ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Guest Wed 24 Feb - 21:13

preko_vode_do_slobode wrote:meni je slavonska ta spiza zakon, ali brate za najist se 1 put mjesečno.. probaj dva dana zaredom jesti kulen, ode mi probava ukurac
:^0

Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by dijagram Wed 24 Feb - 21:14

preko_vode_do_slobode wrote:meni je slavonska ta spiza zakon, ali brate za najist se 1 put mjesečno.. probaj dva dana zaredom jesti kulen, ode mi probava ukurac
drugi dan pomijesas sa cvarcima, slaninom i kobasicom:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by epikur37 Wed 24 Feb - 21:18

dijagram wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:I da se pohvalim spao sam na 78 kg :) idem još do 75 nakon čega ću držati kilažu..
opa, da nece biti premalo

a za moju visinu od 177 tu je to biometrički optimum a i trčanje mi se popravilo gubitkom kilaže ka strila sam...

na 21 km 1:50 min

na 35 km 3:19
dobro je, takve si konstitucije.
ja sam onaj mesnati:)
koliko sklekova mozes?

Nisam dugo radio, ali odoka nekih 20 komada bez vježbi.
moras i to dici, uz toliku kilometrazu trebas malo i ruke angazirati, sklekovi su odlicni za to,cijeli gornji dio.

Više sam u kardio vježbama, manje u vježbama snage, jučer sam bacio 2,5 km plivanja. većinom ruke i prsa...delfin mi je fora...

A teretane ne volim vidit..imam neki loš stereotip o bilderima i teretanama :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by dijagram Wed 24 Feb - 21:21

epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:I da se pohvalim spao sam na 78 kg :) idem još do 75 nakon čega ću držati kilažu..
opa, da nece biti premalo

a za moju visinu od 177 tu je to biometrički optimum a i trčanje mi se popravilo gubitkom kilaže ka strila sam...

na 21 km 1:50 min

na 35 km 3:19
dobro je, takve si konstitucije.
ja sam onaj mesnati:)
koliko sklekova mozes?

Nisam dugo radio, ali odoka nekih 20 komada bez vježbi.
moras i to dici, uz toliku kilometrazu trebas malo i ruke angazirati, sklekovi su odlicni za to,cijeli gornji dio.

Više sam u kardio vježbama, manje u vježbama snage, jučer sam bacio 2,5 km plivanja. većinom ruke i prsa...delfin mi je fora...

A teretane ne volim vidit..imam neki loš stereotip o bilderima i teretanama :D
ma kakva teretana, nikad u zivotu usao nisam, a sklekovi su odlicni, nsiu samo za snagu, nego i za kondiciju ako se rade u vecim brojkama od tvojih skromnih:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Guest Wed 24 Feb - 21:23

dijagram wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:meni je slavonska ta spiza zakon, ali brate za najist se 1 put mjesečno.. probaj dva dana zaredom jesti kulen, ode mi probava ukurac
drugi dan pomijesas sa cvarcima, slaninom i kobasicom:)
ma biži kada je ova donila domaćeg kulena , ova što ima rodbine iz slavonije.. pa udri to sa pomama.. super, ali natrpaš se toga, osjećaš kako žestoko dolje u probavi.. ali je lipo, ja volim žestoku klopu.. a onda ako nakon toga udreš opet po tome, e jebiga, ode probava ukurac.

možda je problem slavoncima, zadržali su te prehrambene navike a danas se puno manje fizički radi nego prije par destljeća pa jebiga.. čak i na selu, gdje imaš strojeve itd.. a većina stanovništva u gradovima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by epikur37 Wed 24 Feb - 21:31

dijagram wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:meni je slavonska ta spiza zakon, ali brate za najist se 1 put mjesečno.. probaj dva dana zaredom jesti kulen, ode mi probava ukurac
drugi dan pomijesas sa cvarcima, slaninom i kobasicom:)

Mi smo u Bosni odrasli na slanini, kobasicama, pitama i slično. Svaka čast slavonskom kulenu ali meni je naš bolji, nije ljut, zreo i moš ga se najest :)

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 12735950_842966799183170_2026377651_n

Čekam da mi pošalju :)

No kad ribu jedeš 3x tjedno i varivo 2x onda ona dva dana možeš oli s ražnja oli suho, oli gradele...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by dijagram Wed 24 Feb - 21:33

svaka cast teskoj hrani, ali mediteranska je zakon.
dobro mi koji potegnemo teske poslove mozemo sto hocemo,svakako smo lijepi zgodni pametni itd
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by epikur37 Wed 24 Feb - 21:46

dijagram wrote:svaka cast teskoj hrani, ali mediteranska je zakon.
dobro mi koji potegnemo teske poslove mozemo sto hocemo,svakako smo lijepi zgodni pametni itd


Ma svaka hrana je dobro, sve u mjeri i nema da fališ.

Lignje domaće su mi malo poskupe, a sad sam u financijskoj stisci..sutra ću marikomerc lignja zaleđena čitava 50 kn/kg isfrigati i sve 5. Prilog brokula na maslinovu ulju.

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Meatke Wed 24 Feb - 21:53

dijagram wrote:Kulen, slanina, cvarci, eto ga na.
 + pristup jeftinim švercanim duhanom ... :W
Meatke
Meatke

Posts : 346
2015-08-16


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by v_vlado Wed 24 Feb - 22:20

epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:I da se pohvalim spao sam na 78 kg :) idem još do 75 nakon čega ću držati kilažu..
opa, da nece biti premalo

a za moju visinu od 177 tu je to biometrički optimum a i trčanje mi se popravilo gubitkom kilaže ka strila sam...

na 21 km 1:50 min

na 35 km 3:19
Uh...brz si..teško te ufatit....čuvaj koljena....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by epikur37 Wed 24 Feb - 22:21

v_vlado wrote:
epikur37 wrote:
dijagram wrote:
epikur37 wrote:I da se pohvalim spao sam na 78 kg :) idem još do 75 nakon čega ću držati kilažu..
opa, da nece biti premalo

a za moju visinu od 177 tu je to biometrički optimum a i trčanje mi se popravilo gubitkom kilaže ka strila sam...

na 21 km 1:50 min

na 35 km 3:19
Uh...brz si..teško te ufatit....čuvaj koljena....

Buo kod Bojanića na šalati...riješio koljeno ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Antijunak Wed 24 Feb - 22:21

preko_vode_do_slobode wrote:
dijagram wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:meni je slavonska ta spiza zakon, ali brate za najist se 1 put mjesečno.. probaj dva dana zaredom jesti kulen, ode mi probava ukurac
drugi dan pomijesas sa cvarcima, slaninom i kobasicom:)
ma biži kada je ova donila domaćeg kulena , ova što ima rodbine iz slavonije.. pa udri to sa pomama.. super, ali natrpaš se toga, osjećaš kako žestoko dolje u probavi.. ali je lipo, ja volim žestoku klopu.. a onda ako nakon toga udreš opet po tome, e jebiga, ode probava ukurac.

možda je problem slavoncima, zadržali su te prehrambene navike a danas se puno manje fizički radi nego prije par destljeća pa jebiga.. čak i na selu, gdje imaš strojeve itd.. a većina stanovništva u gradovima..
Đoda, Hvala Bogu pa i u Dalmaciji se može u restoranima naći slavonskih jela, obzirom da trenutno živim i radim u Dalmaciji.
Antijunak
Antijunak

Posts : 997
2015-09-26


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by kaya Wed 24 Feb - 22:59

Neće mi valjda asilu strefiti od proučavanja urota..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Mad_Vlad Wed 24 Feb - 23:08

Jadni Slavonci, i Slavonija, zemlja ratara i bećara. Uništilo poljoprivredu i klima se pogoršala, Il bježe u svijet il rikavaju od infarkta.
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by marcus-t Wed 24 Feb - 23:09

kaja_333 wrote:Neće mi valjda asilu strefiti od proučavanja urota..
Ako se budeš i dalje toliko bavila politikom i tebe bi moglo strefiti. Jedino ako se često sexaš, onda kažu da se rizik rapidno umanjuje, :D
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by marcus-t Wed 24 Feb - 23:10

Mad_Vlad wrote:Jadni Slavonci, i Slavonija, zemlja ratara i bećara. Uništilo poljoprivredu i klima se pogoršala, Il bježe u svijet il rikavaju od infarkta.
Štaš, tako ti je kad domoljubi upravljaju svojom zemljom. pirat
marcus-t
marcus-t

Posts : 1720
2015-10-07


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Guest Wed 24 Feb - 23:10

Antijunak wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:
dijagram wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:meni je slavonska ta spiza zakon, ali brate za najist se 1 put mjesečno.. probaj dva dana zaredom jesti kulen, ode mi probava ukurac
drugi dan pomijesas sa cvarcima, slaninom i kobasicom:)
ma biži kada je ova donila domaćeg kulena , ova što ima rodbine iz slavonije.. pa udri to sa pomama.. super, ali natrpaš se toga, osjećaš kako žestoko dolje u probavi.. ali je lipo, ja volim žestoku klopu.. a onda ako nakon toga udreš opet po tome, e jebiga, ode probava ukurac.

možda je problem slavoncima, zadržali su te prehrambene navike a danas se puno manje fizički radi nego prije par destljeća pa jebiga.. čak i na selu, gdje imaš strojeve itd.. a većina stanovništva u gradovima..
Đoda, Hvala Bogu pa i u Dalmaciji se može u restoranima naći slavonskih jela, obzirom da trenutno živim i radim u Dalmaciji.
pa meni je slavonska hrana vrh, ali mi teško padne na želudac nakon nekog vremena.. 

mogu misliti šta je svaki dan da je jedeš :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Guest Wed 24 Feb - 23:12

epikur37 wrote:
Starhemberg wrote:
epikur37 wrote:Uz težu hranu ide i zdrav težački život.

Ali fini čvarci, šunka i rakija u kombinaciji s kladionicom i kafićem rezultiraju infarktom...vrlo lako.
Istina... ali opet, slabo se to konzumira, nego sve neki surogati...

Mislim da nije baš toliko do toga...

Surogati su svugdje isti, podneblje definitivno diktira prehranu.

Slavonska hrana je odlična a nije teško reći i najslasnija od cijele Hrvatske ali ona traži i adekvatan životni stil.



pa moraš ubaciti recimo crvenog luka u prehranu, bijelog luka, povrća općenito i nemaš onda brige, možeš to sve i rakijom zalivati ako te volja. Problem nastaje zbog industrijskog sranja i izbacivanja povrtnih komponenti koje štite krvne sudove od otvrdnjavanja i začepljivanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Mad_Vlad Wed 24 Feb - 23:18

marcus-t wrote:
Mad_Vlad wrote:Jadni Slavonci, i Slavonija, zemlja ratara i bećara. Uništilo poljoprivredu i klima se pogoršala, Il bježe u svijet il rikavaju od infarkta.
Štaš, tako ti je kad domoljubi upravljaju svojom zemljom. pirat
Da, baš. Kak se ono vikalo " za pet godina Hrvatska će biti Švicarska".  :)
Mad_Vlad
Mad_Vlad

Male
Posts : 1954
2014-05-02

Age : 59
Lokacija: : Calgary, Canada

Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by epikur37 Wed 24 Feb - 23:23

tre911 wrote:
epikur37 wrote:
Starhemberg wrote:
epikur37 wrote:Uz težu hranu ide i zdrav težački život.

Ali fini čvarci, šunka i rakija u kombinaciji s kladionicom i kafićem rezultiraju infarktom...vrlo lako.
Istina... ali opet, slabo se to konzumira, nego sve neki surogati...

Mislim da nije baš toliko do toga...

Surogati su svugdje isti, podneblje definitivno diktira prehranu.

Slavonska hrana je odlična a nije teško reći i najslasnija od cijele Hrvatske ali ona traži i adekvatan životni stil.



pa moraš ubaciti recimo crvenog luka u prehranu, bijelog luka, povrća općenito i nemaš onda brige, možeš to sve i rakijom zalivati ako te volja. Problem nastaje zbog industrijskog sranja i izbacivanja povrtnih komponenti koje štite krvne sudove od otvrdnjavanja i začepljivanja.

Vse to stoji, međutim i dalje sam na poziciji da tako slasna, ukusna i masna hrana traži fizički aktivniji život a ne birtiju i kladionicu a ponajmanje ekran.

I mislim da je to glavni problem.

jednom tjedno, dvaput ok ali priko toga bez fizikale...nije dobro.



epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by prckov Wed 24 Feb - 23:28

Slavonijo ko te nije volio...izglede za strok je smanjio :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara - Page 2 Empty Re: Slavonija ima najvišu stopu moždanih udara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum