melkior wrote:
prckov wrote:ja bi prvi kupio neku tvoju knjigu da npises
Pisao sam poeziju u gimnaziji i malo na faksu, ali me poslije ostavila inspiracija, ili bolje rečeno, faks mi je ubio volju i imaginaciju pale Evo jedne moje pjesme, nisam ih nikad objavio:


Zatvori oči i sjeti se
Svakog treptaja vremena,
Svakog oblaka i svakog cvijeta. 
Vidjet ćeš  
Vječnost  u oceanu tišine
Skrivenu u svakom atomu,
Okupanu bojama predvečerja
Kako ti se osmjehuje,
Kako te miluje,
I znat ćeš da si kod kuće…
yes
Hvala :)

Dakle, da sumiramo, oni koji su rasturili socijalizam u bivšoj Jugi preuzeli su sve poluge moći u novom sustavu te će na kraju razvaliti i kapitalizam king  Za propast prvo socijalizma,  a potom kapitalizma krivim umirovljeničku populaciju.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by neva Sun 29 May - 15:52

prckov wrote:jel te to aben naljutio
sram ga bilo
pa nije me naljutio, zašto bi
samo mislim da bi ovo bio fair deal za one koji žele biti samostalni i potpuno slobodni, i koji misle da ih država i društvo gule i sputavaju
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by Guest Sun 29 May - 15:54

Odlični pozdravi TV voditelja

"Dobar dan, poštovani vlasi, balije, šokci, škutori, šošoni, pagani, cigani, anamoni, izdajice, nevjerice. Pozdrav Turci, poturice, posrbice, rvati, srbende, srbadijo, bošnjadijo. Pozdrav kopiladima iz miješanih brakova, pederima, lezbačama. Tako vas zovu oni koji vas vode, vode žedne preko vode, što dalje od slobode. Dok vas tako zovu i ismijavaju, vaša djeca ginu, odlaze, gube se, odumiru, gladuju, ne rađaju, tuku se, mrze... Politika vas je stjerala u torove, zavadila, otjerala u klanje, mržnju, ponizila, vara vas i ponižava. Politika i mediji su vaše živote, patnje, sveli u tri minute koje se zovu vijesti", brutalno je iskreno započeo emisiju Hadžifejzović.

https://www.facebook.com/PonosnoUzBiH/videos/1116111701793729/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by melkior Sun 29 May - 15:54

Leviathan2 wrote:
r_nevjesta wrote:mislim da bi nekim škrtim i asocijalnim 'slobodnjacima' koji misle da su im društvo i država teret koji ih samo pljačka i prisiljava, trebalo omogućiti odvajanje koje toliko zagovaraju i žele

pa neka sami kad im zatreba plaćaju po punim tržišnim cijenama hitnu i zdravstvenu pomoć, lijekove, svo školovanje, mirovine, zaštitare, odvjetnike, suce, vatrogasce, ceste, pruge, mostove, infrastrukturu i sve druge društvene i državne poslove i usluge

s tim da im se proda neki nenaseljeni dio ozemlja, te se na svu njihovu imovinu postavi obavijest o njihovu slobodnom, neovisnom statusu, npr. „ova imovina i osobe nisu pod zaštitom državnog sustava i zakona“.. baš me zanima koliko dugo bi im se ta 'sloboda' sviđala?
1 seres ko trudna foka
2 vec su neki pokusali da se odvoje od jebene tvoje drzave i sitema ali sistem i drzava im nijesu dali jer se ti moze pocet dogadjat masovno
3 zdravstvenu pomoc vec placas i zastitare i skolovanje po punoj cijeni a suci odvjetnici o ostala zgadija nas uredno reketari,
4 infrastruktura se moze napravit dobrovoljnim radom i zajednickim finansiranjem uz puuuno manju cijenu i bez farbanja tunela i odrzavanja cesta po cijeni od 100 eura kvadrat,
5, na jednog koji doprinosi u slobodnom drustvu ne moze biti 3 koji mu zive na grbaci kao u tvom uhljebnickom sitemu ciji si i ti sam vjerovatno pripadnik,
Ja spadam pod ovu točku 3., šifra reketar :roll
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by melkior Sun 29 May - 15:58

r_nevjesta wrote:
prckov wrote:jel te to aben naljutio
sram ga bilo
pa nije me naljutio, zašto bi
samo mislim da bi ovo bio fair deal za one koji žele biti samostalni i potpuno slobodni, i koji misle da ih država i društvo gule i sputavaju
To pokušavaju u Texasu, ali im Washington ne da :| Ne možeš više ni crnju objesit kako se spada u ovoj truloj socijalističkoj državi  scratch
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by neva Sun 29 May - 16:03

Leviathan2 wrote:1 seres ko trudna foka
2 vec su neki pokusali da se odvoje od jebene tvoje drzave i sitema ali sistem i drzava im nijesu dali jer se ti moze pocet dogadjat masovno
3 zdravstvenu pomoc vec placas i zastitare i skolovanje po punoj cijeni a suci odvjetnici o ostala zgadija nas uredno reketari,
4 infrastruktura se moze napravit dobrovoljnim radom i zajednickim finansiranjem uz puuuno manju cijenu i bez farbanja tunela i odrzavanja cesta po cijeni od 100 eura kvadrat,
5, na jednog koji doprinosi u slobodnom drustvu ne moze biti 3 koji mu zive na grbaci kao u tvom uhljebnickom sitemu ciji si i ti sam vjerovatno pripadnik,
smiri živce i duboko diši, genije
pa zar ne vidiš da sam sva za to da vam se omogući odvajanje od tlačiteljskog društva i sloboda da sami dobrovoljnim radovima i zajedničkim financiranjem gradite sve što vam treba.. i dakako, to je totalno različito od onog što se dosad radilo, i još uvijek se radi B-)
neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by melkior Sun 29 May - 16:06

r_nevjesta wrote:
Leviathan2 wrote:1 seres ko trudna foka
2 vec su neki pokusali da se odvoje od jebene tvoje drzave i sitema ali sistem i drzava im nijesu dali jer se ti moze pocet dogadjat masovno
3 zdravstvenu pomoc vec placas i zastitare i skolovanje po punoj cijeni a suci odvjetnici o ostala zgadija nas uredno reketari,
4 infrastruktura se moze napravit dobrovoljnim radom i zajednickim finansiranjem uz puuuno manju cijenu i bez farbanja tunela i odrzavanja cesta po cijeni od 100 eura kvadrat,
5, na jednog koji doprinosi u slobodnom drustvu ne moze biti 3 koji mu zive na grbaci kao u tvom uhljebnickom sitemu ciji si i ti sam vjerovatno pripadnik,
smiri živce i duboko diši, genije
pa zar ne vidiš da sam sva za to da vam se omogući odvajanje od tlačiteljskog društva i sloboda da sami dobrovoljnim radovima i zajedničkim financiranjem gradite sve što vam treba.. i dakako, to je totalno različito od onog što se dosad radilo, i još uvijek se radi B-)
Sve 5, samo iskreno, ne znam tko bi uopće sudjelovao u tim tzv. dobrovoljnim radovima :O Basketball
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by aben Sun 29 May - 21:25

r_nevjesta wrote:mislim da bi nekim škrtim i asocijalnim 'slobodnjacima' koji misle da su im društvo i država teret koji ih samo pljačka i prisiljava, trebalo omogućiti odvajanje koje toliko zagovaraju i žele

pa neka sami kad im zatreba plaćaju po punim tržišnim cijenama hitnu i zdravstvenu pomoć, lijekove, svo školovanje, mirovine, zaštitare, odvjetnike, suce, vatrogasce, ceste, pruge, mostove, infrastrukturu i sve druge društvene i državne poslove i usluge

s tim da im se proda neki nenaseljeni dio ozemlja, te se na svu njihovu imovinu postavi obavijest o njihovu slobodnom, neovisnom statusu, npr. „ova imovina i osobe nisu pod zaštitom državnog sustava i zakona“.. baš me zanima koliko dugo bi im se ta 'sloboda' sviđala?
čekoj, škrtim i asocijalnim?
a ča s nami darežljivim i druželjubivim slobodnjacima?

imoš debeli obraz okarakterizirati slobodoljubive ljude škrtima i asocijalnima jer ne želu da ih se pljačka. vrlo vjerojatno nemoš ni dana radnog staža unutar dobrovoljne razmjene ili van kronizma.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Dobar život u Danskoj - Page 6 Empty Re: Dobar život u Danskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum