ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama

Go down

 Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama Empty Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama

Post by RayMabus Sat 16 Apr - 21:39

Ona je istakla da su stanovnici Libije sami krivi za ometanje napora SAD-a da poprave stanje u toj zemlji, dodajući kako niko ne treba kriviti nju za stanje koje je nastalo nakon svrgavanja režima Moamera Gadafija 2011. godine.

"Libija nije željela druge trupe u svojoj zemlje, ne samo naše, već i evropske ili bilo koje druge države. Uhvaćeni smo u veoma teškoj situaciji. Nisu mogli sami da osiguraju sigurnost i rezultat je bio sukob različitih dijelova zemlje i dolazak terorista", kazala je ona.

Clinton je pored Libijaca krivicu prebacila i na trenutnog predsjednika SAD-a Baracka Obamu.

"Na kraju krajeva, odluke o vojnim operacijama donosi predsjednik, kao što je bio slučaj i u Libiji", istakla je Clinton.

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/clinton-ne-krivite-mene-za-haos-u-libiji-krivi-su-libijici-i-barack-obama/160415124

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175916
2014-04-11


Back to top Go down

 Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama Empty Re: Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama

Post by RayMabus Sat 16 Apr - 21:43

NAJMANJE 15 pripadnika snaga sigurnosti ubijeno je, a 40 je ozlijeđeno u dva dana sukoba u istočnom libijskom gradu Bengaziju, izjavio je bolnički izvor, dok vojska pokušava učvrstiti svoje položaje koje je povratila od islamističkih militanata u veljači.

U petak su dvojica bombaša samoubojica Islamske države napala nedaleko od tvornice cementa na zapadu grada, ali je samo jedna od bombi prouzročila žrtve, rekao je vojni glasnogovornik Milad al-Zavie.

Islamska država postavila je poruku na društvene medije u kojoj navodi da su bombaši ubili desetke vojnika, ali je Zavie ustvrdio da je ubijeno šest vojnika, a 25 ozlijeđeno u petak.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/isis-u-bengaziju-ubio-15-a-tesko-ozlijedio-40-vojnika/887589.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175916
2014-04-11


Back to top Go down

 Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama Empty Re: Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama

Post by RayMabus Sat 16 Apr - 21:50

Kad sve zbrojiš i oduzmeš navijam za ISIL dole i neka od Libije naprave teritorij odakle će se godišnje slijevati miljuni i miljuni crmaca i arapa u Evropu.

----

FRANCUSKI i njemački ministri vanjskih poslova otišli su u iznenadni posjet Libiji kako bi podržali vladu nacionalnog jedinstva u nadi da će tako okončati kaos u toj zemlji u kojoj jača džihadistička prijetnja.

Šefovi diplomacija Njemačke Frank-Walter Steinmeier i Francuske Jean-Marc Ayrault su se u Tripoliju sastali s premijerom vlade nacionalnog jedinstva Fayezom al-Sarrajem.

Njihov posjet je uslijedio nakon posjeta talijanskog ministra vanjskih poslova Paola Gentilonija, prvog visokog europskog dužnosnika koji je posjetio Tripoli nakon nasilja u ljeto 2014.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/francuski-i-njemacki-ministri-iznenadno-posjetili-libiju-jaca-dzihadisticka-prijetnja/887625.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175916
2014-04-11


Back to top Go down

 Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama Empty Re: Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama

Post by RayMabus Sat 16 Apr - 22:38

Evropska obuka libijskih snaga u sklopu napora za obnovu Libije, mogla bi u prvobitnim fazama početi izvan te severnoafričke zemlje, rekao je danas šef nemačke diplomatije Frank Valter Štajnmajer.

Štajnmajer i njegov francuski kolega Žan Mark Ero posetili su danas Tripoli radi razgovora sa novom Vladom nacionalnog jedinstva i radi podrške okončanju sukoba između suprotstavljenih frakcija.
- Mislim da je dovoljno realno reći da bismo mogli da počnemo trenažne mere izvan Libije - rekao je Štajnmajer odgovarajući na novinarsko pitanje o evropskim planovima za obuku.

http://www.blic.rs/vesti/svet/stajnmajer-obuka-libijskih-snaga-prvo-izvan-libije/2gr4wg0

Briti su to već pokušali ......i nije išlo pa ne znam kako će i vama kad ni oni to nisu uspili izvest.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175916
2014-04-11


Back to top Go down

 Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama Empty Re: Clinton: Ne krivite mene za kaos u Libiji, krivi su Libijici i Barack Obama

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum