ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by Guest 1/4/2016, 18:56

premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas na konferenciji za medije u Vladi Srbije da je Haški tribunal, umesto da služi pomirenju u regionu, zabijao eksere u kovčeg usnulog Balkana!
VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju 80793_vucic2_f
informer.rs 01. 04. 2016. 12:21 -- 15:36h

 Srbija je na moralnoj, političkoj i ekonomskoj raskrsnici. Uspeli smo da zaustavimo dalji pad zemlje i napravimo nove temelje za budućnost. Baš kad smo otvorili prva poglavlja, naš budžetski deficit je mnogo manji, a rezultati bolji od očekivanih - rekao je Vučić.

- U tom trenutku su usledile nove turbulencije za koje Srbija nije kriva, a to su presude Haškog tribunala, koji završava svoju političku ulogu. Jedan od ciljeva za osnivanje tog tribunala bio je pomirenje na prostoru bivše SFRJ, ali taj sud nije ispunio taj cilj, već je zabijao eksere u kovčeg usnulog Balkana - rekao je Vučić i dodao:

Politika "velike Srbije" nije politika ove vlade


Politika "velike Srbije" nije politika budućnosti i nije politika ove Vlade Srbije, niti je to bila, izjavio je danas premijer Aleksandar Vučić.

Vučić je , upitan šta danas misli o "velikoj Srbiji", da li se odriče politike koju je vodio devedesetih i da li oseća odgovornost za bilo koju žrtvu, rekao da je pre osam godina izašao sa drugačijom politikom na izbore i dobio poverenje naroda.

- Ako su neki prespavali, pa se ne sećaju šta je bilo pre osam ili devet godina, moram da ih podsetim da je to davno bilo, da su za osam godina mogli da pročitaju da se nešto dogodilo - rekao je Vučić.

On je naveo da to govori koliko je politika mržnje napredovala u Srbiji i da i dalje postoji ne samo kod političara na desnici, već i na "lažnoj levici", kod onih koji su učestvovali u pljačkaškoj privatizaciji, i ne mogu da zaborave da im je mnogo lepše bilo pre 25 godina, a da život teče i da se stvari menjaju i da je normalno da ljudi prate život.

- Politika ''velike Srbije'' nije politika budućnosti, nije politika vlade Srbije i nije ni bila, i to su svi znali - rekao je Vučić.

- Srbija po objavljivanju presude Karadžiću, izašla je sa najodgovornijim i najozbiljnijim odgovorom u regionu, da neće da ulazi u sadržaj presude. Izgovorili smo samo da nikome nećemo da dozvolimo da ruši Srbiju i Republiku Srpsku. Nažalost, samo 48 sati posle toga, usledili su žestoki napadi i revizija tužbe za genocid. Mi smo odgovorili da to nije u duhu pomirenja i dobro za stabilnost.
VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju 80792_vucic1_iff
Tanjug
Prema njegovim rečima, tu nema mesta za osvetu prema Srbima, već samo za nastavak pomirenja.
- Ali, ako mi kažnjavamo naše zločince, to treba da rade i drugi. Ali, umesto toga usledile su nove optužbe. Posle toga je došla presuda Šešelju. Od početka je to bio politički proces... I kad su ga zvali u Hag, i kad su ga puštali, i kad su ga ponovo tražili. Očigledno su hteli da im ga izručimo, pa da nam ga opet vrate za 20 dana - istakao je Vučić.
- Nemam ništa lično protiv Šešelja, ali imam protiv njegove politike, koja Srbiju gura u prošlost i koja bi nas u potpunosti izolovala od svih. Ne krijem da ću se toj politici žestoko suprostaviti - naveo je Vučić.
- Srbija je na raskrsnici, jer ukoliko u celom regionu te snage koje šalju ljude u Srebrenicu da slave neke presude... Nećemo da nas vrate na mesto gubavca u Evropi, hoćemo u budućnost. Za Srbiju bi bila velika opasnost da takve snage dobiju većinsku podršku. Zato je moja obaveza da upozorim građane Srbije na to. Ne smemo da dozvolimo da neki vređaju pripadnike nacionalnih manjina... upozorio je Vučić.
VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju 80794_vucic3_f
Tanjug
Premijer je zamolio građane da razmisle da li žele stabilnu Srbiju ili Srbiju u prošlosti.
- Najnovija istraživanja pokazuju da nikad nismo bli bliže gubitku izbora, a na građanima Srbije je da odluče da li su za Srbiju budućnosti ili Srbiju prošlosti - poručio je Vučić.
- Kada sam rekao "gubimo izbore", ne mislim pojedinačno, kao stranka, nego svi zajedno, nadam se da ste razumeli... - rekao je Vučić.
Podaci na koje se pozvao, precizirao je, pokazuju da bi "svi drugi mogli da se ujedine i formiraju vladu...", rekao je.
Na insistiranje novinara da objasni šta je mislio kad je rekao da ''nikad nismo bili bliži gubitku izbora'', Vučić je rekao:
- Stvari tako stoje da je potpuno jasno da bi neki drugi u ovom trenutku, koji se lako ujedinjuju po svim temama, mogli lako da naprave vladu - rekao je Vučić.
Upitan za komentar zabrane ulaska u Hrvatsku Vojislavu Šešelju, Vučić je odgovorio:
- Mnogi u regionu su naučili da je Srbija džak za udaranje. Nadam se da će histeriju svi da utišaju, jer mi nikad ne histerišemo. Nadam se da prekinu sa takvim odlukama, jer to nije odluka prema Šešelju, već prema građaninu Srbije, bez obzira što je njegova politika loša.
Na pitanje kako komentariše da je javnost u Hrvatskoj bila jedinstvena da je general Ante Gotovina bio nevin za zločine koji su mu se pripisivali pred Haškim tribunalom, dok to je kod odluke o Šešelju javnost u Srbiji podeljena, Vučić je odgovorio da "je to zato što kod nas nijedna presuda ne važi ni za šta".
- Jeste li videli da sam ćutao za presudu Čanku, za presudu Marku Miškoviću, ni reč nisam rekao. A je l' mislite da mi se svaka dopala. Ali morao sam da ćutim, i normalno je da ćutiš. A kod nas svi sve znaju, i pre postupka i posle postupka - rekao je Vučić.
On je dodao da je zato nama preko potrebna ona vrsta jedinstva sa pogledom u budućnost, da vidimo hoćemo li sebe moći da promenimo.
- Zato sam ja molio naš narod malopre, da mi sebe pokušamo da promenimo, da mi budemo bolji, a onda će se to možda desiti nekim drugima, nema tu velike filozofije - rekao je Vučić.


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by Guest 1/4/2016, 18:58

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by RayMabus 1/4/2016, 18:59

On i da dobije izbore savršeno je jasno da će Šeki napravit sve da uruši odnose sa susjedima i zapadom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by flumen 1/4/2016, 19:11

o toj temi je sigurno sve receno, pa da i ja sad nakon par dana nesto reknem: na visoj instanci, ce se smanjit kazna Radovanu Karadzicu ili ce biti oslobodjen, Vojislavu Seselju mogu da popuse, pa ce tako oslobadjajuca presuda biti potvrdjena, a Ratku Mladicu bi se stvarno moglo desiti da bude zrtveni jarac i kad bi mu sudili po anglo-saksonskom pravu mogao bi biti osudjen na 5125 godina zatvora. Svijetu je dosta Jugoslavije, zele stabilnu "regiju" i Srbiju u NATO-u...kroz tu prizmu ocekivati pravdu i pravo je uzaludno.

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by RayMabus 1/4/2016, 19:17

Nemora Srbija uć u NATO , ....dovoljno je i samo u EU jer Rusi nemaju šta radi na teritoriju EU a sama Srbija je okružena NATO članicama tako da .......

Uglavnom mogu biti vojno neutralni ako uđu u EU al naravno kao članica EU moraju onda poštivat i njena pravila ....dakle niks Rusija i te šeme.

Osobno smatram da Srbiju netreba maltretirat s tom šemom da mora uć u NATO a to i je neko stajalište NATOa tj EU je sasvim dovoljna .....i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by flumen 1/4/2016, 19:23

EU nije nista. Jedini cimbenik sigurnosti na ovom kontinentu je NATO. Naravno, da Srbi ne zele u NATO, jer prizivaju ruskog bacusku koji je u ovom trenutku dovoljno jak da parira Americi. Ali dugorocno gledano jedina opcija za nekakav prosperitet istocnog susjeda je priblizavanje ili clanstvo u NATO-u

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by RayMabus 1/4/2016, 19:28

flumen wrote:EU nije nista. Jedini cimbenik sigurnosti na ovom kontinentu je NATO. Naravno, da Srbi ne zele u NATO, jer prizivaju ruskog bacusku koji je u ovom trenutku dovoljno jak da parira Americi. Ali dugorocno gledano jedina opcija za nekakav prosperitet istocnog susjeda je priblizavanje ili clanstvo u NATO-u
Jel ti prošlo kroz glavu da ih Amerikanci ne žele za ovim stolom ?

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Nato-toplantisi-e1382877959842
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by max123 1/4/2016, 19:33

do morave Horvatsko od morave bulgarsko i mirna bosna..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by flumen 1/4/2016, 19:37

RayMabus wrote:Jel ti prošlo kroz glavu da ih Amerikanci ne žele za ovim stolom ?

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Nato-toplantisi-e1382877959842
Imaju Grke i Turke. Imaju Bugare i Rumunje. Istocno-trulo-tkivo u zapadnom bloku. Srbe se ne bi ni primijetilo, kao doduse ni Hrvate

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by RayMabus 1/4/2016, 19:39

Srbe se neće maltretirat sa NATOom. Dali će oni jednog dana sami izrazit želju za pristupanjem tom vojnom bloku ok al ono o tom potom. Gurat ih na silu nitko neće.

S druge strane u BiH postoji 2/3 podrška za ulazak te zemlje u NATO al RS koči ......
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by max123 1/4/2016, 19:51

srbija je nebitan faktor i za nas a pogotovo nato.mrdnu li samo poklopit ce ih u roku keks.kakva rusija kakvi bakraci.prosjecni rus nema pojma za tamo neku srbiju.a dok famozni rus stigne do srbistana izgubit ce puno perija.srbistan mora uc u nato tili ili netili,jer su jednostavno geopoliticki u mlinu.dodje li do frke ugri ce uzet svoj dio,bulgari svoj,arbanasi svoj a mi vratit bosnu srebrenu matici.to bi bilo idealno..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by RayMabus 1/4/2016, 19:54

max123 wrote:srbistan mora uc u nato tili ili netili,jer su jednostavno geopoliticki u mlinu.dodje li do frke ugri ce uzet svoj dio,bulgari svoj,arbanasi svoj a mi vratit bosnu srebrenu matici.to bi bilo idealno..
Znači .........

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Srbija-tri-prsta-necu-NATO-pakt-620x350

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by max123 1/4/2016, 19:57

ja genau..
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by Ucka 1/4/2016, 20:17

Mogu rec da je Vucic to jako ljepo rekao.
Ucka
Ucka

Male
Posts : 588
2016-02-15


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by flumen 1/4/2016, 20:20

Ne vjeruj vuku ni kad je pismen ;)

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by Ringo10 1/4/2016, 21:20

RayMabus wrote:Nemora Srbija uć u NATO , ....dovoljno je i samo u EU jer Rusi nemaju šta radi na teritoriju EU a sama Srbija je okružena NATO članicama tako da .......

Uglavnom mogu biti vojno neutralni ako uđu u EU al naravno kao članica EU moraju onda poštivat i njena pravila ....dakle niks Rusija i te šeme.

Osobno smatram da Srbiju netreba maltretirat s tom šemom da mora uć u NATO a to i je neko stajalište NATOa tj EU je sasvim dovoljna .....i to je to.
Ne znam samo koji se antrak vi u Hrvatskoj toliko kurčite sa tim NATOm.

Kao vi ste sad postali neki jako bitan factor od kako ste ušli u NATO a u tri p... materine.

Smiješno.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by Meatke 1/4/2016, 21:24

RayMabus wrote:On i da dobije izbore savršeno je jasno da će Šeki napravit sve da uruši odnose sa susjedima i zapadom.

zamisli samo ako zbilja dođe u hrvatsku i ovi naši ga uhite :D
Meatke
Meatke

Posts : 346
2015-08-16


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by RayMabus 1/4/2016, 21:38

Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Nemora Srbija uć u NATO , ....dovoljno je i samo u EU jer Rusi nemaju šta radi na teritoriju EU a sama Srbija je okružena NATO članicama tako da .......

Uglavnom mogu biti vojno neutralni ako uđu u EU al naravno kao članica EU moraju onda poštivat i njena pravila ....dakle niks Rusija i te šeme.

Osobno smatram da Srbiju netreba maltretirat s tom šemom da mora uć u NATO a to i je neko stajalište NATOa tj EU je sasvim dovoljna .....i to je to.
Ne znam samo koji se antrak vi u Hrvatskoj toliko kurčite sa tim NATOm.

Kao vi ste sad postali neki jako bitan factor od kako ste ušli u NATO a u tri p... materine.

Smiješno.
To si ti rekao a ne ja.

Ne vidim gdje si baš izričito pročitao da sam spominjao Hrvatsku ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by Ringo10 1/4/2016, 22:07

RayMabus wrote:
Ringo10 wrote:
RayMabus wrote:Nemora Srbija uć u NATO , ....dovoljno je i samo u EU jer Rusi nemaju šta radi na teritoriju EU a sama Srbija je okružena NATO članicama tako da .......

Uglavnom mogu biti vojno neutralni ako uđu u EU al naravno kao članica EU moraju onda poštivat i njena pravila ....dakle niks Rusija i te šeme.

Osobno smatram da Srbiju netreba maltretirat s tom šemom da mora uć u NATO a to i je neko stajalište NATOa tj EU je sasvim dovoljna .....i to je to.
Ne znam samo koji se antrak vi u Hrvatskoj toliko kurčite sa tim NATOm.

Kao vi ste sad postali neki jako bitan factor od kako ste ušli u NATO a u tri p... materine.

Smiješno.
To si ti rekao a ne ja.

Ne vidim gdje si baš izričito pročitao da sam spominjao Hrvatsku ?
Ma ne moraš spominjati ali non stop čitam i gledam to kurčenje.

Eto mi u NATO a Srbi neće moći, eto mi NATO, pa mi NATO ... a Srbija ništa... mi NATO ... mi smo NATO... ko pokvarna gramofonska ploča.

Jaka stvar jebo te patak. Vidim kako su vas usrećili s tim NATOm.

A još kad krene tabačina sa Rusima a možda I sa Kinom ma divota biti u NTO.

Neutralnost je svakako pametniji izbor, samo ne znam koliko će to Srbima proći.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by RayMabus 1/4/2016, 22:16

A dobro ....kad je Srbija u pitanju mi čemo se uvijek kurčit bio tu NATO ili ne. lol!

Šta se tiče neutralnosti .....pa ok .....malo šira tema jer u suštini nije svaka zemlja u istom geopolitičkom položaju tako da sad ono .....naravno da je neutralnost uvijek bolja opcija no bit neutralan samo na papiru a u praksi ne ......široka tema i zavisi od zemlje do zemlje njenom geoplitičkom položaju , budućim planovima na duge staze tj šta hoće i tako.

Za takvu tematiku trebalo bi ipak uzeti konkretnu zemlju pa onda proanalizirat koja joj je opcija bolja ....sve ima svoje prednosti i nedostatke pa ako ima više prednosti od nedostataka onda je jasno šta je tu bolja opcija.

Šta se tiće Srbije ako su oni odredili da je njima najbolja dugoročna politika neutralnost onda je to to.

Tu vjerovatno najviše igra odnos s Rusima jer ako si u NATO i negdj je neka proxy fronta a ideš na Ruse ili neke njihove saveznike onda bi se morao i uključit u to a to Srbija ne želi i zato oni najviše žele biti neutralni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju Empty Re: VUČIĆ: Presudama Karadžiću i Šešelju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum