ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hasanče und Jaranen in Aktion

Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by Guest Mon 14 Mar - 13:06

DVIJE nepoznate muške osobe napale su sinoć u Mostaru i ozlijedile Duju Šantića, sina pokojnog generala HVO-a Vlade Šantića samo pet dana nakon što je na prosvjedu javno optužio generala Armije BiH Atifa Dudakovića za smrt svoga oca koji je nestao za vrijeme rata u Bihaću, potvrdili  su iz službenog izvora.

"Dvije mlađe, nepoznate muške osobe Šantića su dočekale u ulazu zgrade gdje živi, te su ga napale željeznim šipkama i udaljile se", rekao je glasnogovornik MUP-a Hercegovačko-neretvanske županije Ljudevit Marić.

Po njegovim riječima, Šantić je prebačen na hitnu pomoć u bolnici te je utvrđeno kako ima ozljeda, no da nisu teže naravi. Glasnogovornik Marić pojasnio je da je Duje Šantić u šoku.

Policijski inspektori su proveli istragu na mjesta napada koji su izašli na mjesto događaja i proveli očevid, rekao je Marić.

Duje Šantić je 8. ožujka na prosvjednom skupu u Mostaru organiziranom u povodu 21. godišnjice nestanka i ubojstva njegova oca zatražio od Državnog odvjetništva BiH da preuzme i procesuira taj slučaj te je za zločin optužio generala Armije BiH Atifa Dudakovića.

"Ja osobno držim odgovornim generala Armije BiH Atifa Dudakovića i zapovjednika vojne policije Hamdiju Abdića Tigra, gospodare života i smrti te davne ratne 1995. u bihaćkom džepu", rekao je je Duje Šantić.
 
Pozvao je Državno odvjetništvo BiH da preuzme spis od županijskog državnog odvjetništva u Bihaću koje je ovaj ratni zločin preinačilo u civilno ubojstvo, što je ocijenio zataškavanjem slučaja.

"Preuzmite spis generala Vlade Šantića i profesionalno, bez ikakvog uplitanja sa strane završite svoj dio posla. Moja obitelj želi samo istinu, smiraj i da dostojanstveno pokopamo zemne ostatke supruga, oca koji je bio legenda Domovinskog rata i koji je neizmjerno volio svoj dom i hrvatski narod", rekao je Duje Šantić.

Jagoda Šantić, supruga generala HVO-a Vlade Šantića, zaposlenica hrvatskog ministarstva branitelja, izjavila je kako se slučaj ubojstva mogao brzo rasvijetliti, no da institucije BiH nisu ništa poduzele. 
Šantić 1995. odveden, pretučen pa ubijen s četiri metka

Zapovjednik HVO-a u Bihaću, general Vlado Šantić je 8. ožujka 1995. odveden iz zapovjedništva HVO-a u Bihaću po nalogu generala Armije BiH Atifa Dudakovića u hotel Sedra. Prema navodima iz optužnice  tu je premlaćen, ponovno odveden u sjedište vojne policije Armije BiH i zlostavljan nakon čega je ubijen s četiri metka. Prema istim navodima, Šantićevo tijelo je ubačeno u bačvu u koju su doliveni benzin, nafta i razrjeđivač te je zatim bačva zakopana nedaleko od Bihaća. Istražitelji su pronašli bačvu, no DNK analiza tih posmrtnih ostataka nikada nije napravljena.

U međuvremenu je županijsko državno odvjetništvo na temelju nalaza federalne uprave policije (FUP) ovo djelo ratnog zločina prekvalificiralo u civilno ubojstvo.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/pretucen-sin-ubijenog-generala-hvoa-samo-5-dana-nakon-sto-je-za-smrt-oca-optuzio-casnike-armije-bih-/880836.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by RayMabus Mon 14 Mar - 13:53

Hasanće nema s time weze dapaće mogao bi predwoditi owe iz prawća Hrwatske.

[th]Autonomna pokrajina Zapadna Bosna[/th][th]1993 - 1995[/th][th]Glavni grad[/th][th]Službeni jezik[/th][th]Državno uređenje[/th]
Države prije:
Hasanče und Jaranen in Aktion 20px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina_%281992-1998%29.svgBosna i Hercegovina
Države poslije:
Bosna i HercegovinaHasanče und Jaranen in Aktion 20px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina_%281992-1998%29.svg
Hasanče und Jaranen in Aktion 125px-Flag_of_AP_Western_Bosnia_%281993-1995%29.svgHasanče und Jaranen in Aktion 85px-Ba%29wba-1-
Hasanče und Jaranen in Aktion 250px-Western_Bosnia_1994
Položaj na karti
Velika Kladuša
bosanski
Autonomna pokrajina
 Predsjednik 
 - 1993-1995Fikret Abdić


RayMabus
RayMabus

Posts : 175479
2014-04-11


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by Guest Mon 14 Mar - 14:09

Haso und Jaranen nabit će vas na kolac da bu to milina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by RayMabus Mon 14 Mar - 14:13

Eva wrote:Haso und Jaranen nabit će vas na kolac da bu to milina.
MIslim da ti jednostanwno neke stwari ne razumiješ. Bez ljutnje al je tako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175479
2014-04-11


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by Guest Mon 14 Mar - 14:18

Ja ne razumijem, ali ti buš se roštiljal.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by RayMabus Mon 14 Mar - 14:20

Eva wrote:Ja ne razumijem, ali ti buš se roštiljal.
Ne razumiješ. Samo generaliziraš.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175479
2014-04-11


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by Guest Mon 14 Mar - 14:22

Nije važno razumijeti ak si dovoljno oprezan. A ti razumiješ paš svejedno bit na kolčini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by RayMabus Mon 14 Mar - 14:41

Eva wrote:Nije važno razumijeti ak si dovoljno oprezan. A ti razumiješ paš svejedno bit na kolčini.
Problem je šta nisi ustaša pa ti smeta owakwa wojna formaćija.

Hasanče und Jaranen in Aktion 72e8d8a70930371f151fe8368614a142

Zagreb - 1942. - NDH - Krešimirov trg


Ja imam wojni um. Ne zanimaju me ideologije nego samo : ili sa mnom ili si protiw mene,

RayMabus
RayMabus

Posts : 175479
2014-04-11


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by Guest Mon 14 Mar - 14:43

Ne okreći leđa, jer će ti Hasanče zabit nožinu. Inače, sve 5, savezncii i jarani Hasanče und Jaranen in Aktion 1f600
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by RayMabus Mon 14 Mar - 14:50

Eva wrote:Ne okreći leđa, jer će ti Hasanče zabit nožinu. Inače, sve 5, savezncii i jarani Hasanče und Jaranen in Aktion 1f600
Računam na to da će wehabdije naprawit neko teško shranje u germanskim zemljama ...a onda ide brutalna selekćija na wehabdije i umjerene.

Umjereni će rokat wehabdije.



Neće biti sredine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175479
2014-04-11


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by crvenkasti Mon 14 Mar - 14:51

Spremaj majko kreveta - to mi je super
odmah mi dođe nešto...
ono...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Hasanče und Jaranen in Aktion Empty Re: Hasanče und Jaranen in Aktion

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum