ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 46 of 50 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 17 Jun - 21:37

aben wrote:
Čitan na temi na vipu, torcida je napala navijače reprezentacije? A zoč?
Nemam pojma. Nisam u sportu, pa ne znam. No, ono što znam da je njihovo ponašanje i postojeći revolt neprimjeren ovakvom događaju. To je samo jedan primjer mojih misli vezanih uz određena ponašanja i posljedice..

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Fri 17 Jun - 21:38

aben wrote:Dakle, torcidi smeta mamić, pa ovi želu nauditi reprezentaciji radeći nerede na utakmicama. Nejasno mi je u kakvoj su vezi mamić i hns, ali ok. 

Ali, ne razumin to pravilo da se kažnjava savez zbog navijača, pa zar ne bi bilo pametno da vlosnik lige uboci nekoliko huligana na svaki susret, i tako zarodi na kaznami? Ne razumin zoč savezi pristaju na takove uvjete.

vjerojatno zato što vlasnik lige ima položaj monopolista i može ga isključiti iz natjecanja..

iako, ako isključi dobar klub, samo sebi radi štetu, liga jel.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 17 Jun - 21:40

aben wrote: Libertarijanci drže da ne bi tribo postojati arbitrarno određen broj godin za punoljernost nego sposobnost samouzdržavanja.
Složila bih se s tom teorijom.
Uostalom, iako mnogi danas nisu upoznati s tom teorijom, na takav način, na silu žive....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 17 Jun - 21:43

kic wrote:
aben wrote:Dakle, torcidi smeta mamić, pa ovi želu nauditi reprezentaciji radeći nerede na utakmicama. Nejasno mi je u kakvoj su vezi mamić i hns, ali ok. 

Ali, ne razumin to pravilo da se kažnjava savez zbog navijača, pa zar ne bi bilo pametno da vlosnik lige uboci nekoliko huligana na svaki susret, i tako zarodi na kaznami? Ne razumin zoč savezi pristaju na takove uvjete.

vjerojatno zato što vlasnik lige ima položaj monopolista i može ga isključiti iz natjecanja..

iako, ako isključi dobar klub, samo sebi radi štetu, liga jel.
Meni nije jasno zašto se takve interne stvari rješavaju na ovakvim natjecanjima....Kao da je ikoga briga za Mamića, Šukera i ostalu ekipu....Samo štete svima nama.
A, dakako kao da je briga i gore navedene za navijače i nas ostale...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Fri 17 Jun - 22:22

Dobro, meni ne štete, jo nis za nacionalne reprezentacije jer nisu dobrovoljne.
Nemun nišće protiv njih per se, ko i na primjeru crkava i civilnih udruga koje pomožu ljudma i sl., nasilno financiranje i samog isusa glavon i bradom ne more biti dobro i tribo se boriti protiv toga.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 17 Jun - 22:32

aben wrote:Dobro, meni ne štete, jo nis za nacionalne reprezentacije jer nisu dobrovoljne.
Nemun nišće protiv njih per se, ko i na primjeru crkava i civilnih udruga koje pomožu ljudma i sl., nasilno financiranje i samog isusa glavon i bradom ne more biti dobro i tribo se boriti protiv toga.
Pa, osobno se ne bih u tom dijelu s tobom složila jer ipak, ne znam zašto, kako, ali uvijek se osjećam rođenjem određena. Pri tome mislim na svjesnost o svojim pretcima i svom poštovanju prema njima. To je na neki način moj osnovni identitet. Držim do identiteta.
Druga je stvar ovo što nam se događa pred očima, gdje me počesto bude sram.
Nasilno financiranje, hmmm, što je to?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Fri 17 Jun - 23:09

mativka wrote:
aben wrote:Dobro, meni ne štete, jo nis za nacionalne reprezentacije jer nisu dobrovoljne.
Nemun nišće protiv njih per se, ko i na primjeru crkava i civilnih udruga koje pomožu ljudma i sl., nasilno financiranje i samog isusa glavon i bradom ne more biti dobro i tribo se boriti protiv toga.
Pa, osobno se ne bih u tom dijelu s tobom složila jer ipak, ne znam zašto, kako, ali uvijek se osjećam rođenjem određena. Pri tome mislim na svjesnost o svojim pretcima i svom poštovanju prema njima. To je na neki način moj osnovni identitet. Držim do identiteta.
Druga je stvar ovo što nam se događa pred očima, gdje me počesto bude sram.
Nasilno financiranje, hmmm, što je to?
Čekoj, imun i jo slične osjećaje, drogo mi je viti svoj otok, drogo mi je čuti ljude ki govoru kako i jo, čak se sitin i predkov, na čijin znoju jo dun danas stojin, 

Ali to imo granice, ne more se neko prikopčati meni na cicu bez pitanja, koliko god da bi moj. Nasilno financiraje je upravo to, kad ti se neko priključi na cicu bez da išće tvoju dozvolu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 17 Jun - 23:21

aben wrote:
Ali to imo granice, ne more se neko prikopčati meni na cicu bez pitanja, koliko god da bi moj. Nasilno financiraje je upravo to, kad ti se neko priključi na cicu bez da išće tvoju dozvolu.
Razumijem i to. No, nisam dobra u ekonomiji niti stručnjak, pa da povežem pravo i ekonomiju. Nikada nisam izučavala principe na kojima država funkcionira u globalu. Svi smo mi nekako za svoje područje izučeni.
Želim reći, ne posjedujemo toliko znanje da bi mogli stavljati realno stvari u korelaciju.
Možemo teoretizirati, uvijek se iz toga izrode dobre natruhe ideja koje su možda i provedive. Osobno se ne usudim, jer nisam kvalificirana. No, uvijek je inspirativno čuti različite ideje jer od njih svaka promjena polazi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Fri 17 Jun - 23:31

mativka wrote:
aben wrote:
Ali to imo granice, ne more se neko prikopčati meni na cicu bez pitanja, koliko god da bi moj. Nasilno financiraje je upravo to, kad ti se neko priključi na cicu bez da išće tvoju dozvolu.
Razumijem i to. No, nisam dobra u ekonomiji niti stručnjak, pa da povežem pravo i ekonomiju. Nikada nisam izučavala principe na kojima država funkcionira u globalu. Svi smo mi nekako za svoje područje izučeni.
Želim reći, ne posjedujemo toliko znanje da bi mogli stavljati realno stvari u korelaciju.
Možemo teoretizirati, uvijek se iz toga izrode dobre natruhe ideja koje su možda i provedive. Osobno se ne usudim, jer nisam kvalificirana. No, uvijek je inspirativno čuti različite ideje jer od njih svaka promjena polazi...
Ali, mativka srce, ne zun ni jo nišće o ekonomiji, vode ni ni rič o ekonomiji, nego o tvojoj bruto ploći i o pdvu. Ti otprilike rodiš od sječnja do svibnja za nogometni savez, a tek unda za sebe do prosinca. Sad, to još uvika ne bi bi problem, možda bi ti zajednici dola još i lipanj i srpanj, ali niko te ne pito, somi su ti se priključili. Nemoguće je podržavati takvu reprezentaciju, i voliti sebe u isto vrime.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Fri 17 Jun - 23:45

aben wrote:
Ali, mativka srce, ne zun ni jo nišće o ekonomiji, vode ni ni rič o ekonomiji, nego o tvojoj bruto ploći i o pdvu. Ti otprilike rodiš od sječnja do svibnja za nogometni savez, a tek unda za sebe do prosinca. Sad, to još uvika ne bi bi problem, možda bi ti zajednici dola još i lipanj i srpanj, ali niko te ne pito, somi su ti se priključili. Nemoguće je podržavati takvu reprezentaciju, i voliti sebe u isto vrime.
Abende, srećice, u svemu se krije štošta. Podržavati reprezentaciju srcem, ili s mišlju unaprijed određenom, je razlika.
U trenutku kada naši igrači izađu na teren, meni nije bitno tko je iza njih, već kako ostavljaju "dušu" na terenu. U tom dijelu, ja osjećam jedinstvo, čisto.
Svjedoci smo društva u kojem živimo, a to je materijalističko. Kroz materijalno se sve gradi, bez obzira na nas koji se usudimo reći da nismo za nešto kvalificirani. Oni drugi su za sve :D
Ono što nas razlikuje od njih je ljubav i svjesnost sebe, bez potrebe dokazivanja koja sežu do granica Lijepe Naše:)
Ima ona poslovica na koju se uvijek nasmijem (to mi je baba rekla) : i Car voli da mu se da :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 18 Jun - 0:13

I'll just leave this here..

Denkverbot - Page 46 13435310
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 18 Jun - 8:25

[size=30]Za državu radite do 19. srpnja.
[size=30]To je 199 dana u godini![/size][/size]

Neto plaća9.000,00kn
Bruto plaća13.805,00kn

Doprinosi za zdravstvo2.070,75kn
Doprinosi za zaštitu na radu69,03kn
Doprinosi za zapošljavanje234,69kn
I. stup mirovinskog osiguranja2.070,75kn
II. stup mirovinskog osiguranja690,25kn

Ukupni trošak plaće (bruto 2)16.179,46kn
Davanja državi7.179,46kn
%44%

Cigarete0,00kn
Davanja državi0,00kn
%0%

RTV Pristojba0,00kn
Davanja državi0,00kn
%0%

Gorivo600,00kn
Davanja državi372,29kn
%62%

Automobil67,63kn
Davanja državi67,63kn
%100%

Hrana2.000,00kn
Davanja državi305,08kn
%15%

Režije4.200,00kn
Davanja državi757,38kn
%18%

Ostalo682,37kn
Davanja državi127,60kn
%19%


UKUPNODavanja državi8.809,44kn
%54%

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 18 Jun - 8:30

Razumin te, utakmice ponesu čovika, saznao san to kad počeh pratiti nba.

Ali ti moroš shvatiti ove ukupne brojke koje je stavi kic, i osobne koje sun stavi jo. 19. srpanj, jo još nis ni centa zarodi ove godine.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Sat 18 Jun - 10:36

aben wrote:
Ali ti moroš shvatiti ove ukupne brojke koje je stavi kic, i osobne koje sun stavi jo. 19. srpanj, jo još nis ni centa zarodi ove godine.
Koja država je najuređenija po tom pitanju?
Molila bih Vaše mišljenje i obrazloženje :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 18 Jun - 10:43

seliš se? :^0
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 18 Jun - 14:48

mativka wrote:
aben wrote:
Ali ti moroš shvatiti ove ukupne brojke koje je stavi kic, i osobne koje sun stavi jo. 19. srpanj, jo još nis ni centa zarodi ove godine.
Koja država je najuređenija po tom pitanju?
Molila bih Vaše mišljenje i obrazloženje :)
Nojuređenija? Misliš, di imo nojmanje evazije?
To je teško reći, ali jo bi se kladi na lihenštajn, monako, švicarsku i sl. jer su moli, bogati i bez velikih porezov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 18 Jun - 14:50

I zoč mi govoriš vi:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 18 Jun - 20:46

nemaju ni Philomenu.

jebeš ovaj grad, treba ga zapalit i zasolit.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by aben Sat 18 Jun - 21:04

Ma, zoč ti greš u videoteku? Ča nemoš interneta?

I na prvon ti je jdun od nojbiljih filmova ikad, carstvo sunca, mali rastura uligu!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 18 Jun - 21:07

mali Bale :)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Sat 18 Jun - 21:07

nemam prometa za stream ili skidanje.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 46 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 46 of 50 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum