ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isus u neabrahamskim religijama

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Isus u neabrahamskim religijama

Post by jastreb 17/7/2014, 12:42

Zanima me da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Guest 17/7/2014, 19:52

To je kontinuitet...

Isus u neabrahamskim religijama Untitl10
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Iknar 17/7/2014, 20:57

von_Starhemberg wrote:To je kontinuitet...

Isus u neabrahamskim religijama Untitl10
ne mijesaj Krista sa tim
to sto ljudi isle je jedno a istina drugo
ako ne razumijes bolje ne pisi nista ,manje ces grijesiti
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Guest 17/7/2014, 21:33

Iknar wrote:
ako ne razumijes bolje ne pisi nista ,manje ces grijesiti
Zlatno pravilo, zapamti ga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Patriot_1 17/7/2014, 22:04

albatros wrote:Zanima me da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?
Ma ne zanima tebe ništa,,,gurneš neki glupi post i onda drugi ,,,,,trkeljaju o njemu,lome se,a ti se niti ne javiš nikad više!
Pitam se,,jesi li ti normalan?
Kako možeš TI otvoriti temu i ne pojaviš se više nikad na istoj?
Misliš li da smo mi budale jer se na istoj glođemo a ti staneš po strani i ,smiješ se!
Ma marš!Bar što se mene tiče!Ne želim sudjelovato više na tvojim ,,takozvanim,,temama!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Iknar 17/7/2014, 22:36

von_Starhemberg wrote:
Iknar wrote:
ako ne razumijes bolje ne pisi nista ,manje ces grijesiti
Zlatno pravilo, zapamti ga.
opet nisi nista naucio,trebao si treci ne zapamtiti ga nego razumjeti,a nisi jer ne razumijes nazalost,ali od tebe to nisam niti ocekivao,mudrost ti ocito nije jaca strana,a n aznajus tekas isto malo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Iknar 17/7/2014, 22:38

Patriot_1 wrote:
albatros wrote:Zanima me da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?
Ma ne zanima tebe ništa,,,gurneš neki glupi post i onda drugi ,,,,,trkeljaju o njemu,lome se,a ti se niti ne javiš nikad više!
Pitam se,,jesi li ti normalan?
Kako možeš TI otvoriti temu i ne pojaviš se više nikad na istoj?
Misliš li da smo mi budale jer se na istoj glođemo a ti staneš po strani i ,smiješ se!
Ma marš!Bar što se mene tiče!Ne želim sudjelovato više na tvojim ,,takozvanim,,temama!
pate nemoj pujknuti,vec je lsot sto si na protestantima recimo,a ako te jos izivcira ovaj onda mozda padnes kod sefirota i oldiea

mnogi pisu teme koje ne razumije,to je test pate,sjerti se toga kad tad
ajde uzivaj ,poradi malo na mudrosti,ispadas budalast cesto primjecujem
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by jastreb 17/7/2014, 22:40

Patriot_1 wrote:
albatros wrote:Zanima me da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?
Ma ne zanima tebe ništa,,,gurneš neki glupi post i onda drugi ,,,,,trkeljaju o njemu,lome se,a ti se niti ne javiš nikad više!
Pitam se,,jesi li ti normalan?
Kako možeš TI otvoriti temu i ne pojaviš se više nikad na istoj?
Misliš li da smo mi budale jer se na istoj glođemo a ti staneš po strani i ,smiješ se!
Ma marš!Bar što se mene tiče!Ne želim sudjelovato više na tvojim ,,takozvanim,,temama!
A ti? Malo prije si otvorio temu o katoličkim i pravoslavnim vjernicima i isto se nisi više javljao.

I ne samo to,već se na toj temi nitko drugi nije javljao.

Ja sam postavio temu jer sam čuo da hinduistička tradicija poznaje Isusa kojeg nazivaju Krsta.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Guest 17/7/2014, 22:40

Uglavnom, da odgovorim Albatrosu alias Jastrebu.

Pogrešno si formulirao pitanje, no nema veze. Jedna bitna stvar koju treba imati na umu kad se govori o samim počecima kršćanstva je zapravo jedan grad koji bi danas malo tko povezao s kršćanstvom, a sudbinski je značajan za njega - Aleksandrija. Tih par stoljeća prije Krista tu su se okupljali svi mogući intelektualci, filozofi, vjerski učitelji, mistici itd. Tu je bilo i tradicionalnih egipatskih svećenika, ortodoksnih Hebreja, perzijskih maga, pitagorejaca, platoničara, kinika, stoika, skeptika, aristotelovaca...dakle, predstavnici svih poznatih i nama nepoznatih filozofskih i vjerskih pravaca i škola sastajali su se u Aleksandriji, razmjenjivali svoje znanje i iskustva. Nije bilo nimalo čudno da su s vremena na vrijeme stizali i budisti i hinduisti, koji su također na ovo šaroliko društvo ostavili svoj intelektualni trag i utjecali na njihovo viđenje svih bitnijih religijskih i filozofskih pitanja. Za budiste i hinduse Platon je sasvim sigurno znao, jer je od njih prihvatio ideje o Trojstvu i reinkarnaciji. No da se vratimo kršćanstvu.

Dakle, u svom ovom mnoštvu bilo je puno sklonosti sinkretizmu, spajanju različitih mitoloških i vjerskih detalja iz raznih religija u jedinstven sustav. To su Grci radili sa svojim i egipatskim božanstvima, autohtoni narodi prednje Azije s grčkim, čak su istu praksu imali i Indijci itd. U to vrijeme istočni Mediteran vrvio je raznim kultovima tog tipa, pored ostalih, posvuda je bilo od Nila, preko Jeruzalema i Antiohije, do Pergama i do same Atene vjerskih vođa i učitelja.

Među njima su bili i Eseni. Oni su proizašli iz judaizma, no vrlo su se razlikovali od ortodoksnih Hebreja. Osnovali su vlastite zajednice, odvojene od ostatka svijeta, u kome su se posvetili asketskom životu i prepisivanju starih i pisanju svojih spisa (neki od njih su pronađeni relativno nedavno u Kumranu). Sve karakteristike njihove vjere upućuju na to da se radi o reformiranom judaizmu, koje inkorporira tada raširene filozofske i vjerske ideje, a vrlo slične onima na kojima će se za stoljeća dva, kad nastane, zasnivati kršćanstvo. Eseni su isto broavili u Aleksandriji dok nisu prikupili sve ono što im je bilo potrebno, u teorijskom smislu, za zasnivanje svoje doktrine, nakon toga su se povukli. Pojavom Isusa i prvih kršćana, tj. pojavom samog pojma kršćani, eseni su nestali. Ni jednom rječju više nisu spomenuti, iako su još dva pica, Josip Flavije i Filon iz Aleksandrije, Židovi obojica, pisali o njihovom kultu i prirodi njihove vjere. Kao da su preko noći nestali, oni isparili, pojavili se kršćani, dakle nameće se logičan zaključak da su samo promijenili ime, iz esena u kršćani. Ta bi promjena imala samo nominalni karakter, jer se praktično ništa u vjerovanju nije promijenilo. Sam je Isus bio najvjerojatnije istaknuti esenski učitelj, možda i sam školovan u Aleksandriji (ona rupa u Evanđeljima od njegove 10. do 30. godine ostavlja prostora za takvu mogućnost) gdje se susreo sa svim onim navedenim religijskim i filozofskim pravcima, ugradio ih u svoj sustav i prenosio dalje u svojoj domovini. Njegovi učenici su odlučili prestati se zvati esenima, prihvatili njegovo ime kao ime svog pokreta i tako zauvijek ostali zapamćeni.

Pretpostavljam da je to jedan način da se objasne tolike koincidencije između hinduizma, grčke filozofije (Platon u prvom redu), uz dodatak judaizma, mitarizma, egipatske tradicionalne mitologije (teško je ne vidjeti u Izidi koja u naručju drži Horusa lik Bogorodice i Isusa) i mnogih drugih. Svi su oni bili u bliskom dodiru, međusobno vršeći utjeca jedni na druge, dopunjujući se u mnogim aspektima. I pazite ovo, sve u ozračju međusobne tolerancije, uvažavanja i koegzistencije u jednom gradu. Aleksandriji. Aleksandriji u kojoj će biskup u krajem 4. stoljeća podstaknuti nemire i nagovoriti bijesnu rulju da zapali hram Serapeum, u kome su se od osnivanja grada do tog vremena sastajali, diskutirali i učili pripadnici svih postojećih vjera i filozofija...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Iknar 17/7/2014, 22:43

albatros wrote:
Patriot_1 wrote:
albatros wrote:Zanima me da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?
Ma ne zanima tebe ništa,,,gurneš neki glupi post i onda drugi ,,,,,trkeljaju o njemu,lome se,a ti se niti ne javiš nikad više!
Pitam se,,jesi li ti normalan?
Kako možeš TI otvoriti temu i ne pojaviš se više nikad na istoj?
Misliš li da smo mi budale jer se na istoj glođemo a ti staneš po strani i ,smiješ se!
Ma marš!Bar što se mene tiče!Ne želim sudjelovato više na tvojim ,,takozvanim,,temama!
A ti? Malo prije si otvorio temu o katoličkim i pravoslavnim vjernicima i isto se nisi više javljao.

I ne samo to,već se na toj temi nitko drugi nije javljao.

Ja sam postavio temu jer sam čuo da hinduistička tradicija poznaje Isusa kojeg nazivaju Krsta.
opet krivo,hindusi poznaju krisnu nekog a ne Krista,krisna je laznjajk a KRist hje SIn Bozji,krisna moze biti i recimo neki pali anđeo,ali ne vise
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Iknar 17/7/2014, 22:45

von_Starhemberg wrote:Uglavnom, da odgovorim Albatrosu alias Jastrebu.

Pogrešno si formulirao pitanje, no nema veze. Jedna bitna stvar koju treba imati na umu kad se govori o samim počecima kršćanstva je zapravo jedan grad koji bi danas malo tko povezao s kršćanstvom, a sudbinski je značajan za njega - Aleksandrija. Tih par stoljeća prije Krista tu su se okupljali svi mogući intelektualci, filozofi, vjerski učitelji, mistici itd. Tu je bilo i tradicionalnih egipatskih svećenika, ortodoksnih Hebreja, perzijskih maga, pitagorejaca, platoničara, kinika, stoika, skeptika, aristotelovaca...dakle, predstavnici svih poznatih i nama nepoznatih filozofskih i vjerskih pravaca i škola sastajali su se u Aleksandriji, razmjenjivali svoje znanje i iskustva. Nije bilo nimalo čudno da su s vremena na vrijeme stizali i budisti i hinduisti, koji su također na ovo šaroliko društvo ostavili svoj intelektualni trag i utjecali na njihovo viđenje svih bitnijih religijskih i filozofskih pitanja. Za budiste i hinduse Platon je sasvim sigurno znao, jer je od njih prihvatio ideje o Trojstvu i reinkarnaciji. No da se vratimo kršćanstvu.

Dakle, u svom ovom mnoštvu bilo je puno sklonosti sinkretizmu, spajanju različitih mitoloških i vjerskih detalja iz raznih religija u jedinstven sustav. To su Grci radili sa svojim i egipatskim božanstvima, autohtoni narodi prednje Azije s grčkim, čak su istu praksu imali i Indijci itd. U to vrijeme istočni Mediteran vrvio je raznim kultovima tog tipa, pored ostalih, posvuda je bilo od Nila, preko Jeruzalema i Antiohije, do Pergama i do same Atene vjerskih vođa i učitelja.

Među njima su bili i Eseni. Oni su proizašli iz judaizma, no vrlo su se razlikovali od ortodoksnih Hebreja. Osnovali su vlastite zajednice, odvojene od ostatka svijeta, u kome su se posvetili asketskom životu i prepisivanju starih i pisanju svojih spisa (neki od njih su pronađeni relativno nedavno u Kumranu). Sve karakteristike njihove vjere upućuju na to da se radi o reformiranom judaizmu, koje inkorporira tada raširene filozofske i vjerske ideje, a vrlo slične onima na kojima će se za stoljeća dva, kad nastane, zasnivati kršćanstvo. Eseni su isto broavili u Aleksandriji dok nisu prikupili sve ono što im je bilo potrebno, u teorijskom smislu, za zasnivanje svoje doktrine, nakon toga su se povukli. Pojavom Isusa i prvih kršćana, tj. pojavom samog pojma kršćani, eseni su nestali. Ni jednom rječju više nisu spomenuti, iako su još dva pica, Josip Flavije i Filon iz Aleksandrije, Židovi obojica, pisali o njihovom kultu i prirodi njihove vjere. Kao da su preko noći nestali, oni isparili, pojavili se kršćani, dakle nameće se logičan zaključak da su samo promijenili ime, iz esena u kršćani. Ta bi promjena imala samo nominalni karakter, jer se praktično ništa u vjerovanju nije promijenilo. Sam je Isus bio najvjerojatnije istaknuti esenski učitelj, možda i sam školovan u Aleksandriji (ona rupa u Evanđeljima od njegove 10. do 30. godine ostavlja prostora za takvu mogućnost) gdje se susreo sa svim onim navedenim religijskim i filozofskim pravcima, ugradio ih u svoj sustav i prenosio dalje u svojoj domovini. Njegovi učenici su odlučili prestati se zvati esenima, prihvatili njegovo ime kao ime svog pokreta i tako zauvijek ostali zapamćeni.

Pretpostavljam da je to jedan način da se objasne tolike koincidencije između hinduizma, grčke filozofije (Platon u prvom redu), uz dodatak judaizma, mitarizma, egipatske tradicionalne mitologije (teško je ne vidjeti u Izidi koja u naručju drži Horusa lik Bogorodice i Isusa) i mnogih drugih. Svi su oni bili u bliskom dodiru, međusobno vršeći utjeca jedni na druge, dopunjujući se u mnogim aspektima. I pazite ovo, sve u ozračju međusobne tolerancije, uvažavanja i koegzistencije u jednom gradu. Aleksandriji. Aleksandriji u kojoj će biskup u krajem 4. stoljeća podstaknuti nemire i nagovoriti bijesnu rulju da zapali hram Serapeum, u kome su se od osnivanja grada do tog vremena sastajali, diskutirali i učili pripadnici svih postojećih vjera i filozofija...
pozivas se na platona a platon je govorio i o Atlantidi,dakle nedosljedan si,jer ako ne vjerujes u Atlantidu,kako uopce mozes vjerovati platonu o icemu drugome
nisi bas nesto bistar covjek ocito,ali to je tvoj problem
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Guest 17/7/2014, 22:47

Atlantida je alegorija, ništa drugo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by jastreb 17/7/2014, 22:49

Nisam mislio na Krišnu,već na Krstu,kako je Isusa nazivao jedan hinduski svećenik.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Guest 17/7/2014, 22:59

von_Starhemberg wrote:Atlantida je alegorija, ništa drugo.
Evo ti i pojašnjenje pojma da ne lupaš glavu složenim izrazima, čitati pretpostavljam da znaš.

Alegorija (grč. drugo govoriti), slikovit način govora, pisanja ili prikazivanja u književnosti i umjetnosti, koji ima drukčiji smisao od onoga koji se neposredno daje; može imati vid složenog i dubokog simbola, personifikacije, proširene metafore, satire itd; u književnosti npr. basne i drugi oblici (Domanović — Stradija), u slikarstvu (Delacroix — Revolucija).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Iknar 17/7/2014, 23:43

von_Starhemberg wrote:
von_Starhemberg wrote:Atlantida je alegorija, ništa drugo.
Evo ti i pojašnjenje pojma da ne lupaš glavu složenim izrazima, čitati pretpostavljam da znaš.

Alegorija (grč. drugo govoriti), slikovit način govora, pisanja ili prikazivanja u književnosti i umjetnosti, koji ima drukčiji smisao od onoga koji se neposredno daje; može imati vid složenog i dubokog simbola, personifikacije, proširene metafore, satire itd; u književnosti npr. basne i drugi oblici (Domanović — Stradija), u slikarstvu (Delacroix — Revolucija).
jos Atlantida je postojala,alko vjerujes platonu u jednoj stvari vjeruj u drugoj ako je kompetentan,ako laze laze za sve,nedostojan je
kaos to sam rekao znanje i mudrost ti nisu jace strane
da atlantida nije psotojala platom ju ne bi niti spominjao,akos e za nesto pozivas na platona onda vrijedi i za drugo inace si licemjeran
nego daj meni reci jel su svi povjesnicari budale poput tebe ili ima i razumnih mudrih ljudi,mislim naravno na tvoju generaciju kakva god bila

to je kao da ja kazem covjek ima mozak,ti si covjek ,dakle imas mozak,ali opet neki ljudi ne koriste mozak bas cesto,pa dalje na razum itd
ti si tu negdje izgubljen u vremenu i prostoruu,dakle na sablonskim raziminama razvijenosti Uma si,a to znaci  stagnacija covjece,znaci da padas pomalo
Iknar
Iknar

Male
Posts : 573
2014-05-29


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Mad_Vlad 18/7/2014, 00:59

[quote="albatros"]Zanima me da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?[/quote]
Slabo ga poznaju no čuli su za njega. Budisti pogotovo. Zadivljeni su njegovim učenjem koje je toliko slično Budinom. Isusov život izgleda kao kopija Budinog. Neke Isusove riječi iz evanđelja skoro u dlaku prate Budine. Otkud tolike sličnosti?
Buda nije znao Isusa, potonji je rođen oko petsto godina kasnije...
Teorijama nema kraja- je li Isus bio budistički svećenik? Isus kao Budina reinkarnacija?
Neki misle da mu je i grob tamo negdje u Kašmiru...
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Sefirot 18/7/2014, 09:59

Iknar wrote:
von_Starhemberg wrote:
von_Starhemberg wrote:Atlantida je alegorija, ništa drugo.
Evo ti i pojašnjenje pojma da ne lupaš glavu složenim izrazima, čitati pretpostavljam da znaš.

Alegorija (grč. drugo govoriti), slikovit način govora, pisanja ili prikazivanja u književnosti i umjetnosti, koji ima drukčiji smisao od onoga koji se neposredno daje; može imati vid složenog i dubokog simbola, personifikacije, proširene metafore, satire itd; u književnosti npr. basne i drugi oblici (Domanović — Stradija), u slikarstvu (Delacroix — Revolucija).
jos Atlantida je postojala,alko vjerujes platonu u jednoj stvari vjeruj u drugoj ako je kompetentan,ako laze laze za sve,nedostojan je
kaos to sam rekao znanje i mudrost ti nisu jace strane
da atlantida nije psotojala platom ju ne bi niti spominjao,akos e za nesto pozivas na platona onda vrijedi i za drugo inace si licemjeran
nego daj meni reci jel su svi povjesnicari budale poput tebe ili ima i razumnih mudrih ljudi,mislim naravno na tvoju generaciju kakva god bila

to je kao da ja kazem covjek ima mozak,ti si covjek ,dakle imas mozak,ali opet neki ljudi ne koriste mozak bas cesto,pa dalje na razum itd
ti si tu negdje izgubljen u vremenu i prostoruu,dakle na sablonskim raziminama razvijenosti Uma si,a to znaci  stagnacija covjece,znaci da padas pomalo

Atlantida je čista alegorija koja se navodi u dijalozima «Timaj» i «Kritija», a potvrđuje i Platonova "savršena država" što ne znaju oni koji se pozivaju na atlantidu i slične nebuloze misleći da se radi o fizičkom prostoru. budale.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Isus u neabrahamskim religijama No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Sefirot 18/7/2014, 10:05

"da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?"

U principu njihovi sustavi ne poznaju Isusa i pošto su stariji, niti ne trebaju. Njihovi vjernici se ne oslanjaju na Isusa niti ih boli briga za njega jer nije osoba iz njihovog sustava (kao što njihovi sveci i božanstva nisu u sustavu kršćanstva i kršćanstvo ih kao takvo ne poznaje).

Kako se odnose... neki uopće ne razmišljaju o Isusu, a neki navode samo da je bio velika i važna osoba za kršćanstvo i to je u globalu to...

Ne vidim ni razloga zašto bi se bavili nekime tko nema veze sa njima... osim što se na određenim područjima mlate. kršćani spale hinduistički hram i ubiju svećenike, onda hindusi kršćanima pa se tu još umješaju muslimani itd itd itd.... kaos.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Isus u neabrahamskim religijama No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Guest 18/7/2014, 13:45

Zanimljiv je pogled sljedbenika Bahá'í religije...

http://www.bahai.us/2012/04/06/how-bahais-view-christ/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Patriot_1 18/7/2014, 14:01

albatros wrote:
Patriot_1 wrote:
albatros wrote:Zanima me da li hinduistička,budistička,kao i tradicije raznih istočnjačkih gnoza,poznaju Isusa krista i kako se prema njemu ravnaju?
Ma ne zanima tebe ništa,,,gurneš neki glupi post i onda drugi ,,,,,trkeljaju o njemu,lome se,a ti se niti ne javiš nikad više!
Pitam se,,jesi li ti normalan?
Kako možeš TI otvoriti temu i ne pojaviš se više nikad na istoj?
Misliš li da smo mi budale jer se na istoj glođemo a ti staneš po strani i ,smiješ se!
Ma marš!Bar što se mene tiče!Ne želim sudjelovato više na tvojim ,,takozvanim,,temama!
A ti? Malo prije si otvorio temu o katoličkim i pravoslavnim vjernicima i isto se nisi više javljao.

I ne samo to,već se na toj temi nitko drugi nije javljao.

Ja sam postavio temu jer sam čuo da hinduistička tradicija poznaje Isusa kojeg nazivaju Krsta.
A di si to čuo?Od neke babe!
Pa Krist nema veze sa Hinduizmom,to je sbakom iole informiranom jasno!

A temu ja otvorio,,pa otvorio i nije bilo odjeka,,što ću se javljat?Uostalom,na forum dolazim rijeđe je radim!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Isus u neabrahamskim religijama Empty Re: Isus u neabrahamskim religijama

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum