ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Go down

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu Empty Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Post by crvenkasti 17/4/2016, 13:17

Sutra potpisivanje ugovora o prodaji Železare Smederevo


Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu 255x160_117075-zelezara

Ugovor o prodaji Železare Smederevo kineskoj kompaniji Hestil potpisaće sutra ministar privrede Srbije Željko Sertić i predsednik Hestila Ju Jong.
Potpisivanju kupoprodajnog ugovora u smederevskoj čeličani prisustvovaće premijer Srbije Aleksandar Vučić, predstavnici diplomatskog kora i mnoge ugledne ličnosti iz javnog života zemlje.

http://www.novimagazin.rs/ekonomija/sutra-potpisivanje-ugovora-o-prodaji-zelezare-smederevo

-----------------------

Hahaahaha, ode im Smederevo u Kinu.
I to baš pred izbore.
Jebeš budale.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu Empty Re: Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Post by Guest 17/4/2016, 13:22

Kako je kapitalizam savršen sustav. Kukalo se da "zapadne investicije u Kinu će previše razviti kinu" i to će ugroziti "standard zapada i dominaciju zapada". Ok ugrozilo je možda dominaciju zapada, ali standard raste svima. Kina isporučuje jeftina dobra na zapad, pa na zapadu građanim raste standard, u isto vrijeme Kina je među najvećim svjetskim izvozincima, i treće Kineski kapitalisti sada imaju viška kapitala i investiraju nazad na zapad(doduše srbija nije zapad ali aj). Kapitalizam je sustav pojedi i budi pojeden Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu 1f600
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu Empty Re: Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Post by RayMabus 17/4/2016, 14:11

Ne pratim to al kad smo kod KIneza i čelika ne znam jel to sad njima uopće isplatiwa inwesticija tako da mislim da im je plan to ugasit jer im je konkurenkcija al ok bumo wideli.






Kineska industrija čelika na koljenima
17 Apr 2016 Izmijenjeno 09:21 CEST

Usporavanje kineske ekonomije i slaba potražnja za proizvodima, kinesku industriju čelika su bacili na koljena.






Usporavanje kineske ekonomije i slaba potražnja za njenim proizvodima, kinesku industriju čelika su bacili na koljena. U idućih nekoliko godina bit će podijeljene stotine hiljada otkaza.

Imuna nije ostala ni najveća čeličana Wuhan, koja direktno zapošljava 80.000 radnika, i još toliko indirektno. Nekad je imala svoje novine, sportske klubove, a sad je na rubu opstanka, javlja Florence Looi, novinarka Al Jazeere

Fan Bin je prije 15 godina krenuo očevim stopama. Zaposlio se u fabrici koja je smatrana najvećim proizvođačem željeza i čelika. Dobiti tamo radno mjesto značilo je sigurnost i mogućnost za napredak.

Danas više ne. Prije šest mjeseci uzeo je otpremninu i prešao u fabriku koja proizvodi metalne konstrukcije. No, ni tamo nije siguran.

"Veoma sam zbunjen. Nekad sam radio za fabriku čelika Wuhan. Nisam imao veliku platu, ali sam imao sigurno radno mjesto. Sada nemam. Sam sam morao naći posao. A i Wuhan je u veoma teškoj situaciji i ne znam šta da radim", rekao je on.

Kineska ekonomija usporava. Prošle godine rasla je najsporijim tempom u posljednjih četvrt vijeka. Jedna od posljedica je i smanjenje potražnje za sirovinama poput čelika.

Niske cijene

Proizvodnja se ne smanjuje, ali kupaca je sve manje. Kako bi se riješila viška zaliha, Kina izvozi čelik po iznimno niskim cijenama.

Ekonomisti smatraju da je to samo kratkoročno rješenje. Dugoročno je restrukturiranje kineskih kompanija, ako žele opstati na tržištu.

Ekonomist Robert Koepp je kazao: "Ovo je proces koji svaka zemlja mora proći prilikom modernizacije. Vidjeli smo to u Velikoj Britaniji, Sjedinjenim Američkim Državama, Japanu, širom svijeta. Ekonomije se s tom realnošću kad-tad moraju suočiti. Ono što trebaju uraditi jeste progutati gorku pilulu i čeličnu industriju učiniti konkurentnijom."

Veća konkurentnost ne znači samo smanjenje proizvodnje već i troškova. 

"Wuhan Iron and Steel je najveći i najstariji kineski proizvođač čelika. Najavili da će u idućih nekoliko godina podijeliti 50.000 otkaza", javlja Looi.

Prije početka smjene mnogi radnici okupljaju se u restoranu u blizini fabrike. Pred kamere nisu htjeli, ali kako kažu, veoma su zabrinuti. Morali su pristati na smanjenje plate od 25 posto.

Nekad je čelična industrija dio profita vraćala zajednici, gradeći škole, bolnicu, pa čak i muzej, a danas ne može garantirati ni za radna mjesta, jer budućnost je neizvjesna.



http://balkans.aljazeera.net/vijesti/kineska-industrija-celika-na-koljenima

NIsam baš zaintersiran za ovu temu al evo tko je neka ima na umu i ovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu Empty Re: Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Post by flumen 17/4/2016, 19:31

crvenkasti wrote:Ugovor o prodaji Železare Smederevo kineskoj kompaniji Hestil potpisaće sutra ministar privrede Srbije Željko Sertić i predsednik Hestila Ju Jong.
Potpisivanju kupoprodajnog ugovora u smederevskoj čeličani prisustvovaće premijer Srbije Aleksandar Vučić, predstavnici diplomatskog kora i mnoge ugledne ličnosti iz javnog života zemlje.
i to je bolje nego kako je Tudjman prodavao svojim pajdasima velika poduzeca za jednu marku

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu Empty Re: Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Post by RayMabus 17/4/2016, 19:47

Po meni se tu radi o slijedećem ....ako idemo ekonomskom logikom a KInezi idu :

Transport je skup i onda bolje imat želejzaru tu a oće ode radit pruge , ćeste i ostalo dakle to je to

Međutim ima KIneza u BG owi će dowodit swoje inžinjere , pa pomočnike inžinjera , pa pomočnike pomočnika inžinjera itd itd itd .....u prewodu sindikat ako se bude bunio ja sam gazda ako neš ti dowedem ja swoje .....i onako ih otpuštaju 50 tisuča ( pogledat wideo gore ).

I normalno da će bit konkurentni.

Nema transporta za EU a sindikat shebu dowođenjem swojih pomočnika pomočnika od pomočnika inžinjera.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu Empty Re: Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Post by jastreb 18/4/2016, 08:12

Učinilo mi se da piše Smederevo u Kninu.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu Empty Re: Vučić na aparatima: Smederevo u Kinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum