ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 16:30

definitivno idealiziras primitivnog covjeka, preporucam ti i knjigu Sapiens ondak, taj osjecaj ogorcenja je tako niskoristan, svaka generacija ga ima prema svojim novim pojavnostima, ali vidim da se ti drzis price o zlatnom jajetu iz kojeg je sve potekla i tece dalje samo u degradaciju, sto je prica svih religija zapravo i koja je onemogucavala iole ikakav razvoj u standardu ljudskog zivota, tek s pojavom ignoramusa vidimo vidljive pomake u kvaliteta zivota..

look, tehnologija povezuje ljude i danas imamo generaciju koja je odrasla na istim stvarima i izvorima, to se nikad prije nije dogodilo, sve to ide na stetu onih pojava u kulturi koje su bile lokalne-drzavne-regionalne, to duhovno nasljedje koje se prenosilo generacijama umire u ovim danasnjim okolnostima jer ne odgovara danasnjim zahtjevima modernog covjeka 1.1, jedino sto mozemo uciniti je bas to filtriranje i uzimanje onog sto valja i njihova primjena u danasnjem vremenu..

for example, prvo moras prihvatiti cinjenicu da je covjek nesavrseno stvorenje sto je prilicno lako dokazivo i ovako anatomski gledano, mi imamo puno dijelova koji na tijelu koji nemaju svog smisla vise, muske bradavice eh?? itd, kad to prihvatis, da smo mi samo jedan od nesavrsenih vrsta zivotinjskog carstva, mozemo dalje pricati o visim razinama, i psiholoskim ciklusima gdje se u kulturi vjecito generira nedostatak necega, i time se manipulira istinabog, a jedina pobjeda je ona unutrasnja koja zahtjeva holisticko gledanje na zivot tj cjelokupno, sto je dugo pruzala religija, a sada svatko mora biti svoj i ucitelj i ucenik, i to je autoregulativni sustav okultnog. gdje puno ljudi otpada zbog lijenost i nediscipline,  u par rijeci u stvari..

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 16:33

betty.boop wrote:mislim da zaboravljajte spomenut jednu jako vaznu stavku, a to je kucni odgoj i zivotne vrijednosti koje nam usadjuje blize okruzenje u nasoj najranijoj dobi
Danas te više nitko ne može odgojit po prirodnim zakonima namjenjenim čovjeku. Svi smo mi već "iskvareni", tj. nepovratno smo se odvojili od čiste ljudske prirode.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 3/3/2016, 16:37

cassanowa wrote:
betty.boop wrote:mislim da zaboravljajte spomenut jednu jako vaznu stavku, a to je kucni odgoj i zivotne vrijednosti koje nam usadjuje blize okruzenje u nasoj najranijoj dobi
Danas te više nitko ne može odgojit po prirodnim zakonima namjenjenim čovjeku. Svi smo mi već "iskvareni", tj. nepovratno smo se odvojili od čiste ljudske prirode.

pa nisi bas u pravu

po tome sto izjavljujes ispada da cemo i govna jest ako vidimo da ih drugi jedu, iako znamo da smrde i da se ne jedu

cisto sumnjam da ce ljudski razum izumrijet bas do te mjere ;)
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 16:43

cassanowa wrote:
aben wrote:krivo ti ispada rezultat jer uzimaš samo jedun sloj ljudi, te fejsbuk entitete, pa ispada neka strašna dekadencija i smrt duhovnosti. 
ljudi su se na svom početku više bavili ubijanjem neprijatelja i silovanjem prijateljica, tako da smo danas daleko bolji po ton pitanju.

tehnološke promjene dolazu prebrzo da bi mogle utjecati na bit ljudi. dok sun jo imo fejs, objave ke su mi bile dostupne se moru podiliti u političke, prostitucijske, i duhovne, a te zanje su bile najzastupljenjije. svako malo parole ljubav nešto, sreća, anđeli...
zoto ti govorin, nišće tehnologije ne će potaknuti loše u ljudima ča već ni u njima odovna usađeno, i to najvjerojatnije još od pećine.
Ne ispada nego tako po meni je...u budućnosti nam slijedi smrt duhovnosti. A FB entiteti su samo kap u moru zavedenih entiteta.
Šta tehološke novine brže budu dolazile sve više će utjecat na ljudsku bit. U tome im je snaga. Ljudi se ni ne stignu prilagodit ovome s čim danas raspolažu, a već im dođe nešto novo. Još zatupljujuće...
U ljudima je u početku bila usađena samo priroda i ništa više. Sve duhovne negativnosti je kasnije razvio.
I da, branili su svoje od drugih. Morali su. I to je sve prirodno. Kao što je bio prirodan i seks s prijateljicama kojeg ti nazivaš silovanjem...Mislim da je to bio samo prirodni ritual, ma koliko ružno izgledao...
ne znun na temelju česa procjenjuješ da su ljudi sve manje duhovni. 
sigurno je da se tehnologije brže razvijaju nego li se norod na njih more naviknuti, al odokle ti da to minjo ljudsku bit? recimo, jel izum kotača preminilo ljudsku bit?

ljudima je i danas usađena samo priroda. ne vidin rozliku između toga kad je čovik ovlodo vatrun, i fejsbukun. i kod vatre i kod fejsbuka se ljudi okupljaju i razgovaraju, unda se previše približu pa se i opeču. 

ne govorin jo da silovanje i ubijanje ni prirodno. je. al u našoj prirodi je i mogućnost nadogradnje. u svojoj povijesti, prošli smo vertikalni (preci-potomci) i horizontalni (brat-sestra) promiskuitet, koji je bi sasvim prirodan, neš valju tvrditi da je to bolje od facebuka?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 16:54

kic wrote:definitivno idealiziras primitivnog covjeka, preporucam ti i knjigu Sapiens ondak, taj osjecaj ogorcenja je tako niskoristan, svaka generacija ga ima prema svojim novim pojavnostima, ali vidim da se ti drzis price o zlatnom jajetu iz kojeg je sve potekla i tece dalje samo u degradaciju, sto je prica svih religija zapravo i koja je onemogucavala iole ikakav razvoj u standardu ljudskog zivota, tek s pojavom ignoramusa vidimo vidljive pomake u kvaliteta zivota..

look, tehnologija povezuje ljude i danas imamo generaciju koja je odrasla na istim stvarima i izvorima, to se nikad prije nije dogodilo, sve to ide na stetu onih pojava u kulturi koje su bile lokalne-drzavne-regionalne, to duhovno nasljedje koje se prenosilo generacijama umire u ovim danasnjim okolnostima jer ne odgovara danasnjim zahtjevima modernog covjeka 1.1, jedino sto mozemo uciniti je bas to filtriranje i uzimanje onog sto valja i njihova primjena u danasnjem vremenu..

for example, prvo moras prihvatiti cinjenicu da je covjek nesavrseno stvorenje sto je prilicno lako dokazivo i ovako anatomski gledano, mi imamo puno dijelova koji na tijelu koji nemaju svog smisla vise, muske bradavice eh?? itd, kad to prihvatis, da smo mi samo jedan od nesavrsenih vrsta zivotinjskog carstva, mozemo dalje pricati o visim razinama, i psiholoskim ciklusima gdje se u kulturi vjecito generira nedostatak necega, i time se manipulira istinabog, a jedina pobjeda je ona unutrasnja koja zahtjeva holisticko gledanje na zivot tj cjelokupno, sto je dugo pruzala religija, a sada svatko mora biti svoj i ucitelj i ucenik, i to je autoregulativni sustav okultnog. gdje puno ljudi otpada zbog lijenost i nediscipline,  u par rijeci u stvari..
Ne znam o kakvoj kvaliteti života pričaš. Ja govorim o duhovnoj kvaliteti života. Nove pojavnosti su dobre ako se znaju koristiti. A ljudi to ne znaju. Pričam samo da je primitivan čovjek bio psihički zdrav, za razliku od današnjeg.

Zahtjevi današnjeg čovjeka su nerealni i premašuju ljudske kapacitete. Današnja generacija je odrasla na onome što ne razumije. Tj. nije svjesna posljedica koje će izazvati njihova nerealna očekivanja. Imaju krive ciljeve pred sobom, kao i metode kojim ih pokušavaju ostvariti.

Ovdje ne gledam čovjeka anatomski. Kažeš:"mozemo dalje pricati o visim razinama, i psiholoskim ciklusima gdje se u kulturi vjecito generira nedostatak necega"...Eto tu kulturu koja vjecito generira nedostatak necega stvorio je razvoj tehnologije koju čovjek nije bio spreman duhovno popratiti i to će nas skupo stajati...Nitko ne treba biti svoj učenik ni učitelj, mora biti samo svoj čovjek.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 16:59

betty.boop wrote:
cassanowa wrote:
betty.boop wrote:mislim da zaboravljajte spomenut jednu jako vaznu stavku, a to je kucni odgoj i zivotne vrijednosti koje nam usadjuje blize okruzenje u nasoj najranijoj dobi
Danas te više nitko ne može odgojit po prirodnim zakonima namjenjenim čovjeku. Svi smo mi već "iskvareni", tj. nepovratno smo se odvojili od čiste ljudske prirode.

pa nisi bas u pravu

po tome sto izjavljujes ispada da cemo i govna jest ako vidimo da ih drugi jedu, iako znamo da smrde i da se ne jedu

cisto sumnjam da ce ljudski razum izumrijet bas do te mjere ;)
Ne, ne znam kako si to zaključila. Danas te nitko neće odgojit da ne radiš ono što ne želiš ili ne trebaš, da ne izmišljaš toplu vodu, da se bespotrebno ne samopromoviraš....itd. Ukratko, nitko te neće danas odgojit tako da ne bježiš od svoje osobnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 17:13

aben wrote:ne znun na temelju česa procjenjuješ da su ljudi sve manje duhovni. 
sigurno je da se tehnologije brže razvijaju nego li se norod na njih more naviknuti, al odokle ti da to minjo ljudsku bit? recimo, jel izum kotača preminilo ljudsku bit?

ljudima je i danas usađena samo priroda. ne vidin rozliku između toga kad je čovik ovlodo vatrun, i fejsbukun. i kod vatre i kod fejsbuka se ljudi okupljaju i razgovaraju, unda se previše približu pa se i opeču. 

ne govorin jo da silovanje i ubijanje ni prirodno. je. al u našoj prirodi je i mogućnost nadogradnje. u svojoj povijesti, prošli smo vertikalni (preci-potomci) i horizontalni (brat-sestra) promiskuitet, koji je bi sasvim prirodan, neš valju tvrditi da je to bolje od facebuka?
Ljudi su sve manje duhovni jer se sve više udaljavaju od samog sebe, a pokušavaju se približiti onome što bi htjeli biti, a to zapravo nisu.

Izum kotača je svakako utjecao na ljudsku bit. I to pozitivno, jer su to otkriće ljudi bili u stanju i duhovno popratiti, za razliku od kasnijih razvoja tehnologija. Kotač je pravi primjer kako treba prihvaćati novotarije. Koristiti ih samo za dobrobit.

Na Fb-u se ljudi ne okupljaju i ne druže...Na Fb-u samo liječe svoje komplekse zbog svoje egoističnosti i narcisoidnosti. Imaju po par stotina "prijatelja" a skoro nikoga nisu nikad vidjeli. Tebi je to usporedvio s druženjem uz vatru? Meni nije.

Nisu svi ljudi rođeni mentalno zdravi. Neki imaju seksualni poremećaj - opet prirodno. Sve prirodno je bolje od FB-a...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by betty.boop 3/3/2016, 17:20

cassanowa wrote:
betty.boop wrote:
cassanowa wrote:
betty.boop wrote:mislim da zaboravljajte spomenut jednu jako vaznu stavku, a to je kucni odgoj i zivotne vrijednosti koje nam usadjuje blize okruzenje u nasoj najranijoj dobi
Danas te više nitko ne može odgojit po prirodnim zakonima namjenjenim čovjeku. Svi smo mi već "iskvareni", tj. nepovratno smo se odvojili od čiste ljudske prirode.

pa nisi bas u pravu

po tome sto izjavljujes ispada da cemo i govna jest ako vidimo da ih drugi jedu, iako znamo da smrde i da se ne jedu

cisto sumnjam da ce ljudski razum izumrijet bas do te mjere ;)
Ne, ne znam kako si to zaključila. Danas te nitko neće odgojit da ne radiš ono što ne želiš ili ne trebaš, da ne izmišljaš toplu vodu, da se bespotrebno ne samopromoviraš....itd. Ukratko, nitko te neće danas odgojit tako da ne bježiš od svoje osobnosti.

molim ?!

vjerovao ili ne, jos uvijek ima ljudi koji djecu odgajaju da budu posteni ljudi, da znaju razlikovat dobro od zla, da ne gaze druge radi osobnog uspjeha, da ne kradu, da razmisljaju svojom glavom, da postuju, vole, da se dizu dat mjesto starijima u autobusu i da govore 'dobar dan' susjedima
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 17:29

cassanowa wrote:
aben wrote:ne znun na temelju česa procjenjuješ da su ljudi sve manje duhovni. 
sigurno je da se tehnologije brže razvijaju nego li se norod na njih more naviknuti, al odokle ti da to minjo ljudsku bit? recimo, jel izum kotača preminilo ljudsku bit?

ljudima je i danas usađena samo priroda. ne vidin rozliku između toga kad je čovik ovlodo vatrun, i fejsbukun. i kod vatre i kod fejsbuka se ljudi okupljaju i razgovaraju, unda se previše približu pa se i opeču. 

ne govorin jo da silovanje i ubijanje ni prirodno. je. al u našoj prirodi je i mogućnost nadogradnje. u svojoj povijesti, prošli smo vertikalni (preci-potomci) i horizontalni (brat-sestra) promiskuitet, koji je bi sasvim prirodan, neš valju tvrditi da je to bolje od facebuka?
Ljudi su sve manje duhovni jer se sve više udaljavaju od samog sebe, a pokušavaju se približiti onome što bi htjeli biti, a to zapravo nisu.

Izum kotača je svakako utjecao na ljudsku bit. I to pozitivno, jer su to otkriće ljudi bili u stanju i duhovno popratiti, za razliku od kasnijih razvoja tehnologija. Kotač je pravi primjer kako treba prihvaćati novotarije. Koristiti ih samo za dobrobit.

Na Fb-u se ljudi ne okupljaju i ne druže...Na Fb-u samo liječe svoje komplekse zbog svoje egoističnosti i narcisoidnosti. Imaju po par stotina "prijatelja" a skoro nikoga nisu nikad vidjeli. Tebi je to usporedvio s druženjem uz vatru? Meni nije.

Nisu svi ljudi rođeni mentalno zdravi. Neki imaju seksualni poremećaj - opet prirodno. Sve prirodno je bolje od FB-a...
ali kako znaš da se ljudi sve više udaljavaju od sebe? ne valjo po tomu ča se neki ljudi udaljavaju od sebe?

ne zun za ča su prvo upotrijebili kolo, ali znun ča je bilo drugo- bojna kola, za lakše ubijanje. i kolo ni premililo ljudsku bit. i prije i posli kola smo gledali kako lakše ubiti.

ne zun, meni je bolje ča se danas ljudi cuju i folu uza facebuk pred strancima, nego žrtvovanje prvorođenca uz logorsku vatricu.


to ni seksualni poremećaj, u teoriji, to je stadij koji su naši preci prošli, prije nego su povezali seks i prokreaciju.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 17:30

betty.boop wrote:
molim ?!

vjerovao ili ne, jos uvijek ima ljudi koji djecu odgajaju da budu posteni ljudi, da znaju razlikovat dobro od zla, da ne gaze druge radi osobnog uspjeha, da ne kradu, da razmisljaju svojom glavom, da postuju, vole, da se dizu dat mjesto starijima u autobusu i da govore 'dobar dan' susjedima
Nije stvar u tome da roditelji žele da im djeca budu lopovi i kriminalci. Roditelji svojoj djeci žele sve najbolje. I uglavnom ulažu maksimalne napore da najispravnije odgoje svoju djecu. Bit je u tome da danas nitko ne može odgojiti dijete,a bez da mu ne nametne masu sporednih stvari za koje roditelj smatra da su djeci neophodne.I to sve uz najbolje namjere. Rekao sam prije još u čemu je problem. Ljudi danas više nemaju čist (prirodan) ljudski duh koji će njihovo dijete učiniti spontanim ljudskim stvorenjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 17:37

aben wrote:ali kako znaš da se ljudi sve više udaljavaju od sebe? ne valjo po tomu ča se neki ljudi udaljavaju od sebe?

ne zun za ča su prvo upotrijebili kolo, ali znun ča je bilo drugo- bojna kola, za lakše ubijanje. i kolo ni premililo ljudsku bit. i prije i posli kola smo gledali kako lakše ubiti.

ne zun, meni je bolje ča se danas ljudi cuju i folu uza facebuk pred strancima, nego žrtvovanje prvorođenca uz logorsku vatricu.


to ni seksualni poremećaj, u teoriji, to je stadij koji su naši preci prošli, prije nego su povezali seks i prokreaciju.
Kako znam da se ljudi sve više udaljavaju od sebe?..Pa krećem se među njima, promatram ih. Gledaš li možda TV? Eto ti tamo primjera koliko hoćeš...
Za bojna kola je bio potreban novi razvoj tehnologije...Taj razvoj nisu bili u stanju duhovno popratiti...

A ti onda ajde na FB, ako te toliko veseli...imaš na to pravo

Ne znam, može bit...Ali ako je ili nije seksualni poremećaj, to nema veze...I jedno i drugo je prirodno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 17:42

cassanowa wrote:Ne znam o kakvoj kvaliteti života pričaš. Ja govorim o duhovnoj kvaliteti života. Nove pojavnosti su dobre ako se znaju koristiti. A ljudi to ne znaju. Pričam samo da je primitivan čovjek bio psihički zdrav, za razliku od današnjeg.

Zahtjevi današnjeg čovjeka su nerealni i premašuju ljudske kapacitete. Današnja generacija je odrasla na onome što ne razumije. Tj. nije svjesna posljedica koje će izazvati njihova nerealna očekivanja. Imaju krive ciljeve pred sobom, kao i metode kojim ih pokušavaju ostvariti.

Ovdje ne gledam čovjeka anatomski. Kažeš:"mozemo dalje pricati o visim razinama, i psiholoskim ciklusima gdje se u kulturi vjecito generira nedostatak necega"...Eto tu kulturu koja vjecito generira nedostatak necega stvorio je razvoj tehnologije koju čovjek nije bio spreman duhovno popratiti i to će nas skupo stajati...Nitko ne treba biti svoj učenik ni učitelj, mora biti samo svoj čovjek.
ti više ne raspravljaš, već tučeš parole, to mi je nezanimljivo, od krivih premisli sve kreće i nakon takvih temelja nije ni za zaključivati..

mi ne znamo je li "primitivni" čovjek bio psihički zdrav, ni što psihičko zdravlja zapravo znači? što je psihičko zdravlje? slušanje društvenih normi i uklapanje u društveni sklop nagrada i kazni? pa koliko je primjera samo koje tuku taj argument! pogledaj samo medicinske priručnike prve polovice 20.st., kad su majke učili da treba u točno određeno vrijeme dojiti svoju djecu, posljedice su odjekivale godinama poslije..

što je duhovnost ja tebe pitam, razgovaraj kao osoba, vratimo se na dostojanstvo kao prvo, što je za tebe duhovnost? jer ovo je suhoparna rasprava sad..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 17:47


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 17:54

aben wrote:
ne mogu vjerovati da nekom još treba razbijati deluzije o tim ljudima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Guest 3/3/2016, 17:54

kic wrote:ti više ne raspravljaš, već tučeš parole, to mi je nezanimljivo, od krivih premisli sve kreće i nakon takvih temelja nije ni za zaključivati..

mi ne znamo je li "primitivni" čovjek bio psihički zdrav, ni što psihičko zdravlja zapravo znači? što je psihičko zdravlje? slušanje društvenih normi i uklapanje u društveni sklop nagrada i kazni? pa koliko je primjera samo koje tuku taj argument! pogledaj samo medicinske priručnike prve polovice 20.st., kad su majke učili da treba u točno određeno vrijeme dojiti svoju djecu, posljedice su odjekivale godinama poslije..

što je duhovnost ja tebe pitam, razgovaraj kao osoba, vratimo se na dostojanstvo kao prvo, što je za tebe duhovnost? jer ovo je suhoparna rasprava sad..
Ne znam koje to parole bacam...Naravno da je bio psihički zdrav jer se prirodno ponašao. Nije imao nametnutih fikcija i pritisaka medija. Doduše,ne znam da li su onda postojale urođene bolesti psihe. Ali o takvima ne prićam. Danas čovjek ne mora biti rođen bolestan, a da kasnije to ne postane utjecajem okoline. Uvjeren sam da se kod pećinaca to nije dešavalo...

Duhovnost je sposobnost čovjeka da bude ono što je.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 18:00

kic wrote:
aben wrote:
ne mogu vjerovati da nekom još treba razbijati deluzije o tim ljudima..
sad vidim da je na kraju citiran Steven Pinker, i njegovo djelo "Blank State", i tu knjigu i "How the mind works" sam uploadao na onom linku na stranici prije ⭐
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 18:01

na kojen su jeziku?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 18:05

aben wrote:na kojen su jeziku?
da na kojem..
Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 The-commonwealth-i-think-you-mean-empire
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by aben 3/3/2016, 18:07

a jebiga..
vi mlodi tribate malo gledati i vrotiti svojoj zajednici, ne bi van kruna s glove pala da malo ugasite facebukove i prevedete i uploadate čakoli tu i tamo...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 18:08

cassanowa wrote:Ne znam koje to parole bacam...Naravno da je bio psihički zdrav jer se prirodno ponašao. Nije imao nametnutih fikcija i pritisaka medija. Doduše,ne znam da li su onda postojale urođene bolesti psihe. Ali o takvima ne prićam. Danas čovjek ne mora biti rođen bolestan, a da kasnije to ne postane utjecajem okoline. Uvjeren sam da se kod pećinaca to nije dešavalo...

Duhovnost je sposobnost čovjeka da bude ono što je.
ne znam, puno toga tvrdiš, i vjeruješ - što se tebi sviđa, i na tome gradiš epicikle ideja, ja ne kažem da si u svemu krivu, ali mi je bolesna ta linija razmišljanja jer se bojiš naći u polju - šta ako nisam u pravu? šta ako primtivni čovjek nije skakao od sreće kad obore Mamuta? šta ako otkrijem da je većina prvih ljudi u biti bila - skupljačke horde? što je dokazano u Sapiensu btw, itd..

ono što je, to mi je tako višeznačno.. ajd oke.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by kic 3/3/2016, 18:10

aben wrote:a jebiga..
vi mlodi tribate malo gledati i vrotiti svojoj zajednici, ne bi van kruna s glove pala da malo ugasite facebukove i prevedete i uploadate čakoli tu i tamo...
neke i jesu prevedene na hrv, ajd ne budi lijon.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni" - Page 2 Empty Re: Ovo su bolesti koje uzrokuju "pametni telefoni"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum