ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stipe Mesić

Go down

Stipe Mesić Empty Stipe Mesić

Post by Yehudi 4/4/2016, 06:21

Stipe Mesić Stjepanmesic_n1najedan

http://www.index.hr/vijesti/clanak/mesic-da-nije-bilo-partizana-ministar-obrane-bi-nam-bio-draza-mihailovic/884928.aspx

" Da nije bilo Partizana, ministar obrane bi nam bio Draža Mihajlović"

BIVŠI predsjednik Stjepan Mesić gostovao je u emisiji "N1 na jedan" i komentirao ukidanje svog ureda, izjednačavanje NDH i Druge Jugoslavije pod naslovom "totalitarizama", ali i svog bivšeg suradnika Tomislava Karamarka.

"Očito je da se ne radi o troškovima ureda, već o jednoj odmazdi, osveti za politiku koju sam vodio, a vodim je i sada. Ja sam osvjedočeni antifašist, jer smatram da ove Hrvatske bez antifašizma ne bi bilo. Da Hrvati nisu bili u Narodnooslobodilačkoj borbi i da nije stvorena Federacija, pa prema odlukama koje su saveznici donijeli, vratio bi se onaj režim koji je bio - država i u svom opsegu i svom sadržaju. Vratila bi se Kraljevina Jugoslavija, na čelu s kućom Karađorđevića i s ministrom obrane Dražom Mihajlovićem. To bi se dogodilo da nije bilo NOB-a i Federativne Jugoslavije, u kojoj je federalna jedinica Hrvatska, koja je prema Ustavu iz 1974., kao i sve druge države, pozicionirana kao država i Badinterova komisija je priznala granice te države. Ja ne znam o čemu razmišljaju ovi NDH nostalgičari", kazao je Mesić.

Mnogi u današnje vrijeme, pogotovo HDZ, u svojoj političkoj retorici kroz govor o totalitarizmu izjednačavaju ustaški iz NDH i partizanski pokret. Mesić je upitan kako on gleda na to izjednačavanje prošlosti i svođenje pod izraz "totalitarizam".

"To nema nikakve veze, jer fašizam je najveće zlo, to je ideologija, najveće zlo koje se dogodilo u povijesti čovječanstva. Nikada toliko uništavanja onoga što je različito nije bilo, kao što je bilo za vrijeme fašizma. Takav jedan režim uspoređivati s nečim... Kad se kolokvijalno kaže komunizam, na što se to odnosi? Drukčije je bilo u Hrvatskoj, odnosno u Jugoslaviji, koja nikad nije bila iza željezne zavjeste. U Jugoslaviji koja je imala čak autentični otpor fašizmu. Drugo, imali smo jedan sustav samoupravljanja, socijalističkog puta, koji se sasvim razlikovao od realnog socijalizma u bloku Sovjetskog Saveza. Dakle, to se uopće ne može izjednačiti. Ali ima onih kojima je baš stalo do toga da sve te režime izjednače. Kao što ne možete izjednačiti režim u Sjevernoj Koreji s Kinom, koja je isto komunistička zemlja, ali tu nema nikakve sličnosti", kazao je Mesić.


"Sada je ovo pravi Tomislav Karamarko"

Upitan je i o svom bivšem suradniku, a danas jednom od najdirektnijih protivnika - Tomislavu Karamarku.

"U to vrijeme je bio antifašist i provodio je hrvatske zakone, kako ti zakoni traže. Ja sam s njim dosta razgovarao u vrijeme kad smo surađivali, provodio je politiku koju smo zajedno provodili. Očito da je sada Karamarko izašao s jednom politikom, koju je vjerojatno imao, ali ju je držao za sebe. Sada je ovo pravi Tomislav Karamarko", odgovara Mesić.

Zamoljen je i da prokomentira novu Vladu u kojoj je značajnu poziciju zauzeo Most nezavisnih lista.

"Pa cijela kampanja je vođena pozivom na reforme i zato su vjerojatno građani i povjerovali da će reforme dovesti do poboljšanja kvalitete života. Ali ja za sada to ne vidim, osim da se raspravlja o podjeli plijena, kako se to kaže u politici. Ja ne vidim neku veliku suradnju u njihovom radu, jer očito nemaju zajedničke strategije. Ne vidim da je Most iskoristio tu svoju poziciju. Građani će na sljedećim izborima reći jesu li iskoristili tu poziciju, koju su im građani dali. Za sada to ne vidim", kazao je Mesić.



;)
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Stipe Mesić Empty Re: Stipe Mesić

Post by vuksadinare 4/4/2016, 07:18

Sigurno te mesic jebe u dupe kad si opcinjen njime....eto partizani su stvorili drzavu,obranili vukovar,oluju sproveli a branitelji oni su tu slucajno bili,prolaznici..ali ima jedan veliki feler..partizani su prvo stvorili jna sa kojom smo upravo mi ratovali....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99159
2015-09-08


Back to top Go down

Stipe Mesić Empty Re: Stipe Mesić

Post by Guest 4/4/2016, 12:05

vuksadinare wrote:Sigurno te mesic jebe u dupe kad si opcinjen njime....eto partizani su stvorili drzavu,obranili vukovar,oluju sproveli a branitelji oni su tu slucajno bili,prolaznici..ali ima jedan veliki feler..partizani su prvo stvorili jna sa kojom smo upravo mi ratovali....
pa zar niste ratovali sa ćetmnicima i partizanima,antifama,ovima i onima..mislim,po onome sto se pise po forumu..??? :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stipe Mesić Empty Re: Stipe Mesić

Post by Guest 4/4/2016, 12:07

nije mi jasno koji kurac su branitelji ratovali 91-95, trebali su onoj ekipi sa petokrakom objasniti.. "e pa imamo papir iz 1874 tu su neki antifašisti rekli da mi po zakonu na članak imamo pravo na bla bla".. dok ovi oštre čakije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stipe Mesić Empty Re: Stipe Mesić

Post by lobo1 4/4/2016, 14:21

preko_vode_do_slobode wrote:nije mi jasno koji kurac su branitelji ratovali 91-95, trebali su onoj ekipi sa petokrakom objasniti.. "e pa imamo papir iz 1874 tu su neki antifašisti rekli da mi po zakonu na članak imamo pravo na bla bla".. dok ovi oštre čakije
Stipe Mesić Original

_________________
Stipe Mesić Hos10
Za  Dom  spremni !
lobo1
lobo1

Male
Posts : 701
2014-04-18

Age : 71
Lokacija: : münchen

Back to top Go down

Stipe Mesić Empty Re: Stipe Mesić

Post by vuksadinare 4/4/2016, 15:32

Inace kako to da su se rijetki bivsi partizani stavili u sluzbu obrane onog sto su po mesicu i ekipi partizani stvorili..tudjman,bobetko,cervenko,letica...kako to da se recimo fumic koji je i mladji po godinama od ovih nije stavio u obranu domovine koju je stvorio da pripomogne svojim navodno ratnim iskustvom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99159
2015-09-08


Back to top Go down

Stipe Mesić Empty Re: Stipe Mesić

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum