ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/6/2016, 23:23

kic wrote: razmišljam svojom glavom makar bilo krivo..
Tako treba Kic :)
Samo malo više samopouzdanja :)

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/6/2016, 23:31

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:own a gun - not sure
use a risky medical treatment - not sure
send your child to a particular school - not sure
hire a worker of another race - not sure
Jo sun sto posto a žena mi je pala na own a gun, pa sad moro čitati i uspoređivati di imo noj više oružja i noj manje nasilja:)

To je jedino di sun misli da ćete pasti, jer je upitnik koncipiran osobno, ki bitribo odlučiti bi li ti tribo...

I, ti misliš da bi jo tribo upisati dite u skulu s državnim programom? I da ne morin zaposliti crnčugu? Pa zoč?

to je isto ovo kad mi prigovaraš da puno provodim vremena online, čovjek zna da ima problem ali samim tim ga ne riješava..

look, malo ti previše povlađujemo na ovoj temi :P ako je ova civilizacija pretjerala u naglašavanju načela Jednakosti od Francuske Revolucije, mislim da ipak se ne trebamo zatrčati pik-pas-mene natrag i uzeti Slobodu kao ultimativno riješenje za SVE, danas su generacije ultraindividualzirane, nije ko nekad, svaki dan pročitam na forumu kako bi ljudi željeli živjeti što dalje od drugih ljudi - a ionako žive odvojeno od drugih ljudi - no želim reći, ja ih skroz razumijem nažalost! jer mnogi  su džubrad, ako normalnim ljudima oko gun controla padne na pamet odgovornost i pravo branjenja vlastita života, sport, i sve to što je normalno, ja sam siguran da postoji određen broj ljudi kojima padaju kriminalne stvari na pamet, također školstvo, ti si očito profesor i tu si kao riba u vodi, ali ja samo vidim nicanje škola-sekta (koje možda i postoje već, ali potpuna sloboda bi ih multiplicirala), i dalje mi se ne da, ja sam možda u krivu što filozofiram, ali barem razmišljam svojom glavom makar bilo krivo..
Ve un, da mu prigovaran:)
Pa jo sun ti hoti reći da će ti odvikavanje biti težje, a ne da postoji neka čarobna mira, da ne rečin kvota.
Inače, jo verujin u teoriju da se čovik zapravo ne more ostaviti ovisnosti, osim drugom ovisnošću. Ali, o tomu drugi pu:)

Pik pas mene natrag? Sounds gay..
Govoriš točno ko nreakcionari, kako smo wussies. Ali vidiš, jo sun isto apsolutno sigur u osnivanje sekti i kriminalaca koji veselo kupuju oružje. Nrx rješenje je ustoličenje konana za krolja. Tvoje je..demokratska kontrola, or such. Ono ča jo mislin je, ako izuzmemo moju ideologiju po kojoj je jednostavno -wrong- zabranjivati ljudima da budu debili na svoj račun,  te dvi vaše svori smo provali, i ni uspilo. Teoretski san u pravu, praktično znomo da su uspješniji oni ki su sličniji momu, zoč ne bi provali zapravo, on larger scale?

Moje osobno neposredno iskustvo s ljudima je razmjerno katastrofalno. Ali moje posredno iskustvo, ono u dobrovoljnoj razmheni, trgovini, biznisu je fenomenalno. Kako se ljudi organiziraju, kako jasno izriču svoje interese, kako savjesno držu obećanja, sve kad je unutarnji motiv joki...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/6/2016, 23:34

mativka wrote:
kic wrote: razmišljam svojom glavom makar bilo krivo..
Tako treba Kic :)
Samo malo više samopouzdanja :)
Niko ne bi tribo razmišljati svojun glovun, dokle god na internetu ima dostupih pametnijih glov:)

Kako ti se to dogodilo, tako malo puntov na economic delu ispita?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/6/2016, 23:40

aben wrote:
Niko ne bi tribo razmišljati svojun glovun, dokle god na internetu ima dostupih pametnijih glov:)

Kako ti se to dogodilo, tako malo puntov na economic delu ispita?
Previše je to pametnih glava, za jednu malu, pametnu glavicu :)

Hmm, škola, pa taxi, pa joj, zaboravila sam što još...građevinska dozvola.. :) (inače sam s ekonomijom na Vi) :)
Nisi rekao svoj rezultat. A, a? :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 11/6/2016, 23:48

aben wrote:
Inače, jo verujin u teoriju da se čovik zapravo ne more ostaviti ovisnosti, osim drugom ovisnošću. Ali, o tomu drugi pu:)
Pobornik sam iste teorije i u potpunosti se slažem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/6/2016, 23:52

aben wrote:Ve un, da mu prigovaran:)
Pa jo sun ti hoti reći da će ti odvikavanje biti težje, a ne da postoji neka čarobna mira, da ne rečin kvota.
Inače, jo verujin u teoriju da se čovik zapravo ne more ostaviti ovisnosti, osim drugom ovisnošću. Ali, o tomu drugi pu:)

Pik pas mene natrag? Sounds gay..
Govoriš točno ko nreakcionari, kako smo wussies. Ali vidiš, jo sun isto apsolutno sigur u osnivanje sekti i kriminalaca koji veselo kupuju oružje. Nrx rješenje je ustoličenje konana za krolja. Tvoje je..demokratska kontrola, or such. Ono ča jo mislin je, ako izuzmemo moju ideologiju po kojoj je jednostavno -wrong- zabranjivati ljudima da budu debili na svoj račun,  te dvi vaše svori smo provali, i ni uspilo. Teoretski san u pravu, praktično znomo da su uspješniji oni ki su sličniji momu, zoč ne bi provali zapravo, on larger scale?

Moje osobno neposredno iskustvo s ljudima je razmjerno katastrofalno. Ali moje posredno iskustvo, ono u dobrovoljnoj razmheni, trgovini, biznisu je fenomenalno. Kako se ljudi organiziraju, kako jasno izriču svoje interese, kako savjesno držu obećanja, sve kad je unutarnji motiv joki...

mislim da je važnije gledati ponašanje, i kako da sam se tu više iskazao, možda sam riječima licemjer ponekad, i to je moja boljka da drugima nanosim riječima zlo, ali ako sam suočen s činjenicama ipak im neću okrenuti leđa, Borges je to najljepše sročio u jednoj svojoj kratkoj priči: huliti na činjenice, znači huliti na svemir..

sjećam se još uvijek onog prometnog rješenja u onom klipu gdje su ukinilu prometnu signalizaciju, da dalje ne pričam čega smo se sve dotakli, svega..

dugoročno imaš pravo ako ćemo slijediti logiku: dopustimo ljudima da budu debili, i ono će se sami dokinuti jer su neuspješni, ali ja sam skeptičan, čak sam čuo tvrdnju da je psihička bol evolucijski razvoj da ne bi postali gori, tj, mi imamo velik potencijal da budemo još-još gori, i taj potencijal se uz svu tehnologiju i razvoj samo umnaža, što je sigurno strašno, vjerojatnije je da zlo nije odsudstvo dobra, zlo je naš kern..


Last edited by kic on 11/6/2016, 23:53; edited 1 time in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/6/2016, 23:53

mativka wrote:
aben wrote:
Niko ne bi tribo razmišljati svojun glovun, dokle god na internetu ima dostupih pametnijih glov:)

Kako ti se to dogodilo, tako malo puntov na economic delu ispita?
Previše je to pametnih glava, za jednu malu, pametnu glavicu :)

Hmm, škola, pa taxi, pa joj, zaboravila sam što još...građevinska dozvola.. :) (inače sam s ekonomijom na Vi) :)
Nisi rekao svoj rezultat. A, a? :)
Taksi?! Građevinska...:(
Jo sun 100 % na ovon testu.  Inače nis, padan na pobačaju i sl. Brian caplan ima test razlika među somin libertarijancima, i od negdi 163 punta imun 140..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 11/6/2016, 23:54

mativka wrote:
aben wrote:
Inače, jo verujin u teoriju da se čovik zapravo ne more ostaviti ovisnosti, osim drugom ovisnošću. Ali, o tomu drugi pu:)
Pobornik sam iste teorije i u potpunosti se slažem.
Imaš kakvu empirijsku potvrdu..?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 11/6/2016, 23:56

i u videotekama je nastala debilizacija, htio dignuti Mostovi okruga Madison, ova tražila u kompjutoru šta je to..

e sad se sjetio Philomene :|
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/6/2016, 00:07

kic wrote:
aben wrote:Ve un, da mu prigovaran:)
Pa jo sun ti hoti reći da će ti odvikavanje biti težje, a ne da postoji neka čarobna mira, da ne rečin kvota.
Inače, jo verujin u teoriju da se čovik zapravo ne more ostaviti ovisnosti, osim drugom ovisnošću. Ali, o tomu drugi pu:)

Pik pas mene natrag? Sounds gay..
Govoriš točno ko nreakcionari, kako smo wussies. Ali vidiš, jo sun isto apsolutno sigur u osnivanje sekti i kriminalaca koji veselo kupuju oružje. Nrx rješenje je ustoličenje konana za krolja. Tvoje je..demokratska kontrola, or such. Ono ča jo mislin je, ako izuzmemo moju ideologiju po kojoj je jednostavno -wrong- zabranjivati ljudima da budu debili na svoj račun,  te dvi vaše svori smo provali, i ni uspilo. Teoretski san u pravu, praktično znomo da su uspješniji oni ki su sličniji momu, zoč ne bi provali zapravo, on larger scale?

Moje osobno neposredno iskustvo s ljudima je razmjerno katastrofalno. Ali moje posredno iskustvo, ono u dobrovoljnoj razmheni, trgovini, biznisu je fenomenalno. Kako se ljudi organiziraju, kako jasno izriču svoje interese, kako savjesno držu obećanja, sve kad je unutarnji motiv joki...

mislim da je važnije gledati ponašanje, i kako da sam se tu više iskazao, možda sam riječima licemjer ponekad, i to je moja boljka da drugima nanosim riječima zlo, ali ako sam suočen s činjenicama ipak im neću okrenuti leđa, Borges je to najljepše sročio u jednoj svojoj kratkoj priči: huliti na činjenice, znači huliti na svemir..

sjećam se još uvijek onog prometnog rješenja u onom klipu gdje su ukinilu prometnu signalizaciju, da dalje ne pričam čega smo se sve dotakli, svega..

dugoročno imaš pravo ako ćemo slijediti logiku: dopustimo ljudima da budu debili, i ono će se sami dokinuti jer su neuspješni, ali ja sam skeptičan, čak sam čuo tvrdnju da je psihička bol evolucijski razvoj da ne bi postali gori, tj, mi imamo velik potencijal da budemo još-još gori, i taj potencijal se uz svu tehnologiju i razvoj samo umnaža, što je sigurno strašno, vjerojatnije je da zlo nije odsudstvo dobra, zlo je naš kern..
Pa jo ću priznati da su meni riči igračke, i dugo mi je tribalo da naučin da je to oružje u percepciji ljudi. Al unda mi je ideologija rekla da riči i jesu igračke, i da jo nis kriv ako neko svaća igru preozbiljno- naravski, ponašanje je ključno, tj djelovanje.

A ljudsko djelovanje jest loše. Jo zapravo nis u biznisu predviđanja budućnosti, i ne zun kako bi završili da nas je puštiti. Teško je da bi nestali nepoželjni oblici ponašanja, a možda bi se razvili i novi, još i gori. Ali znun koga bi krivi ako mi se nešto dogodi u biločemu, onoga ki je odluči za mene- jo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/6/2016, 00:10

kic wrote:i u videotekama je nastala debilizacija, htio dignuti Mostovi okruga Madison, ova tražila u kompjutoru šta je to..

e sad se sjetio Philomene :|
Samo tren, videoteka? To prepričavaš ča se dogodilo prije deset godin?


Jesi plako na mostove?:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/6/2016, 00:11

ma večeras, nisam nikad gledao taj kultni uradak koji svi spominju, a izgleda ni ova pička što radi u videoteci.. trebam je pozvati na piće?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 12/6/2016, 00:14

ja sigurno znam da jesam ;D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 12/6/2016, 00:15

kic wrote:ma večeras, nisam nikad gledao taj kultni uradak koji svi spominju, a izgleda ni ova pička što radi u videoteci.. trebam je pozvati na piće?
obavezno pogledat..sam prvi put ;D

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/6/2016, 00:15

kic wrote:ma večeras, nisam nikad gledao taj kultni uradak koji svi spominju, a izgleda ni ova pička što radi u videoteci.. trebam je pozvati na piće?
Nis zno da još postoju videoteke...zoč ga ne skineš?
Film je samo takov, bumba


Malu obavezno zovi vanka.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/6/2016, 00:17

IvyTeasdale wrote:ja sigurno znam da jesam ;D
Ča, plakala?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/6/2016, 00:18

aben wrote:Ali znun koga bi krivi ako mi se nešto dogodi u biločemu, onoga ki je odluči za mene- jo.

joj sad si me sjetio na nešto, ovaj autobiografski roman o ww1 koji sam čitao nedavno, i sad ima dio, već je 1918., Njemačka strana fronte, velika ofenziva nakon što su Rusi kapitulirali, aliii, ofenziva baš ne probija Engleze i Francuze kako su očekivali, i po prvi put u vojniku koji priča svoju štoriju nastupa spoznaja da bi mogli izgubiti rat, njegov kolega sa strane je upucan i on se prisilio da gleda u njegove mrtve oči punih 10 minuta, kako bi to zapamtio, i onda veli:

Der Staat, der uns die Verantwortung abnimmt, kann uns nicht von der Trauer befreien; wir mussen sie austragen. Sie reicht tief in die Traume hinab..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 12/6/2016, 00:19

aben wrote:
IvyTeasdale wrote:ja sigurno znam da jesam ;D
Ča, plakala?

nego..k'o kisna godina..smrc @_@

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 12/6/2016, 00:20

IvyTeasdale wrote:
kic wrote:ma večeras, nisam nikad gledao taj kultni uradak koji svi spominju, a izgleda ni ova pička što radi u videoteci.. trebam je pozvati na piće?
obavezno pogledat..sam prvi put ;D

ako ne budem plakao? stavit ćeš anime na avatar?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 12/6/2016, 00:22

IvyTeasdale wrote:
aben wrote:
IvyTeasdale wrote:ja sigurno znam da jesam ;D
Ča, plakala?

nego..k'o kisna godina..smrc @_@
A, jo nis, 
Jer me je klint gljedo

Ali, ako mi kic ne prevede ov njemački, poče ću prepričavati rodnju, boga mi ko ne ću

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 12/6/2016, 00:23

kic wrote:
IvyTeasdale wrote:
kic wrote:ma večeras, nisam nikad gledao taj kultni uradak koji svi spominju, a izgleda ni ova pička što radi u videoteci.. trebam je pozvati na piće?
obavezno pogledat..sam prvi put ;D

ako ne budem plakao? stavit ćeš anime na avatar?
budes li iskreno posvjedocio da nisi plakao, razmislit cu B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 41 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum