ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

 Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika  - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika

Post by Guest Wed 18 May - 13:13

gargamel0101 wrote:
vuksadinare wrote:
asilovski wrote:

Upravo to, pa neće više Slavonac rintačit za prevarante u hotelu Solaris kada može 5 pzta više zaraditi u Njemačkoj sa 10 puta boljim uvjetima, neka dalmoši dosele somalijce oni su poznati po radnim navikama
....ne's dalmosa lopatom natjerat da preko ljeta sluzi i konobari..tad je u điru..picigin,gradele,balote,kupanje
Ok, ali onda pošteno plati one koji hoće, a ne da ih izrabljuješ. Ima tu negdje yodin post o tome kako dalmoši koji imaju neki biznis na moru ne žele lokalne Dalmatince jer su ovi skupi, pa računaju na siromašne Slavonce.

Odoše Slavonci na sjever jer ih tamo ne tretiraju kao stoku. Ono, nije da rade poslove koji su nešto visoko na društvenoj ljestvici, ali ih ne tretiraju kao stoku.

točno to, žale se na dalmatince da su skupi, jer ekipa je pohlepna. kako rekoh ja radim za gazdu, izdajem mu račune od 20 000kn, a onda dodje as, i zakida svakog radnika po par stotina kuna i više.

isto tako pričam sa jednim drugim, as jedan od bogatijih ljudi u STu, ono lik je u biti industrijalac samo je usput se prešalta i turizam, govori da su mu dalmatinci skupi, jer hoće se dan-dva odmoriti, normalno radno vrijeme, biti prijavljeni, i još dobiti 4000kn :D , da su njemu najbolji slavonci, kaže slavonac na brodu radi 12 h, i on spava na brodu, i sve za 3000kn na crno.

mogu vam takvih primjera navesti pun kurac... bio na grupi tražim-nudim posao, žena stavila oglas, 300€ čistačicu, ono radi se skoro bez dana pauze, itd... za 300€ ...

i ovi joj svi jebali mater, ovi lokalni.. šteta što nisam printscreena, ali na takve poslovoe od 300.€ upadnu jadni slavonci. kurac dalmatinci nerade, opet 95% poslova rade dalmatinci, a inače turizam je najteža i najstresnija djelatnost za raditi..

lako je ovima iz ZGa koji rade u državnom sektoru srati, ali taj državni sektor se hrani porezima.. kurac je turistički posao lagan, 6-7dana pa 1 dan pauze(neki niti to), 8h radno vrijeme uglavnom možeš zaboraviti.. praznici 0 bodova..

i onda on nakon toga dalmatincu uvali 400€ ,(još te ne prijavi) onda mu ovaj jebe mater... ali zato ekipa preferira slavonce..

samo izgleda da niti slavoncima se neda raditi za takvu crkavicu pa otišli u njemačku... pa bi ova ekipa uvozila i plaćala neke radnike 200-300€.....


meni frend koji usput ima i svoje apartmane itd, sve jedno to mu je od oca, on radi , i kao jedno lito ja i on trebali raditi u jednom hotelu.. ja malo kancelarijski posao, a on trebao biti kao kućni majstor.. taj frend ja ga gledam, lik trči, popravlja sve, nosi, miša malter, krpa zid, pila, u radioni.. čisti vrtal ,.. sve .. lik nije staja..
12h radio, svaki dan putovao pun kurac, a kada je bilo kao plaća za probni rok.. gazda mu govori da mu je nekako on "spor" , i da mu "može dati samo 100kn po danu".. naravno na crno.. 12h , bez pauze, radi momak-non stop..

ovaj ga moj frend skoro udavio...

ja odmah posalo poruku da sam ga odjeba..(našao sam amo reći odmah bolji objek, iako je i tu bilo zakidanja)



inače kod toga gazde koji je 100kn plača 12h rada, kod njega dvi-tri muslimanke iz bosne, jedna žena iz srbije, slavonka.. rade mu za 3000kn, tu mu spavaju u hotelu, nisu prijavljene itd..

ono žene nemaju izbora..

eh ja mogu shvatiti da je to industrija gdje je loš profit, poput tekstilne, ali on u sezoni ima par pedesetak soba, svaku sobu renta za 150-200€ noć.. a tako plaća ekipu..

slavonci isto to odjebu , radije odu u njemačku..

inače nisu svi ovakvi dapače , možda je veći dio pošteni, ali šanse da će te naletiti na ovakve "cicije" su poprilične.. inače nije to samo u turizmu, evo ovdje znam i neke privatna manja brodogradilišta, uveli isto tako kraljevi bosance za 3000kn(na crno, bez prijave) , odmah domaće radnike tjeraju..

naravno njima ekipa prijavi inspekciju, naše inspekciju se zna kakve su.. zatvoriti ti obrt i firmu , i to poštenu ako imaš 3kn viška u kasi, a ovo ništa.. nisu ništa vidli niti čuli,

Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika  - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika

Post by dijagram Wed 18 May - 13:17

vidi kako yoda sve nesto okolo, a nikako lopatu primiti u ruke:)
asila, od njega to nitko ni ne ocekuje, nesposobni alkos
sve ce opet pasti na moja slabasna ledja
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18710
2015-08-09


Back to top Go down

 Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika  - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika

Post by Kermit Wed 18 May - 13:23

gargamel0101 wrote:
vuksadinare wrote:
asilovski wrote:

Upravo to, pa neće više Slavonac rintačit za prevarante u hotelu Solaris kada može 5 pzta više zaraditi u Njemačkoj sa 10 puta boljim uvjetima, neka dalmoši dosele somalijce oni su poznati po radnim navikama
....ne's dalmosa lopatom natjerat da preko ljeta sluzi i konobari..tad je u điru..picigin,gradele,balote,kupanje
Ok, ali onda pošteno plati one koji hoće, a ne da ih izrabljuješ. Ima tu negdje yodin post o tome kako dalmoši koji imaju neki biznis na moru ne žele lokalne Dalmatince jer su ovi skupi, pa računaju na siromašne Slavonce.

Odoše Slavonci na sjever jer ih tamo ne tretiraju kao stoku. Ono, nije da rade poslove koji su nešto visoko na društvenoj ljestvici, ali ih ne tretiraju kao stoku.
nema više ja ne znam nikoga tko ide na sezonu, svi idu ili Njema ili Irska, a to se neće vratiti vjerojatno nikada
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

 Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika  - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika

Post by Guest Wed 18 May - 13:26

asilovski wrote:
gargamel0101 wrote:
vuksadinare wrote:
asilovski wrote:

Upravo to, pa neće više Slavonac rintačit za prevarante u hotelu Solaris kada može 5 pzta više zaraditi u Njemačkoj sa 10 puta boljim uvjetima, neka dalmoši dosele somalijce oni su poznati po radnim navikama
....ne's dalmosa lopatom natjerat da preko ljeta sluzi i konobari..tad je u điru..picigin,gradele,balote,kupanje
Ok, ali onda pošteno plati one koji hoće, a ne da ih izrabljuješ. Ima tu negdje yodin post o tome kako dalmoši koji imaju neki biznis na moru ne žele lokalne Dalmatince jer su ovi skupi, pa računaju na siromašne Slavonce.

Odoše Slavonci na sjever jer ih tamo ne tretiraju kao stoku. Ono, nije da rade poslove koji su nešto visoko na društvenoj ljestvici, ali ih ne tretiraju kao stoku.
nema više ja ne znam nikoga tko ide na sezonu, svi idu ili Njema ili Irska, a to se neće vratiti vjerojatno nikada

pa ako neki slavonac naleti na dobrog gazdu sve 5(iako ako je gazda normalan , radije opet zaposli domaćeg) ali većina slavonaca kako rekoh upadne prvu sezonu ono za 300-400€ na crno, 12h dnevno, .. a onda to odjebu i iduće godine u njemačku ili irsku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

 Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika  - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika

Post by Antijunak Wed 18 May - 14:27

preko_vode_do_slobode wrote:
asilovski wrote:
gargamel0101 wrote:
vuksadinare wrote:
asilovski wrote:

Upravo to, pa neće više Slavonac rintačit za prevarante u hotelu Solaris kada može 5 pzta više zaraditi u Njemačkoj sa 10 puta boljim uvjetima, neka dalmoši dosele somalijce oni su poznati po radnim navikama
....ne's dalmosa lopatom natjerat da preko ljeta sluzi i konobari..tad je u điru..picigin,gradele,balote,kupanje
Ok, ali onda pošteno plati one koji hoće, a ne da ih izrabljuješ. Ima tu negdje yodin post o tome kako dalmoši koji imaju neki biznis na moru ne žele lokalne Dalmatince jer su ovi skupi, pa računaju na siromašne Slavonce.

Odoše Slavonci na sjever jer ih tamo ne tretiraju kao stoku. Ono, nije da rade poslove koji su nešto visoko na društvenoj ljestvici, ali ih ne tretiraju kao stoku.
nema više ja ne znam nikoga tko ide na sezonu, svi idu ili Njema ili Irska, a to se neće vratiti vjerojatno nikada

pa ako neki slavonac naleti na dobrog gazdu sve 5(iako ako je gazda normalan , radije opet zaposli domaćeg) ali većina slavonaca kako rekoh upadne prvu sezonu ono za 300-400€ na crno, 12h dnevno, .. a onda to odjebu i iduće godine u njemačku ili irsku
Znam Slavonce koji sezonski zarade 5-6 tisuća kn mjesečno, mada ni 300-400 eura nije malo ako su ti plaćeni stan i hrana. Po meni je veći problem što nas koji smo tijekom cijele godine u Dalmaciji gazde izbacuju preko ljeta iz stanova radi turista!!
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

 Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika  - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj potrebne 42.000 sezonskih radnika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum