ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 3/5/2016, 22:41

IvyTeasdale wrote:Ku
kic wrote:sad kad se nadjete na kavi molim zasluge meni jer sam vas potaknuo..
Kuvaju oni tu kavu odavno,samo ti nisi primijetio prije :D
Ah,ti muskarci..;-)

ovo vec progovara tvoj zenski mozak iz onog testa :)

betty.boop

Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 3/5/2016, 22:43

betty.boop wrote:
IvyTeasdale wrote:Ku
kic wrote:sad kad se nadjete na kavi molim zasluge meni jer sam vas potaknuo..
Kuvaju oni tu kavu odavno,samo ti nisi primijetio prije :D
Ah,ti muskarci..;-)

ovo vec progovara tvoj zenski mozak iz onog testa :)
svakako..on je glavni..onaj drugi cuci pritajen :P

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 3/5/2016, 22:45

ponekad poviri, ja mu kazem 'kuco tamo !' :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 3/5/2016, 22:46

Nemoj samo pregrubo prema njemu,ponekad dobro dođe za opustit se ;P

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 3/5/2016, 22:47

ahaha, da znas
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by L'âme 3/5/2016, 22:53

betty.boop wrote:ahaha, da znas
znam,znam..meni onda kazu da sam djetinjasta i nezrela,a samo se prepustim svom animusu B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2016, 22:58

kic wrote:daj članak ili ukratko, ne mogu jubitoat :D
nema članka, to je stosselova emisija o postregulacijskoj eri, u meriki postoji formular koji na općini moroš popuniti da bi dobi dozvolu za prodavati limunadu, inače te napadne swat

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 3/5/2016, 23:06

aben wrote:
kic wrote:daj članak ili ukratko, ne mogu jubitoat :D
nema članka, to je stosselova emisija o postregulacijskoj eri, u meriki postoji formular koji na općini moroš popuniti da bi dobi dozvolu za prodavati limunadu, inače te napadne swat
tako reci :D SWAT haha, što je najgore mogu u to vjerovati..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 3/5/2016, 23:15

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:daj članak ili ukratko, ne mogu jubitoat :D
nema članka, to je stosselova emisija o postregulacijskoj eri, u meriki postoji formular koji na općini moroš popuniti da bi dobi dozvolu za prodavati limunadu, inače te napadne swat
tako reci :D SWAT haha, što je najgore mogu u to vjerovati..

interesantno je ča kad su ljudi suočeni s posljedicama regulacija, čudu se zakonskon iracionalnošću, a kad se zakon donosi, podupiru "uređeno društvo", ki zno ke otrove dica stavljaju u limunadu :|

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 4/5/2016, 22:39

što više čitam Ron Paula, sve više si grizem usne, koji povijesna šteta da taj čovjek nije zasjeo u bijeloj kuli..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 4/5/2016, 23:15



od 20:44
evo još jedun denkver, zemlja znanja, svi na fakultet,samo 7% hahaha
"now, the best and brightest are recognizing that a college degree is not worth the cost og getting it"

svako ki imo diplomu, osim ako nije iz hdzsdp-a, ne more se smatrati the best and brightest..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 4/5/2016, 23:16

kic wrote:što više čitam Ron Paula, sve više si grizem usne, koji povijesna šteta da taj čovjek nije zasjeo u bijeloj kuli..

e, jebote,
ali vjerojatno je porazon izbjego metak

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/5/2016, 03:49

kic wrote:što više čitam Ron Paula, sve više si grizem usne, koji povijesna šteta da taj čovjek nije zasjeo u bijeloj kuli...

truješ si mozak libertarijanskom ideologijom koja nema veze sa stvarnošću, jedino što rade je da šire paniku i najavljuju kraj svijeta, slično kao one kršćanske sekte koje očekuju sudnji dan svaki čas

niti amerika propada, niti propada dolar, niti je zlato magična tvar koja je lijek za sve probleme nekog gospodarstva

kad te zanima neka tematika onda čitaš što o tome kažu stručnjaci iz tog područja, ne pitaš ginekologa da ti objašnjava gospodarstvo


http://www.amazon.com/Deadly-Innocent-Frauds-Economic-Policy/dp/0692009590

http://www.amazon.com/Debunking-Economics-Revised-Expanded-Dethroned/dp/1848139926
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 5/5/2016, 04:15

aben wrote:https://www.youtube.com/watch?v=FukGDhJSmg0
od 20:44
evo još jedun denkver, zemlja znanja, svi na fakultet,samo 7% hahaha
"now, the best and brightest are recognizing that a college degree is not worth the cost og getting it"

svako ki imo diplomu, osim ako nije iz hdzsdp-a, ne more se smatrati the best and brightest..

Ljudi koji su slušali Petera Shiffa i uložili u njegovu tvrtku ili kupili zlato su izgubili i po 70% svog novca, naravno njemu je za to kriva država, a ne njegovo neznanje i ideološka zaluđenost

On je najavljivao propast dolara i amerike već 20ak puta zadnjih deset godina.

Internet sve pamti, lako je provjeriti njegova predviđanja i savjete, te što se potom dogodilo

Ako je netko konstantno u krivu, da li je tomu kriva država i zavjera centralnih bankara ili ta osoba možda nema pojma i zaluđena je svojom ideologijom?

Također, koja korist od toga da se slušaju ljudi za koje se pokaže da su u krivu ne jednom nego 20 puta?

Neki nauče na svojim greškama pa okrenu novu stranicu, evo slično je i ovaj iz članka na linku ispod bio libertarijanac investitor pa je spušio milijardu dolara, nakon čega se opametio, uvidio svoje zablude pa se sad pere od idijotizma kojeg je bio zagovarao.

http://www.zerohedge.com/news/2016-04-10/i-used-be-big-deal-and-then-billion-dollars-walked-out-door-hugh-hendrys-sad-story


I had a Damascene conversion. I was one of those angry, curmudgeonly Austrian economists. I made over 30% in 2008, I won. My AUM halved. But then you had this QE and all those people who didn't see it, who took the reckless bets, they all came back. We had a chance to kill the vampires and we missed the chance. Purge the system of its rottenness; we failed to do it. That's how I lived; one should never be angry, it's such a negative force and I got over that. I survived for 14 years because I was good at making mistakes.

Back to my rant about central banks: they were right, I was wrong. The notion that QE has distorted the integrity of market prices is kinda right, but is kinda right in a benevolent manner because without the courageous intellectual decision by the American Federal Reserve to introduce QE shortly followed by the Bank of England, I think without a doubt we would have had another Great Depression. So QE has influenced the integrity of market pricing because it took away the very real risk of a depression. In that sense, equities are worth more.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/5/2016, 07:27

deda supermodel wrote:
kic wrote:što više čitam Ron Paula, sve više si grizem usne, koji povijesna šteta da taj čovjek nije zasjeo u bijeloj kuli...

truješ si mozak libertarijanskom ideologijom koja nema veze sa stvarnošću, jedino što rade je da šire paniku i najavljuju kraj svijeta, slično kao one kršćanske sekte koje očekuju sudnji dan svaki čas

niti amerika propada, niti propada dolar, niti je zlato magična tvar koja je lijek za sve probleme nekog gospodarstva

kad te zanima neka tematika onda čitaš što o tome kažu stručnjaci iz tog područja, ne pitaš ginekologa da ti objašnjava gospodarstvo


http://www.amazon.com/Deadly-Innocent-Frauds-Economic-Policy/dp/0692009590

http://www.amazon.com/Debunking-Economics-Revised-Expanded-Dethroned/dp/1848139926
A, reci dedalose, ki je stručnjak za želje i potribe pojedinca? Da ni možda centralni komitet? Možda ti?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/5/2016, 07:35

deda supermodel wrote:
aben wrote:https://www.youtube.com/watch?v=FukGDhJSmg0
od 20:44
evo još jedun denkver, zemlja znanja, svi na fakultet,samo 7% hahaha
"now, the best and brightest are recognizing that a college degree is not worth the cost og getting it"

svako ki imo diplomu, osim ako nije iz hdzsdp-a, ne more se smatrati the best and brightest..

Ljudi koji su slušali Petera Shiffa i uložili u njegovu tvrtku ili kupili zlato su izgubili i po 70% svog novca, naravno njemu je za to kriva država, a ne njegovo neznanje i ideološka zaluđenost

On je najavljivao propast dolara i amerike već 20ak puta zadnjih deset godina.

Internet sve pamti, lako je provjeriti njegova predviđanja i savjete, te što se potom dogodilo

Ako je netko konstantno u krivu, da li je tomu kriva država i zavjera centralnih bankara ili ta osoba možda nema pojma i zaluđena je svojom ideologijom?

Također, koja korist od toga da se slušaju ljudi za koje se pokaže da su u krivu ne jednom nego 20 puta?

Neki nauče na svojim greškama pa okrenu novu stranicu, evo slično je i ovaj iz članka na linku ispod bio libertarijanac investitor pa je spušio milijardu dolara, nakon čega se opametio, uvidio svoje zablude pa se sad pere od idijotizma kojeg je bio zagovarao.

http://www.zerohedge.com/news/2016-04-10/i-used-be-big-deal-and-then-billion-dollars-walked-out-door-hugh-hendrys-sad-story


I had a Damascene conversion. I was one of those angry, curmudgeonly Austrian economists. I made over 30% in 2008, I won. My AUM halved. But then you had this QE and all those people who didn't see it, who took the reckless bets, they all came back. We had a chance to kill the vampires and we missed the chance. Purge the system of its rottenness; we failed to do it. That's how I lived; one should never be angry, it's such a negative force and I got over that. I survived for 14 years because I was good at making mistakes.

Back to my rant about central banks: they were right, I was wrong. The notion that QE has distorted the integrity of market prices is kinda right, but is kinda right in a benevolent manner because without the courageous intellectual decision by the American Federal Reserve to introduce QE shortly followed by the Bank of England, I think without a doubt we would have had another Great Depression. So QE has influenced the integrity of market pricing because it took away the very real risk of a depression. In that sense, equities are worth more.
Teško je da ti vip izričaj projde vode na denkverbotu, kic će te odjebati zbog stila ( un pazi na te stvori:), ja zbog prelaska u drugi rod, a ostalo su samo žene, a one ne čitaju kad ima puno slova.

Moroš naučiti razlikovati libertarijance i austrijsku skulu. Je da smo mi in favor of, ali nikako ne slijedi da ako slobodno odlučujemo da ne moremo pogrišiti u procjeni. Bogati, cela naša poanta protiv vas fašistov se more sažeti u tvrdnju "ostavi me na miru da pogrišin".

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/5/2016, 13:06

naravno da je stil vazan, ali ne kako deda pazi na te stvari pokusavajuci nas diskonektati iz nase matrice naglasavanjem nekih povijesnih primjera iz pecine, i iako ima cesto pravo, vidim da ne shvaca da je prvo sto ucis u Logici da moras apstrahirati bitno od nebitna, inace, prodje zivot u imitiranju..

deda ima stil ocajnickog luzera, i iako mi je smijesan u svojoj grubosti gdje se ipak zalomi da ima pravo, u krajnjoj liniji mi se ne svidja jer pokusava svima zagorcati okus zivota, aben ipak doda tu i tamo nesto dobroga..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 5/5/2016, 13:18

sta mu je ono na glavi, matereti ?
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 5/5/2016, 18:28

ne znam, ali evo neš za mativku, u vezi citiranja:

- zadnja ikonica, koja izgleda kao list papira s nečim našvrljanim "switch editor mode"

kad nekog citiraš, klikni na tu ikonicu, i možeš lakše urediti šta želiš, citirati a šta ne..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 5/5/2016, 20:25

kic wrote:naravno da je stil vazan, ali ne kako deda pazi na te stvari pokusavajuci nas diskonektati iz nase matrice naglasavanjem nekih povijesnih primjera iz pecine, i iako ima cesto pravo, vidim da ne shvaca da je prvo sto ucis u Logici da moras apstrahirati bitno od nebitna, inace, prodje zivot u imitiranju..


meni je to baš šteta; često je u pravu i na različitim poljima, a pada na nojvažnijin- na slobodi:(
upravo obrnuto od marcelusa, un je često u krivu i na različitin poljima, ali nikad po pitanju slobode:)



deda ima stil ocajnickog luzera, i iako mi je smijesan u svojoj grubosti gdje se ipak zalomi da ima pravo, u krajnjoj liniji mi se ne svidja jer pokusava svima zagorcati okus zivota, aben ipak doda tu i tamo nesto dobroga..
pravit ću se da ne vidin skretanje u treće lice,

ali ne morin zaćoriti na usporedbu s dedaloson; moja je sociopatija samo retorička, a njegova..nekako iskrena, ko da provodi longitudinalno psihološko istraživanje ponašanja na internetu, pa recimo razbija ljudima iluzije o gmo-u s jedne, i zagovara zatiranje osnovnin prirodnih prava s druge strone, a unda pedantno obavlja psihometrijska opažanja i mjerenja iz kaosa koga je stvori:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by betty.boop 5/5/2016, 20:30

ja sam cula da deda voli misicave zenske, sta mislis kic da li bi ga mogla sarmirat :pump da se opusti malo ?
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Denkverbot - Page 37 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum