ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:14

Povodom dana slobode medija

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Autor: Jure Vujić Srijeda, 04. Svibanj 2016. u 18:45



Koliko znam iz medija, organizatori navedene konferencije izostavili su pozvati druge predstavnike medija i udruga novinara koje ne dijele ista stajališta po pitanju sloboda medija u Hrvatskoj te da su na istom skupu sudjelovali isključivo ideološko bliski aktivisti i politički istomišljenici.

Jučerašnji incident  povodom dana sloboda medije tijekom kojeg  je predsjednica Kolinda Grabar Kitarović izviždana na konferenciji o slobodi medija, u organizaciji Hrvatskog novinarskog društva razotkriva kako je  “političko korektna” sintagma “slobode medije” vješto instrumentalizirana od domaćih liberalnih komunista (kolibri) kako bi se u očima domaće i međunarodne javnosti diskreditirala država Hrvatska. Tragikomično je da su oni koji su danas najglasniji po pitanju slobode medija bili u bivšem jugo-totalitarnom sustavu režimski ideološki i akademski glasnogovornici titoističkog sustava. Naime, koliko znam iz medija, organizatori navedene konferencije izostavili su pozvati druge predstavnike medija i udruga novinara koje ne dijele ista stajališta o slobodi medija u Hrvatskoj te da su na istom skupu sudjelovali isključivo ideološko bliski aktivisti i politički istomišljenici. Podsjetimo također da se među panelistima navedenog skupa našao i Nenad  Zakošek koji je prema podatcima s Wikipedije (poveznica) 90-ih bio član odbora Udruženja za jugoslavensku demokratsku inicijativu (UJDI) koja se zalagala za jedinstvenu socijalističku Miloševićevu Jugoslaviju i protivila se stvaranju suverene Republike Hrvatske (što znači implicitno i za očuvanje cenzure i kršenje temeljnih osobnih, građanskih i nacionalnih ljudskih prava).
Nenad Zakošek kao dekan Fakulteta političkih znanosti u javnosti je poznat po  tome što je verbalno napao prof. Judith Reisman koja je bila gošća na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu,  zbog toga što se kritički postavila u odnosu na bivši jugoslavenski komunistički sustav (poveznica). Također, koliko znam iz medija, drugi panelist istog skupa, Gvozden Srećko Flego, poznat je po ideološkoj pristranosti za vrijeme titoističkog režima, istaknuti „praksisovac“, član redakcija časopisa “Praxis”, “Kulturni radnik” i Open Society Institute (OSI) te bivši zastupnik Socijaldemokratske partije Hrvatske (poveznica), dok je Melisa Skender (ljevičarska aktivistkinja) u maniri nekomunističkih pamfleta i propagande prezentirala kronologiju (selektivno i  dekontekstualizirano), izjave nove vlade, prvenstveno ministra kulture Zlatka Hasanbegovića, kako bi dokazala  tzv. „egzekuciju neprofitnih medija“. Zanimljivo je da se nitko od prisutnih nije zapitao jesu li isti uvaženi profesori i aktivisti ikada digli glas za vrijeme Titove Jugoslavije zbog sustavne cenzure i represije slobode mišljenje i izražavanja. Možda bi odgovor na to pitanje otvorio i drugo ključno pitanje ljudskog moralno-etičkog integriteta dosljednosti.
Takva politička instrumentalizacija sintagme „slobode medija“ zapravo je danas odraz odnosa političkih snaga u Europi. Naime, devedesetih se godina i na Zapadu i na bivšem komunističkom Istoku dogodila društvena transformacija (a ne revolucija) iz koje su proizašle dvije paradigmatične vladajuće figure: na Zapadu „boboi“ (buržujski boemi – salonski lijevoliberali), a na Istoku “kolibri” (liberalni komunisti). Francuski sociolozi Georges Mink i Jean-Charles Szurek dobro su detektirali tadašnji povoljan povijesni trenutak za rekonstrukciju neokomunističkog sustava u sustav koji bi mogao nesmetano reciklirati i konvertirati bivše komunističke apartčike te marksistički sveučilišni kadar u novonastali liberalni demokratski mainstream. Tako su, postupkom svojevrsne društvene mutacije, i domaći titoisti postali preko noći novopečeni “kolibri” – liberalni komunisti. Stoga je pozivanje na fiktivno “ugrožavanje sloboda medija” glavna poluga za njihovu društvenu re-legitimaciju i mobilizacijsko sredstvo obmane.
Autor: Jure Vujić Srijeda, 04. Svibanj 2016. u 18:45

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:15

Nije tragično već je licemjerno.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by crvenkasti 4/5/2016, 20:22

Otkud sad njima pravo da nama predbacuju što kod nas nema demokracije i slobode medija, kad ih ni kod njih nije bilo?

Pa zato smo se i borili protiv njih i srušili ih.


Last edited by crvenkasti on 4/5/2016, 20:23; edited 1 time in total (Reason for editing : 2)
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Guest 4/5/2016, 20:25

Ero wrote:Nije tragično već je licemjerno.


zjev...jawn...zjev...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:27

Kuš, bre...

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:29

crvenkasti wrote:Otkud sad njima pravo da nama predbacuju što kod nas nema demokracije i slobode medija, kad ih ni kod njih nije bilo?

Pa zato smo se i borili protiv njih i srušili ih.
Bit će slobode medija, čim Milanovićeve odstrane sa scene...Mislim, kad ih maknu od sise.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Sora 4/5/2016, 20:32

Usne Stjepana Gnječa wrote:
Ero wrote:Nije tragično već je licemjerno.


zjev...jawn...zjev...

Veeeeeliki ziiiijev
Jer . Dečki . Ste zaboravili da ste nam to obećali .
Koga jebe jel su bivši titoisti ili krokodili.
Rekli ste da ce biti sloboda .
Hi hi :omg

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:33

Demokracija i sloboda su za demokrate. Za ostale je šćap priko leđa.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by crvenkasti 4/5/2016, 20:36

Govorili bismo mi slobodnije kad ne bi bilo njih koji slušaju i rugaju nam se čim ispadnemo glupi.

Bolje je šutjeti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Sora 4/5/2016, 20:38

Ero wrote:Demokracija i sloboda su za demokrate. Za ostale je šćap priko leđa.
I koja je razlika u odnosu na Titovu demokraciju ?
Nikoja. A onda smo bar imali vise para.
Jebe mi se za demokraciju bez para. :blj

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by crvenkasti 4/5/2016, 20:46

"Bolje je šutjeti i biti smatran za budalu, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju."

To za mene ne vrijedi, jer ja priznajem da sam budala i ponosim se time.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:46

Sora wrote:
Ero wrote:Demokracija i sloboda su za demokrate. Za ostale je šćap priko leđa.
I koja je razlika u odnosu na Titovu demokraciju ?
U Titoslaviji nije bilo ni demokracije ni slobode. Posebno ne prava na slobodu mišljenja i javne riječi.
Mnogi su odrobijali samo zbog iznošenja drugačijeg mišljenja.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:48

Sora wrote:
Ero wrote:Demokracija i sloboda su za demokrate. Za ostale je šćap priko leđa.

Jebe mi se za demokraciju bez para. :blj

I oni iz HND na isti način razmišljaju. Njima je do para...

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by crvenkasti 4/5/2016, 20:50

Ero wrote:
Sora wrote:
Ero wrote:Demokracija i sloboda su za demokrate. Za ostale je šćap priko leđa.
I koja je razlika u odnosu na Titovu demokraciju ?
U Titoslaviji nije bilo ni demokracije ni slobode. Posebno ne prava na slobodu mišljenja i javne riječi.
Mnogi su odrobijali samo zbog iznošenja drugačijeg mišljenja.

Ja sam se sramio što sam glup.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Ero 4/5/2016, 20:52

Čuli, Radman šev nacionalne TV kuće, jbote...Luda kuća.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Sora 4/5/2016, 21:00

Ero wrote:Čuli, Radman šev nacionalne TV kuće, jbote...Luda kuća.
Bio je bolji od kaptolovizije
Coce ..tko nam sad šefuje na TV , bit ce svaku noc bolje blejat na ex iskon :}
Kad cemo vise vidi kpji ruski film ili zafranovecev?
Ili zasto nema vise satire k newsbara ili ..
Hoćemo li gledat dan oslobođenja Zagreba ?
Mislim od Kaptola ?
.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23724
2014-04-29


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by mrincredible 4/5/2016, 21:04

Sora wrote:
Ero wrote:Demokracija i sloboda su za demokrate. Za ostale je šćap priko leđa.
I koja je razlika u odnosu na Titovu demokraciju ?
Nikoja. A onda smo bar imali vise para.
Jebe mi se za demokraciju bez para. :blj

Psetu je samo važno da mu se napuni zdjelu i baci kost...
mrincredible
mrincredible

Male
Posts : 440
2014-04-16


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Guest 4/5/2016, 23:07

mrincredible wrote:
Sora wrote:
Ero wrote:Demokracija i sloboda su za demokrate. Za ostale je šćap priko leđa.
I koja je razlika u odnosu na Titovu demokraciju ?
Nikoja. A onda smo bar imali vise para.
Jebe mi se za demokraciju bez para. :blj

Psetu je samo važno da mu se napuni zdjelu i baci kost...

Nije svima bilo loše u bivšoj državi. Neki su dobili puno, pa misle da je država tako skrbila o svima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by provocator 4/5/2016, 23:10

crvenkasti wrote:

Ja sam se sramio što sam glup.
Za razliku od ere ili marcellusa.   ;)

_________________
Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija! Empty Re: Tragikomično je da se bivši titoisti danas pozivaju na slobodu medija!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum