ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

autobiografska rap pjesma - Rene

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty autobiografska rap pjesma - Rene

Post by kaya 7/5/2016, 16:46

Što god tko mislio o njemu, ono što je iznešeno u emisiji Bujica nije moguće osporiti argumentima jer naime Bitorajac živi u stanu koji je naslijedio od djeda i bake koji su bili partizani i rođaci srpskog admirala Branka Mamule, a vlasnik stana ubijen je u Beogradu po okončanju Drugog svjetskog rata.

Što god tko mislio o njemu, ono što je iznešeno u emisiji Bujica nije moguće osporiti argumentima jer naime Bitorajac živi u stanu koji je naslijedio od djeda i bake koji su bili partizani i rođaci srpskog admirala Branka Mamule, a vlasnik stana ubijen je u Beogradu po okončanju Drugog svjetskog rata.
U istoj emisiji doznalo se i da je Bitorajac za privatni cabaret u kinu Mosor tražio novac od Milana Bandića i ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, a kada novac nije dobio objavio je film ‘Mi Hrvati’ u kojem vrijeđa vrijednosti hrvatskog naroda.

No, njegovi susjedi iz Vodnikove ulice u Zagrebu tvrde da je Bitorajčeva ogorčenost suvremenom Hrvatskom posve osobne prirode. Naime, Rene Bitorajac živi u najstrožem središtu Zagreba, u elitnom stanu od 150 kvadrata – koji je naslijedio od roditelja. Do 1945. godine zgrada u Vodnikovoj pripadala je hrvatskim časnicima, a nakon rata u nju su uselili Oznaši i istaknuti partizani. Bitorajčeva baka bila je rođaka zloglasnog jugoslavenskog admirala Branka Mamule i Titova kuharica, a djed istaknuti partizan i komandant kasarne JNA. Nakon rata za nagradu su dobili stan u Vodnikovoj, u kojem je do 1945. godine živo austrorugarski pukovnik i general hrvatskog domobranstva Slavko Štancer. General je ubijen, a u njegovu zgradu useljeni su zaslužni partizani.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by kaya 7/5/2016, 17:09

dobro došli turistiiii
nema šteta dinara al dobri su nam  i euriiii
jer to smo miiiii partizani
nudimo vam žarkog sunca sjaj :jupi
za nas mamulinu decu ovo je rajjjjj
jer to smo mi partizaniiiiiiii

narod mnogo uljudan
prepustile nam aveti prošlosti velik  staaaaan
u ime naroda istjerali ih vaaan
jer to smo miiiii oznaši

ljudska prava puno nam znače
nismo zaradili ni za gaće
al baba je kuvala titu pogačeee
jer to smo mi partizaniiii

ne smetaju nam pederiii
jer smo sami pederi
jer to smo mi partizaniiiiii

smrt fašizmu stanovi u centru naroduuu
zato ljudi  bježte što je brže  mogućeee
jer to smo,  oznašiiiiiii

sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni
ideološki pogubljeni, nepristojni, vulgarni
puni mržnje prema svakom što isto ne misliii
miiii partizani

naše prvo  polje je crvenooooo
al u kvadratima u centru volimo velikoooo
vlasnika smo ubiliiiiii,
al nema veze živiliiiiii
miiii partizaniiii

kraj.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by Guest 7/5/2016, 17:10

Kayo,hoš na Kupanje..na Malorcu? :evilgrin
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by kaya 7/5/2016, 17:13

Sto? Neću, ne kupa mi se.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by Guest 7/5/2016, 17:14

pa to se samo tako upakirano kaze...ono brckas se u bazenu,pijes koktel a moćni Moškija ti maze ramena kokosovim mlijekom..uljem,,kakogod... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by kaya 7/5/2016, 17:16

bogomdani wrote:pa to se samo tako upakirano kaze...ono brckas se u bazenu,pijes koktel a moćni Moškija ti maze ramena kokosovim mlijekom..uljem,,kakogod... :clown
Ne zvuci loše.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by Guest 7/5/2016, 17:18

kaja_333 wrote:
bogomdani wrote:pa to se samo tako upakirano kaze...ono brckas se u bazenu,pijes koktel a moćni Moškija ti maze ramena kokosovim mlijekom..uljem,,kakogod... :clown
Ne zvuci loše.
...uz to svira neka ovakva mjuzika...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by Guest 7/5/2016, 17:24

tajm tu kofi..bog s tobom Kayo i ugodan ostatak dana.. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by vuksadinare 7/5/2016, 17:26

Mislim kakva glupost..pa kakve veze ima sto.su nekom preci bili partizani i on sad direktno zbog toga ne voli hr..ja znam dosta hosovaca i pripadnika znga kojima su preci bili partizani a iskazali se u dom.ratu junastvom...a ima onih kojima su preci bili ustase,domobrani,antikomunisti a nemalo su punili minken bojnu...ovaj post nema veze sto ja smatram da partizani nisu cista pozitiva nego ovo prozivanje djed ti bio partizan pa uzeo ovo ono..moja pok.baba bi rekla prolazilw vojske kroz nase selo i svaka drpala
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99387
2015-09-08


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by debotoijusto 7/5/2016, 17:26

vepar i bozidar alkic ponovo jasu s bitnim temama za popizdit
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by kaya 7/5/2016, 17:31

vuksadinare wrote:Mislim kakva glupost..pa kakve veze ima sto.su nekom preci bili partizani i on sad direktno zbog toga ne voli hr..ja znam dosta hosovaca i pripadnika znga kojima su preci bili partizani a iskazali se u dom.ratu junastvom...a ima onih kojima su preci bili ustase,domobrani,antikomunisti a nemalo su punili minken bojnu...ovaj post nema veze sto ja smatram da partizani nisu cista pozitiva nego ovo prozivanje djed ti bio partizan pa uzeo ovo ono..moja pok.baba bi rekla prolazilw vojske kroz nase selo i svaka drpala
Ima veze s tim da on Hrvate proziva za netoleranciju i ustaštvo
a živi u stanu koji su maznuli čovjeku kojeg su ubili jer ti je nadasve tolerantno. Purger ne..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by aben 7/5/2016, 17:36

poslušo san pismu, prilično je točna, ako kopanje po kontejnerima svatimo ko pjesničku sliku.

ipak, cela pisma je u socijalističkom tonu jer koristi "mi". neki hrvati su fašisti, neki iznajmljivači ki nudu samo sunce a neki prodavači skupe ribe, i to ni loše samo po sebi. autor ne poznaje slobodu izbora vlastite ideologije, slobodu obavljanja djelatnosti i osnovne zakone koji utječu na formiranje cijena.


ča se tiče ukradenog stana, ukradeno se moro vrotiti.
kad su svi nasljednici mrtvi ili nepoznati, unda imovina treba pripasti državi na upravljanje, a ona imovinu treba omoh staviti na dražbu, privatizirati je.
budući da je lopov u ovon slučaju bila država koja je ukradenu imovinu dala onome ki je držo vriću, dodatno kompliciro stvor. 


mislim da tu nemo sto posto ispravnog postupka, jer iako se imovina naslijeđena od lopova automatski treba vrotiti vlosnicima, vode provih vlasnikov nemo i ni jasno je li bolje da stan ostane nasljednicima lopova ili da ga država uzme i potroši na uhljebe.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by debotoijusto 7/5/2016, 17:46

aben wrote:poslušo san pismu, prilično je točna, ako kopanje po kontejnerima svatimo ko pjesničku sliku.

ipak, cela pisma je u socijalističkom tonu jer koristi "mi". neki hrvati su fašisti, neki iznajmljivači ki nudu samo sunce a neki prodavači skupe ribe, i to ni loše samo po sebi. autor ne poznaje slobodu izbora vlastite ideologije, slobodu obavljanja djelatnosti i osnovne zakone koji utječu na formiranje cijena.


ča se tiče ukradenog stana, ukradeno se moro vrotiti.
kad su svi nasljednici mrtvi ili nepoznati, unda imovina treba pripasti državi na upravljanje, a ona imovinu treba omoh staviti na dražbu, privatizirati je.
budući da je lopov u ovon slučaju bila država koja je ukradenu imovinu dala onome ki je držo vriću, dodatno kompliciro stvor. 


mislim da tu nemo sto posto ispravnog postupka, jer iako se imovina naslijeđena od lopova automatski treba vrotiti vlosnicima, vode provih vlasnikov nemo i ni jasno je li bolje da stan ostane nasljednicima lopova ili da ga država uzme i potroši na uhljebe.
sve 5
a kako je domobranski usrasa dosao do stana ?
kome je prije pripadao ?
koja godina bi bila polazna za povrat ?
90 , 45 18...doba kad je crkva imala sve...prvobitna zajednica ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by aben 7/5/2016, 17:49

debotoijusto wrote:
sve 5
a kako je domobranski usrasa dosao do stana ?
kome je prije pripadao ?
koja godina bi bila polazna za povrat ?
90 , 45 18...doba kad je crkva imala sve...prvobitna zajednica ?
dokle god se znaju vlosnici, triba in vrotiti ukradeno, taman to bila lucy. to je princip.

crikva je imala moj otok, celi, i unda su ga ljudi otkupili, i sa je naš i božji.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by debotoijusto 7/5/2016, 17:59

aben wrote:
debotoijusto wrote:
sve 5
a kako je domobranski usrasa dosao do stana ?
kome je prije pripadao ?
koja godina bi bila polazna za povrat ?
90 , 45 18...doba kad je crkva imala sve...prvobitna zajednica ?
dokle god se znaju vlosnici, triba in vrotiti ukradeno, taman to bila lucy. to je princip.

crikva je imala moj otok, celi, i unda su ga ljudi otkupili, i sa je naš i božji.
vlasnik moze biti poznat od izgradnje
bitno sto pise u knjigama a ostali mogu tuzit drzavu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by Guest 7/5/2016, 17:59

Pokvariste vi romantiku namjenjenu Kayi...pas vam guzicu Poharo..!!! Suspect Suspect Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by epikur37 7/5/2016, 18:10

Kratko i jasno Rene Bitorajac je četnik s neskrivenom jugonostagijom i mrzi sve Hrvatsko :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by aben 7/5/2016, 18:16

debotoijusto wrote:
aben wrote:
debotoijusto wrote:
sve 5
a kako je domobranski usrasa dosao do stana ?
kome je prije pripadao ?
koja godina bi bila polazna za povrat ?
90 , 45 18...doba kad je crkva imala sve...prvobitna zajednica ?
dokle god se znaju vlosnici, triba in vrotiti ukradeno, taman to bila lucy. to je princip.

crikva je imala moj otok, celi, i unda su ga ljudi otkupili, i sa je naš i božji.
vlasnik moze biti poznat od izgradnje
bitno sto pise u knjigama a ostali mogu tuzit drzavu
moreš ti komplicirati situacije koliko oćeš, ali manje više sve su situacije rješive sa visokin stupnjen pravednosti.
primjer za ki sun ču je da su neki imali problem s nasljednicima undašnjih plemićov, onih ki su unda  odbili agrarnu reformu, tj nisu hotili uzesti šakicu dinarov koji in je država ili obdarenik isplaćivo. tu in je pravda naklonjena jer ne postoji pravo vlasništva na temelju duljine korištenja.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by kaya 7/5/2016, 18:17

Skrenuli ste od bitnoga, a to je da drug glumac purger čije je prvo polje crveno i koji je ustao protiv netolerancije koje i nema,   živi u maznutom  stanju ubijenog domobrana u koji je po zasluzi dosla baba rođaka od mamule iz pripizdine  i deda iz pripizdine, purgeri. Automatski gubi pravo rugati se na dis bio 91 ?kada živi na račun dis bio 45? Kada nije dobio kune odma galami o ustašama. Pa kad je čačkao mecku sad mu pola drzave zna ono sto ne bi inače nikada saznali!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by jastreb 7/5/2016, 18:17

kaja_333 wrote:Sto? Neću, ne kupa mi se.
Ni meni.

Ja sam čist i zato se nikad ne kupam.

Kupaju se samo oni koji su prljavi.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

autobiografska rap pjesma - Rene Empty Re: autobiografska rap pjesma - Rene

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum