ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čuda u Bibliji!

Page 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Go down

Čuda u Bibliji! Empty Čuda u Bibliji!

Post by Patriot_1 5/8/2014, 19:36

"Čudo je, prema mnogim religijama, događaj koji se ne može objasniti drugačije nego da je božanski. Stvara čuđenje, jer se radi o "nevjerojatnom", "izvanrednom", natprirodnom ili protuprirodnom događaju.
U užem smislu takav događaj se u prostoru i vremenu ne može objasniti ljudskim razumom ili zakonima prirode."

Ima ljudi koji ne vjeruju u Boga ali u čuda da,,ima pak onih koji ne vjeruju ni u jedno niti u drugo,,ima pak onih koji vjeruju u Boga a u čuda ne!
E ti su mi najzanimljiviji!Ne kužim ih!
Ako je Bog stvorio svemir,zemlju i sve na njoj ,,i nas dakako,zašto bi trebalo biti neshvatljivo da prorok Ilija oživi mrtvo djete,Isus nekoliko mrtvih,,,da Mojsije razdjeli more,da Isus hoda po vodi ili hrani tisuće ljudi sa par kruhova i 5 ribica?Ima toga još puno,i u Starom i Novom Zavjetu!
Npr. Lazar četiri dana mrtav a Isus vikne "Lazare iziđi" i on ,,ide!Mislite li da se to zaista događalo?Ili Biblija laže ili su to sve alegorije?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Iknar 5/8/2014, 19:55

Patriot_1 wrote:"Čudo je, prema mnogim religijama, događaj koji se ne može objasniti drugačije nego da je božanski. Stvara čuđenje, jer se radi o "nevjerojatnom", "izvanrednom", natprirodnom ili protuprirodnom događaju.
U užem smislu takav događaj se u prostoru i vremenu ne može objasniti ljudskim razumom ili zakonima prirode."

Ima ljudi koji ne vjeruju u Boga ali u čuda da,,ima pak onih koji ne vjeruju ni u jedno niti u drugo,,ima pak onih koji vjeruju u Boga a u čuda ne!
E ti su mi najzanimljiviji!Ne kužim ih!
Ako je Bog stvorio svemir,zemlju i sve na njoj ,,i nas dakako,zašto bi trebalo biti neshvatljivo da prorok Ilija oživi mrtvo djete,Isus nekoliko mrtvih,,,da Mojsije razdjeli more,da Isus hoda po vodi ili hrani tisuće ljudi sa par kruhova i 5 ribica?Ima toga još puno,i u Starom i Novom Zavjetu!
Npr. Lazar četiri dana mrtav a Isus vikne "Lazare iziđi" i on ,,ide!Mislite li da se to zaista događalo?Ili Biblija laže ili su to sve alegorije?
istina Pate Isus je to radio,dakel to je istina
a zar niej cudo da su najavili 10 dana suncanog a ono olujica dosla,ima toga samo ljudi ne vjeruju pa moram stalno iznova,ima jos nekih ali bi opet slicno bilo
dakel neusporedivo sa onim sto si rekao,ali treba reci i dobri i zla bica imaju moci,dakle naveo bi ponovno Svetog Iliju -Gromovnika,koji vlada Gromovima i Olujama,pa onda dobri anđeli isto imaju moci,ali i pali anđeli/demoni isto

dakle sve ovisi o Bozjoj volji,ako Bog kaze nitko ne moze koristiti moci koje ima tako ce i biti,kuzis
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Patriot_1 5/8/2014, 20:14

Iknar wrote:
Patriot_1 wrote:"Čudo je, prema mnogim religijama, događaj koji se ne može objasniti drugačije nego da je božanski. Stvara čuđenje, jer se radi o "nevjerojatnom", "izvanrednom", natprirodnom ili protuprirodnom događaju.
U užem smislu takav događaj se u prostoru i vremenu ne može objasniti ljudskim razumom ili zakonima prirode."

Ima ljudi koji ne vjeruju u Boga ali u čuda da,,ima pak onih koji ne vjeruju ni u jedno niti u drugo,,ima pak onih koji vjeruju u Boga a u čuda ne!
E ti su mi najzanimljiviji!Ne kužim ih!
Ako je Bog stvorio svemir,zemlju i sve na njoj ,,i nas dakako,zašto bi trebalo biti neshvatljivo da prorok Ilija oživi mrtvo djete,Isus nekoliko mrtvih,,,da Mojsije razdjeli more,da Isus hoda po vodi ili hrani tisuće ljudi sa par kruhova i 5 ribica?Ima toga još puno,i u Starom i Novom Zavjetu!
Npr. Lazar četiri dana mrtav a Isus vikne "Lazare iziđi" i on ,,ide!Mislite li da se to zaista događalo?Ili Biblija laže ili su to sve alegorije?
istina Pate Isus je to radio,dakel to je istina
a zar niej cudo da su najavili 10 dana suncanog a ono olujica dosla,ima toga samo ljudi ne vjeruju pa moram stalno iznova,ima jos nekih ali bi opet slicno bilo
dakel neusporedivo sa onim sto si rekao,ali treba reci i dobri i zla bica imaju moci,dakle naveo bi ponovno Svetog Iliju -Gromovnika,koji vlada Gromovima i Olujama,pa onda dobri anđeli isto imaju moci,ali i pali anđeli/demoni isto

dakle sve ovisi o Bozjoj volji,ako Bog kaze nitko ne moze koristiti moci koje ima tako ce i biti,kuzis
Tema je ,,Biblijska čuda!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Guest 5/8/2014, 20:20

Ne znam, ja sam ipak mišljenja da ta sva čuda treba shvatiti kao metafore, Bogu je daleko ispod nivoa da se bavi mađioničarskim trikovima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Patriot_1 5/8/2014, 20:57

von_Starhemberg wrote:Ne znam, ja sam ipak mišljenja da ta sva čuda treba shvatiti kao metafore, Bogu je daleko ispod nivoa da se bavi mađioničarskim trikovima...
Znači,po tebi su Apostoli lagali da je Isus hodao po vodi,hranio 5000  sa 5 riba,oživljavao mrtve i ozdravljao slijepe,gluge i gubave?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by jastreb 5/8/2014, 21:16

Ako "znanstvenici" misle da je moguće da je cijeli živi svijet nastao iz nekakve organske juhe,ili da je svemir nastao eksplozijom nekakvog kozmičkog jajeta i ako to ne smatra čudima,ne znam zašto negiorati biblijska čudesa?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by aben 5/8/2014, 21:32

Jel mora biti natprirodno?

4 dana? Da su zakopali lazara bilo bi ka u noć živih mrtvaca
https://m.youtube.com/watch?v=P9pjPIiUTVY

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Guest 5/8/2014, 21:50

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:Ne znam, ja sam ipak mišljenja da ta sva čuda treba shvatiti kao metafore, Bogu je daleko ispod nivoa da se bavi mađioničarskim trikovima...
Znači,po tebi su Apostoli lagali da je Isus hodao po vodi,hranio 5000  sa 5 riba,oživljavao mrtve i ozdravljao slijepe,gluge i gubave?
Napisah, shvatiti kao metafore, a ne da su lagali...simbolički jezik nije literaran, doslovan, samo se po sebi razumijeva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by aben 5/8/2014, 21:53

To s 5 riba, kako to ide; svak je poia krtić i bia sit ili se riba jednostavno obnavljala?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Trinity 5/8/2014, 22:18

Zašto su uopće nekome potrebna Božja čuda? Ja sam više sklona vjerovanju da je Bog sve tako pomno isprogramirao da nisu potrebne naknadne intervencije. Nama možda nešto izgleda kao čudo zato što ne vidimo sve činjenice. Tako i ondašnjim ljudima, pa su to tako i opisali (napisali), što ne znači da se nešto nije dogodilo, nego ne baš tako kako su oni to tada vidjeli.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by aben 5/8/2014, 22:30

Kažu da je isus i čovik; zamisli čovika kako hoda s tolikon moći, ako se prestrašia smrti onda nije bezveze pretpistaviti i da se malo pofalia što sve može:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by zanstr 5/8/2014, 22:31

aben wrote:To s 5 riba, kako to ide; svak je poia krtić i bia sit ili se riba jednostavno obnavljala?
ma bacio je 5 riba u jezero i nakotile se tokom vremena :)

_________________
'Eternal suffering awaits anyone who questions god's infinite love.' - Bill Hicks
'God gave you free will so that you have the choice to either worship him or go to hell.' - Ricky Gervais
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
'Tako i kad molite, ne budite kao licemjeri. Vole moliti stojeći u sinagogama i na raskrižjima ulica da se pokažu ljudima. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću.
6Ti, naprotiv, kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.' - Isus   :rofl  
zanstr
zanstr

Posts : 1603
2014-04-30


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by aben 5/8/2014, 22:35

Zato i pitan jel čudo mora biti natprirodno, meni je kopiranje dna teško čudo. Jel se uopće zna zašto se to događa?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Trinity 5/8/2014, 22:38

aben wrote:Zato i pitan jel čudo mora biti natprirodno, meni je kopiranje dna teško čudo. Jel se uopće zna zašto se to događa?
Ako nije natprirodno, nije čudo...kakvo kopiranje dna?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by aben 5/8/2014, 22:45

Pa to s ribama je prirodno a kaže se da je svaki novi život čudo

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Trinity 5/8/2014, 22:46

Od svi čuda tebe to s ribama muči?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by aben 5/8/2014, 22:58

To je tehničko pitanje, zadovoljia bi se s odgovorom da je ribi meso stalno raslo, al ako je stvoria 5000 riba onda uopće nije čudo da ih je to nasitilo,

I zašto se kaže da je rođenje ili okot čudo  ne more bit prirodnie?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Iknar 5/8/2014, 23:02

evo jedno od cuda u biliji bis e moglo reci da kada je savao gonio krscane vjerojatnout o vrijeme nije niti pomislio da ce braniti Krscane takozestoko kakom ih je prije progonio,naravno kasnije se zvao Pavao
dakle to je  bilo cudo u odnosu na onos to je bilo prije,dakel kakav je bio i koga je sluzio
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Trinity 5/8/2014, 23:02

aben wrote:To je tehničko pitanje, zadovoljia bi se s odgovorom da je ribi meso stalno raslo, al ako je stvoria 5000 riba onda uopće nije čudo da ih je to nasitilo,

I zašto se kaže da je rođenje ili okot čudo  ne more bit prirodnie?
Ne bih ti znala odgovoriti, niti se previše brinem oko toga...
Pa rođenje jest čudo gledano ljudskim očima, stvara se novi život...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Iknar 5/8/2014, 23:07

aben wrote:To je tehničko pitanje, zadovoljia bi se s odgovorom da je ribi meso stalno raslo, al ako je stvoria 5000 riba onda uopće nije čudo da ih je to nasitilo,

I zašto se kaže da je rođenje ili okot čudo  ne more bit prirodnie?
pa prvo Isus krist je prvorođeni od Boga,dakle Sin Bozji,a to zanci i covjek i Bog,dakle ako je Otac u njemu i On u Ocu,onda je to bog napravio,kuzite
dakle to je napravio jer je imao tu Moc,dakle jer je Bog,da je kao sto neki msile samo covjek to ne bi mogao napraviti,dakle jos jedno od dokaza po kojima recimo zidovi pljuju i dan danas

a cudo je i kako je Mojsije Presao More,dakle kako se more otvorilo ate zatvorilo
ima dosta toga
menis e osobno recimo sviđa kada je Samson onakos rtrusios ve ono i potamanio ih i slicno
pa jel bi mogao da je obican covjek tako ensto pomaknuti,dakle to je cudo,Bozja volja,a njemu je kosa narasla,snaga mus e vratili i skrsio ih je,hahha,e pa tako bi ja volio nekako da kada misle da sam najslabiji,najnemocniji sve ih potamaniti kao zeceve,dakle te        demone i encasne ljude koji su odbacilis vako dobro,sve do zadnjeg kako bi se narodski reklo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Čuda u Bibliji! Empty Re: Čuda u Bibliji!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum