ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by n_razbojnik 21/3/2016, 17:32

marcellus wrote:A i u švicarskoj i na sjeveru italije je raspelo na skoro svakoj kući koju sam vidio...
'ta će Švicarci klerofašisti na kubik, to se poziva na Boga u Ustavu...kamenjarci

n_razbojnik

Posts : 11431
2014-04-15


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by debotoijusto 21/3/2016, 17:33

gargamel0101 wrote:
debotoijusto wrote:
marcellus wrote:
debotoijusto wrote:da utvrdimo gradivo
maknit KC iz skola i srezat lovu , preduvjet za bilo kakav napredak pa i ekonomski

Ali, ne možemo istodobno ne upozoriti i na pomodarstvo, na duh konzumerizma i na kratkovidne kalkulacije isključivo o visini zarade u domovini i inozemstvu, radi čega i zaposleni daju otkaze te odlaze i pomalo olako, zaboravljajući na blagodati koje ima pruža život u domovini i ne razmišljajući o poteškoćama druge vrste koje ih sigurno čekaju i koje sa sobom donose 'kruh sa sedam kora' i život u tuđini", istaknuo je Mranić u obraćanju novinarima u Nadbiskupskom domu u Đakovu.


dakle , pomodarstvo , velju on

KC je i te kako u Irskoj u svim školama i svugdje, puno više katolička zemlja nego mi
oni su krajem 90-ih lagano odjebali crkvu i tada i krenuo napredak , lako dostupan podatak 
naravno i sve vec uradjeno na ek. planu sto uz crkveno upletanje u sve nije moguce napraviti
LOL Irci sve samo osim odjebali crkvu. Jedino gdje su ih odjebali je bio referendum o braku i to su napravili da se crkvi osvete za seksualna zlostavljanja. Avion sa kojim sam ja išao u Irsku je bio pun hodočasnika iz Irske koji su hodačastili u Međugorje. Žena sjedi pored mene i krunica oko vrata, plus nekakva narukvica sa križem oko zgloba.
e da je to jedino
pogledaj malo kako su zivjeli do polovine 90-ih

nisam primjetio da je bilo tko od nasih otisao radit/zivjeti u dogmaticnu katolicku zemlju
naravno irska je ekstreman primjer , nase katolicanstvo nije tako morbidno bilo ( komunizam ) samo licemjerno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by debotoijusto 21/3/2016, 17:37

preko_vode_do_slobode wrote:
gargamel0101 wrote:
debotoijusto wrote:da utvrdimo gradivo
maknit KC iz skola i srezat lovu , preduvjet za bilo kakav napredak pa i ekonomski

Ali, ne možemo istodobno ne upozoriti i na pomodarstvo, na duh konzumerizma i na kratkovidne kalkulacije isključivo o visini zarade u domovini i inozemstvu, radi čega i zaposleni daju otkaze te odlaze i pomalo olako, zaboravljajući na blagodati koje ima pruža život u domovini i ne razmišljajući o poteškoćama druge vrste koje ih sigurno čekaju i koje sa sobom donose 'kruh sa sedam kora' i život u tuđini", istaknuo je Mranić u obraćanju novinarima u Nadbiskupskom domu u Đakovu.


dakle , pomodarstvo , velju on
Katoličkih škola po irskoj ko pljeve.

sad ste mu ti i marc srušili koncepciju .. irska , puno više katolička zemlja od nas, i puno razvijeniji.. očito ne štima njegova logika.. čak i u njemačkim javnim ustanovama, u sudnici križ.. jao majko.

irska jednostavno napreduje jer je neoliberalni kapitalizam, zbog toga je puna pohlepnih neoliberalnih kapitalista, mladi tamo rade, plaćaju porez, i imaju obitelj
dobra je logika samo ti se drzis grafikona kao da su ljudi krompiri
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by Guest 21/3/2016, 17:48

preko_vode_do_slobode wrote:
gargamel0101 wrote:
debotoijusto wrote:da utvrdimo gradivo
maknit KC iz skola i srezat lovu , preduvjet za bilo kakav napredak pa i ekonomski

Ali, ne možemo istodobno ne upozoriti i na pomodarstvo, na duh konzumerizma i na kratkovidne kalkulacije isključivo o visini zarade u domovini i inozemstvu, radi čega i zaposleni daju otkaze te odlaze i pomalo olako, zaboravljajući na blagodati koje ima pruža život u domovini i ne razmišljajući o poteškoćama druge vrste koje ih sigurno čekaju i koje sa sobom donose 'kruh sa sedam kora' i život u tuđini", istaknuo je Mranić u obraćanju novinarima u Nadbiskupskom domu u Đakovu.


dakle , pomodarstvo , velju on
Katoličkih škola po irskoj ko pljeve.

sad ste mu ti i marc srušili koncepciju .. irska , puno više katolička zemlja od nas, i puno razvijeniji.. očito ne štima njegova logika.. čak i u njemačkim javnim ustanovama, u sudnici križ.. jao majko.

irska jednostavno napreduje jer je neoliberalni kapitalizam, zbog toga je puna pohlepnih neoliberalnih kapitalista, mladi tamo rade, plaćaju porez, i imaju obitelj
Iseljavaju Irci, nije ni tamo med i mlijeko, jest nama koji baš iz potpunih govana dolazimo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by debotoijusto 21/3/2016, 17:50

evo ti bartulica u par rijeci sve rekao

Kolege iz Irske javili su mi da je za vrijeme kampanje za referendum strana “za” imala 90 posto novca, a strana “protiv” samo 10 posto, pa je to bila borba Davida protiv Golijata. Zabrinjavajuće je što je taj novac, zajedno s velikim pritiskom, dolazio iz SAD-a. Dakle, ta odluka nije nastala u irskom narodu, nego je nametnuta iz SAD-a i raznih krugova. Rezultat je i posljedica višegodišnjeg urušavanja autoriteta Katoličke crkve u toj zemlji koja ima veliku katoličku tradiciju, nekad je slala misionare širom svijeta, a sad se svela samo na jedno sjemenište. Crkva u Irskoj nije bila u stanju izraziti argumente zašto glasati protiv, zato je rezultat takav – kaže Stjepo Bartulica, predstavnik novih konzervativaca u Hrvatskoj.


jos bi dodao da popustanjem stege crkve iznikla novas mlada generacija iraca koji vjeru prakticiraju a drzavu jasno odvajaju od iste
to na zalost kod nas nije moguce , trenutno  ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by gargamel0101 21/3/2016, 18:02

debotoijusto wrote:evo ti bartulica u par rijeci sve rekao

Kolege iz Irske javili su mi da je za vrijeme kampanje za referendum strana “za” imala 90 posto novca, a strana “protiv” samo 10 posto, pa je to bila borba Davida protiv Golijata. Zabrinjavajuće je što je taj novac, zajedno s velikim pritiskom, dolazio iz SAD-a. Dakle, ta odluka nije nastala u irskom narodu, nego je nametnuta iz SAD-a i raznih krugova. Rezultat je i posljedica višegodišnjeg urušavanja autoriteta Katoličke crkve u toj zemlji koja ima veliku katoličku tradiciju, nekad je slala misionare širom svijeta, a sad se svela samo na jedno sjemenište. Crkva u Irskoj nije bila u stanju izraziti argumente zašto glasati protiv, zato je rezultat takav – kaže Stjepo Bartulica, predstavnik novih konzervativaca u Hrvatskoj.


jos bi dodao da popustanjem stege crkve iznikla novas mlada generacija iraca koji vjeru prakticiraju a drzavu jasno odvajaju od iste
to na zalost kod nas nije moguce , trenutno  ;)
Pa kao što sam rekao. Irci kaznili crkvu i ništa više. Autoritet crkve je urušen sa pedofilskim skandalima ničim drugim. Taj skandal se nije desio u istoj godini kad i referendum. Stega nije popustila 90-ih kao što si ti rekao. To je sve relativno novo.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by debotoijusto 21/3/2016, 18:07

gargamel0101 wrote:
debotoijusto wrote:evo ti bartulica u par rijeci sve rekao

Kolege iz Irske javili su mi da je za vrijeme kampanje za referendum strana “za” imala 90 posto novca, a strana “protiv” samo 10 posto, pa je to bila borba Davida protiv Golijata. Zabrinjavajuće je što je taj novac, zajedno s velikim pritiskom, dolazio iz SAD-a. Dakle, ta odluka nije nastala u irskom narodu, nego je nametnuta iz SAD-a i raznih krugova. Rezultat je i posljedica višegodišnjeg urušavanja autoriteta Katoličke crkve u toj zemlji koja ima veliku katoličku tradiciju, nekad je slala misionare širom svijeta, a sad se svela samo na jedno sjemenište. Crkva u Irskoj nije bila u stanju izraziti argumente zašto glasati protiv, zato je rezultat takav – kaže Stjepo Bartulica, predstavnik novih konzervativaca u Hrvatskoj.


jos bi dodao da popustanjem stege crkve iznikla novas mlada generacija iraca koji vjeru prakticiraju a drzavu jasno odvajaju od iste
to na zalost kod nas nije moguce , trenutno  ;)
Pa kao što sam rekao. Irci kaznili crkvu i ništa više. Autoritet crkve je urušen sa pedofilskim skandalima ničim drugim. Taj skandal se nije desio u istoj godini kad i referendum. Stega nije popustila 90-ih kao što si ti rekao. To je sve relativno novo.
mozes i tako gledat ako zelis
to se zove od stabla ne vidis sumu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by gargamel0101 21/3/2016, 18:15

Starhemberg wrote: 
Iseljavaju Irci, nije ni tamo med i mlijeko, jest nama koji baš iz potpunih govana dolazimo...
Iseljavaju oni koji ili nisu dovoljno učili ili imaju znanja koja se ne traže toliko (humanističko - društvenjačka). S druge pak strane za vrhunskog društvenjaka - humanistu nema zime ovdje. Pod ovim mislim na nekoga tko zbilja voli svoj poao i zna ama baš sve što treba znati o njemu, a ne o nekome tko je završio to i to obrazovanje zato jer morao nešto završiti. Imaš onu sliku sa Occupy Wall Street prosvjeda gdje lik kuka kako nema posla iako ima diplomu ženskih studija.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by n_razbojnik 21/3/2016, 18:26

znači ni Irska nije obećana zemlja za diplomirane ekofeministe??

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by gargamel0101 21/3/2016, 18:32

n_razbojnik wrote:znači ni Irska nije obećana zemlja za diplomirane ekofeministe??
Ovisi. Ako si dobar nema zime. Prošle godine su došle dvije Francuskinje sa diplomama iz ekonomije i našle posao u struci. Kineskinja iz Kanade našla posao u struci u Corku. A onda opet naše gore list kojem je obitelj za vrijeme rata otišla u Francsuku radi na recepciji u hotelu. Momak ima diplomu iz politologije (diplomirao u Francuskoj). Posljedica zasićenja tržišta određenim strukama itd....

Ja predpostavljam da kad se jednom zasiti IT tržište da će se desiti isto i sa IT ekipom.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by Guest 21/3/2016, 18:35

gargamel0101 wrote:
Starhemberg wrote: 
Iseljavaju Irci, nije ni tamo med i mlijeko, jest nama koji baš iz potpunih govana dolazimo...
Iseljavaju oni koji ili nisu dovoljno učili ili imaju znanja koja se ne traže toliko (humanističko - društvenjačka). S druge pak strane za vrhunskog društvenjaka - humanistu nema zime ovdje. Pod ovim mislim na nekoga tko zbilja voli svoj poao i zna ama baš sve što treba znati o njemu, a ne o nekome tko je završio to i to obrazovanje zato jer morao nešto završiti. Imaš onu sliku sa Occupy Wall Street prosvjeda gdje lik kuka kako nema posla iako ima diplomu ženskih studija.
Čitam u Irish Timesu da im odlaze najviše mladi liječnici jer zarađuju premalo. Idu u SAD i Kanadu. Nije u Irskoj nimalo loše, to ne tvrdim nikako, imam dosta poznanika koji tamo rade i zadovoljni su, no kad sam bio u Dublinu, jedan Irac (društvenjak), kad sam mu rekao odakle sam, pitao me zašto Hrvati dolaze u Irsku kad Irci iz nje odlaze.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by kaya 21/3/2016, 18:37

Pa IT evci i kod nas bez problema mogu dobiti posao i to s dobrom placom a mogu raditi i sami za sebe i imaju posla.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by gargamel0101 21/3/2016, 18:52

kaja_333 wrote:Pa IT evci i kod nas bez problema mogu dobiti posao i to s dobrom placom a mogu raditi i sami za sebe i imaju posla.
Ma stoji ali nije ti to isto. E sad sam našo jednu sliku. Čisto da vizualziram. Ovo je mrvicu dalje od O'Conell Street. Doduše ovo je samo što se nalazi u centaru ali eto.
ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Dublin10
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by Guest 21/3/2016, 18:59

To je kad smanjiš porez na minimum i privlačiš strane kompanije da otvaraju svoja predstavništva kod tebe. Da kod nas ima mozga, a manje ureda bivših predsjednika i lupača pečata, što reče Yoda, imali bi mi toga (koji ćeš ljepši ambijent od jadranske obale, npr.).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by debotoijusto 21/3/2016, 19:05

Starhemberg wrote:To je kad smanjiš porez na minimum i privlačiš strane kompanije da otvaraju svoja predstavništva kod tebe. Da kod nas ima mozga, a manje ureda bivših predsjednika i lupača pečata, što reče Yoda, imali bi mi toga (koji ćeš ljepši ambijent od jadranske obale, npr.).
lupaci pecata su nebitni , imas rupu u mir. i soc. 1/4 proracuna
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by L'âme 21/3/2016, 19:07

debotoijusto wrote:
Starhemberg wrote:To je kad smanjiš porez na minimum i privlačiš strane kompanije da otvaraju svoja predstavništva kod tebe. Da kod nas ima mozga, a manje ureda bivših predsjednika i lupača pečata, što reče Yoda, imali bi mi toga (koji ćeš ljepši ambijent od jadranske obale, npr.).
lupaci pecata su nebitni , imas rupu u mir. i soc. 1/4 proracuna
stvarajte nove punjace proracuna,smanjite/ukinite mirovine onima koji su bili lijeni po tom pitanju..brutalno,ali izvjesno..;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by gargamel0101 21/3/2016, 19:09

Starhemberg wrote:To je kad smanjiš porez na minimum i privlačiš strane kompanije da otvaraju svoja predstavništva kod tebe. Da kod nas ima mozga, a manje ureda bivših predsjednika i lupača pečata, što reče Yoda, imali bi mi toga (koji ćeš ljepši ambijent od jadranske obale, npr.).
Pa istina je. Ruka ruku mije. Osobnog sam mišljenja da bi sa manjim porezima tvrtke došle k nama, a sa više stranih tvrki i manjim porezima bi smanjio nezaposlenost, ali bi ujedno i imao praktično više manje isti porez, jer iako je porez manji više ga tvrtki plaća pa dolaziš na isto.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by debotoijusto 21/3/2016, 19:17

maggie13 wrote:
debotoijusto wrote:
Starhemberg wrote:To je kad smanjiš porez na minimum i privlačiš strane kompanije da otvaraju svoja predstavništva kod tebe. Da kod nas ima mozga, a manje ureda bivših predsjednika i lupača pečata, što reče Yoda, imali bi mi toga (koji ćeš ljepši ambijent od jadranske obale, npr.).
lupaci pecata su nebitni , imas rupu u mir. i soc. 1/4 proracuna
stvarajte nove punjace proracuna,smanjite/ukinite mirovine onima koji su bili lijeni po tom pitanju..brutalno,ali izvjesno..;-)
ne mogu , zaposlim li nekoga mogu za po godine i zatvorit
mirovine isto , jedni su branitelji drugi invalidi rada treci propale firme...
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30595
2014-04-12


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by kaya 21/3/2016, 20:05

Starhemberg wrote:To je kad smanjiš porez na minimum i privlačiš strane kompanije da otvaraju svoja predstavništva kod tebe. Da kod nas ima mozga, a manje ureda bivših predsjednika i lupača pečata, što reče Yoda, imali bi mi toga (koji ćeš ljepši ambijent od jadranske obale, npr.).
Da. U tom je zapravo tajna, manji porez i strane kompanije, a i domaće. Međutim njih ubijamo porezom kako bi financirali ove u daljnjem tekstu.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by kaya 21/3/2016, 20:06

maggie13 wrote:
debotoijusto wrote:
Starhemberg wrote:To je kad smanjiš porez na minimum i privlačiš strane kompanije da otvaraju svoja predstavništva kod tebe. Da kod nas ima mozga, a manje ureda bivših predsjednika i lupača pečata, što reče Yoda, imali bi mi toga (koji ćeš ljepši ambijent od jadranske obale, npr.).
lupaci pecata su nebitni , imas rupu u mir. i soc. 1/4 proracuna
stvarajte nove punjace proracuna,smanjite/ukinite mirovine onima koji su bili lijeni po tom pitanju..brutalno,ali izvjesno..;-)
Kome da se ukinu mirovine?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

ZEMLJA SVETOG PATRIKA - Page 2 Empty Re: ZEMLJA SVETOG PATRIKA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum