ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by jastreb 5/5/2016, 16:05

n_razbojnik wrote:gle ovoga jastreba...hoćeš reći da se narodni heroj Slaviša Vajner borio ljubavlju sa nacifašistima?? U kakvoj si ti krizi identiteta čovječe, pa židovski ratnici su barem trećinu gubitaka nanijeli nacifaci okupatoru i domaćem izdajniku, druge dvije trećine su Srbi i istrijani
Pa Čiča je bio pojam. Na Romaniji je i danas slavljen više od Starine Novaka,Deli Radivoja i djeteta Grujice.

On je tu moj zemljak,susjed,iz Novog Vinodolskog.

jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Regoč 5/5/2016, 16:06

Yehudi wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:
kaja_333 wrote:ignorirati. kada se pojave na bleiburgu gdje su pripadnici njihovog naroda ubijali naše razoružane vojnike i civile i ispričaju nam se dati im pažnju. i da nam se slavko osobno ispriča kao jedan od neposrednih aktera zločina.
Gdje su to pripadnici židovskog naroda ikoga ubijali?

Što si ti Kanaanka? Ili Hetitkinja? Jebusejka?
U Palestini. No, i mene buni ovo o Židovima i Bleiburgu.


  Kako rekoh, svašta se vidi i pročita.............pravopis je najmanji problem  :^0
Ne prigovaram ti zbog pravopisa, tvoja stvar, nego što udaraš te "entere" svako malo pa ti jedna rečenica popuni sedam redih. Zbij to, lakše je drugima, a tebi svejedno. A ovo sa Židovima i Bleiburgom nikako si ne mogu protumačiti. Osim ako nije sarkazam i zajebancija, a ja ne kužim.

_________________
dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by n_razbojnik 5/5/2016, 16:07

jastreb wrote:
n_razbojnik wrote:gle ovoga jastreba...hoćeš reći da se narodni heroj Slaviša Vajner borio ljubavlju sa nacifašistima?? U kakvoj si ti krizi identiteta čovječe, pa židovski ratnici su barem trećinu gubitaka nanijeli nacifaci okupatoru i domaćem izdajniku, druge dvije trećine su Srbi i istrijani
Pa Čiča je bio pojam. Na Romaniji je i danas slavljen više od Starine Novaka,Deli Radivoja i djeteta Grujice.

On je tu moj zemljak,susjed,iz Novog Vinodolskog.
A što onda laprdaš bogati? Već počinjem sumnjati u tvoje sveopće znanje i upućenost u događaje i zbivanja tijekom NOB, i nakon iste, khm jel ako možemo reći da ista ikada i završila. Smrt fašizmu!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Regoč 5/5/2016, 16:08

jastreb wrote:
n_razbojnik wrote:gle ovoga jastreba...hoćeš reći da se narodni heroj Slaviša Vajner borio ljubavlju sa nacifašistima?? U kakvoj si ti krizi identiteta čovječe, pa židovski ratnici su barem trećinu gubitaka nanijeli nacifaci okupatoru i domaćem izdajniku, druge dvije trećine su Srbi i istrijani
Pa Čiča je bio pojam. Na Romaniji je i danas slavljen više od Starine Novaka,Deli Radivoja i djeteta Grujice.

On je tu moj zemljak,susjed,iz Novog
Ličkog Osieka.

_________________
dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by kic 5/5/2016, 16:09

Regoč wrote:
Noor wrote:
Regoč wrote:
Noor wrote:
Regoč wrote:Treba ih ignorirati, baš kako su oni ignorirali Jasenovac. Nek se sami okupljaju.

nisu ignorirali, pohodili su ga tjedan dana prije službene.
za njih to je sjećanje na svoje drage, nevine zatučene, a ne cirkus vargas.
Sad se sjetili s jeftinim izgovorima, s razlozima koji postoje već gotovo cielo desetljeće, ali ih je baš sad zasmetalo, kad nova vlada nije ni bila u prilici išta riešiti. Nismo "antifašisti" pa da vam vjerujemo.

vlada i ministri dovoljno su o tome rekli, tako da sam sigurna da Kraus osobno nema ama baš nikakva očekivanja.
a i što će mu oni? krdo ustaša.
Slušaj, stoko, oni imaju izborni legitimitet, a kom se ne sviđa neka tuče glavom o zid plača.
opomena, prestani s tim..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Yehudi 5/5/2016, 16:10

n_razbojnik wrote:
Yehudi wrote:
n_razbojnik wrote:Zar je Moša Pijade bio milosrdan prema svojim egzekutorima i progoniocima?

 Možda nas ti možeš poučiti nekim faktima o tome šta je Mojsije Pijade radio tijekom NOB-a

 Ili tek onako lupetaš, po običaju, samo da nešto lupiš.....poput ostalih trolova na temi?

Moša je antifašist, komunist i starešina, to što ti ne znaš neke stvari pitaj slobodno

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Mosa_Pijade_AVNOJ

  Nije meni čudno...........ne nikako.

Nije mi čudno da ti je srpska propaganda od jedan put prihvatljiva .............selektivno.

Da je pisalo kako je to rekao Tudjman, onda bi reka da je to laž, velikosrpska propaganda, sranje, podvala četnička itd.

 No ako vidiš da ti nešto ide na ruku, onda je to zasigurno tako....100 %- provjereno...............a ono, piše tako..................... lol!
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Ero 5/5/2016, 16:11

kic wrote:
Regoč wrote:
Noor wrote:
Regoč wrote:
Noor wrote:
Regoč wrote:Treba ih ignorirati, baš kako su oni ignorirali Jasenovac. Nek se sami okupljaju.

nisu ignorirali, pohodili su ga tjedan dana prije službene.
za njih to je sjećanje na svoje drage, nevine zatučene, a ne cirkus vargas.
Sad se sjetili s jeftinim izgovorima, s razlozima koji postoje već gotovo cielo desetljeće, ali ih je baš sad zasmetalo, kad nova vlada nije ni bila u prilici išta riešiti. Nismo "antifašisti" pa da vam vjerujemo.

vlada i ministri dovoljno su o tome rekli, tako da sam sigurna da Kraus osobno nema ama baš nikakva očekivanja.
a i što će mu oni? krdo ustaša.
Slušaj, stoko, oni imaju izborni legitimitet, a kom se ne sviđa neka tuče glavom o zid plača.
opomena, prestani s tim..
Rasporedi malo kritiku. Nije vrag da ne vidiš...

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Yehudi 5/5/2016, 16:12

Regoč wrote:
jastreb wrote:
n_razbojnik wrote:gle ovoga jastreba...hoćeš reći da se narodni heroj Slaviša Vajner borio ljubavlju sa nacifašistima?? U kakvoj si ti krizi identiteta čovječe, pa židovski ratnici su barem trećinu gubitaka nanijeli nacifaci okupatoru i domaćem izdajniku, druge dvije trećine su Srbi i istrijani
Pa Čiča je bio pojam. Na Romaniji je i danas slavljen više od Starine Novaka,Deli Radivoja i djeteta Grujice.

On je tu moj zemljak,susjed,iz Novog
Ličkog Osieka.

 Di je taj .................-Novi Lički Osiek-
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by n_razbojnik 5/5/2016, 16:12

Yehudi wrote:
n_razbojnik wrote:
Yehudi wrote:
n_razbojnik wrote:Zar je Moša Pijade bio milosrdan prema svojim egzekutorima i progoniocima?

 Možda nas ti možeš poučiti nekim faktima o tome šta je Mojsije Pijade radio tijekom NOB-a

 Ili tek onako lupetaš, po običaju, samo da nešto lupiš.....poput ostalih trolova na temi?

Moša je antifašist, komunist i starešina, to što ti ne znaš neke stvari pitaj slobodno

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Mosa_Pijade_AVNOJ

  Nije meni čudno...........ne nikako.

Nije mi čudno da ti je srpska propaganda od jedan put prihvatljiva .............selektivno.

Da je pisalo kako je to rekao Tudjman, onda bi reka da je to laž, velikosrpska propaganda, sranje, podvala četnička itd.

 No ako vidiš da ti nešto ide na ruku, onda je to zasigurno tako....100 %- provjereno...............a ono, piše tako..................... lol!

Propaganda? Pa ja potpisujem svako slovo ovdje, nepatvoreni antifašizam! Šteta ako nisu Mošine riječi, zbori ka Isukrst

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by jastreb 5/5/2016, 16:13

Evo malo zanimljivosti. 11 Židova je proglašeno nar.herojima NOB-a,i to:

Moša Pijade

Slaviša Vajner-Čiča

Estera Ovadija

Nisim Albahari

Pavle Goranin-Ilija

Elijas Engel

Robert Domani

Adolf Štajnberger

Isidor Baruh

Pavle Pap-Šiljo

Vojo Todorović-Lerer
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by jastreb 5/5/2016, 16:14

Jedina žena general JNA bila je dr Roza Papo,također Židovka.

Mada mislim da je čin đenerala imala i Slava Blažević.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by jastreb 5/5/2016, 16:15

Na riječkom području jedan od najvećih legendi NOP-a bio je Moša Albahari,Židov iz sarajeva,ali je živio u Rijeci.

Predložen je za nar.heroja.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by n_razbojnik 5/5/2016, 16:17

Eto drago mi je da si uzeo knjigu u ruke i proučio materiju, da te ne moramo ja i iknarov svjedok ispravljati po temama...

Opomena pred streljanje ti ide svakako!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by kic 5/5/2016, 16:18

jastreb wrote:Na riječkom području jedan od najvećih legendi NOP-a bio je Moša Albahari,Židov iz sarajeva,ali je živio u Rijeci.

Predložen je za nar.heroja.
ali je odbijen? xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by n_razbojnik 5/5/2016, 16:19

kic wrote:
jastreb wrote:Na riječkom području jedan od najvećih legendi NOP-a bio je Moša Albahari,Židov iz sarajeva,ali je živio u Rijeci.

Predložen je za nar.heroja.
ali je odbijen? xD
Skupa sa riječkom sinagogom, ali to je neka druga tema

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11432
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by jastreb 5/5/2016, 16:21

kic wrote:
jastreb wrote:Na riječkom području jedan od najvećih legendi NOP-a bio je Moša Albahari,Židov iz sarajeva,ali je živio u Rijeci.

Predložen je za nar.heroja.
ali je odbijen? xD
Možda su umjesto njega odlikovali Nisima Albaharija.

Inače u Zborniku nar.heroja imaš tri heroja sa imenom Stevo Opačić.

Jedan pokojni Kninjanin,inače Hrvat,bivši partizan rekao mi je da je trebalo  odlikovati ovog koji je zadnji odlikovan,ali su dva puta odlikovali "pogrešnog".

Proceduralna greška press.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Yehudi 5/5/2016, 16:23

Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Regoč 5/5/2016, 16:42

Kic, primam opomenu. No, je li ustaško krdo prihvatljiva kvalifikacija? Za to ne ide opomena? Mogu li onda reći da su admini na forumu četničko krdo? Savjetuj me, ne znam što se smije. Ili je u pitanju tko smije?

_________________
dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by kaya 5/5/2016, 16:44

Regoč wrote:
kaja_333 wrote:ignorirati. kada se pojave na bleiburgu gdje su pripadnici njihovog naroda ubijali naše razoružane vojnike i civile i ispričaju nam se dati im pažnju. i da nam se slavko osobno ispriča kao jedan od neposrednih aktera zločina.
? Slavko kao partizan ili Slavko kao Židov?
Slavko bez ili. Kao partizan i kao zidov. I nije jedini.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by kaya 5/5/2016, 16:45

jastreb wrote:Evo malo zanimljivosti. 11 Židova je proglašeno nar.herojima NOB-a,i to:

Moša Pijade

Slaviša Vajner-Čiča

Estera Ovadija

Nisim Albahari

Pavle Goranin-Ilija

Elijas Engel

Robert Domani

Adolf Štajnberger

Isidor Baruh

Pavle Pap-Šiljo

Vojo Todorović-Lerer
Eto.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by kic 5/5/2016, 16:46

Regoč wrote:Kic, primam opomenu. No, je li ustaško krdo prihvatljiva kvalifikacija? Za to ne ide opomena? Mogu li onda reći da su admini na forumu četničko krdo? Savjetuj me, ne znam što se smije. Ili je u pitanju tko smije?
išao si naglasiti osobnu uvredu što je previše, najbolje bi bilo kad ništa od toga ne bi koristili, ali jel..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda.... - Page 3 Empty Re: dan sjećanja na žrtve i junaštvo židovskog naroda....

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum