ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosanski jezik ili protesti u RS

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by Regoč 19/5/2016, 08:30

Daj dođi u 2016., podsjećaš me na one kojima je devedesetih najbolja knjiga bila Liepa plavka.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by jastreb 19/5/2016, 08:39

Regoč wrote:Daj dođi u 2016., podsjećaš me na one kojima je devedesetih najbolja knjiga bila Liepa plavka.
A ja sebe podsjećam na Ćopića.

Ono,nikad prežaljeno djetinjstvo.

Djed,baka,učiteljica,škola,livade...

Ne do Bog da završim ka i on.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by jastreb 19/5/2016, 14:08

O JEZIKU

Jedan je jezik kod Srba i Hrvata,a vi ga sad nazovite kako god hoćete. Svako inzistiranje na razlikama nepotrebno je,štetno i glupavo.   Treba samo onima koji teže da nas zavade ,razbiju i razjedine. Oko pitanja jezika igra se vrlo ružna igra i sva je sreća što u svemu tome ne učestvuje radnička klasa.

Sve što o jeziku znam naučio sam od svoje matere i svojih zemljaka i zato su mi strane "mudre" polemike,gdje često ne raspravljaju o problematici ljudi od jezika već oni koji preko jezičnih pitanja pokušavaju riješiti sasvim druge stvari,koje se kreću u domenima njihovih ličnih interesa i računa. 

Do sada ni jednu zemlju nisu upropastili njeni pravi kulturni radnici,pa neće ni ovu.

(Branko Ćopić)
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by aben 19/5/2016, 14:13

tribalo bi pitati kogakoli srbina je li jezik iskin jo govorin srbski.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by jastreb 19/5/2016, 14:15

aben wrote:tribalo bi pitati kogakoli srbina je li jezik iskin jo govorin srbski.
Puštimo to stručnjacima.

Poput Ćopića.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by Stanojko 19/5/2016, 14:19

"hrvatski", "bosnjacki", "crnogorski"...jednom recju - srpski. :wine

_________________
 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by jastreb 19/5/2016, 14:20

jastreb wrote:O JEZIKU

Jedan je jezik kod Srba i Hrvata,a vi ga sad nazovite kako god hoćete. Svako inzistiranje na razlikama nepotrebno je,štetno i glupavo.   Treba samo onima koji teže da nas zavade ,razbiju i razjedine. Oko pitanja jezika igra se vrlo ružna igra i sva je sreća što u svemu tome ne učestvuje radnička klasa.

Sve što o jeziku znam naučio sam od svoje matere i svojih zemljaka i zato su mi strane "mudre" polemike,gdje često ne raspravljaju o problematici ljudi od jezika već oni koji preko jezičnih pitanja pokušavaju riješiti sasvim druge stvari,koje se kreću u domenima njihovih ličnih interesa i računa. 

Do sada ni jednu zemlju nisu upropastili njeni pravi kulturni radnici,pa neće ni ovu.

(Branko Ćopić)
Može li mi itko ovo prevesti na hrvatski?

jer niš ne razmem.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by aben 19/5/2016, 14:23

jastreb wrote:
aben wrote:tribalo bi pitati kogakoli srbina je li jezik iskin jo govorin srbski.
Puštimo to stručnjacima.

Poput Ćopića.

ćopić nemo dobar kriterij, un uzimo razumjevanje ko kriterij. po tomu su i hrvatski i engleski jedun jezik, bar zome.

jedini kriterij ki se more uzesti je prihvaćanje. ako govornici nekoga jezika prihvaćaju neki jezik kako svoj, unda je jezik njihov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

 Bosanski jezik ili protesti u RS  - Page 2 Empty Re: Bosanski jezik ili protesti u RS

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum