ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by aben 1/3/2016, 16:41

deda na aparatima wrote:
aben wrote:ne zun o čemu govoriš dedalose, 

osnova moderne ekonomije i civilizacije je podjela rada, tako da ne obavljamo svi sve odjednom sami, od uzgoja vlastite hrane, do šivanja vlastite odjeće itd., te poslove prepustiš drugima, a ti radiš neki svoj posao, no ti ne bi platio nikomu ništa, ti si pametan, što ćeš ti platiti nekom uzgajivaču kilo janjetine kad ti znaš da ona ne vrijedi toliko, da te taj pokušava prevariti, pa bolje da ti sam proizvedeš svoju janjetinu, a možeš tako početi praviti i svoju obuću i odjeću, sigurno ćeš napraviti bolje tenisice od nikea ili addidasa, jer vidiš i sam da je to malo gume i tekstila, ništa posebno, a naplaćuju ih ko suho zlato

a i država ti eto neda da se liječiš sa besplatnim lijekom, zabranila je drogiranje marihuanom, a svi znamo da se drogiranjem kanabisom liječe sve bolesti, od karijesa na zubima, do karcinoma na mozgu, država hoće da plaćaš prevarantima iz farmaceutske industrije skupocijene pripravke koji ne djeluju
pa jel ti znoš zoč je to tako? 
to dječje shvaćanje ekonomije je neshvatljivo, pa ne iden ja janjetinu zbog uzgajivača janjetine, bogati.

kilo janjetine meni ne vridi koliko košta jer vrednujen sto kuna više nego kilo janjetine, tj biran rađe manje roditi nego isti janjetinu. to ti je zakon nad zakonima u ekonomiji.

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by aben 1/3/2016, 16:43

guma_1 wrote:
aben wrote:
guma_1 wrote:

ako baš želiš uzeti novo, i ako ti ne triba puno, razmisli uzesti neki električni auto ki ti guma_1 subvencioniro :)
lol! ....pa normalno da nešto muti, ako plaća minimalac sebi i jednom radniku kojeg ima, prikaže mjesečno promet od par soma kuna i vozi mercedes od 100.000 ojra....mene nitko ne dira. sve se redovno podmiruje i nemam nikakvih problema s nikim. A ti svi kaj se žale na poreznu, manje-više kenjaju. Isto ko i ovi iznajmljivači apartmana, nema soma kuna za certifikat, al može naplatit noćenje 70-80 ojra. Jebi se....kaznit.
krivo ti to gljedoš,
meni certifikat ne tribo, zoč bi ga ploti?

jo nemun nišće protiv da iznajmljivači ki želu turistima ponuditi certificirane apartmane certificiraju apartman. doduše, nikad u životu nis sre turistu ki me je pito da je li imun certifikat, obično samo pitaju za klima uređaj.
...eto....potkrada državu, na socijali je i još iznajmljuje apartmane, vjerojatno na crno.... lol! ....ni kune okupatoru... lol!
prijoviti apartman? oćeš, kako da nećeš

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by aben 1/3/2016, 16:44

guma_1 wrote:
deda na aparatima wrote:
aben wrote:ne zun o čemu govoriš dedalose, 

osnova moderne ekonomije i civilizacije je podjela rada, tako da ne obavljamo svi sve odjednom sami, od uzgoja vlastite hrane, do šivanja vlastite odjeće itd., te poslove prepustiš drugima, a ti radiš neki svoj posao, no ti ne bi platio nikomu ništa, ti si pametan, što ćeš ti platiti nekom uzgajivaču kilo janjetine kad ti znaš da ona ne vrijedi toliko, da te taj pokušava prevariti, pa bolje da ti sam proizvedeš svoju janjetinu, a možeš tako početi praviti i svoju obuću i odjeću, sigurno ćeš napraviti bolje tenisice od nikea ili addidasa, jer vidiš i sam da je to malo gume i tekstila, ništa posebno, a naplaćuju ih ko suho zlato, pametnije napraviti sam svoje nego platiti i trošiti

a i država ti eto neda da se liječiš sa besplatnim lijekom, zabranila je drogiranje marihuanom, a svi znamo da se drogiranjem kanabisom liječe sve bolesti, od karijesa na zubima, do karcinoma na mozgu, država hoće da plaćaš prevarantima iz farmaceutske industrije skupocijene pripravke koji ne djeluju
....zaboravil si smajliće stavit  ;)
...i još mu ne da socijalu....zamisli....
nije da mi ne doju. nis još pito.

kako nemun nijednu nekretninu na sebi, nezaposlen, a pun kreditov, možda bi i mogo čakoli dobiti...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by guma_1 1/3/2016, 16:53

aben wrote:
guma_1 wrote:
deda na aparatima wrote:
aben wrote:ne zun o čemu govoriš dedalose, 

osnova moderne ekonomije i civilizacije je podjela rada, tako da ne obavljamo svi sve odjednom sami, od uzgoja vlastite hrane, do šivanja vlastite odjeće itd., te poslove prepustiš drugima, a ti radiš neki svoj posao, no ti ne bi platio nikomu ništa, ti si pametan, što ćeš ti platiti nekom uzgajivaču kilo janjetine kad ti znaš da ona ne vrijedi toliko, da te taj pokušava prevariti, pa bolje da ti sam proizvedeš svoju janjetinu, a možeš tako početi praviti i svoju obuću i odjeću, sigurno ćeš napraviti bolje tenisice od nikea ili addidasa, jer vidiš i sam da je to malo gume i tekstila, ništa posebno, a naplaćuju ih ko suho zlato, pametnije napraviti sam svoje nego platiti i trošiti

a i država ti eto neda da se liječiš sa besplatnim lijekom, zabranila je drogiranje marihuanom, a svi znamo da se drogiranjem kanabisom liječe sve bolesti, od karijesa na zubima, do karcinoma na mozgu, država hoće da plaćaš prevarantima iz farmaceutske industrije skupocijene pripravke koji ne djeluju
....zaboravil si smajliće stavit  ;)
...i još mu ne da socijalu....zamisli....
nije da mi ne doju. nis još pito.

kako nemun nijednu nekretninu na sebi, nezaposlen, a pun kreditov, možda bi i mogo čakoli dobiti...
...pitaj Sinčića....on obožava takve. Puni kreditov, a nezaposlen. Onda onoga koji ti dao kredit treba objesit... :D

_________________
...volim sjesti gdje ima za jesti, a i biti gdje ima za piti....živeli...
guma_1
guma_1

Male
Posts : 431
2015-09-02


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by aben 1/3/2016, 16:53

guma_1 wrote:

lol! ....pa normalno da nešto muti, ako plaća minimalac sebi i jednom radniku kojeg ima, prikaže mjesečno promet od par soma kuna i vozi mercedes od 100.000 ojra....mene nitko ne dira. sve se redovno podmiruje i nemam nikakvih problema s nikim. A ti svi kaj se žale na poreznu, manje-više kenjaju. Isto ko i ovi iznajmljivači apartmana, nema soma kuna za certifikat, al može naplatit noćenje 70-80 ojra. Jebi se....kaznit.
puknuti, dužan san ti dodatak na ovo,

na poreznu se žalu samo privatnici samo zoto ča država skriva od svog noroda koliko šoldov krade.
kad bi se ko nos ko u normalnim zemljami primala bruto ploća, unda bi svi pizdili na poreznu, i kužili bi direktno kako financiraju ljude poput kaijina, šeksa i ostale marksiste.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by guma_1 1/3/2016, 16:54

....vidim da me prcaš na suho... lol! lol!

_________________
...volim sjesti gdje ima za jesti, a i biti gdje ima za piti....živeli...
guma_1
guma_1

Male
Posts : 431
2015-09-02


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by aben 1/3/2016, 16:55

guma_1 wrote:

...pitaj Sinčića....on obožava takve. Puni kreditov, a nezaposlen. Onda onoga koji ti dao kredit treba objesit... :D
zoč, jo i još jedun čovik smo se dogovorili da će un meni dati kredit a da ću ga jo ploćati, i uvjete ako prestanen, naravski. tu nemo nikakovih problemov.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by guma_1 1/3/2016, 16:55

aben wrote:
guma_1 wrote:

lol! ....pa normalno da nešto muti, ako plaća minimalac sebi i jednom radniku kojeg ima, prikaže mjesečno promet od par soma kuna i vozi mercedes od 100.000 ojra....mene nitko ne dira. sve se redovno podmiruje i nemam nikakvih problema s nikim. A ti svi kaj se žale na poreznu, manje-više kenjaju. Isto ko i ovi iznajmljivači apartmana, nema soma kuna za certifikat, al može naplatit noćenje 70-80 ojra. Jebi se....kaznit.
puknuti, dužan san ti dodatak na ovo,

na poreznu se žalu samo privatnici samo zoto ča država skriva od svog noroda koliko šoldov krade.
kad bi se ko nos ko u normalnim zemljami primala bruto ploća, unda bi svi pizdili na poreznu, i kužili bi direktno kako financiraju ljude poput kaijina, šeksa i ostale marksiste.
...pušćaj to....idemo na pifo rađe....para bude, nas nebude....

_________________
...volim sjesti gdje ima za jesti, a i biti gdje ima za piti....živeli...
guma_1
guma_1

Male
Posts : 431
2015-09-02


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by aben 1/3/2016, 16:56

guma_1 wrote:
aben wrote:
guma_1 wrote:

lol! ....pa normalno da nešto muti, ako plaća minimalac sebi i jednom radniku kojeg ima, prikaže mjesečno promet od par soma kuna i vozi mercedes od 100.000 ojra....mene nitko ne dira. sve se redovno podmiruje i nemam nikakvih problema s nikim. A ti svi kaj se žale na poreznu, manje-više kenjaju. Isto ko i ovi iznajmljivači apartmana, nema soma kuna za certifikat, al može naplatit noćenje 70-80 ojra. Jebi se....kaznit.
puknuti, dužan san ti dodatak na ovo,

na poreznu se žalu samo privatnici samo zoto ča država skriva od svog noroda koliko šoldov krade.
kad bi se ko nos ko u normalnim zemljami primala bruto ploća, unda bi svi pizdili na poreznu, i kužili bi direktno kako financiraju ljude poput kaijina, šeksa i ostale marksiste.
...pušćaj to....idemo na pifo rađe....para bude, nas nebude....
na sve pristajen, samo ne na rad!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by Riplex 1/3/2016, 16:57

Ništa ne štedim, jedino kratkoročno da potrošim...stvari, obrazovanje i općenito glupiranje

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by Guest 1/3/2016, 17:05

deda na aparatima wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:ne isplati se trošiti u Rh...

ne isplati se, jer ako ti potrošiš netko drugi će zaraditi i imati posao, i obratno ako netko drugi potroši ti bi mogao zaraditi i imati posao
bolje ne trošiti ništa
najbolje da svi štedimo i budemo nezaposleni

https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_of_thrift
Konzumeristi su hoarderi, skupljaju stvari koje im možda nikad neće trebati ili će ih tek rijetko koristiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by Guest 1/3/2016, 17:10

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tommy-objavio-oglas-preko-cijele-stranice-porezna-ih-tereti-za-18-milijuna-kuna-duga/878278.aspx


u međuvremenu hrvatska ekonomija.. privatni kapitalist i moli državu preko oglasa i medija da ga spasi od druge državne institucije hahaha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by Guest 1/3/2016, 17:16

Starhemberg wrote:
Konzumeristi su hoarderi, skupljaju stvari koje im možda nikad neće trebati ili će ih tek rijetko koristiti.

Takvi nagoni koji vode čovjeka bili su korisni kad je trebalo uštedjeti na hrani i ogrjevu kako bi se preživjelo 3 mjeseca zime, kad nema prinosa i kad se ne može raditi.

Danas je takvo ponašanje štetno, jer je tehnološkim napretkom zima postala nebitan faktor, a potrošnja je uvijet bez kojeg nema zaposlenja i zarade. No ljudi i dalje pokušavaju panično štedjeti ko da sutra dolazi glad, no ne štede u robi koju mogu jesti, nego štede papirnate novčanice, a sutra i da dođe glad, ako hrane nema dovoljno, onda ju te ušteđene novčanice opet ne mogu kupiti. Besmisleno ponašanje.

Psihološki čovjek i društvo su još uvijek u kamenom dobu, gdje su bili u milosti i nemilosti prirode i njenih pojava. Što je valjda posljedica 200.000 godina života u oskudici i neimaštini, koliko postoji ljudska vrsta i koliko dugo smo se evolucijski prilagođavali okolišu.

Danas štednja više nije bitna, dapače štetna je, jer zbog tehnološkog napretka živimo u izobilju. Danas je bitna konzumacija, razvoj i kruženje kapitala iz jedne ruke u drugu ruku i obratno, jer je bitno da se obavi koristan rad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by Guest 1/3/2016, 17:23

preko_vode_do_slobode wrote:http://www.index.hr/vijesti/clanak/tommy-objavio-oglas-preko-cijele-stranice-porezna-ih-tereti-za-18-milijuna-kuna-duga/878278.aspx
u međuvremenu hrvatska ekonomija.. privatni kapitalist i moli državu preko oglasa i medija da ga spasi od druge državne institucije hahaha

da ljudi troše, da Tommy nema pad prometa, onda bi imali i prihode iz kojih mogu platiti sve troškove poslovanja, opet nisu porezi problem, nego pad potrošnje, štednja građana

a što Hrvatsko društvo bude demografski starije, to će i građani biti škrtiji, manje će trošiti

jedini spas za kapitaliste i mlade koji žele živjeti i imati obitelj je da ih financira država svojom potrošnjom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu - Page 5 Empty Re: Hrvati se uspješno odupiru konzumerizmu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum