ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umrla Lepa Smoje

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by abraham 10/3/2016, 15:56

Koja je njena vrijednost osim sta je je zivila sa Smojom??? Nesta napisala, snimila, naslikala, sl....

abraham

Posts : 14106
2014-04-14


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by frakcija 10/3/2016, 16:05

abraham wrote:Koja je njena vrijednost osim sta je je zivila sa Smojom??? Nesta napisala, snimila, naslikala, sl....
Bila je koreografkinja, a napisala je i autobiografski roman "Ona". Poznata je lokalno po  anegdotama, provalama, humoru.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by abraham 10/3/2016, 16:06

Ok. Pokoj vjecni.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14106
2014-04-14


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by jastreb 10/3/2016, 16:20

RIP.

Najprije Barba,pa Šarko,pa Lepa.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by abraham 10/3/2016, 16:21

Znaci ipak Smojinica.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14106
2014-04-14


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by vuksadinare 10/3/2016, 16:40

frakcija wrote:
vuksadinare wrote:riknula orjunašica :cru
Njena je obitelj bila progonjena od četnika (koji su joj, između ostalog, zaklali brata).

.. usput,  pozdrav svima.
i?...mozda joj je brat bio drukacijih politickih afiniteta od nje pa se zamjerio cetaljima.....jebote hrvatska pred agresijom i krvari a miljenko i ona udri po tudjmanu,hdzu,zngu,mupovcima..lad je rat i kad si napadnut svadje maknes u stranu dok rat ne zavrsi...ali oni su u glavi zamislili da je jna supermen a srbi dobrice jer su ih kupili rostiljem i gibanicom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by provocator 10/3/2016, 16:48

Laku noć Luigi, laku noć Bepina

Laku noć Luigi, laku noć Bepina,
pasalo je vrime, šušnila koltrina;
zog je za balote, posteja za jude,
ure s kampanela neka vas ne bude.

Laku noć Bepina, laku noć Luigi,
misec je ka dinja, nikad ni bi bliđi;
usnulo je misto, zaspali su tići,
paver od života kraći je na svići.

Laka noć van bila na meken perju kušina,
počinak van triba ka tepla arja s komina;
zvizde kite nebo - mijarde lumina,
s ponistre vas paze i zibju u snima;
Laku noć Luigi, laku noć Bepina, laku noć!

_________________
Umrla Lepa Smoje - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by frakcija 10/3/2016, 16:51

vuksadinare wrote:
frakcija wrote:
vuksadinare wrote:riknula orjunašica :cru
Njena je obitelj bila progonjena od četnika (koji su joj, između ostalog, zaklali brata).

.. usput,  pozdrav svima.
i?...mozda joj je brat bio drukacijih politickih afiniteta od nje pa se zamjerio cetaljima.....jebote hrvatska pred agresijom i krvari a miljenko i ona udri po tudjmanu,hdzu,zngu,mupovcima..lad je rat i kad si napadnut svadje maknes u stranu dok rat ne zavrsi...ali oni su u glavi zamislili da je jna supermen a srbi dobrice jer su ih kupili rostiljem i gibanicom
a jebiga..platija je i on debelu buletu za to..na koncu kad smo izmirili s čin nas je veselija i s kakvom sumanutom redikulijom  po stare dane, nas je raspizdija..odlučili smo reč da počiva u miru. I nekako ja njegovo pisanje doživljavam prisno, jer znadem skoro svaki bužak i svaku stinu koja se pojavljuje u njegovim pričama, odma mi se pari da svi sigurno obožavaju Dalmaciju.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by crvenkasti 10/3/2016, 16:56

Meni je žaj Borisa Dvornika, lipo je piva.
A i Dine, nije lipo piva, ma je igra ka piškur.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28830
2014-04-17


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by Guest 10/3/2016, 17:00

One less voice in my head
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by vuksadinare 10/3/2016, 17:19

vuksadinare wrote:
frakcija wrote:
vuksadinare wrote:riknula orjunašica :cru
Njena je obitelj bila progonjena od četnika (koji su joj, između ostalog, zaklali brata).

.. usput,  pozdrav svima.
i?...mozda joj je brat bio drukacijih politickih afiniteta od nje pa se zamjerio cetaljima.....jebote hrvatska pred agresijom i krvari a miljenko i ona udri po tudjmanu,hdzu,zngu,mupovcima..lad je rat i kad si napadnut svadje maknes u stranu dok rat ne zavrsi...ali oni su u glavi zamislili da je jna supermen a srbi dobrice jer su ih kupili rostiljem i gibanicom
pa kako se uzme...recimo ismijavao je zagrepcane ko nekakve slabice,patuljke..npr igrave gradjanskog sto je prikazano u velom mistu..gdje su prikazani kap slabici,misevi,niski,tanke koze..a na jednoj originalnoj slici iz 1930 gdje su se zajednicki slikali igraci gradjanskog i hajduka igraci gradjanskog vecinom visi i fizicki jaci od hajdukovih igraca...jer dosta igraca gradjanskog vuklo je korijene iz bosne i hercegovine,like...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by Guest 10/3/2016, 17:20

abraham wrote:Koja je njena vrijednost osim sta je je zivila sa Smojom??? 

Slagali su se, zar ti to nije dosta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by jastreb 10/3/2016, 17:25

vuksadinare wrote:
pa kako se uzme...recimo ismijavao je zagrepcane ko nekakve slabice,patuljke. 
Pa zar je to čudno za jednog fetivog Splićanina?

Zar tebi nije poznat rivalitet između ZG i ST,između Ajduka i ZG klubova?

Zar ti nije poznat splitski humor?
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by jastreb 10/3/2016, 17:26

vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:
frakcija wrote:
vuksadinare wrote:jer dosta igraca gradjanskog vuklo je korijene iz bosne i hercegovine,like...
Jesu da. Bobek,braća Čajkovski,Glazer,Zebec, Šoštarić,braća Belin...sve sami Hercegovci.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by vuksadinare 10/3/2016, 17:29

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
pa kako se uzme...recimo ismijavao je zagrepcane ko nekakve slabice,patuljke. 
Pa zar je to čudno za jednog fetivog Splićanina?

Zar tebi nije poznat rivalitet između ZG i ST,između Ajduka i ZG klubova?

Zar ti nije poznat splitski humor?
da je ismijavao cinjenivama ok..ali vise mi to izgledalo zlocesto i zavidno...jer je tad gradjanski zario i palio ne samo prostorima kraljevine vec i europe...tad su se i madjari,englezi,cesi divili gradjanskom a hajduk ko i danas u zapecku i tjesenje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by vuksadinare 10/3/2016, 17:30

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:
frakcija wrote:
vuksadinare wrote:jer dosta igraca gradjanskog vuklo je korijene iz bosne i hercegovine,like...
Jesu da. Bobek,braća Čajkovski,Glazer,Zebec, Šoštarić,braća Belin...sve sami Hercegovci.
ti su kasnije dosli ja pricam o 1930
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99391
2015-09-08


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by frakcija 10/3/2016, 18:47

vuksadinare wrote:
vuksadinare wrote:
frakcija wrote:
vuksadinare wrote:riknula orjunašica :cru
Njena je obitelj bila progonjena od četnika (koji su joj, između ostalog, zaklali brata).

.. usput,  pozdrav svima.
i?...mozda joj je brat bio drukacijih politickih afiniteta od nje pa se zamjerio cetaljima.....jebote hrvatska pred agresijom i krvari a miljenko i ona udri po tudjmanu,hdzu,zngu,mupovcima..lad je rat i kad si napadnut svadje maknes u stranu dok rat ne zavrsi...ali oni su u glavi zamislili da je jna supermen a srbi dobrice jer su ih kupili rostiljem i gibanicom
pa kako se uzme...recimo ismijavao je zagrepcane ko nekakve slabice,patuljke..npr igrave gradjanskog sto je prikazano u velom mistu..gdje su prikazani kap slabici,misevi,niski,tanke koze..a na jednoj originalnoj slici iz 1930 gdje su se zajednicki slikali igraci gradjanskog i hajduka igraci gradjanskog vecinom visi i fizicki jaci od hajdukovih igraca...jer dosta igraca gradjanskog vuklo je korijene iz bosne i hercegovine,like...
Meni je promaka taj zlobni dio. Zapravo me uvik fasciniralo kako o svakakvim moralnim  i intelektualnim karikaturama uspije pisat sa simpatijama..uspije ih vidit bezazlene, oprostit im..
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by debotoijusto 10/3/2016, 20:05

lepa je bola smijoludasta , nije se ona bavila ni razumila politiku , smoje je kuzija ljude a politike nije 

Kakva ste bila kao djevojka? Tiha i povućena ili vrckava i buntovna?
– Vražje dite. Vrckava i buntovna. Ja dođem u Italiju i vidim štrajk, ja se odmah uključim. Nit ne pitam. Nisam vam ja za toalete. Gaće, košulja, majica. Ako mi tko da i to je dobro. I kad sam mogla ni tada nisam. Jedino još i danas pazim na cipelu. Mora biti talijanska ili francuska, ali komotna. Što ćeš? Prijeka potreba.


– On je bio vražić. Žene su ga voljele, ali i prijatelji. A on je bio sklon svemu dobrom. Malo je jeo. Kad je htio najiditi jude zna je govorit da ne jede nego ždere. No to nije bila istina. Vino je pio. To da. Tu manu je prenio i na mene. Još i danas svakog dana popijem pola litre crnog vina.



Što je danas ostalo od onog Splita koji Smoje opisuje u “Velom mistu”. Tu mislim i na grad i na onu atmosferu?
– Onaj kutaj na Matejuški je osta. Konoba na Matejuški. To je kuća njegove pokojne sestre i zeta. Vodi je jedan Dragan. No, polako sve nestaje. Ni u Parizu nema više onih mjesta iz vremena Edith Piaf!
Smoje je u “Velom mistu” prvi dil napisao “ … Jednoj ženi mali mulac je ukra štrucu kruva. i kad je počela plakat da je njezino dite gladno, vratijo jon je po štruce. A od te po štruce odlomija je komad kruva prosjaku, dvi šake pupe smrvija je za repce I tek onda je zagriza u ostatak…”. Može li se takvo što dogoditi u današnjem Splitu?
– Može! Kod Dragana u konobu dođe danas mali Bosanac pa nema, a on odmah kaže gospođi od sale da mu napuni pjat. Podijelit će i ručak! Iako ima ljudi koji vadidu iz kontejnera. Seoski ljudi su kao iz vremna Drugog svjetskog rata. Ima i takvih. A ima i toga da se za vrijednosti iz kuće mijenja za hranu i potrepštine.
Kako danas stoje stvari na relaciji fetivi Splićani-Vlaji? Pa Vaš Smoje je upravo Anđi Vlajini i strikanu, škovacinu Jozi i netjeku, Vlajima iz “Velog mista” dao najljepše, najtoplije i najljudskije osobine!
– Vlaj je uglavnom čovjek kojeg tako nazovemo zato što ga ne trpimo. Inaće – ne. Moj pape je bio Vlaj iz Sinja, a ipak građanin. To su vam sve priče.
Možete li živjeti od svoje mirovine?
– Moja mirovina je četri tisuće kuna. Ja koja čitam s jednim okom imam mirovinu četiri tisuće kuna, a policajac koji je ostavio život u Zagrebu spašavajući novce iz banke ima istu takvu plaću, a on riskira život. A što riskiram ja? Pa me dođe sram.
https://zmusk.wordpress.com/ponedjeljkom-na-kavi-sa/lepom-smoje-25-08-14/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Back to top Go down

Umrla Lepa Smoje - Page 2 Empty Re: Umrla Lepa Smoje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum