ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 21:34

aben wrote:
mativka wrote:je, ali nika ni dobro da te se doživljava ko dečka, ni u prošlosti, jer je to ko kad ti neka žena reče da si joj prijatelj..kastrirajuće iskustvo

jo danaska gljedun na komfort upravo krez služenje kući, i zemlji i blogu. jo ne zun nišće na svitu ča bi bilo važnjije od toga.

hitna pomoć nije "osnovno". normalno da selo od deset stanovnika ne će imati kbc, bogati. svi ljudi ki živu uza more znaju da moru poplivati, ki živu na planini da ih more zamesti i tako dalje, i nikome normalnome ne more pasti na pamet da išće osnovnu zaštitu od nevere. mi znomo koliko nan je putovati do hitne, i to je rizik ki svaki moro preuzeti no se.(normalno, ovo se ne odnosi na bogate, ki imo šoldov neka imo i hitnu)
Pa, to je dobro, jer te razumije i prihvaća kao osobu od početka. Mislim, da...Ili?! 

Kakvom blogu? Imaš blog? Onom blogu u današnjem smislu ili nekom za kojeg ja ne znam smisao...ili?!

A, bogati, zato postoje travarice :D

Ma, gdje si ti to, pustinjski čovječe?! (imam neki osjećaj da ću te zbilja početi zamišljati poput muškarca koji je nekada bio dječak s toljagom od djetinjstva u ruci :D)

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 21:36

aben wrote:
mativka wrote:aa, e
nis profesor odovna, ali me ljudi tako zovu, pa sun poče i sun verovati u to:(
Ne znam zašto, ali mi se u ovom trenutku čini da je bolje to nego : majstore :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 21:40

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote: kao da me netko tetovira bez moje dozvole :)


opa, imoš razvijin libertarijanski koncept self-ownershipa!
Ako išta na ovom svijetu posjedujem, to sam onda Ja sama sebi. A, što je s vlasništvom?! :D
or, do you?
jel smiš prodati svoj bubrig?
Da, na to sam i mislila. Posjedujem ga, no, nisam proučavala taj dio jer onako od oka mislim da ne smijem, jer bi to bila ilegalna trgovina organima. Što je izuzetno smiješno, jer se možeš prijaviti kao dobrovoljni donor organa...Poslije tvoje smrti oni tvoj posjed dilaju kako hoće i kom hoće....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 21:41

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:je, ali nika ni dobro da te se doživljava ko dečka, ni u prošlosti, jer je to ko kad ti neka žena reče da si joj prijatelj..kastrirajuće iskustvo

jo danaska gljedun na komfort upravo krez služenje kući, i zemlji i blogu. jo ne zun nišće na svitu ča bi bilo važnjije od toga.

hitna pomoć nije "osnovno". normalno da selo od deset stanovnika ne će imati kbc, bogati. svi ljudi ki živu uza more znaju da moru poplivati, ki živu na planini da ih more zamesti i tako dalje, i nikome normalnome ne more pasti na pamet da išće osnovnu zaštitu od nevere. mi znomo koliko nan je putovati do hitne, i to je rizik ki svaki moro preuzeti no se.(normalno, ovo se ne odnosi na bogate, ki imo šoldov neka imo i hitnu)
Pa, to je dobro, jer te razumije i prihvaća kao osobu od početka. Mislim, da...Ili?! 

Kakvom blogu? Imaš blog? Onom blogu u današnjem smislu ili nekom za kojeg ja ne znam smisao...ili?!

A, bogati, zato postoje travarice :D

Ma, gdje si ti to, pustinjski čovječe?! (imam neki osjećaj da ću te zbilja početi zamišljati poput muškarca koji je nekada bio dječak s toljagom od djetinjstva u ruci :D)
zoč bi normalnome čoviku bilo bitno da ga žensko prihvaćo kako osobu?

ne blog nego blogo- koze, kokoše, gudići..ko zakopano gusarko blogo..

vidiš, ko nos je svako selo imalo jednoga "zdravstvenog stručnjaka", neko bi namišćo kosti, neko bi liči rane, neko ittjerivo vrazi..svašta je bilo..čak su sela imala i po jednu
mlikaricu ka bi uvika imala mlika za nadohroniti bebu, ako bi joj mati iznenada ostala bez.

ma jo sun u grodu, ali imun kuću na malome otočiću, di bi voli pojti živiti, a ne morin još. baketu sun uvika imo sa sobun, a sa je nemun jer mi se ne poklapa s dezenom u stanu, tako mi bar govori žena..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 21:42

kic wrote:
mativka wrote:
kic wrote:
mativka wrote:ti pišeš knjigu o knjizi, kod mene je kaos..
ti ko Oprah, za razvod je uvijek potrebno dvoje... a kad ono jedno tuče drugo, šta je ovo drugo krivo? :^^
Jer je to dozvolilo?! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 21:45

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote: kao da me netko tetovira bez moje dozvole :)


opa, imoš razvijin libertarijanski koncept self-ownershipa!
Ako išta na ovom svijetu posjedujem, to sam onda Ja sama sebi. A, što je s vlasništvom?! :D
or, do you?
jel smiš prodati svoj bubrig?
Da, na to sam i mislila. Posjedujem ga, no, nisam proučavala taj dio jer onako od oka mislim da ne smijem, jer bi to bila ilegalna trgovina organima. Što je izuzetno smiješno, jer se možeš prijaviti kao dobrovoljni donor organa...Poslije tvoje smrti oni tvoj posjed dilaju kako hoće i kom hoće....
e, to je ko za drogu, ljudi mislu da ako bi skinuli okove zabrane, da bi se svi počeli drogirati do smrti i prodavati djelove tijela ko djelove auta,
a ne kužu da tržište postoji i ovako i onako, samo je ovako puno gore, skuplje, skrovitije i opasnije..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 21:48

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:je, ali nika ni dobro da te se doživljava ko dečka, ni u prošlosti, jer je to ko kad ti neka žena reče da si joj prijatelj..kastrirajuće iskustvo

jo danaska gljedun na komfort upravo krez služenje kući, i zemlji i blogu. jo ne zun nišće na svitu ča bi bilo važnjije od toga.

hitna pomoć nije "osnovno". normalno da selo od deset stanovnika ne će imati kbc, bogati. svi ljudi ki živu uza more znaju da moru poplivati, ki živu na planini da ih more zamesti i tako dalje, i nikome normalnome ne more pasti na pamet da išće osnovnu zaštitu od nevere. mi znomo koliko nan je putovati do hitne, i to je rizik ki svaki moro preuzeti no se.(normalno, ovo se ne odnosi na bogate, ki imo šoldov neka imo i hitnu)
Pa, to je dobro, jer te razumije i prihvaća kao osobu od početka. Mislim, da...Ili?! 

Kakvom blogu? Imaš blog? Onom blogu u današnjem smislu ili nekom za kojeg ja ne znam smisao...ili?!

A, bogati, zato postoje travarice :D

Ma, gdje si ti to, pustinjski čovječe?! (imam neki osjećaj da ću te zbilja početi zamišljati poput muškarca koji je nekada bio dječak s toljagom od djetinjstva u ruci :D)
zoč bi normalnome čoviku bilo bitno da ga žensko prihvaćo kako osobu?

ne blog nego blogo- koze, kokoše, gudići..ko zakopano gusarko blogo..

vidiš, ko nos je svako selo imalo jednoga "zdravstvenog stručnjaka", neko bi namišćo kosti, neko bi liči rane, neko ittjerivo vrazi..svašta je bilo..čak su sela imala i po jednu
mlikaricu ka bi uvika imala mlika za nadohroniti bebu, ako bi joj mati iznenada ostala bez.

ma jo sun u grodu, ali imun kuću na malome otočiću, di bi voli pojti živiti, a ne morin još. baketu sun uvika imo sa sobun, a sa je nemun jer mi se ne poklapa s dezenom u stanu, tako mi bar govori žena..
Pa ne mora, to je samo jedna od opcija :) Sam si odabereš koja ti odgovara kao muškarcu :)

A, malo izričaj brka pojmove shvaćanja :) (zbilja nije do mene) :)

Pa, moja prababa Mativka je bila poznata travarica u svom selu, čak je namještala i kosti i svašta jadna radila. Učena žena, izuzetno. 
Malo je starija bila, pa nije jedino mliko davala :D

Žene uvik i navik imadu prav! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 22:05

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:je, ali nika ni dobro da te se doživljava ko dečka, ni u prošlosti, jer je to ko kad ti neka žena reče da si joj prijatelj..kastrirajuće iskustvo

jo danaska gljedun na komfort upravo krez služenje kući, i zemlji i blogu. jo ne zun nišće na svitu ča bi bilo važnjije od toga.

hitna pomoć nije "osnovno". normalno da selo od deset stanovnika ne će imati kbc, bogati. svi ljudi ki živu uza more znaju da moru poplivati, ki živu na planini da ih more zamesti i tako dalje, i nikome normalnome ne more pasti na pamet da išće osnovnu zaštitu od nevere. mi znomo koliko nan je putovati do hitne, i to je rizik ki svaki moro preuzeti no se.(normalno, ovo se ne odnosi na bogate, ki imo šoldov neka imo i hitnu)
Pa, to je dobro, jer te razumije i prihvaća kao osobu od početka. Mislim, da...Ili?! 

Kakvom blogu? Imaš blog? Onom blogu u današnjem smislu ili nekom za kojeg ja ne znam smisao...ili?!

A, bogati, zato postoje travarice :D

Ma, gdje si ti to, pustinjski čovječe?! (imam neki osjećaj da ću te zbilja početi zamišljati poput muškarca koji je nekada bio dječak s toljagom od djetinjstva u ruci :D)
zoč bi normalnome čoviku bilo bitno da ga žensko prihvaćo kako osobu?

ne blog nego blogo- koze, kokoše, gudići..ko zakopano gusarko blogo..

vidiš, ko nos je svako selo imalo jednoga "zdravstvenog stručnjaka", neko bi namišćo kosti, neko bi liči rane, neko ittjerivo vrazi..svašta je bilo..čak su sela imala i po jednu
mlikaricu ka bi uvika imala mlika za nadohroniti bebu, ako bi joj mati iznenada ostala bez.

ma jo sun u grodu, ali imun kuću na malome otočiću, di bi voli pojti živiti, a ne morin još. baketu sun uvika imo sa sobun, a sa je nemun jer mi se ne poklapa s dezenom u stanu, tako mi bar govori žena..
Pa ne mora, to je samo jedna od opcija :) Sam si odabereš koja ti odgovara kao muškarcu :)

A, malo izričaj brka pojmove shvaćanja :) (zbilja nije do mene) :)

Pa, moja prababa Mativka je bila poznata travarica u svom selu, čak je namještala i kosti i svašta jadna radila. Učena žena, izuzetno. 
Malo je starija bila, pa nije jedino mliko davala :D

Žene uvik i navik imadu prav! :)
viš ti to,
reci mi, ku skulu ti je svršila pranana, da je smila ličiti ljude?

možda, ka je rič o dezenima:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 22:10

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:viš ti to,
reci mi, ku skulu ti je svršila pranana, da je smila ličiti ljude?
možda, ka je rič o dezenima:)
To je davno bilo. Samouka mislim, iako ne znam puno o njoj. Osim da je odgojila mog oca, i ono što sam od njega čula. Ne znam kakvi su tada bili uvijeti za baviti se takvim ljekarijama :)

Sreća što imaš i to od žene, jer postoje neke poput mene koje su u tome su poput muškaraca :) (niškorisne) :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 22:13

mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:
mativka wrote:viš ti to,
reci mi, ku skulu ti je svršila pranana, da je smila ličiti ljude?
možda, ka je rič o dezenima:)
To je davno bilo. Samouka mislim, iako ne znam puno o njoj. Osim da je odgojila mog oca, i ono što sam od njega čula. Ne znam kakvi su tada bili uvijeti za baviti se takvim ljekarijama :)

Sreća što imaš i to od žene, jer postoje neke poput mene koje su u tome su poput muškaraca :) (niškorisne) :)
e, to mi i je poanta, ni samouka, nego ju je neko nauči, fuck schools

u čemu, dezenima? ma to postoji samo zbog dokolice, kad si na selu ni bitno ke boje ti je facol:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 22:17

aben wrote:
e, to mi i je poanta, ni samouka, nego ju je neko nauči, fuck schools

u čemu, dezenima? ma to postoji samo zbog dokolice, kad si na selu ni bitno ke boje ti je facol:)
Vjerojatno je, mislim morao je, osim ako nije imala neke nadnaravne moći :) 
Što znači facol? :) I, nije valjda da si stavio ženu u poziciju dokolice....joj, joj, nekako si mi sumnjiv :) Barem mi ti djeluješ kao neka vrsta terorista :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 22:21

mativka wrote:
aben wrote:
e, to mi i je poanta, ni samouka, nego ju je neko nauči, fuck schools

u čemu, dezenima? ma to postoji samo zbog dokolice, kad si na selu ni bitno ke boje ti je facol:)
Vjerojatno je, mislim morao je, osim ako nije imala neke nadnaravne moći :) 
Što znači facol? :) I, nije valjda da si stavio ženu u poziciju dokolice....joj, joj, nekako si mi sumnjiv :) Barem mi ti djeluješ kao neka vrsta terorista :)
marama kojon se veže kosa da se ne šporka od zemlje..

a jo sun se bori rukami i nogami, ali sloboda je zajeban koncept, ća išćeš zo se, moroš i drugima dati:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 22:30

aben wrote:
marama kojon se veže kosa da se ne šporka od zemlje..

a jo sun se bori rukami i nogami, ali sloboda je zajeban koncept, ća išćeš zo se, moroš i drugima dati:(
Aha, pa to je barem konstruktivno :)

Istina, iako ograničena sloboda, u pojedinim segmentima sloboda ima puno značenja. Sloboda, kao sloboda, od onih recimo promatranja životinja i njihovih nesputanih koncepata do ljudskih složenih. 
Kao što sam puno puta prije navela,o tvojim premisama o slobodi, do mog slobodnog razmišljanja o istome. S tvojima se slažem s stajališta države i prava, ali isto tako promatrajući životinje i njihovo iskonsko ponašanje i to uspoređujući s nekim našim postavkama, jako sam zbunjena. Uvijek se pitam, što uistinu je sloboda?
Nikada u ničemu se ne mogu svrstati...jer puno je toga oko nas što potvrđuje ili negira bilo što....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 22:47

mativka wrote:
aben wrote:
marama kojon se veže kosa da se ne šporka od zemlje..

a jo sun se bori rukami i nogami, ali sloboda je zajeban koncept, ća išćeš zo se, moroš i drugima dati:(
Aha, pa to je barem konstruktivno :)

Istina, iako ograničena sloboda, u pojedinim segmentima sloboda ima puno značenja. Sloboda, kao sloboda, od onih recimo promatranja životinja i njihovih nesputanih koncepata do ljudskih složenih. 
Kao što sam puno puta prije navela,o tvojim premisama o slobodi, do mog slobodnog razmišljanja o istome. S tvojima se slažem s stajališta države i prava, ali isto tako promatrajući životinje i njihovo iskonsko ponašanje i to uspoređujući s nekim našim postavkama, jako sam zbunjena. Uvijek se pitam, što uistinu je sloboda?
Nikada u ničemu se ne mogu svrstati...jer puno je toga oko nas što potvrđuje ili negira bilo što....
provaj je svatiti ko pravo, a ne ko stanje. biti slobodan znoči biti nesputan drugim ljudima, ki te nemaju pravo sputati.
ko ča te nacrtani tunel na planini sputa ako se zaletiš u nj, tuder nisi slpobodan projti
https://www.youtube.com/watch?v=4iWvedIhWjM

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 22:57

aben wrote:
provaj je svatiti ko pravo, a ne ko stanje. biti slobodan znoči biti nesputan drugim ljudima, ki te nemaju pravo sputati.
ko ča te nacrtani tunel na planini sputa ako se zaletiš u nj, tuder nisi slpobodan projti
https://www.youtube.com/watch?v=4iWvedIhWjM
Upravo o tome razmišljam. Primjer:
kako mrzim držati životinje zatvorene, tako sam imala papagaja kojemu nikada nisam zatvorila vrata od krletke. Učila sam ga letjeti, prije toga da se navikne na mene...no, da prijeđem na bit, kada je sve naučio, otvorena vrata, let, sve...sam bi nakon leta kada bi mu došlo, vratašca od krletke zatvorio.
Svjesna sam o postavkama u glavi, i to je ono što uvijek potičem, želim da drugi razviju. S druge strane sam zbunjena, realnim stanjem koji isti potiču. U konačnici, uvijek dođem do zaključka da je stvar u osnovnom instinktu, a to je preživljavanje. A on je priča o kojoj jedino pojedinac iskreno sam za sebe može ispričati....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 23:02

kako si učila ticu letiti? :))

pa naravski, kad sun zatvoriš vroto od svoga zatvora, to je sloboda jer si zatvori celi svit vanka a ne sebe unutro.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 23:09

aben wrote:kako si učila ticu letiti? :))

pa naravski, kad sun zatvoriš vroto od svoga zatvora, to je sloboda jer si zatvori celi svit vanka a ne sebe unutro.
Pa onako, na dlan ju stavim i potiskujem dlanom prema gore  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 23:11

mativka wrote:
aben wrote:kako si učila ticu letiti? :))

pa naravski, kad sun zatvoriš vroto od svoga zatvora, to je sloboda jer si zatvori celi svit vanka a ne sebe unutro.
Pa onako, na dlan ju stavim i potiskujem dlanom prema gore  :)
haha, misli sun da se zajebavaš haha

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 23:20

aben wrote:
mativka wrote:
aben wrote:kako si učila ticu letiti? :))

pa naravski, kad sun zatvoriš vroto od svoga zatvora, to je sloboda jer si zatvori celi svit vanka a ne sebe unutro.
Pa onako, na dlan ju stavim i potiskujem dlanom prema gore  :)
haha, misli sun da se zajebavaš haha
Pa ne zezam se, zbilja dajem uvijek u svemu sve od sebe :)

Ova ti je divna rečenica poslije, svjesnost sebe, mogućnost izbora bez obzira na vrata i ono iza ili ispred....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 30/4/2016, 23:22

alo to je tica, ona će naučiti letiti soma osebe:)

a znun, vama ženami samo triba složiti ideje u stihove, i gotove ste...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 30/4/2016, 23:24

aben wrote:alo to je tica, ona će naučiti letiti soma osebe:)

a znun, vama ženami samo triba složiti ideje u stihove, i gotove ste...
Pa nekako teže ako je u neprirodnim uvjetima. Nema majku. No, da skratim muke, tu uskaćem ja s najboljim namjerama :)
Vjerujem da si u tome antitalenat :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 32 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 50 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 41 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum