ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by marcellus 29/2/2016, 21:49

n_razbojnik wrote:"Znam ja nas, jebo ti nas "  :D
baš to

iskreno, ima u hrvatskoj ok ljudi, ali kultura je problem

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by marcellus 29/2/2016, 21:49

naime kod nas u firmama često vlada kultura potkradanja, muljanja, kanibaliziranja suparnika, svašta nešto

_________________
Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by marcellus 29/2/2016, 21:50

debotoijusto wrote:
v_vlado wrote:
flumen wrote:zanimljivo...doma nece radit, a u Irskoj, Svabiji i Skandinaviji ne znaju stat, nego rade i po 20 sati na dan...
Neće da rade za mizeriju i u pravu su dok im očevi tuku preko tisuću eura mirovine sa par god. radnog staža...
odlicno zapazeno , kolega


patetični ste, al ajde...

_________________
Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by prckov 29/2/2016, 22:11

Kod kuce je sramota radit a vani te niko ne vidi a sramota se vratit kokuz iz pecalbe. Ne volimo mi radit ni vani ali mora se kurcit kad se dode doma s necim

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34116
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by Guest 29/2/2016, 22:45

prckov wrote:Kod kuce je sramota radit a vani te niko ne vidi a sramota se vratit kokuz iz pecalbe. Ne volimo mi radit ni vani ali mora se kurcit kad se dode doma s necim

situacija je puno složenija.
većina poslodavaca su mafijoze i prevaranati. recimo negdje ideš na lito raditi ljeti pola godine-7mjeseci sezonu, moraš se sa čovikom 3 miseca natezati da te barem zadnja 3 miseca prijavi..  .. pola ekipe ne prijavi nikako, a otpušta ih šakom i kapom. kada mu pukne. prikovremeni se ne plaćaju itd. i sada će netko reći "što ne zoveš inspekciju". kurac ćeš zvati inspekciju ovaj as ih podmaza sve, on član HDZa a žena SDPa pa tko je na vlasti , ovi mu neće slati inspekciju. 

Onda domaći ljudi naravno ne žele raditi 12 h dnevno za 3300kn na crno, nisu niti ludi, pa zato ovi hoće strance.

Recimo znam šta je debeljak as u škveru napravio.. ok napravio je dosta pozitivnih stvari, ali recimo managment mu je očajan. zadrža je cijelu staru upravu, koja je bila umrežena politički(to mu je bio jedan od uvjeta da dobije potpore) pa se desilo da su kancelarije u škveru ne-okrznute, a dobri radnici dobili otkaz, ili tipa iskusnim variocima smanjena plaća na 4500kn, a radi se prekovremeno itd.. vanka mogu 2000-3000€ zaraditi.. onda as kao "nevaljaju mu domaći", uvozi strance, pa se desilo kod jednog broda što znam, da su ti stranci napravili sranje, pa još as plaća penale i kazne. a ekipa koju je potjerao uredno vari u italiji ili njemačkoj čak i japanu. 

tako mi je najjače kada čitam tipa komentare, ono neka šema u slavoniji siromaštvo, glad, pa onda neki zagrebčani pišu "to su lijeni ljudi koji nerade ništa" -lol. 

najlakše se uhljebiti u državni sektor gdje nema prekovremenih, gdje ladiš jaja, gdje neradiš vikendom, i imaš brutalnu plaću i govoriti kako su ostali lijeni.. a slavonci pune buseve i idu za njemačku. i ekipa iz dalmacije. 

ali ima i dobrih poslodavaca. dapače ima poslodavaca ponude ti sirotinjski ugovor, ali će biti pošteni, isplatiti ti to. opet nisu niti oni krivi, jer pored takve države ne mogu drugačije. ima hrpa prevaranata, nije osijek ili split, isto što i Zagreb gdje dominira državni sektor pa nema puno mafije, ili Njemačka itd. 


zato meni u životu smatram da je jedna od gorih opcija raditi za drugog. čista matematika.. gledam u USA statistiku, da recimo proizvod radnika, oko 1/3 uzima država kroz poreze, oko 1/3 uzima korporacija za dobit i prihode, i 1/3 ostaje njemu..

u RH zbog državnih poreza država ti odmah uzme nekih 50-65% pa se ti jebi. najbolje ako možeš raditi sam, čari neoliberalnog kapitalizma i jesu da možeš raditi sam, da nemorš biti sluga niti državi niti nekom redikulu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by aben 29/2/2016, 23:06

e a ti potroši svoju ušteđevinu pa će ti biti bolje:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by Guest 1/3/2016, 00:42

aben wrote:e a ti potroši svoju ušteđevinu pa će ti biti bolje:)
ili još bolje pokloni državi :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate - Page 3 Empty Re: Hrvatski poslodavci traže strane radnike, ne žele Hrvate

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum