ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by vili40 3/6/2016, 02:49

Antijunak wrote:
vili40 wrote:prvo,najbitnije i najhitnije uskladiti javni sektor,javna poduzeća i lokalnu upravu sa privatnim sektorom
a drugo,postepeno smanjivati broj zaposlenih jer je prevelik
I treće,natjerati sve to nekako da počnu raditi i biti efikasniji,susretljiviji i ljubazniji jer će njihova plaća ovisiti o uspjesima onih kojima bi trebali služiti
Ma svakako vi svi u privatnom sektoru radite kao crnci, a mi u javnom sektoru ništa.
kako ko,znam puno ljudi iz javnog sektora kojima skidam kapu,ali postoji problem i to svi znamo

vili40

Posts : 10766
2015-08-02


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Antijunak 3/6/2016, 02:50

vili40 wrote:
Antijunak wrote:
vili40 wrote:prvo,najbitnije i najhitnije uskladiti javni sektor,javna poduzeća i lokalnu upravu sa privatnim sektorom
a drugo,postepeno smanjivati broj zaposlenih jer je prevelik
I treće,natjerati sve to nekako da počnu raditi i biti efikasniji,susretljiviji i ljubazniji jer će njihova plaća ovisiti o uspjesima onih kojima bi trebali služiti
Ma svakako vi svi u privatnom sektoru radite kao crnci, a mi u javnom sektoru ništa.
kako ko,znam puno ljudi iz javnog sektora kojima skidam kapu,ali postoji problem i to svi znamo
Pa onda ne treba generalizirati.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by vili40 3/6/2016, 03:07

Antijunak wrote:
vili40 wrote:
Antijunak wrote:
vili40 wrote:prvo,najbitnije i najhitnije uskladiti javni sektor,javna poduzeća i lokalnu upravu sa privatnim sektorom
a drugo,postepeno smanjivati broj zaposlenih jer je prevelik
I treće,natjerati sve to nekako da počnu raditi i biti efikasniji,susretljiviji i ljubazniji jer će njihova plaća ovisiti o uspjesima onih kojima bi trebali služiti
Ma svakako vi svi u privatnom sektoru radite kao crnci, a mi u javnom sektoru ništa.
kako ko,znam puno ljudi iz javnog sektora kojima skidam kapu,ali postoji problem i to svi znamo
Pa onda ne treba generalizirati.
ne generaliziram,baš suprotno.Ima jedan veliki broj ljudi koji su tamo ugurani samo zato da imaju posao i koji su tamo došli baš kao partijski uhljebi.E baš ti dižu prosjek i plaćeni su kao da rade za NASU a zapravo rade manju štetu kad su na bolovanju ili na produženom vikendu od utorka do ponedjeljka.Takve treba oplesti pa će ostalima biti bolje i zarađivati će više.Sad se već neko vrijeme priča o drugačijem sustavu nagrađivanja ali pitanje je kako će to završiti.
vili40
vili40

Male
Posts : 10766
2015-08-02


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by abraham 3/6/2016, 03:12

Nista ne dirati. To je najbolje. Kakove crne promjene?? Ovakov sustav nam je jos najveci sin nasih naroda i narodnosti, dupli narodni heroj i manga , ostavio. Poslije su dvije frakcije to doradjivale, sminkale i gurale. E necete djubradi mucka. Nema nista od ukidanja i promjena.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-15


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Kermit 3/6/2016, 03:31

deda na aparatima wrote:Hrvatskoj ne trebaju otkazi, nego deficit od nekih 8%. Onda bi profit privatnog sektora bio dovoljno velik da krene sa zapošljavanjem novih radnika. Nakon što bi krenula potrošnja privatnog sektora država može onda polako smanjivati deficit.
gluposti, pa ne može rasti privatni sektor kada javni toliko traži para da država mora otimati od privatnika da nahrani sve te parazite, osim toga kod nas nitko neće nikoga zaposliti kada ti za jednog radnika treba svije neto plaće da bi isplatio bruto
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-18


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Guest 3/6/2016, 04:02

asilovski wrote:
deda na aparatima wrote:Hrvatskoj ne trebaju otkazi, nego deficit od nekih 8%. Onda bi profit privatnog sektora bio dovoljno velik da krene sa zapošljavanjem novih radnika. Nakon što bi krenula potrošnja privatnog sektora država može onda polako smanjivati deficit.
gluposti, pa ne može rasti privatni sektor kada javni toliko traži para da država mora otimati od privatnika da nahrani sve te parazite, osim toga kod nas nitko neće nikoga zaposliti kada ti za jednog radnika treba svije neto plaće da bi isplatio bruto
ne možeš platiti poreze dok ti država ne da novac, država je monopolist što se tiče valute
ako javni sektor ima suficti, to znači da građani imaju deficit,
ako država vodi deficit, to znači da građani i privatne tvrtke ostvaruju zaradu

tako da tko god zagovara štednju i rezanje, zapravo zagovara osiromašivanje građana i bankrot,
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Kermit 3/6/2016, 04:15

deda na aparatima wrote:
asilovski wrote:
deda na aparatima wrote:Hrvatskoj ne trebaju otkazi, nego deficit od nekih 8%. Onda bi profit privatnog sektora bio dovoljno velik da krene sa zapošljavanjem novih radnika. Nakon što bi krenula potrošnja privatnog sektora država može onda polako smanjivati deficit.
gluposti, pa ne može rasti privatni sektor kada javni toliko traži para da država mora otimati od privatnika da nahrani sve te parazite, osim toga kod nas nitko neće nikoga zaposliti kada ti za jednog radnika treba svije neto plaće da bi isplatio bruto
ne možeš platiti poreze dok ti država ne da novac, država je monopolist što se tiče valute
ako javni sektor ima suficti, to znači da građani imaju deficit,
ako država vodi deficit, to znači da građani i privatne tvrtke ostvaruju zaradu

tako da tko god zagovara štednju i rezanje, zapravo zagovara osiromašivanje građana i bankrot,
Ne shvaćaš me, jednostavno naša ekonomija ne može podnijet toliki teret i pritisak porezne i javnog sektora, bokte država ti uzima 1/2 zarade pa to je neizdrživo, a to radi jer su zapsolili stotine tisuća idota koji sjede po uredima i ništa ne rade
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-18


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Guest 3/6/2016, 04:26

asilovski wrote:
Ne shvaćaš me, jednostavno naša ekonomija ne može podnijet toliki teret i pritisak porezne i javnog sektora, bokte država ti uzima 1/2 zarade pa to je neizdrživo, a to radi jer su zapsolili stotine tisuća idota koji sjede po uredima i ništa ne rade
ako država troši taj novac koji prikuplja porezima, ako ga vraća natrag u ekonomiju, onda porezi nisu problem

ako država izvlači novac iz ekonomije, smanjuje BDP onda time osiromašuje građane

deficitom država povećava BDP te zaradu i štednju građana, dug države je profit privatnog sektora,

2015 država je imala deficit 20 milijardi kuna, 13-14 milijardi su građani stavili na štednju a oko 7 milijardi je otišlo na povećanje BDPa koji je rastao nekih 1,6%. (7/400*100=1,75% - iznosi su zaokruženi, da staviš stvarne vrijednost BDPa te deficita umanjenog za štednju dobio bi 1,6)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Kermit 3/6/2016, 04:31

deda na aparatima wrote:
asilovski wrote:
Ne shvaćaš me, jednostavno naša ekonomija ne može podnijet toliki teret i pritisak porezne i javnog sektora, bokte država ti uzima 1/2 zarade pa to je neizdrživo, a to radi jer su zapsolili stotine tisuća idota koji sjede po uredima i ništa ne rade
ako država troši taj novac koji prikuplja porezima, ako ga vraća natrag u ekonomiju, onda porezi nisu problem

ako država izvlači novac iz ekonomije, smanjuje BDP onda time osiromašuje građane

deficitom država povećava BDP te zaradu i štednju građana, dug države je profit privatnog sektora,

2015 država je imala deficit 20 milijardi kuna, 13-14 milijardi su građani stavili na štednju a oko 7 milijardi je otišlo na povećanje BDPa koji je rastao nekih 1,6%. (7/400*100=1,75%)
kako nisu problem? oni meni uzmu 1/2 od svega to daju uhljebima u Zagreb, moj grad ne dobije ništa, meni uzmu skoro sve jedini tko profitira je Bandić i more uhljeba, broj uhljeba eksponencijalno raste a broj osoba koji uplaćuju poreze se smanjuje, pa ako to nije problem ja stvarno ne znam šta je problem
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-18


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Guest 3/6/2016, 04:46

asilovski wrote:broj osoba koji uplaćuju poreze se smanjuje, pa ako to nije problem ja stvarno ne znam šta je problem

smanjuje se zbog štednje, a ne zbog poreza, država i da smanji poreze, ako građani povećaju štenju opet će pasti zaposlenost i zarada

profit je posljedica potrošnje, ako svi građani istovremeno štede onda se ekonomija smanjuje
http://www.investopedia.com/terms/p/paradox-of-thrift.asp?layout=infini&v=4B&adtest=4B

štednja svake godine sve više i više raste, 2015. su građani uštedjeli 40% više nego 2014.,
jer financijski nepismen puk misli da se štednjom štiti od recesije i loših vremena, no istina je da su svi naši ekonomski problemi zapravo uzrokovani privatnom štednjom koja iznosi velikih 120% BDPa, a i neuki novinari šire dezinformacije

ti ako želiš zaraditi, netko drugi svoj novac mora potrošiti, vrijedi i obratno, ako ti trošiš, netko drugi zarađuje, pa slično kad država troši, onda građani i privatne tvrtke zarađuju

istina, država bi mogla smanjiti poreze, to bi imalo isti efekt kao i povećanje deficita, no ako bi građani povećali štednju onda bi sve bilo uzalud

po meni, treba ukinuti gotovinu te štednju učiniti neisplativom, potaknuti građane da troše i investiraju, uz naravno smanjene poreza na rad
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by aben 3/6/2016, 06:22

deda na aparatima wrote:


po meni, treba ukinuti gotovinu te štednju učiniti neisplativom, potaknuti građane da troše i investiraju, uz naravno smanjene poreza na rad
super,
mogli bi recimo da ti država konfiscira sve ča nisi potroši na kraju miseca.

isusa ti krista:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by aben 3/6/2016, 06:23

morun još jednom,

kriste kralju

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-17


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by debotoijusto 3/6/2016, 06:49

potaknuti potrosnju OK , stednju u zemlji koja ne vjeruje svojoj valuti tesko aktivirat , tu mora radit legalna batina dakle kamatna i porezna
ukinuti gotovinu suludo u ovom trenutku , usudio bi se reci da 25% novca u krvotoku iz sive zone , to treba lagano smanjivati
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30659
2014-04-12


Back to top Go down

Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi - Page 4 Empty Re: Ministar financija najavio smanjenje mase plaća i otkaze u javnoj upravi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum